Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Sovata", Sovata - 09.11.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Sovata", Sovata - 09.11.2019

    Cupa Sovata - 09.11.2019.
    Turneu A
    Categoria Concursului: Turneu tip A
    Localitatea: Sovata, jud. Mures

    Data: Sâmbătă 09 noiembrie 2019.

    Categoriile turneului: Elite, Open, Avansați, Începători.

    Ora de incepere:
    Începători, Avansati - 08.00-08.45 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile;
    Open, Elite - 08.00-08.45 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile;

    Locația: Sala de Sport Gara Mica, Sovata
    [TD]
    [/TD]

    Logistică: 17 de mese ITTF (Gewo, Tibhar), mingi andro SPEEDBALL 3S *** 40+

    Spațiu de joc: Parchet sport multistrat.

    Contributia participantilor:
    - 40 ron (adulți);
    - 20 ron (doamne și domnișoare, copii sub 14 ani);
    - 0 ron (persoanele cu dizabilități);
    din care 1 leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur.
    Se asigură:
    - apă minerală,
    - cafea
    - masa de prânz.
    Material de premiere:
    - Locurile 1–4 cupă, diplomă,
    - Locurile 5–8 diplomă, medalie.

    NUMAR PARTICIPANTI:
    CATEGORIILE TURNEULUI:

    ÎNCEPĂTORI
    - poate participa orice jucător cu media între 0 si 9,99;
    Număr maxim de jucători: 24

    AVANSAȚI
    - poate participa orice jucător cu media între 10 si 19,99;
    Număr maxim de jucători: 36

    OPEN
    - poate participa orice jucător cu media între 20,00 si 32,99;
    Număr maxim de jucători: 24

    ELITE
    - poate participa orice jucător cu media >= 33,00;
    Număr maxim de jucători: 18


    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere: vineri 08.11.2019, ora 21:00;
    - retragerile după termen / absențele nemotivate vor fi penalizate cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    SISTEMUL DE JOC:
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5/6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă), se califică primii 4(eventual cel mai bun loc cinci);
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dat de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 jucători, se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de calculator (tragere la sorți cu butonul auto).
    * În funcție de numărul jucătorilor înscriși, sistemul de joc poate suferi modificări, ce vor fi anunțate în timp util pe forum.

    IMPORTANT:
    In cursul turneului masa de pranz va fi servit intre orele 13-14!!!!

    ORGANIZATORI:
    - Birtalan Levente, tel. 0747.115.343
    cu sprijinul: Héja Zsolt, Héja Zoltán 0755868386

    Parteneri:
    Primăria Orașului Sovata
    Petco S.R.L.
    Casa de Oaspeți Kalabash
    Hotel Szeifert
    Ultima editare de hjz70; 31.oct.2019, 11:54.

  • #2
    Inscrieri Incepatori - on 08.11.2019 at 22:23:43

    1. Megyes Andras, Sovata, 1211 - 9,98 - I
    2. Ambrus Zoltan, Miercurea Ciuc, 734 - 8,99 - I
    3. Beke Hunor, Miercurea Ciuc, 1021 - 8,53 - I
    4. Gyorgy Nicolett, Targu Mures, 2087 - 8,45 - IF
    5. Bartos Csongor, Miercurea Ciuc, 869 - 8,43 - I
    6. Angi Zoltan, Gheorgheni, 785 - 8,31 - I
    7. Pralea Constantin, Alba Iulia, 746 - 8,25 - IW
    8. Faluvegi Edvard, Targu Mures, 2761 - 7,45 - I
    9. Csiki Ioan, Targu Mures, 1072 - 6,53 - I
    10. Cserei Gabor, Sovata, 1458 - 6,47 - I
    11. Canea Kocsis Abigel, Targu Secuiesc, 2290 - 5,5 - IF
    12. Birtalan Hunor, Sovata, 2461 - 5,33 - I
    13. Illyes Elemer, Ditrau, 1881 - 4,4 - I
    14. Szilagyi Bence, Dumbravita, 3357 - 4 - I
    15. Kajtar Adrienn, Targu Mures, 3872 - 4 - I
    16. Zajzon Pal, Targu Mures, 3928 - 4 - I
    17. Cofari Eugen, Sovata, 6001 - 0
    18. Kacso Gellert, Sovata, 6002 - 0
    19. Urban Istvan, Gornesti, 6003 - 0
    20. Tavaszi Albert, Ernei, 6004 - 0
    21. Barta Dezso, Sovata, 6005 - 0
    22. Nagy Hunor, Ghindari, 6006 - 0
    23. Farkas Zoltan, Ghindari, 6007 - 0
    24. Papp Hunor, Targu Mures, 6008 - 0
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Bardas Mark, Dumbraveni SB, 1535 - 9 - I
    2. Ferenczi Robert, Suseni, 1202 - 5,53 - I
    3. Boariu Timofte Mihaela, Borsec, 6010 - 0
    4. Fazakas Kinga, Borsec, 6011 - 0
    5. Pap Gyula, Gheorgheni, 1251 - 9,45 - I
    6. Csata Sebestyen, Gheorgheni, 2034 - 4 - I
    7. Grif Horatiu, Targu Mures, 3507 - 6 - I
    8. Prodan Daniel, Tarnaveni, 2048 - 8,75 - I
    9. Benedek Alex, Gheorgheni, 1527 - 5,63 - I
    10. Lates Dorin, Sighisoara, 2779 - 0

    Inscrieri Avansati - on 08.11.2019 at 22:24:06

    1. Vajda Erno, Reghin, 311 - 19,94 - AW
    2. Losonczi Denes, Sangeorgiu de Padure, 330 - 19,76 - AW
    3. Strugar Ioan, Deda, 426 - 18,64 - A
    4. Farkas Bence, Targu Mures, 763 - 18,53 - A
    5. Heja Zoltan, Ditrau, 323 - 18,35 - A
    6. Sabau Gheorghe, Tarnaveni, 546 - 18,12 - A
    7. Szakacs Attila, Targu Mures, 979 - 18,05 - A
    8. Bedo Jozsef, Suseni, 325 - 17,75 - A
    9. Bardas Ioan, Dumbraveni SB, 598 - 17,25 - A
    10. Raduly Ovidiu, Fantanele, 557 - 16,67 - A
    11. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 497 - 16,46 - A
    12. Moldovan Flavia, Tarnaveni, 676 - 16,4 - AF
    13. Bardas Patrick, Dumbraveni SB, 685 - 16,4 - AJ
    14. Makszem Szabolcs, Gheorgheni, 852 - 16,4 - A
    15. Vaszi Denes, Miercurea Ciuc, 430 - 15,98 - A
    16. Vancsa Zoltan, Miercurea Ciuc, 998 - 15,77 - A
    17. Lorincz Zoltan, Miercurea Ciuc, 396 - 15,73 - A
    18. Todor Csaba, Gheorgheni, 473 - 15,67 - AH
    19. Kulcsar Lorand, Sanpaul, 1178 - 15,28 - A
    20. Pasca Lucian, Targu Mures, 568 - 15,26 - A
    21. Grif Maria, Targu Mures, 1353 - 15,05 - AF
    22. Oltean Octavian, Targu Mures, 1022 - 13,98 - A
    23. Kovacs Tihamer, Targu Mures, 2043 - 13,6 - A
    24. Papp Teteny, Targu Mures, 2870 - 13,4 - AJ
    25. Birtalan Levente, Sovata, 908 - 13,26 - A
    26. Birtalan Bence, Sovata, 1042 - 13 - A
    27. Nagy Attila, Suseni, 611 - 12,95 - A
    28. Sabau Mircea, Tarnaveni, 743 - 12,83 - A
    29. Bardocz Ferenc, Ditrau, 1031 - 12,77 - A
    30. Boariu Timofte Danut, Borsec, 864 - 12,03 - AW
    31. Chibulcutean Ioan, Tarnaveni, 778 - 11,99 - A
    32. Tenea Cosmin, Sighisoara, 1521 - 11,85 - A
    33. Suciu Andrei, Borsec, 760 - 11,49 - A
    34. Miklos Botond, Miercurea Ciuc, 872 - 10,12 - A
    35. Moldovan Laszlo, Praid, 2208 - 0 - A
    36. Ballo Szabolcs, Miercurea Ciuc, 6001 - 0
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Sterczer Sandor, Sanzieni, 262 - 19,74 - A
    2. Vass Attila, Targu Mures, 2142 - 13,3 - A
    3. Samoila Florin, Sighisoara, 2628 - 0 - AW

    Inscrieri Open - on 08.11.2019 at 22:24:21

    1. Polotca Stefan, Sangeorgiu de Padure, 97 - 32,98 - O
    2. Motorga Dorin, Targu Mures, 66 - 32,54 - O
    3. Toader George, Agnita, 643 - 31,73 - O
    4. Ambrus Szilard, Ludus, 248 - 30,9 - OJ
    5. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 76 - 30,56 - O
    6. Tamas Szilard, Miercurea Ciuc, 85 - 29,35 - O
    7. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 406 - 28,95 - OW
    8. Majai Lehel, Sovata, 736 - 27,8 - O
    9. Toader Valentin, Agnita, 904 - 27 - O
    10. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 432 - 26,38 - O
    11. Sandulescu Adrian, Targu Mures, 1500 - 25,6 - OW
    12. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 159 - 25,54 - OW
    13. Janosi Attila, Targu Mures, 154 - 25,49 - O
    14. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 463 - 24,88 - O
    15. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 202 - 24,68 - OW
    16. Pall Jozsef Attila, Sanpaul, 1195 - 24,25 - O
    17. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc, 214 - 24,06 - O
    18. Veres Janos, Targu Mures, 334 - 23,05 - OW
    19. Pelaghie Ioan, Targu Mures, 198 - 22,62 - O
    20. Kriszta Arpad Lorand, Sanpaul, 425 - 22,51 - O
    21. Chibulcutean Bogdan, Tarnaveni, 441 - 22,28 - O
    22. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc, 281 - 20,37 - O
    23. Olah Kriszta, Targu Secuiesc, 1413 - 16,45 - ALF
    24. Fulop Laszlo, Targu Mures, 503 - 14 - A

    Inscrieri Elite - on 08.11.2019 at 22:24:35

    1. Bauer Lajos, Targu Mures, 45 - 40,13 - EW
    2. Baciu Gabriel, Tarnaveni, 576 - 39,97 - E
    3. Boeriu Cezara, Targu Mures, 87 - 39,2 - ELF
    4. Chelmus Ionut, Targu Secuiesc, 451 - 38,93 - EJ
    5. Moldovan Alexandru, Tarnaveni, 535 - 37,65 - E
    6. Jozsa Zoltan, Odorheiu Secuiesc, 27 - 37,59 - E
    7. Daneliuc Gabi, Selimbar, 24 - 37,28 - EW
    8. Carpaci Alexandru, Ludus, 181 - 34,83 - EW
    9. Denes Ferenc, Praid, 113 - 33,86 - EW
    10. Orha Andrei, Targu Mures, 176 - 33,73 - E
    11. Ciortescu Cristi, Iasi, 47 - 33,04 - E
    12. Canea Kocsis Andras Jr, Targu Secuiesc, 767 - 31,2 - OJ
    13. Babics Tamas, Gheorgheni, 171 - 28,47 - O
    14. Cindea Cristian, Medias, 1156 - 25,75 - OLJ
    Ultima editare de hjz70; 08.nov.2019, 21:26.

    Comentariu


    • #3
      Canea-Kocsis Andras - Targu Secuiesc - Open
      Chelmus Ionut - Targu Secuiesc - Elite
      Olah Kriszta - Targu Secuiesc - Open
      Canea-Kocsis Abigel - Targu Secuiesc - Incepatori
      Canea-Kocsis Andras Jr. - Targu Secuiesc - Elite

      Comentariu


      • #4
        Din Reghin la Open : Kantor Imre-Zoltan
        Avansati: Vajda Erno
        Strugar Ioan din Deda.

        Comentariu


        • #5
          bardocz ferenc ditrau
          héja zoltan ditrau
          todor csaba gheorgheni
          angi zoltan gheorgheni
          makszem szabolcs gheorgheni

          Comentariu


          • #6
            Polotca Stefan--Open-Sang.de Padure, Losonczi Denes--Avansati--Sang.de Pădure, Raduly Ovidiu --Avansați--Fantanele.

            Comentariu


            • #7
              Cserei gabor sovata incepatori
              megyes andras sovata incepatori
              cofari eugen sovata incepatori
              kacso gellert sovata incepatori
              birtalan hunor sovata incepatori
              urban istvan gornesti incepatori
              tavaszi albert ernei incepatori
              barta dezso sovata incapatori
              vancsa zoltan miercurea ciuc avansati
              birtalan bence sovata avansati
              birtalan levente sovata avansati
              szabo zsolt sovata avansati
              majai lehel sovata open

              Comentariu


              • #8
                Se inscriu din Miercurea Ciuc: Lorincz Zoltan si Vaszi Denes la avansati, Ambrus Zoltan si Beke Hunor la incepatori

                Comentariu


                • #9
                  Se inscrie Bedo Jozsef din Suseni la avansati.

                  Comentariu


                  • #10
                    Se inscrie Nagy Hunor si Farkas Zoltan la incepatori. Ambii din Ghindari. Din Praid Moldovan Laszlo la avansati, Kincses Jozsef la open si Denes Ferenc la elit.

                    Comentariu


                    • #11
                      Se inscrie Nagy Attila din Suseni la avansati.

                      Comentariu


                      • #12
                        Se incriere Gered Ferenc. Avansanti

                        Comentariu


                        • #13
                          Jozsa Zoltán - odorhei, elit
                          Jánosi Attila - Targu-Mures, open
                          Veress János - Targu-Mures, open

                          Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
                          Blade: Butterfly Timo Boll OFF
                          FH: Andro COR2 Supersponge max
                          BH: Butterfly Sriver-EL max

                          I want more speed...

                          Comentariu


                          • #14
                            Se înscrie la Elite, Boeriu Cezara și la Open Weisz Zsofia, din Tg.Mureș

                            Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

                            Comentariu


                            • #15
                              Pralea Constantin-Alba Iulia-incepatori

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X