Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Bastionul Roșu", Ilia (Hd.) - 23.11.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Bastionul Roșu", Ilia (Hd.) - 23.11.2019

    Turneu A "Cupa Bastionul Roșu", Ilia (jud. HD) - 23.11.2019

    Data: 23 noiembrie 2019
    Localitatea: Ilia (jud. HD)
    Locul de desfasurare: Sala de Sport "Popa Benone" din Ilia (jud. HD);
    Acces: Ilia - Deva 24km, Ilia - Hunedoara 40km, Ilia - Lugoj 81km, Ilia - Alba Iulia 95km;

    [TD]
    [/TD]

    Categorii: Incepatori, Avansati, Open si Elite;
    Logistica: 16 mese ITTF, mingi plastic TSP 40+ *** CP;
    Validare inscrieri: 08:15-09:00 (Incepatori, Avansati), 10:00-14:15 (Open) si 10:00-15:30 (Elite);
    Ora de incepere: 9:05-9:15 (Incepatori, Avansati), 14:20-14:30 (Open) si 15:45-16:00 (Elite);
    Numărul maxim de jucători: 36 începatori, 60 avansați, 36 open, 24 elite;
    ÎN FUNCȚIE DE ÎNSCRIERI, LOCURILE DISPONIBILE FIECĂREI CATEGORII POT SUFERI MODIFICĂRI!


    SE ASIGURA:
    - cafea, apa plata 2L;
    - un meniu felul doi;

    Materiale de premiere:
    - cupe, medalii si diplome (la primele patru locuri);

    Facilitati: sala incalzita, geamuri acoperite;

    Taxa de participare:
    40 ron (adulti);
    25 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;;
    - ultima retragere Vineri, 22 noiembrie 2019, ora 21:00;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    Organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției!

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 34+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:15 - 09:00
    Ora de incepere: 09:05 - 09:15 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori (in principiu grupe de 6) in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori (in principiu grupe de 3) dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 58+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:15 - 09:00
    Ora de incepere: 09:05 - 09:15 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori (in principiu de 6) in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori (in principiu de 3) dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 32,99;
    Numar maxim de jucatori: 34+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 14:15
    Ora de incepere: 14:20 - 14:30
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 33,00;
    Numar maxim de jucatori: 22+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 15:30
    Ora de incepere: 15:45 - 16:00
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - fara grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare;

    ORGANIZATORI:
    Mureșan Florin, tel. 0729.512.593
    Szemciuk Istvan, tel. 0729.641.786

    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Vela Claudiu: 0726.487.357;


  • #2
    EMI-TT VA FI PREZENT CU UN STAND BOGAT DE MATERIALE SPECIFICE TENISULUI DE MASA!

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri Elite - on 22.11.2019 at 22:59:32

      1. Avram Victor, Arad, 31 - 44,35 - E
      2. Mutrescu Eugen, Timisoara, 5 - 43,68 - E
      3. Roman Bogdan, Arad, 4 - 43,39 - E
      4. Mandru Bogdan, Hunedoara, 714 - 42,1 - E
      5. Put Gabriel, Oravita, 21 - 41,77 - E
      6. Mitrache Simion, Timisoara, 143 - 40,34 - E
      7. Govoreanu Florin, Cisnadie, 17 - 38,86 - EW
      8. Ciochina Gabriel, Arad, 421 - 38,6 - E
      9. Zbancu Leo, Deva, 305 - 38,48 - EW
      10. Craciun Calin, Oradea, 238 - 38,47 - E
      11. Daneliuc Gabi, Selimbar, 24 - 37,28 - EW
      12. Andone Claudiu, Cugir, 851 - 36,8 - EW
      13. Lazaroiu Adrian, Targoviste, 28 - 36,52 - EW
      14. Crainic Adrian, Orastie, 387 - 35,24 - E
      15. Codau Vlad, Oradea, 189 - 34,06 - E
      16. Colda Dorin, Lupeni, 1613 - 33,1 - EW
      17. Sicoe Rodica, Cugir, 4103 - 0 - EF


      Inscrieri Open - on 22.11.2019 at 22:59:50

      1. Kaposta Victor, Arad, 49 - 32,89 - O
      2. Grubacichi Marius, Timisoara, 275 - 31,93 - O
      3. Frunza Alexandru, Timisoara, 127 - 31,78 - O
      4. Migea Cornel, Sibiu, 73 - 30,74 - OW
      5. Istrate Cristian, Bucuresti, 68 - 30,7 - OW
      6. Georgescu Constantin, Orastie, 145 - 30,1 - O
      7. Lacatis Ghita, Arad, 192 - 29,88 - O
      8. Jichici Svetozar, Timisoara, 99 - 29,15 - OW
      9. Nagy Iosif, Arad, 100 - 28,83 - OW
      10. Kramarsic Milos, Belgrad, 554 - 28,45 - O
      11. Ciobanu Daniel, Blaj, 90 - 28,44 - OW
      12. Boznea Daniel, Deva, 213 - 28,37 - O
      13. Szakacs Raul, Deva, 1249 - 28 - O
      14. Degianschi Obrad, Resita, 160 - 27,89 - O
      15. Varadi Tudor Calin, Brad, 756 - 26,9 - O
      16. Ispas Dan, Timisoara, 270 - 26,46 - O
      17. Szemciuk Istvan, Deva, 520 - 26,45 - O
      18. Csaky Tiberiu, Resita, 222 - 26,22 - OW
      19. Dirlea Ioan, Aiud, 166 - 26,14 - OH
      20. Meszar Razvan, Arad, 608 - 25,77 - O
      21. Muresan Ovidiu, Caransebes, 1128 - 25,35 - O
      22. Kromek Iulian, Cugir, 380 - 25,25 - O
      23. Dehelean Octavian, Timisoara, 528 - 25,22 - O
      24. Ticu Sorin, Lugoj, 236 - 25 - O
      25. Dumitru Florin, Arad, 153 - 24,83 - O
      26. Cecan Vasile, Timisoara, 191 - 23,78 - O
      27. Postelnicu Mihai, Focsani, 410 - 21,61 - O
      28. Zsok Arcadie, Deva, 1232 - 20,65 - O
      29. Starcz Adrian, Lupeni, 766 - 20,37 - O
      30. Radu Constantin, Sibiu, 282 - 19,91 - AW
      31. Fekete Istvan, Arad, 293 - 19,33 - A
      32. Gherman Romulus, Arad, 395 - 17,05 - A
      33. Coste Rafael, Lupeni, 1720 - 15,7 - A
      34. Botea Fabian, Hunedoara, 1744 - 15 - A


      Inscrieri Avansati - on 22.11.2019 at 23:00:02

      1. Fulop Attila, Aiud, 278 - 19,94 - AW
      2. Daroti Florin, Lipova, 356 - 19,9 - A
      3. Midvichi Alexandru, Deva, 1255 - 19,7 - A
      4. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 255 - 19,22 - A
      5. Iliuta Adrian, Sannicolau Mare, 317 - 19,11 - A
      6. Piper Petru, Luna CJ, 309 - 19,06 - AH
      7. Stoica Mihai, Hateg, 477 - 18,69 - A
      8. Tatar Dorel, Simeria, 662 - 18,5 - AW
      9. Morariu Marius, Sibiu, 352 - 18,39 - A
      10. Enache Viorel, Brad, 1542 - 18,1 - A
      11. Manitiu Florin, Sibiu, 414 - 17,88 - A
      12. Barbu Tiberiu, Deva, 586 - 17,88 - A
      13. Serban Marian, Orastie, 982 - 17,65 - A
      14. Sandu Andrei, Sibiu, 376 - 17,64 - AJ
      15. Balaj Roland, Arad, 355 - 17,55 - A
      16. Cir Florin, Razboieni, 478 - 17,28 - A
      17. Cristea Virgil, Cugir, 543 - 17,16 - A
      18. Chiscan Bogdan, Arad, 494 - 17,01 - A
      19. Botas Constantin, Sannicolau Mare, 364 - 16,63 - A
      20. Benyovski Bela, Sibiu, 419 - 16,46 - AW
      21. Cioveie Marian, Oravita, 423 - 16,22 - A
      22. Zdrenghea Mircea, Orastie, 772 - 16,18 - A
      23. Moldovean Valer, Calan, 590 - 16,07 - A
      24. Gipsy King, Hunedoara, 711 - 16,03 - AW
      25. Clesiu Florin, Deva, 1409 - 16 - A
      26. Borcsi Jozsef, Timisoara, 585 - 15,97 - A
      27. Luca Eugen, Aiud, 1193 - 15,9 - A
      28. Stancu Tiberiu, Deva, 1182 - 15,65 - AW
      29. Muresan Florin, Deva, 1370 - 15 - A
      30. Negrea Olimpiu, Otelu Rosu, 2682 - 15 - A
      31. Matei Dumitru, Deva, 394 - 14,6 - AW
      32. Stanciu Dumitru, Simeria, 1028 - 14,15 - A
      33. Cobzaru Radu, Deva, 721 - 13,71 - A
      34. Glavan Radu, Timisoara, 1056 - 13,25 - A
      35. Tedi Ioja, Calan, 784 - 13,05 - A
      36. Orban Alexandru Andrei, Lugoj, 840 - 12,59 - A
      37. Horvath Mircea, Orastie, 944 - 12,58 - A
      38. Caraus Sorin, Deva, 521 - 12,25 - A
      39. Popescu Radu, Arad, 796 - 11,51 - A
      40. Moldoveanu Sorin Florian, Hunedoara, 1270 - 10,78 - A
      41. Muntean Atila, Hunedoara, 1006 - 10,76 - A
      42. Susman Dan, Alba Iulia, 893 - 10,36 - A
      43. Ternauciuc Adrian, Lugoj, 1355 - 10,32 - A
      44. Sarcani Andrei, Targu Mures, 678 - 9,99 - IW
      45. Dobinda Alexandru, Arad, 618 - 9,78 - IW
      46. Oprean Andrei, Deva, 820 - 9,58 - I
      47. Lascu Marius, Timisoara, 1141 - 9,13 - I
      48. Valcica Raul Ginno, Lupeni, 3331 - 8 - I
      49. Stoica Nicu, Hunedoara, 3531 - 6 - I
      50. Tincu Catalin, Hunedoara, 2629 - 0 - A
      51. Sava Ioan, Orastie, 2722 - 0 - A
      52. Valcica Paul Luca, Uricani, 6002 - 0
      53. Tolgyi Mircea, Deva, 6004 - 0


      Inscrieri Incepatori - on 22.11.2019 at 23:00:16

      1. Negru Marius, Deva, 1381 - 9,77 - I
      2. Cirstea Toni, Targu Jiu, 1003 - 9,45 - I
      3. Almajanu Sergiu, Dumbravita, 985 - 9,34 - I
      4. Pralea Constantin, Alba Iulia, 746 - 8,25 - IW
      5. Dobinda Dinu, Arad, 792 - 7,83 - I
      6. Creta Petru, Luna CJ, 793 - 7,71 - I
      7. Budihala Raul, Hunedoara, 1599 - 7,65 - I
      8. Chivaran Alin, Caransebes, 1670 - 7,58 - I
      9. Cureac Cristina, Lugoj, 3428 - 7 - IF
      10. Burcea Daniel, Lugoj, 1808 - 6,5 - I
      11. Dranca David, Aiud, 1611 - 6,33 - I
      12. Stanescu Romeo, Hunedoara, 2978 - 6,1 - I
      13. Velceanu Viorel, Otelu Rosu, 3493 - 6 - I
      14. Gherman Mihai, Lugoj, 2272 - 5,95 - I
      15. Leric David, Lipova, 1789 - 5,9 - I
      16. Hagea Andra, Aiud, 1646 - 5,85 - IJF
      17. Simon Ioan, Timisoara, 3655 - 5,8 - I
      18. Bugarin Fabian, Lugoj, 2058 - 5,5 - I
      19. Ratiu Mircea, Luna CJ, 3696 - 5,4 - I
      20. Saucan Victor, Timisoara, 3723 - 5,2 - I
      21. Lopadean Daria, Aiud, 3092 - 4,5 - IF
      22. Stoicescu Gheorghe, Iedera, 1171 - 4,36 - I
      23. Orban Marius, Lugoj, 1853 - 4,35 - I
      24. Gherman Ovidiu, Lugoj, 2186 - 4 - I
      25. Dirlea Ana, Aiud, 2228 - 4 - IF
      26. Gherman Nadia, Lugoj, 3806 - 4 - IF
      27. Irimie Cristian, Aiud, 3031 - 0
      28. Postelnicu Eric, Deva, 3952 - 0 - I
      29. Jurj Sorin, Calan, 6002 - 0
      30. Furca Alexandru, Hunedoara, 6003 - 0
      31. Bugarin Nicu, Lugoj, 6004 - 0
      32. Hoancea Eugen, Deva, 6005 - 0
      33. Burcea Florin, Lugoj, 6008 - 0
      34. Sebestyen Tiberiu, Deva, 6009 - 0
      35. Parvan Dumitru, Deva, 6010 - 0
      36. Blaga Lucian, Deva, 6011 - 0
      37. Mos Cristian, Tampa, 6012 - 0
      38. Blaga Iulian, Deva, 6013 - 0

      Comentariu


      • #4
        Din Deva se inscriu:
        Caraus Sorin , Stancu Tiberiu si Zsok Arcadie - amatori
        Boznea Daniel  , Tarlea Adrian si Postelnicu Mihai - open
        Zbancu Leo - elite
        Din Orastie:
        Georgescu Constantin - open
        Din Resita:
        Turburan Ion, Csaky Tiberiu si Degianschi Obrad - open

        Merci

        Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

        Comentariu


        • #5
          Salut.
          Oprean Andrei, Deva, incepatori.
          Bizo Virgil, Deva, incepatori.
          Multumim.


          Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk
          Lemn: Tibhar / Nittaku
          Forehand: Aurus / Victas
          Backhand: Aurus / Victas

          Comentariu


          • #6
            Se inscriu :
            La open : Szemciuk Istvan,Szakacs Raul din Deva, Varadi Tudor Calin din Brad.
            La avansati : Clesiu Florin, Barbu Tiberiu , Muresan Florin din Deva

            Comentariu


            • #7
              Moldovan Valer, avansați, calan
              Ioja tedi, avansați, Călan,
              Tătar Dorel, avansați, calan
              Jurj Sorin, începători, calan
              Cristea Toni, începători, Tg Jiu
              Susman Davis dan, avansați, Alba Iulia
              Marian Ioan, avansați, Alba Iulia
              Gipsy King, avansați, Hunedoara

              Comentariu


              • #8
                Stoica Mihai-Hateg-avansati
                Muntean Atila-Hunedoara-avansati
                Budihală Raul-Hunedoara-incepatori
                Neiconi Sabin-Hateg-Open
                Blade:Butterfly Timo Boll Spirit FL
                FH:Xiom Vega Japan
                BH:Xiom Vega Europe

                Comentariu


                • #9
                  Gherman Ovidiu, Gherman Mihai, Gherman Nadia, Burcea Daniel, Bugarin Fabian si Cureac Cristina, toti din Lugoj, la incepatori.

                  Comentariu


                  • #10
                    Stanciu Dumitru din Simeria, Cobzaru Radu și Matei Dumitru din Deva, toți la avansați, Dorog Abel din Simeria la începători.
                    Ultima editare de Mitica; 05.nov.2019, 22:35.

                    Comentariu


                    • #11
                      Cecan Vasile, Timisoara, open
                      Jichici Svetozar, Timisoara, open
                      Vela Gabriel, Timisoara, open

                      Comentariu


                      • #12
                        Am greșit numele penultimului :
                        E vorba de Susman David Dan, avansați, Alba Iulia (am scris greșit "Davis")

                        Comentariu


                        • #13
                          ...din Hunedoara la începători,,Stanescu Romica ,Furca Alexandru...ura

                          Comentariu


                          • #14
                            Szekeres Zoltan, Timisoara, open
                            Grubacichi Marius, Timisoara, open
                            Dehelean Octavian, Timisoara, open
                            Frunza Alexandru, Timisoara, open

                            Comentariu


                            • #15
                              Postelnicu Eric - Deva la categoria Începători

                              Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X