Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Suseni", Suseni - 23.11.2019

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B "Cupa Suseni", Suseni - 23.11.2019

    Cupa Suseni - ediția a III-a - 23.11.2019

    Localitatea: Suseni, jud. Harghita
    Data: Sâmbătă 23 noiembrie 2019
    Categoria turneului: Elite+Open ; Avansați+Începători .
    Ora de incepere:
    08.00-08.30 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile.
    Locația: Sala de sport a Scolii Generale din Suseni.
    [TD]
    [/TD]

    Logistică: 7 mese.
    Taxa de participare: 35 lei, din care 1 leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur.
    Persoanele cu dizabilități beneficiază de înscriere gratuită.
    Se asigură:
    - apă minerală 2 litri,
    - cafea și alte bunătăti tradiționale,
    - masă de prânz.
    Material de premiere:
    - Locurile 1-4 – cupă + diplomă,
    - Locurile 5-8 – medalie + diplomă.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Vineri 22.11.2019, ora 21,00;
    - retragerile după termen și absenții vor fi penalizate cu 3 puncte;

    Sistemul de joc:

    2 turnee - E+O si A+I
    -Elite+Open (jucătorii cu media peste 19,99 și ceilalți doritori cf. regulamentului în vigoare);
    -Avansați+Începători (jucătorii cu media sub 20,00).

    - număr maxim de participanţi: Elite+Open 16 jucători, Avansați+Începători 40 jucători, care poate fi modificat ca urmare a înscrierilor.

    - se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5).
    - grupe inferioare (4 jucători sau 5-6 jucători, dupa MP, regula şarpelui, cu ceva permutări între localităţi unde este cazul) - se califică primii 4;
    - grupe superioare de 3 sau 4 - câte un loc 1/2/3/4 din inferioare, se califică primii 2;
    - eliminatorii - locurile 1 se aranjează pe tablou după numărul grupei superioare, locurile 2 vor fi trase la sorţi (probabil de butonul auto + se vor putea întâlni doar in finală cu adversarii din grupele superioare).
    -
    ORGANIZATORI:
    - Echipa Katorzsa (căpitan de echipă: Bedő József - 0731 345 003)
    - cu sprijinul: Héja Zoltán - 0755 868 386, Héja Zsolt

    Parteneri:
    Primăria Suseni, Asociatia de Sport Katorzsa.
    Ultima editare de hjz70; 18.nov.2019, 19:39.

  • #2
    Inscrieri Open/Elite - on 22.11.2019 at 20:37:50

    1. Bauer Lajos, Targu Mures, 45 - 40,13 - EW
    2. Welker Ivan, Sfantu Gheorghe, 221 - 36,56 - E
    3. Denes Ferenc, Praid, 113 - 33,86 - EW
    4. Balla Peter, Toplita, 1247 - 30,7 - O
    5. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 76 - 30,56 - O
    6. Tamas Szilard, Miercurea Ciuc, 85 - 29,35 - O
    7. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 139 - 28,98 - O
    8. Kincses Jozsef, Praid, 377 - 28,85 - O
    9. Babics Tamas, Gheorgheni, 171 - 28,47 - O
    10. Gecse Alpar, Chibed, 104 - 28,06 - O
    11. Colcer Nicolae, Toplita, 196 - 27,53 - O
    12. Gyorfi Szabolcs, Gheorgheni, 343 - 26,89 - O
    13. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 159 - 25,54 - OW
    14. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 463 - 24,88 - O
    15. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc, 214 - 24,06 - O
    16. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 774 - 23,03 - OW
    17. Urzica Ioan, Toplita, 898 - 22,5 - O
    18. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 297 - 21,63 - O
    19. Fulop Laszlo, Targu Mures, 503 - 14 - A

    Inscrieri Incepatori/Avansati - on 22.11.2019 at 20:38:47

    1. Heja Zoltan, Ditrau, 323 - 18,35 - A
    2. Bedo Jozsef, Suseni, 325 - 17,75 - A
    3. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 497 - 16,46 - A
    4. Makszem Szabolcs, Gheorgheni, 852 - 16,4 - A
    5. Kis Istvan, Brasov, 382 - 16,05 - AW
    6. Vaszi Denes, Miercurea Ciuc, 430 - 15,98 - A
    7. Csurulya Gyula, Miercurea Ciuc, 947 - 15,93 - A
    8. Lorincz Zoltan, Miercurea Ciuc, 396 - 15,73 - A
    9. Todor Csaba, Gheorgheni, 473 - 15,67 - AH
    10. Mezei Mihai, Sarmas, 1371 - 15,3 - A
    11. Birtalan Levente, Sovata, 908 - 13,26 - A
    12. Birtalan Bence, Sovata, 1042 - 13 - A
    13. Nagy Attila, Suseni, 611 - 12,95 - A
    14. Bardocz Ferenc, Ditrau, 1031 - 12,77 - A
    15. Mandru Aurel, Sarmas, 1274 - 12,5 - A
    16. Bernad Csaba, Gheorgheni, 1782 - 11,1 - A
    17. Peter Laszlo, Ciumani, 1482 - 10,5 - A
    18. Megyes Andras, Sovata, 1211 - 9,98 - I
    19. Csiki Istvan, Suseni, 1443 - 9,97 - I
    20. Pap Gyula, Gheorgheni, 1251 - 9,45 - I
    21. Csiki Szabolcs, Suseni, 1351 - 9,17 - I
    22. Mindru Marin, Sarmas, 1432 - 8,85 - I
    23. Beke Hunor, Miercurea Ciuc, 1021 - 8,53 - I
    24. Angi Zoltan, Gheorgheni, 785 - 8,31 - I
    25. Szabo Zoltan, Suseni, 1629 - 7,3 - I
    26. Jakab Szabolcs, Santimbru, 1392 - 7,08 - I
    27. Cserei Gabor, Sovata, 1458 - 6,47 - I
    28. Benedek Alex, Gheorgheni, 1527 - 5,63 - I
    29. Ferenczi Robert, Suseni, 1202 - 5,53 - I
    30. Birtalan Hunor, Sovata, 2461 - 5,33 - I
    31. Szasz Zoltan, Gheorgheni, 2411 - 5 - I
    32. Szasz Gergo, Gheorgheni, 2705 - 5 - I
    33. Nagy Arpad, Suseni, 1620 - 4,8 - I
    34. Zsigmond Tamas, Gheorgheni, 1806 - 4,5 - I
    35. Csata Sebestyen, Gheorgheni, 2034 - 4 - I
    36. Lemhenyi Tamas, Gheorgheni, 2483 - 4 - I
    37. Szabo Robert, Suseni, 3356 - 4 - I
    38. Benedek Arpad, Ciumani, 2665 - 0 - I
    39. Szocs Nandor, Gheorgheni, 4984 - 0 - I
    40. Laszlo Robert, Remetea, 6001 - 0
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Farkas Daniel, Gheorgheni, 6003 - 0
    2. Farkas Bence, Targu Mures, 763 - 18,53 - A
    3. Pal Zsolt, Miercurea Ciuc, 6004 - 0
    Ultima editare de hjz70; 22.nov.2019, 19:39.

    Comentariu


    • #3
      Se inscrie Bedo Jozsef, Nagy Attila, Csiki Istvan, Csiki Szabolcs, Szabo Zoltan, Szabo Robert, Ferenczi Robert, Nagy Arpad, Olaru Dragomir, Solyom Laszlo avansati Suseni.

      Comentariu


      • #4
        Heja Zoltan, Bardocz Ferenc, Illyes Elemer din Ditrau, Laszlo Robert din Remetea avansati, Olah Ignac, Czimbalmos Gyula din Lazarea.

        Comentariu


        • #5
          Jakab Szabolcs. Incepatori. Ballo Szabolcs Avansanti. Szántó Lajos Open. Sass Imre Open. Geréd Ferenc avansanti.

          Comentariu


          • #6
            Todor Csaba, Makszem Szabolcs, Angi Zoltan, Bernad Csaba, Benedek Alex, Papp Gyula, Lorinczi Bela avansati din Gheorgheni, Lovasz Vilmos, Babics Tamas Open Gheorgheni

            Comentariu


            • #7
              Mîndru Aurel
              Mîndru Marin
              Mezei Mihai
              Avansați

              Comentariu


              • #8
                Se inscriu Lorincz Zoltan, Vaszi Denes, Ambrus Zoltan, Beke Hunor la A/I

                Comentariu


                • #9
                  Birtalan Levente, Birtalan Bencze, Birtalan Hunor, Meggyes Andras, Cserei Gabor avansati, Majai Lehel open din Sovata

                  Comentariu


                  • #10
                    Din Ciumani: Peter Laszlo, Benedek Arpad, Molnar Tibor

                    Comentariu


                    • #11
                      Tot din Ciumani: Korpos Levente, Szel Pal
                      Szekely Zoltan din Gheorgheni

                      Comentariu


                      • #12
                        Kis Istvan.

                        Trimis de pe al meu MAR-LX1A folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          Se inscrie Csurulya Gyula avansati M - Ciuc

                          Tapatalkkal küldve az én MAR-LX1A eszközömről

                          Comentariu


                          • #14
                            Din Gheorgheni la Incepatori: Csata Sebestyen, Lemhenyi Tamas, Zsigmond Tamas, Szasz Gergo, Szasz Zoltan, Szocs Nandor, Farkas Daniel.

                            Comentariu


                            • #15
                              Feliratkozna Ha Lehet - Kezdokhoz --Zoltan Vancsa . Arpi Demeter .Csuruja Gyula -
                              es a Profikhoz Fazakas Ocsi".Laszlo Letike.:Fancsali Kalmi ;Tamas Szili ;Ja es Atilla -Ba --Imecs

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X