Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Unirii 101", Alba Iulia - 30.11.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de sasatl Vezi post
    Ne bucuram ca in final s-a facut bine , EMI , in sfarsit o sa avem si noi parte de un turneu bine organizat ... marca EMI ...bravo , ma bucur
    Multumesc de ganduri bune, Chiar in acest moment parasesc Spitalul Polaris unde urmez o terapie dupa spitalizare, semnele sunt mult mai bune, si o parte din biopsi au iesit bine,ficat doar o Hepatita netratata care a lasat o pata de 15 cm , lq stomac doar o gastrita .Dar un Rmn care ma obligala la inca o interventie (operatie metoda Longo) pe colon si un diagnostic tiroidean care ma obliga la un tratament long live.In rest ma bucur ca pot fi alaturi de cei care m-au "stresat"pana acum si vreau sa continui alaturi de ei, din pacate fara bere sau sprit.

    Comentariu


    • Sănătate multă Emi asta e ce-a mai importantă!!!
      Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
      fh tenergy 05
      bh rakza 7 soft

      Comentariu


      • Postat în original de Zosim1 Vezi post
        din pacate fara bere sau sprit
        OK, bine ca n-au zis nimic rau de palinca
        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • Se retrage Corbu Sorin , Cugir, elite
          4/3 din oameni au probleme cu fractiile

          Comentariu


          • Postat în original de &1c Vezi post
            Se retrage Corbu Sorin , Cugir, elite
            Să ?i dea Dumnezeu sănătate și un week-end frumos 😃

            Comentariu


            • Postat în original de Gabriel Curut Vezi post
              Să ?i dea Dumnezeu sănătate și un week-end frumos ��
              Ai dat lovitura ��

              Comentariu


              • Nu chiar, abia fac joc de glezne... 😃 Pe tușă...

                Comentariu


                • Se retrage Butură Vasile, open, Alba Iulia, lista de așteptare, bineînțeles

                  Comentariu


                  • EMI, o întrebare "tehnică" : Ce ?nseamnă înscrierea telefonică? Am numărat 42 de persoane (aproape 50% din participanți) înscrise telefonic de tine în decurs de câteva minute (?n 3 posturi aproape consecutive) Oare ce șanse avem și noi sa participam în "ritmul" ăsta? Știu, ca fiind unul dintre organizatorii cel mai dedicat ai avea cumva dreptul asta, dar totuși ar putea fi puțină decență. Scuze dacă te-am supărat cu acest comentariu, dar știu ca ești un băiat care susține democrația.

                    P. S. - Ar trebui sa fie luata foarte serios în calcul de către "patronii" acestui circuit iubit de toți aceasta propunere : Orice participant sa se înscrie personal de pe contul lui sau pe încă max. 2 colegi în plus (pentru cei care nu au internet). în felul acesta ar fi o înscriere echitabilă și în litera Regulamentului (primul venit, primul servit).

                    Cu stima!

                    Mr. Tomahawk

                    Comentariu


                    • Se vede foarte clar rea intentia ta cu aceasta intrebare.42 de fapt sunt 43 si aproximativ 50 %din participanti reprezinta undeva la 80 si nu e adevarat,dar daca scriai undeva la 30% te apropiai de adevar, dar si mai corect era undeva la 12% din cei inscrisi.Si cu posturi consecutive iarasi nu ai nimerit.
                      Dar sa las deoparte aceste rautati care nu fac bine nimanui.
                      In zilele premergatoare turneului eu si Domnu Pralea am fost bombardat de mesaje care insumau o cifra mult mai mare, si tocmai pentru a contracara a ceea ce spui tu, lipsa democratiei ,in ziua postarii turneului am anuntat si pe postul public numit forum la intrebarea lui Gabi Gogu ca in jurul orei 20.00 se va posta turneul si i-am informat pe cei mai multi si tot odata i-am rugat sa binevoiasca sa se inscrie ei si apropiatii lor direct cand se va deschide postul.Inaintea postarii Nelutu Dirlea m-a rugat sa ii inscriu eu telefonic copii din Aiud ca el nu poate ajunge la internet si ii inscrie telefonic, pe cei de la Deva nu am putut sa ii contactez decat pe Nea Titi care a zis ca ii inscrie pe avansatii lui.Deci la zecile de mesaje si telefoane tu cum ai fi procedat? Ma gandesc ca era mai ok sa le trantesti telefonul in nas si sa le raspunzi rautacios sa te tina mint si sa iti poarte pica restul vietii ca i-ai refuzat un drept fumdqmental de a se inscrie la turneu.?
                      Aceasta chestiune sa sti ca am.discutat-o cu mult timp inainte si am prevazut-o si cred ca am.procedat aproape echidistant fata de majoritatea ,si cei care au prins si cei care nu au prins loc.De altfel vezi ca cei mai multi apropiati noua nu au prins,cei din Alba ,cei pe care D.Pralea si-a dorit sa participe, apropiatii mei,sunt departe pe lista de asteptare dar deh se treseste tot timpul cineva sa combata orice urma de fair play.

                      Analizati va rog si gasiti solutii mai democratice decat am gasit eu in astfel de situatii ingrate.
                      Din punctul meu de vedere e simplu cei care se retrag aduc un mare prejudiciu acestui circuit si a felului cum se actioneaza.
                      Ipotetic vorbind s-ar inlatura aceasta debandada la turneele calitative, si apreciate, si din lipsa de modestie vad ca numai eu o patesc in ultimi 2-3 ani, sa se tina cont de retrageri si pe lista principala sa intre in ordine cei seriosi si decentii, fara nici o retragere, duoa vare sa urmeze cei cu o retragere, si asa mai departe si atunci s-ar democratiza si s-ar inlatura o parte din gaselnitele astea idioate comuniste de primul venit primul servit care duc la nesfarsit la aceste ipocrizi.
                      Eu am cautat in decursul anilor mai multe metode de inscriere preanuntata ,etc dar tot timpul am.fost contracarat.
                      Vb de democratie si discutii libere.Eu te intreb si va intreb ,unde ati mai vazut voi asa ceva???
                      Cu asta am inchieiat partea "tehnica " a inscrierilor.

                      Comentariu


                      • Se inscrie Strugar Ioan din Deda la avansati.

                        Comentariu


                        • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                          Se vede foarte clar rea intentia ta cu aceasta intrebare.42 de fapt sunt 43 si aproximativ 50 %din participanti reprezinta undeva la 80 si nu e adevarat,dar daca scriai undeva la 30% te apropiai de adevar, dar si mai corect era undeva la 12% din cei inscrisi.Si cu posturi consecutive iarasi nu ai nimerit.
                          Dar sa las deoparte aceste rautati care nu fac bine nimanui.
                          In zilele premergatoare turneului eu si Domnu Pralea am fost bombardat de mesaje care insumau o cifra mult mai mare, si tocmai pentru a contracara a ceea ce spui tu, lipsa democratiei ,in ziua postarii turneului am anuntat si pe postul public numit forum la intrebarea lui Gabi Gogu ca in jurul orei 20.00 se va posta turneul si i-am informat pe cei mai multi si tot odata i-am rugat sa binevoiasca sa se inscrie ei si apropiatii lor direct cand se va deschide postul.Inaintea postarii Nelutu Dirlea m-a rugat sa ii inscriu eu telefonic copii din Aiud ca el nu poate ajunge la internet si ii inscrie telefonic, pe cei de la Deva nu am putut sa ii contactez decat pe Nea Titi care a zis ca ii inscrie pe avansatii lui.Deci la zecile de mesaje si telefoane tu cum ai fi procedat? Ma gandesc ca era mai ok sa le trantesti telefonul in nas si sa le raspunzi rautacios sa te tina mint si sa iti poarte pica restul vietii ca i-ai refuzat un drept fumdqmental de a se inscrie la turneu.?
                          Aceasta chestiune sa sti ca am.discutat-o cu mult timp inainte si am prevazut-o si cred ca am.procedat aproape echidistant fata de majoritatea ,si cei care au prins si cei care nu au prins loc.De altfel vezi ca cei mai multi apropiati noua nu au prins,cei din Alba ,cei pe care D.Pralea si-a dorit sa participe, apropiatii mei,sunt departe pe lista de asteptare dar deh se treseste tot timpul cineva sa combata orice urma de fair play.

                          Analizati va rog si gasiti solutii mai democratice decat am gasit eu in astfel de situatii ingrate.
                          Din punctul meu de vedere e simplu cei care se retrag aduc un mare prejudiciu acestui circuit si a felului cum se actioneaza.
                          Ipotetic vorbind s-ar inlatura aceasta debandada la turneele calitative, si apreciate, si din lipsa de modestie vad ca numai eu o patesc in ultimi 2-3 ani, sa se tina cont de retrageri si pe lista principala sa intre in ordine cei seriosi si decentii, fara nici o retragere, duoa vare sa urmeze cei cu o retragere, si asa mai departe si atunci s-ar democratiza si s-ar inlatura o parte din gaselnitele astea idioate comuniste de primul venit primul servit care duc la nesfarsit la aceste ipocrizi.
                          Eu am cautat in decursul anilor mai multe metode de inscriere preanuntata ,etc dar tot timpul am.fost contracarat.
                          Vb de democratie si discutii libere.Eu te intreb si va intreb ,unde ati mai vazut voi asa ceva???
                          Cu asta am inchieiat partea "tehnica " a inscrierilor.
                          EMI, eu nu vreau sa intru în polemica cu tine. Te respect prea mult, ceea ce nu prea vad la tine, având în vedere felul cum ai răspuns. Nu e nici o problema dacă asa ai considerat tu sa faci înscrierile este fix problema ta. "Procentele" și numărătoarea le-am făcut pe "genunchi" în drum spre alt turneu și nu contau asa de mult (chiar fac parte dintre cei care am procent de 100% la înscriere și participare, fără nici măcar o retragere din 2016. Unde m-am înscris, am participat! ). Cred ca spune multe despre seriozitatea mea!

                          Eu am tras un semnal de alarmă mai mult pentru "conducere".

                          Dacă tu ai înțeles să-mi răspunzi în bășcălie, eu doar te mai intreb: Dacă te sunam și eu sau mulți alții care poate au numărul tău de telefon, cum procedai! ?ți făceai un excel? Succes in continuare în ceea ce faci. O faci foarte bine! [emoji12]

                          Mr. Tomahawk

                          Comentariu


                          • Rodica Sicoe- OPEN , Cugir.

                            Comentariu


                            • nu inteleg unde e bascalia.
                              Si ca sa iti raspund la intrebare.Da asa am procedat am luat toate mesajele si lista de telefon care m-au sunat in ultimele zile si i-am informat cu privire ca turneul despre care s-au interesat, ca se va tine si se va posta in jurul orei 19.45-20.00 de altfel cum am si scris pe forum unde este accesibil pt toata lumea.

                              Cat tine de polemica, poti sa le numesti puncte de vedere, dar eu nu o consider o polemica.Raspunsl meu cred ca a combatut un neadevar pe care spui acuma ca l-ai conturat pe picior in masina.Cat tine de aprecierea mea pt cei care nu se retrag si seriosi am avut o tentativa de le rasplatii bunele maniere si am incercat sa ii invitam la un alt festival al tenisului dar care a fost anulat din alte considerente pe care nu vreau sa le comentez.
                              Cat tine de semnalul tau de alarma ,sper ca iti dai seama ca nu are de cine sa fie luat in seama pe aceasta tema.

                              Comentariu


                              • Postat în original de rodica sicoe Vezi post
                                Rodica Sicoe- OPEN , Cugir.
                                Open si mai cum?
                                Rodica de cand nu ai mai fost ...tot la elite esti.

                                http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...e-Rodica/Cugir
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                  Open si mai cum?
                                  Rodica de cand nu ai mai fost ...tot la elite esti.

                                  http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...e-Rodica/Cugir
                                  De cand n a mai fost ea la Elite ii zicea Open si la Incepatori ii zicea Hobby
                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                  Comentariu


                                  • Se retrage de pe lista de așteptare de la începători Giurgiu Andrei , Sibiu

                                    Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

                                    Comentariu


                                    • Ma retrag de pe lista de asteptare si las cele 0.000001% sanse celor de dupa mine...
                                      Acuma lasand gluma la o parte, pentru "egalitatea de sanse" pe care o dorim toti cred ca ar fi fair-play sa se instituie regula ca o inscriere sa fie valida doar daca exista o postare cu numele unui singur jucator (indiferent ca este facuta de organizator/prieten/dusman etc. . Adica au sanse si cei care nu au cunostinte/acces la calculator si se pot inscrie rugand un prieten/organizator sa o faca dar si cei care o fac singuri la 10 min sau 1 ora de la momentul postarii... Habar-n-am daca s-a mai propus aceasta regula dar mi-ar placea sa se ia in calcul pe viitor...
                                      Pai, ganditi-va cum ar fi sa pregatesc o lista de 48 de prieteni pt. o categorie de 48 de locuri si sa reusesc prima postare a unui concurs din tara?... fun isn'it ?
                                      Revenind la turneu, va doresc meciuri faine, distractie si sanatate!
                                      TB ZLF - T05 / T05

                                      Comentariu


                                      • Se retrage Olah Remus de pe lista de asteptare.

                                        Ok.Si cum crezi ca intereseaza pe cineva o regula care are efect doar la anunite turnee?? Aici ma refer la zona centrale si la cele organizate de Emi.��

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de remusashi Vezi post
                                          Ma retrag de pe lista de asteptare si las cele 0.000001% sanse celor de dupa mine...
                                          Acuma lasand gluma la o parte, pentru "egalitatea de sanse" pe care o dorim toti cred ca ar fi fair-play sa se instituie regula ca o inscriere sa fie valida doar daca exista o postare cu numele unui singur jucator (indiferent ca este facuta de organizator/prieten/dusman etc. . Adica au sanse si cei care nu au cunostinte/acces la calculator si se pot inscrie rugand un prieten/organizator sa o faca dar si cei care o fac singuri la 10 min sau 1 ora de la momentul postarii... Habar-n-am daca s-a mai propus aceasta regula dar mi-ar placea sa se ia in calcul pe viitor...
                                          Pai, ganditi-va cum ar fi sa pregatesc o lista de 48 de prieteni pt. o categorie de 48 de locuri si sa reusesc prima postare a unui concurs din tara?... fun isn'it ?
                                          Revenind la turneu, va doresc meciuri faine, distractie si sanatate!
                                          Pai la ce foloseste regula care ai zis?? prinzi tu loc, si cine e online cand se posteaza, dar tot aceeasi lista de asteptare va fi, doar in alta componenta si cu alti nemultumiti.
                                          Singura solutie dupa parerea mea ar fi marirea numarului de turnee, din moment ce a crescut foarte mult numarul de participanti. Ramane la latitudinea celor care conduc sa afle solutia corecta, dar matematica nu o poti pacali cu reguli si decizii privind inscrierea. Daca vor sa participe 400 si sunt 120 locuri, nu conteaza cum stabilesti ordinea de inscriere, ca tot vor fi 280 de nemultumiti.
                                          In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                                          Dalai Lama

                                          Comentariu


                                          • Deian SORESCU - Reșița, Elite
                                            STIGA Infinity VPS V
                                            Rhyzm-P | Rhyzm-P

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                              Se retrage Olah Remus de pe lista de asteptare.

                                              Ok.Si cum crezi ca intereseaza pe cineva o regula care are efect doar la anunite turnee?? Aici ma refer la zona centrale si la cele organizate de Emi.��
                                              Pai regula este cu efect la cele cateva turnee din tara in care interesul este atat de mare in prezent (gen turneul vostru)... dar, poate vor ajunge majoritatea turneelor sa aiba atatea solicitari, nu ? asta ar fi spre binele tuturor...
                                              TB ZLF - T05 / T05

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de sorin1218 Vezi post
                                                Pai la ce foloseste regula care ai zis?? prinzi tu loc, si cine e online cand se posteaza, dar tot aceeasi lista de asteptare va fi, doar in alta componenta si cu alti nemultumiti.
                                                Singura solutie dupa parerea mea ar fi marirea numarului de turnee, din moment ce a crescut foarte mult numarul de participanti. Ramane la latitudinea celor care conduc sa afle solutia corecta, dar matematica nu o poti pacali cu reguli si decizii privind inscrierea. Daca vor sa participe 400 si sunt 120 locuri, nu conteaza cum stabilesti ordinea de inscriere, ca tot vor fi 280 de nemultumiti.
                                                Simplu:
                                                - daca stau la o coada la magazin si se termina produsele pt. ca cei care s-au pus in fata mea au cumparat, sunt suparat dar este din vina mea ca nu am venit mai repede la magazin;
                                                - daca stau la o coada si se termina produsele pt. ca alti 100 de oameni vin si ii roaga pe cei din fata sa le cumpere si lor sunt frustrat pt. ca nu mai este vina mea. Adica eu vorbeam de corectitudine nu de matematica...
                                                TB ZLF - T05 / T05

                                                Comentariu


                                                • Emi, organizează mai multe turnee ca sa mulțumești cât mai multe persoane!! ��
                                                  Blade: Mizutani ZLC
                                                  FH Nittaku Fastarc G1
                                                  BH Xiom Sigma II Euro

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                                                    Emi, organizează mai multe turnee ca sa mulțumești cât mai multe persoane!! ��
                                                    Eu cred ca in formula asta in care ne invartim de cativa ani, si asta ma refer la conjunctura de societate in care traim, solutia care sa aiba un impact pozitiv asupra majoritatii nu cred ca exista si nici nu se poate pune in practica.
                                                    Sunt prea multe de povestit si analizat si din pacate nu ai cu cine si nu ai unde.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X