Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Moș Crăciun", Lăzarea - 07.12.2019

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Moș Crăciun", Lăzarea - 07.12.2019

    Lăzarea (Gheorgheni) - 07.12.2019
    Localitatea: Lăzarea, jud. Harghita
    Data: Sâmbătă, 07 decembrie 2018

    Categoria turneului: Turneu A, Elite, Open, Avansați, Începători
    (dacă se strâng minim 12 elitiști, turneul se va desfăşura pe patru categorii).
    Ora de începere:
    Elite, open, avansati, incepatori: 08.00-08.45 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile.
    Logistică: 16 mese ITTF (Joola şi Corneilleau), mingi***.
    Locația: Sala de Sport din centrul comunei, situat în imediata apropiere a primăriei și poliției.
    Sala de sport din localitate este una modernă, dotată cu vestiare și dușuri, având și o parcare spațioasă.

    [TD]
    [/TD]

    Contributia participanților:
    -40 ron (adulți);
    -20 ron (doamne și domnișoare, copii sub 14 ani,);
    din care 1 leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur.

    Se asigură:
    - apă minerală 2 litri,
    - cafea,
    - masă de prânz.
    Material de premiere:
    - Locurile 1–4 cupă, diplomă,
    - Locurile 5–8 diplomă, medalie.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere vineri 06.12.2019, ora 21,00;
    - retragerile după termen si absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;

    CATEGORIA TURNEULUI:

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucător cu media între 0 si 9,99;
    Număr maxim de jucători: 36
    AVANSAȚI
    poate participa orice jucător cu media între 10 si 19,99;
    Număr maxim de jucători: 42
    OPEN
    - poate participa orice jucător cu media între 20,00 si 32,99, respectiv și avansații care își manifestă opțiunea pentru această categorie;
    Număr maxim de jucători: 30
    ELITE
    - poate participa orice jucător cu media >= 33,00, respectiv și openișții care își manifestă opțiunea pentru această categorie;
    Număr maxim de jucători: 18

    SISTEMUL DE JOC:

    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5/6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă);
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dat de clasamentul AmaTur la zi;
    - Se califica primii 5 jucatori din fiecare grupa
    - Fara grupe superioare.
    - Tabel eliminatorii 32, 32, 32, 16.

    ORGANIZATORI:
    - Héja Zoltán, tel. 0755.868.386;
    - Héja Zsolt, tel. 0744.457.583
    Ultima editare de hjz70; 04.dec.2019, 20:59.

  • #2
    Inscrieri Incepatori - on 05.12.2019 at 22:57:54

    1. Rogin Florin, Piatra Neamt, 681 - 9,93 - I
    2. Megyes Andras, Sovata, 1026 - 9,72 - I
    3. Ambrus Zoltan, Miercurea Ciuc, 637 - 9,55 - I
    4. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamt, 666 - 9,44 - I
    5. Csiki Szabolcs, Suseni, 1361 - 9,17 - I
    6. Angi Zoltan, Gheorgheni, 783 - 9,16 - I
    7. Bartos Csongor, Miercurea Ciuc, 864 - 8,91 - I
    8. Pap Gyula, Gheorgheni, 1259 - 8,76 - I
    9. Ambrus Arnold, Lazarea, 3390 - 8,3 - I
    10. Cotfas Gabriel, Toplita, 3398 - 8 - IW
    11. Elekes Csaba, Valea Scurta, 1640 - 7,35 - I
    12. Szabo Zoltan, Suseni, 1650 - 7,3 - I
    13. Csiki Ioan, Targu Mures, 1050 - 7,13 - I
    14. Benedek Alex, Gheorgheni, 1342 - 6,94 - I
    15. Vass Peter, Miercurea Ciuc, 1087 - 6,66 - I
    16. Cserei Gabor, Sovata, 1260 - 6,38 - I
    17. Savina Dan, Piatra Neamt, 976 - 6,13 - I
    18. Cofari Eugen, Sovata, 3570 - 6 - I
    19. Malnasi Eke Ferenc, Toplita, 3613 - 6 - I
    20. Lenart Kendi Istvan, Targu Secuiesc, 2718 - 5,95 - I
    21. Petra Ioan, Balan, 1794 - 5,75 - I
    22. Birtalan Hunor, Sovata, 2002 - 5,5 - I
    23. Kanabe Tibor, Miercurea Ciuc, 2762 - 5 - I
    24. Nagy Arpad, Suseni, 1575 - 4,8 - I
    25. Andras Imre, Zetea, 2273 - 4,5 - I
    26. Monu Claudiu, Tarnaveni, 2764 - 4,5 - I
    27. Illyes Elemer, Ditrau, 1713 - 4,48 - I
    28. Heja Zsolt, Ditrau, 1822 - 4 - I
    29. Csata Sebestyen, Gheorgheni, 1983 - 4 - I
    30. Olaru Dragomir, Suseni, 2345 - 4 - I
    31. Czimbalmos Gyula, Lazarea, 3232 - 4 - I
    32. Szabo Robert, Suseni, 3418 - 4 - I
    33. Pal Zsolt, Santimbru, 4102 - 0
    34. Szilagyi Attila, Targu Mures, 6001 - 0


    Inscrieri Avansati - on 05.12.2019 at 22:58:28

    1. Vajda Erno, Reghin, 278 - 19,83 - AW
    2. Kovacs Eduard, Balan, 987 - 19,6 - A
    3. Losonczi Denes, Sangeorgiu de Padure, 335 - 19,15 - AW
    4. Heja Zoltan, Ditrau, 341 - 19,15 - A
    5. Bedo Jozsef, Suseni, 327 - 18,13 - A
    6. Strugar Ioan, Deda, 421 - 17,86 - A
    7. Vaszi Denes, Miercurea Ciuc, 379 - 16,97 - A
    8. Raduly Ovidiu, Fantanele, 507 - 16,88 - A
    9. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 510 - 16,73 - A
    10. Bartha Laszlo Sr, Valea Scurta, 2219 - 16,7 - A
    11. Demeter Arpad, Miercurea Ciuc, 566 - 16,68 - A
    12. Kis Istvan, Brasov, 444 - 16,51 - AW
    13. Lorincz Zoltan, Miercurea Ciuc, 343 - 16,46 - A
    14. Csurulya Gyula, Miercurea Ciuc, 1021 - 15,93 - A
    15. Pasca Lucian, Targu Mures, 575 - 15,83 - A
    16. Todor Csaba, Gheorgheni, 463 - 15,51 - AH
    17. Vass Attila, Targu Mures, 1860 - 14,6 - A
    18. Lupescu Nicolae, Reghin, 581 - 14,19 - A
    19. Vancsa Zoltan, Miercurea Ciuc, 964 - 14,05 - A
    20. Birtalan Levente, Sovata, 730 - 13,81 - A
    21. Mezei Mihai, Sarmas, 1309 - 13,75 - A
    22. Mandru Aurel, Sarmas, 1168 - 13,57 - A
    23. Ballo Szabolcs, Miercurea Ciuc, 1861 - 13,5 - A
    24. Birtalan Bence, Sovata, 922 - 13,28 - A
    25. Boariu Timofte Danut, Borsec, 798 - 13,13 - AW
    26. Oltean Octavian, Targu Mures, 929 - 12,84 - A
    27. Kontzey Jozsef, Targu Secuiesc, 921 - 12,63 - A
    28. Nagy Attila, Suseni, 605 - 12,46 - A
    29. Bardocz Ferenc, Ditrau, 1065 - 12,28 - A
    30. Adorjan Zoltan, Miercurea Ciuc, 1013 - 11,14 - A
    31. Sterczer Zalan, Sanzieni, 576 - 11,1 - A
    32. Ghitu Liviu, Onesti, 595 - 10,92 - A
    33. Suciu Andrei, Borsec, 780 - 10,9 - A
    34. Ardelean Ionut, Sfantu Gheorghe, 1915 - 10,45 - A
    35. Kelemen Miklos, Miercurea Ciuc, 807 - 9,95 - I
    36. Miklos Botond, Miercurea Ciuc, 834 - 9,77 - I
    37. Beke Hunor, Miercurea Ciuc, 821 - 9,62 - I
    38. Campian Zoltan, Toplita, 2413 - 8,3 - I


    Inscrieri Open - on 05.12.2019 at 22:59:57

    1. Ciortescu Cristi, Iasi, 54 - 32,98 - O
    2. Dabacan Dorin, Tarnaveni, 292 - 32,89 - O
    3. Polotca Stefan, Sangeorgiu de Padure, 91 - 32,47 - O
    4. Ambrus Szilard, Ludus, 218 - 31,22 - OJ
    5. Kincses Jozsef, Praid, 320 - 29,79 - O
    6. Bubulac Cristi, Piatra Neamt, 133 - 29,78 - O
    7. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 310 - 29,65 - OW
    8. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 142 - 29,34 - O
    9. Tamas Szilard, Miercurea Ciuc, 97 - 29,31 - O
    10. Babics Tamas, Gheorgheni, 164 - 29,31 - O
    11. Olah Kriszta, Targu Secuiesc, 1054 - 28,75 - OLF
    12. Majai Lehel, Sovata, 613 - 27,63 - O
    13. Gyorfi Szabolcs, Gheorgheni, 309 - 27,13 - O
    14. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 395 - 25,83 - O
    15. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 221 - 25,75 - OW
    16. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 211 - 24,69 - OW
    17. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 441 - 24,58 - O
    18. Boicu Liviu, Vatra Dornei, 1008 - 24 - O
    19. Veres Janos, Targu Mures, 339 - 23,46 - OW
    20. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 646 - 22,84 - OW
    21. Badaluta Marian, Vatra Dornei, 285 - 21,97 - OW
    22. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 302 - 21,82 - O
    23. Bendris Nicu, Targu Mures, 1141 - 21,23 - O
    24. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc, 322 - 20,76 - O
    25. Sterczer Sandor, Sanzieni, 247 - 20,09 - O
    26. Balint Gabor, Odorheiu Secuiesc, 951 - 20,03 - O
    27. Farkas Bence, Targu Mures, 687 - 19,7 - A
    28. Bende Robert

    Inscrieri Elite - on 05.12.2019 at 23:00:18

    1. Farkas Gabor, Targu Mures, 336 - 42,27 - EW
    2. Chelmus Ionut, Targu Secuiesc, 385 - 40,28 - EJ
    3. Bauer Lajos, Targu Mures, 25 - 40 - EW
    4. Molnar Tihamer, Tarnaveni, 222 - 38,11 - E
    5. Orha Andrei, Targu Mures, 115 - 35,27 - E
    6. Carpaci Alexandru, Ludus, 194 - 34,29 - EW
    7. Korabian Tamas, Cluj Napoca, 171 - 33,46 - E
    8. Incze Levente, Miercurea Ciuc, 495 - 33,28 - E
    9. Georgiu Dragos, Vatra Dornei, 58 - 32,35 - O
    Ultima editare de hjz70; 05.dec.2019, 22:00.

    Comentariu


    • #3
      Se inscrie Tamas Szilard,din Miercurea-Ciuc,la categoria Open.
      Se inscrie Laszlo Levente,din Miercurea-Ciuc,la categoria Open.
      Se inscrie Fancsali Kalman,din Miercurea-Ciuc,la categoria Open.
      Se inscrie Miklos Botond,din Miercurea-Ciuc,la categoria Avansati.
      Se inscrie Fazakas Gergely,din Miercurea-Ciuc,la categoria Open.

      Comentariu


      • #4
        Se inscrie Bedo Jozsef și Nagy Attila din Suseni. Multumesc.

        Comentariu


        • #5
          Canea-Kocsis Andras - Targu Secuiesc - Open
          Chelmus Ionut - Targu Secuiesc - Elite
          Olah Kriszta - Targu Secuiesc - Open

          Comentariu


          • #6
            Csurulya Gyula avansati Miercurea Ciuc
            Urzica Ioan open Toplita
            Heja Zoltan avansati Ditrau
            Heja Zsolt incepatori Ditrau
            Bardocz Ferenc avansati Ditrau
            Laszlo Robert incepatori Remetea
            Illyes Elemer incepatori Ditrau
            Kis Istvan avansati Brasov

            Birtalan Levente avansati Sovata
            Birtalan Bence avansati Sovata
            Birtalan Hunor
            Cserei Gabor
            Megyes Andras
            Cofari Eugen incepatori Sovata
            Majai Lehel open Sovata
            Lovasz Vilmos open
            Todor Csaba avansati
            Makszem Szabolcs avansati
            Angi Zoltan incepatori Gheorgheni

            Comentariu


            • #7
              Se inscrie Ferenczi Robert , Szabo Robert, Csiki Szabolcs, Szabo Zoltan, Nagy Arpad, Olaru Dragomir din Suseni. Multumesc.

              Comentariu


              • #8
                Olah Ignac avansati
                Czimbalmos Gyula incepatori Lazarea
                Lenard Kendi Istvan incepatori Tg./secuiesc
                Peter Laszlo avansati
                Benedek Arpad incepatori Ciumani
                Vajda Erno avansati
                Lupescu Nicolae avansati Reghin
                Mandru Marin
                Mindru Aurel avansati
                Mezei Mihai avansati Sarmas
                Farkas Bence avansati
                Farkas Gabor Tg, -mures

                Comentariu


                • #9
                  Se inscrie Incze Levente,din Miercurea-Ciuc,la categoria Elit.

                  Comentariu


                  • #10
                    Se inscriu din Miercurea Ciuc: Lorincz Zoltan si Vaszi Denes la avansati, Ambrus Zoltan si Beke Hunor la incepatori sau posibil la avansati dupa actualizarea clasamentului

                    Comentariu


                    • #11
                      Din Târgu Neamț,
                      se înscrie la categoria începători,
                      Bobu Ștefan Minodor

                      Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

                      Comentariu


                      • #12
                        Din Tg Mureș. Pasca Lucian și Oltean Octavian avansati. Csiki Ioan începători. Szilagyi Attila începător. Jucător noy

                        Comentariu


                        • #13
                          Vass Attila, Tg Mures, avansati

                          Comentariu


                          • #14
                            Raduly Marius din Sf Gheorghe - A

                            Trimis de pe al meu SM-J530F folosind Tapatalk

                            Comentariu


                            • #15
                              Se inscrie Gered Ferenc,din Miercurea-Ciuc,la categoria Avansati.
                              Se inscrie Szanto Lajos,din Miercurea-Ciuc,la categoria Open.
                              Se inscrie Ballo Szabolcs,din Miercurea-Ciuc,la categoria Avansati.
                              Se inscrie Pal Zsolt,din Miercurea-Ciuc,la categoria Incepatori.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X