Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Memorialul Ionuț Nica", Brașov - 18.01.2020

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu B "Memorialul Ionuț Nica", Brașov - 18.01.2020

    Turneu B "Memorialul Ionuț Nica", Brașov - 18.01.2020

    LOCALITATEA: Brașov, str. Zizinului, nr. 106;
    DATA: Sâmbătă 18.01.2020;
    CATEGORII: 2 categorii: E/O + A/H;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    08.30 - 08.50 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile;
    SALA: Liceul "Remus Radulet" (fostul "Energetic)
    INDICAȚII DE ACCES:
    INDICAȚII RUTIERE: Cum se coboara podul "Zizinului" (dinspre oraș către Centură) a doua stradă la dreapta, care este la aprox 40 m, in față se vede liceul, cu indicator către "Cantină" (vă indruma portarul). Cei care vin dinspre București pe Centura, fac stanga (la sensul giratoriu) intră pe str. Zizinului, inainte de podul Zizinului fac stânga (se vede liceul in capătul străzii, zona deschisă);
    LOGISTICĂ: Mese Butterfly Octet 25, 8 Buc aprobate ITTF;
    MINGI: plastic **;
    FACILITĂȚI: Vestiare, wc, ;
    TAXA: Adulți - 20 Lei, Copii sub 14 ani - 10 lei, Persoanele cu dizabilități - 0 lei, 1 leu/jucător se vor dona către AmaTur;
    Se asigură apă plată/minerală – 2 litri;
    Contra cost: meniu cantina liceului.
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1 – cupă + medalii + diplome;
    Locurile 2-4 – medalii + diplome;
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 16.01.2020, ora 21,00;
    - retragerile după termen/absențele vor fi penalizate cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Elite/Open – maxim 24 participanți;
    - Avansați/Hobby – maxim 24 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de 4 - se califică primii 2;
    - Tablou eliminatoriu generat automat;
    - Eventualele Bye-uri se acorda celor mai bine clasati (loc 1) in ordinea grupelor superioare;
    - Nu se joaca finala mica;
    - Grupele inferioare se formează in ordinea MP-ului;
    - Varianta de suplimentare locuri numai in conditiile in care la una dintre categorii nu sunt suficienți participanți.
    ORGANIZATOR:
    - Alex Bondoc 0743.086.313;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Vlădoiu Gelu, tel. 0722.315.757;
    FACEBOOK: Actualizează browserul | Facebook
    Ultima editare de GeluBv; 27.dec.2019, 16:39.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y


  • #2
    Inscrieri Avansați/Hobby - on 18.01.2020 at 16:41:01

    1. Toma Dan, Sfantu Gheorghe, 844 - 19,43 - A
    2. Loghin Florin, Brasov, 274 - 18,81 - A
    3. Iancu Marius, Brasov, 1778 - 17,2 - A
    4. Tirlea Gheorghe, Brasov, 506 - 14,85 - A
    5. Ciobanu Adrian, Brasov, 1283 - 12,87 - A
    6. Sterczer Zalan, Sanzieni, 574 - 11,17 - A
    7. Movileanu Neculae, Brasov, 592 - 11,01 - A
    8. Butunoiu Dorin, Brasov, 1007 - 10,7 - A
    9. Ardelean Ionut, Sfantu Gheorghe, 1912 - 10,45 - A
    10. Ionita Adrian, Brasov, 702 - 10,28 - A
    11. Balan Claudia, Brasov, 2315 - 10,2 - AF
    12. Gita Dan, Sfantu Gheorghe, 747 - 9,46 - H
    13. Contiu Mircea, Brasov, 1170 - 9,08 - H
    14. Radu Ciprian, Brasov, 1254 - 8,07 - H
    15. Drapac Gheorghe, Brasov, 1739 - 7,58 - H
    16. Stanciu Constantin, Brasov, 1608 - 7,55 - H
    17. Apopei Rares Gabriel, Brasov, 1514 - 7,44 - H
    18. Saulea Bogdan, Brasov, 2931 - 6,8 - H
    19. Cojocaru Nicusor, Brasov, 1874 - 5,35 - H
    20. Stan Adrian, Brasov, 3024 - 0 - H
    21. Ciorasteanu Ionut, Brasov, 6001 - 0
    22. Avram Alin Robert, Brasov, 6003 - 0
    23. Badescu Stefan, Brasov, 6004 - 0
    24. Nedelcu Alexandru, Brasov, 6005 - 0
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Constantin Filip, Sinaia, 652 - 10,07 - A
    2. Costache Marian, Brasov, 1850 - 12,1 - A

    Absente - Avansați/Hobby
    Georgescu Radu - Brasov
    Avram Alin Robert - Brasov
    Badescu Stefan - Brasov
    Nedelcu Alexandru - Brasov

    Gr.inferioara nr. 1 - Avansați/Hobby
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    Loc
    1 TOMA DAN SFANTU GHEORGHE
    3-0
    3-2
    3-0
    3-0
    4
    1
    2 BUTUNOIU DORIN BRASOV
    0-3
    3-0
    3-0
    3-1
    3
    2
    3 IONITA ADRIAN BRASOV
    2-3
    0-3
    3-2
    3-0
    2
    3
    4 STANCIU CONSTANTIN BRASOV
    0-3
    0-3
    2-3
    1-3
    0
    5 APOPEI RARES GABRIEL BRASOV
    0-3
    1-3
    0-3
    3-1
    1
    4
    Gr.inferioara nr. 2 - Avansați/Hobby
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    Loc
    1 LOGHIN FLORIN BRASOV
    3-0
    3-0
    3-0
    3-0
    4
    1
    2 MOVILEANU NECULAE BRASOV
    0-3
    3-0
    1-3
    2-3
    1
    4
    3 ARDELEAN IONUT SFANTU GHEORGHE
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    0
    4 DRAPAC GHEORGHE BRASOV
    0-3
    3-1
    3-0
    0-3
    2
    3
    5 SAULEA BOGDAN BRASOV
    0-3
    3-2
    3-0
    3-0
    3
    2
    Gr.inferioara nr. 3 - Avansați/Hobby
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    Loc
    1 IANCU MARIUS BRASOV
    3-2
    3-2
    3-0
    3-1
    4
    1
    2 STERCZER ZALAN SANZIENI
    2-3
    3-1
    3-2
    3-0
    3
    2
    3 BALAN CLAUDIA BRASOV
    2-3
    1-3
    3-1
    3-0
    2
    3
    4 RADU CIPRIAN BRASOV
    0-3
    2-3
    1-3
    2-3
    0
    5 COJOCARU NICUSOR BRASOV
    1-3
    0-3
    0-3
    3-2
    1
    4
    Gr.inferioara nr. 4 - Avansați/Hobby
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    Loc
    1 TIRLEA GHEORGHE BRASOV
    3-2
    3-2
    2-3
    3-0
    2-3
    3
    4
    2 CIOBANU ADRIAN BRASOV
    2-3
    3-1
    3-2
    3-0
    3-1
    4
    1
    3 GITA DAN SFANTU GHEORGHE
    2-3
    1-3
    1-3
    3-1
    1-3
    1
    4 CONTIU MIRCEA BRASOV
    3-2
    2-3
    3-1
    3-0
    3-0
    4
    2
    5 STAN ADRIAN BRASOV
    0-3
    0-3
    1-3
    0-3
    0-3
    0
    6 CIORASTEANU IONUT BRASOV
    3-2
    1-3
    3-1
    0-3
    3-0
    3
    3
    Gr.superioara nr. 1 - Avansați/Hobby
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    V
    Loc
    1 TOMA DAN SFANTU GHEORGHE
    3-0
    3-0
    3-0
    3
    1
    2 CONTIU MIRCEA BRASOV
    0-3
    3-0
    3-1
    2
    2
    3 BALAN CLAUDIA BRASOV
    0-3
    0-3
    0-3
    0
    4 MOVILEANU NECULAE BRASOV
    0-3
    1-3
    3-0
    1
    Gr.superioara nr. 2 - Avansați/Hobby
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    V
    Loc
    1 LOGHIN FLORIN BRASOV
    3-2
    3-2
    3-1
    3
    1
    2 BUTUNOIU DORIN BRASOV
    2-3
    3-0
    3-0
    2
    2
    3 CIORASTEANU IONUT BRASOV
    2-3
    0-3
    3-1
    1
    4 COJOCARU NICUSOR BRASOV
    1-3
    0-3
    1-3
    0
    Gr.superioara nr. 3 - Avansați/Hobby
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    V
    Loc
    1 IANCU MARIUS BRASOV
    2-3
    3-1
    3-0
    2
    1
    2 SAULEA BOGDAN BRASOV
    3-2
    0-3
    1-3
    1
    3 IONITA ADRIAN BRASOV
    1-3
    3-0
    2-3
    1
    4 TIRLEA GHEORGHE BRASOV
    0-3
    3-1
    3-2
    2
    2
    Gr.superioara nr. 4 - Avansați/Hobby
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    V
    Loc
    1 CIOBANU ADRIAN BRASOV
    3-0
    3-0
    3-0
    3
    1
    2 STERCZER ZALAN SANZIENI
    0-3
    3-1
    3-2
    2
    2
    3 DRAPAC GHEORGHE BRASOV
    0-3
    1-3
    2-3
    0
    4 APOPEI RARES GABRIEL BRASOV
    0-3
    2-3
    3-2
    1

    Eliminatorii Avansați/Hobby

    1. Toma Dan
    --------------------Toma Dan 3-0
    8. Tirlea Gheorghe
    -----------------------------------Ciobanu Adrian 3-2
    5. Butunoiu Dorin
    --------------------Ciobanu Adrian 3-0
    4. Ciobanu Adrian
    --------------------------------------------------Ciobanu Adrian 3-0
    3. Iancu Marius
    --------------------Iancu Marius 3-0
    6. Contiu Mircea
    -----------------------------------Loghin Florin 3-0
    7. Sterczer Zalan
    --------------------Loghin Florin 3-2
    2. Loghin Florin


    Clasament Avansați/Hobby

    1. Ciobanu Adrian - Brasov
    2. Loghin Florin - Brasov
    3 -- 4
    Toma Dan - Sfantu Gheorghe
    Iancu Marius - Brasov
    5 -- 8
    Butunoiu Dorin - Brasov
    Sterczer Zalan - Sanzieni
    Tirlea Gheorghe - Brasov
    Contiu Mircea - Brasov
    9 -- 13 1v gr.sup.
    Movileanu Neculae - Brasov
    Ionita Adrian - Brasov
    Apopei Rares Gabriel - Brasov
    Saulea Bogdan - Brasov
    Ciorasteanu Ionut - Brasov
    14 -- 16 0v gr.sup.
    Balan Claudia - Brasov
    Drapac Gheorghe - Brasov
    Cojocaru Nicusor - Brasov
    17 -- 1v gr.inf.
    Gita Dan - Sfantu Gheorghe
    18 -- 21 0v gr.inf.
    Radu Ciprian - Brasov
    Stanciu Constantin - Brasov
    Ardelean Ionut - Sfantu Gheorghe
    Stan Adrian - Brasov



    Inscrieri Elite/Open - on 18.01.2020 at 16:30:30

    1. Roman Iulian, Brasov, 93 - 47,72 - EMW
    2. Macovei Liviu, Brasov, 541 - 39,63 - E
    3. Stefan Patrick, Brasov, 30 - 37,83 - E
    4. Galiu Mihai, Brasov, 117 - 35,15 - E
    5. Hutanu Alin, Brasov, 88 - 35,04 - E
    6. Bondoc Alexandru, Brasov, 442 - 34,88 - E
    7. Simon Teodora, Sfantu Gheorghe, 1178 - 31,6 - EMJF
    8. Bokor Zoltan Jr, Brasov, 492 - 30,34 - O
    9. Padurariu Costel, Brasov, 89 - 28,8 - O
    10. Anita Dorel, Brasov, 979 - 27,8 - O
    11. Vladoiu Gelu, Brasov, 113 - 26,99 - OW
    12. Ilie Octavian Marius, Brasov, 259 - 24,48 - O
    13. Matei Mirel, Brasov, 741 - 23,87 - O
    14. Olteanu Mihai, Brasov, 1930 - 22,1 - OW
    15. Darjan Daniel, Brasov, 628 - 20,53 - O
    16. Sterczer Sandor, Sanzieni, 250 - 19,63 - A
    17. Tobosaru Gheorghe, Brasov, 309 - 17,99 - AW
    18. Kis Istvan, Brasov, 427 - 17,09 - AW
    19. Marandici Adrian, Brasov, 1166 - 16,67 - AW
    20. Pitac Ovidiu, Brasov, 1302 - 15,85 - AW
    21. Bacanu Paulian, Brasov, 1081 - 15,6 - AW
    22. Constantin Filip, Sinaia, 652 - 10,07 - A

    Absente - Elite/Open
    Marica Dan - Brasov
    Marica Dan - Brasov

    Gr.inferioara nr. 1 - Elite/Open
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    Loc
    1 ROMAN IULIAN BRASOV
    3-0
    3-0
    3-0
    3-0
    4
    1
    2 BOKOR ZOLTAN JR BRASOV
    0-3
    3-2
    3-1
    3-0
    3
    2
    3 PADURARIU COSTEL BRASOV
    0-3
    2-3
    3-2
    3-1
    2
    3
    4 STERCZER SANDOR SANZIENI
    0-3
    1-3
    2-3
    1-3
    0
    5 TOBOSARU GHEORGHE BRASOV
    0-3
    0-3
    1-3
    3-1
    1
    4
    Gr.inferioara nr. 2 - Elite/Open
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    Loc
    1 MACOVEI LIVIU BRASOV
    3-1
    2-3
    3-1
    3-1
    3
    1
    2 SIMON TEODORA SFANTU GHEORGHE
    1-3
    3-1
    1-3
    3-1
    2
    3
    3 ANITA DOREL BRASOV
    3-2
    1-3
    0-3
    2-3
    1
    4 DARJAN DANIEL BRASOV
    1-3
    3-1
    3-0
    3-0
    3
    2
    5 KIS ISTVAN BRASOV
    1-3
    1-3
    3-2
    0-3
    1
    4
    Gr.inferioara nr. 3 - Elite/Open
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    Loc
    1 STEFAN PATRICK BRASOV
    0-3
    1-3
    3-0
    3-1
    3-1
    3
    3
    2 BONDOC ALEXANDRU BRASOV
    3-0
    1-3
    3-0
    3-0
    3-0
    4
    2
    3 VLADOIU GELU BRASOV
    3-1
    3-1
    3-1
    3-1
    3-1
    5
    1
    4 OLTEANU MIHAI BRASOV
    0-3
    0-3
    1-3
    2-3
    3-0
    1
    4
    5 MARANDICI ADRIAN BRASOV
    1-3
    0-3
    1-3
    3-2
    1-3
    1
    6 CONSTANTIN FILIP SINAIA
    1-3
    0-3
    1-3
    0-3
    3-1
    1
    Gr.inferioara nr. 4 - Elite/Open
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    Loc
    1 GALIU MIHAI BRASOV
    3-0
    2-3
    3-1
    3-0
    3-1
    4
    1
    2 HUTANU ALIN BRASOV
    0-3
    3-0
    3-2
    3-0
    3-0
    4
    2
    3 ILIE OCTAVIAN MARIUS BRASOV
    3-2
    0-3
    3-0
    3-0
    3-2
    4
    3
    4 MATEI MIREL BRASOV
    1-3
    2-3
    0-3
    2-3
    3-1
    1
    5 PITAC OVIDIU BRASOV
    0-3
    0-3
    0-3
    3-2
    3-2
    2
    4
    6 BACANU PAULIAN BRASOV
    1-3
    0-3
    2-3
    1-3
    2-3
    0

    Gr.superioara nr. 1 - Elite/Open
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    V
    Loc
    1 ROMAN IULIAN BRASOV
    3-0
    3-0
    3-0
    3
    1
    2 HUTANU ALIN BRASOV
    0-3
    3-1
    1-3
    1
    3 STEFAN PATRICK BRASOV
    0-3
    1-3
    3-0
    1
    2
    4 KIS ISTVAN BRASOV
    0-3
    3-1
    0-3
    1
    Gr.superioara nr. 2 - Elite/Open
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    V
    Loc
    1 MACOVEI LIVIU BRASOV
    3-1
    3-1
    3-0
    3
    1
    2 BOKOR ZOLTAN JR BRASOV
    1-3
    3-1
    0-3
    1
    3 ILIE OCTAVIAN MARIUS BRASOV
    1-3
    1-3
    0
    4 OLTEANU MIHAI BRASOV
    0-3
    3-0
    1
    2
    Gr.superioara nr. 3 - Elite/Open
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    V
    Loc
    1 VLADOIU GELU BRASOV
    3-2
    3-1
    3-0
    3
    1
    2 DARJAN DANIEL BRASOV
    2-3
    3-2
    0-3
    1
    3 PADURARIU COSTEL BRASOV
    1-3
    2-3
    3-1
    1
    2
    4 PITAC OVIDIU BRASOV
    0-3
    3-0
    1-3
    1
    Gr.superioara nr. 4 - Elite/Open
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    V
    Loc
    1 GALIU MIHAI BRASOV
    3-2
    3-2
    3-0
    3
    1
    2 BONDOC ALEXANDRU BRASOV
    2-3
    3-2
    3-0
    2
    2
    3 SIMON TEODORA SFANTU GHEORGHE
    2-3
    2-3
    3-0
    1
    4 TOBOSARU GHEORGHE BRASOV
    0-3
    0-3
    0-3
    0

    Eliminatorii Elite/Open

    1. Roman Iulian
    --------------------Roman Iulian 3-0
    8. Padurariu Costel
    -----------------------------------Roman Iulian 3-0
    5. Olteanu Mihai
    --------------------Galiu Mihai 3-1
    4. Galiu Mihai
    --------------------------------------------------Roman Iulian 3-1
    3. Vladoiu Gelu
    --------------------Stefan Patrick 3-0
    6. Stefan Patrick
    -----------------------------------Bondoc Alexandru 3-0
    7. Bondoc Alexandru
    --------------------Bondoc Alexandru 3-2
    2. Macovei Liviu


    Clasament Elite/Open

    1. Roman Iulian - Brasov
    2. Bondoc Alexandru - Brasov
    3 -- 4
    Galiu Mihai - Brasov
    Stefan Patrick - Brasov
    5 -- 8
    Padurariu Costel - Brasov
    Macovei Liviu - Brasov
    Olteanu Mihai - Brasov
    Vladoiu Gelu - Brasov
    9 -- 14 1v gr.sup.
    Hutanu Alin - Brasov
    Simon Teodora - Sfantu Gheorghe
    Bokor Zoltan Jr - Brasov
    Darjan Daniel - Brasov
    Kis Istvan - Brasov
    Pitac Ovidiu - Brasov
    15 -- 16 0v gr.sup.
    Ilie Octavian Marius - Brasov
    Tobosaru Gheorghe - Brasov
    17 -- 20 1v gr.inf.
    Anita Dorel - Brasov
    Matei Mirel - Brasov
    Marandici Adrian - Brasov
    Constantin Filip - Sinaia
    21 -- 22 0v gr.inf.
    Sterczer Sandor - Sanzieni
    Bacanu Paulian - Brasov
    Ultima editare de GeluBv; 18.ian.2020, 18:41.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • #3
      Radu Ciprian, Hobby - Brașov.

      Comentariu


      • #4
        Se inscriu Sterczer Sandor si Sterczer Zalan din Sanzieni la categoria Elite/Open, respectiv Avansati/Hobby.

        Comentariu


        • #5
          Incepand cu data de 01.01.2020 denumirea de INCEPĂTORI se schimbă in HOBBY
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • #6
            Olah Oliver Sf.Gheorghe si Welker Ivan - Elite/Open.

            Comentariu


            • #7
              Ștefan Patrick - Elite/Open.

              Comentariu


              • #8
                Darjan Daniel - Elite/Open.

                Comentariu


                • #9
                  Elite/Open:
                  Macovei Liviu
                  Hutanu Alin
                  Vladoiu Gelu
                  Pitac Ovidiu
                  Bacanu Paulian
                  Mitrofan Petrica
                  Galiu Mihai
                  Matei Mirel
                  Olteanu Mihai
                  Bondoc Alexandru
                  Padurariu Costel
                  Anita Dorel
                  Ilie Marius
                  Hobby: Motoare si ski !
                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                  Comentariu


                  • #10
                    Veris Dumitru - Avansati/Hobby.

                    Comentariu


                    • #11
                      Se inscriu Contiu Mircea (Brasov) si Ionita Adrian (Brasov) la avansati.

                      Comentariu


                      • #12
                        Kis Istvan - Avansati/Hobby.

                        Comentariu


                        • #13
                          Se inscriu la categoria "Hobby":
                          Stanciu Constantin
                          Cojocaru Nicusor

                          Comentariu


                          • #14
                            Hobby Brasov:
                            Ianovici Florin
                            Drapac Gheorghe
                            Stan Adrian
                            Georgescu Radu
                            Cojocaru Nicusor
                            Saulea Bogdan
                            Cioresteanu Ionuț NOU
                            13 Rules

                            Comentariu


                            • #15
                              Hobby Brasov:
                              Bucsa Ioan
                              13 Rules

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X