Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dej - 18.01.2020

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Moldovan Cristian - Bistrița- elite

    Comentariu


    • Votez pentru doua zile, cu cat mai multi cu atat mai bine
      Varga Florin
      Lemn: yinhe v14 pro
      Fete: FH: Glayzer/ BH:Glayzer

      Comentariu


      • Nu ca aș mai avea vre-o șașansă de participare dar totuși :
        Votez ptr 2 zile !
        orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

        Comentariu


        • Moldovan Cristian Bistrița Votează doar sâmbăta
          ?Sometimes I win, sometimes I learn?

          Comentariu


          • Postat în original de Gandalf77 Vezi post
            Pentru mai multi jucatori -->Sambata +Duminica.
            La Mulți Ani și An Nou Fericit!
            Va rog să luati(organizatori) in calcul transformarea acestuia într-un Turneu de Dublu(echipe alese aleatoriu) ca sa joace cat mai multi, mai ales pt. Hobby si/sau Avansati, unde se presupune ca miza nu este asa de mare!
            Practic, aproape jumătate din cei inscrisi sunt pe liste de așteptare!(parcă am fi la Caritas)
            Știu că sunt limite fizice, gen număr de mese, sală...etc dar hai să găsim o soluție și să promovăm acest sport minunat astfel încât să și reprezinte viziunea și spiritul Ama Tur și mai ales numele categoriei de "Hobby"!

            Soluția numărul 2 ar fi să se joace eliminatoriu în vederea calificării în grupele inferioare!
            ?n acest ritm, în curând va trebui să ne înscriem cu o lună înainte de competiție!


            P?nă una, alta , se înscrie Tivadar Marcel la Hobby!:(

            Comentariu


            • Tivadar Marcel, din păcate, doar Sâmbătă pot să ajung la turneu! Mulțumesc!

              Comentariu


              • Se retrage Bumbu Pavel

                Comentariu


                • Postat în original de Nigel Vezi post
                  La Mulți Ani și An Nou Fericit!
                  Va rog să luati(organizatori) in calcul transformarea acestuia într-un Turneu de Dublu(echipe alese aleatoriu) ca sa joace cat mai multi, mai ales pt. Hobby si/sau Avansati, unde se presupune ca miza nu este asa de mare!
                  Practic, aproape jumătate din cei inscrisi sunt pe liste de așteptare!(parcă am fi la Caritas)
                  Știu că sunt limite fizice, gen număr de mese, sală...etc dar hai să găsim o soluție și să promovăm acest sport minunat astfel încât să și reprezinte viziunea și spiritul Ama Tur și mai ales numele categoriei de "Hobby"!

                  Soluția numărul 2 ar fi să se joace eliminatoriu în vederea calificării în grupele inferioare!
                  ?n acest ritm, în curând va trebui să ne înscriem cu o lună înainte de competiție!


                  P?nă una, alta , se înscrie Tivadar Marcel la Hobby!:(
                  problema care s-a generat in ultima vreme este ca , intradevar , nu numai ca se fac inscrieri cu o luna inainte , dar se fac "cu clasa" (ca si cand ne ducea cu clasa la film cand eram copii) ; cineva, care are informatia calda, proaspata, sau chiar in asteptare, inainte chiar de a aparea pe forum, inscrie 10-15 persoane dintr-un foc ; mai intervin 2-3 din astia si gata, in cateva ore s-au ocupat toate locurile ; propun limitarea persoanelor inscrise de cineva la un numar rezonabil, sa zicem 3-5 !
                  solutia cu meciuri eliminatorii in vederea calificarii este frumoasa, dar neviabila !
                  orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

                  Comentariu


                  • Daca nu se suplimenteaza numarul de locuri atunci vorbim chiar degeaba de doua zile de concurs. In afara de faptul ca se termina mai repede concursul in ziua respectiva nu castigam nimic, mai mult pierdem sansa de a vedea niste meciuri frumoase de la E+O, din care fiecare avem de invatat. Masura de suplimentare locuri trebuie luata/propusa de organizatori, care pot sau nu pot sa asigure conditii bune pentru mai multi jucatori.
                    Referitor la inscrierea mai multor jucatori "dintr-un foc" sau ma rog "cu clasa", nu este interzisa de nici un regulament, ba chiar este recomandata avand in vedere ca nu toti jucatorii sunt inregistrati pe Forum, din diverse motive, obiective si /sau subiective, neavand astfel acces la informatiile privind turneele anuntate !
                    La Multi Ani tuturor si sa auzim numai de bine in 2020!

                    Comentariu


                    • înscrierea pe forum nu este obligatorie, corect, nici eu nu am fost la inceput, dar acum sunt! Propun să aibă prioritate la înscriere cei care au cont pe forum! Promovarea acestui sport trebuie făcută cu cap și cât mai echitabil pt. toți participanții, nu mi se pare corect să stau să "v?nez" non-stop locuri libere la turneu, mai ales la categoria Hobby!

                      Comentariu


                      • Se retrag Pop Mihai , Pop Daniel Valentin .
                        T80FX // DWSC //T80FX

                        Comentariu


                        • Postat în original de Nigel Vezi post
                          înscrierea pe forum nu este obligatorie, corect, nici eu nu am fost la inceput, dar acum sunt! Propun să aibă prioritate la înscriere cei care au cont pe forum! Promovarea acestui sport trebuie făcută cu cap și cât mai echitabil pt. toți participanții, nu mi se pare corect să stau să "v?nez" non-stop locuri libere la turneu, mai ales la categoria Hobby!
                          Marcel antreneaza-te conștiincios, la APAHIDA in martie sigur te vedem la masa de joc,ai pile la organizatori))),te salut cu respect de la Zalău,locul tau de baștină,PETRUS FLORIN.
                          lemn Primorac carbon
                          fete Andro Rasanter R42 ultramax

                          Comentariu


                          • Salut Florin, degeaba am avut pile și data trecută la Apahida dar nu am prins, s-au epuizat locurile în decurs de câteva 😁ore😀.Mie și un turneu de dublu mi-ar place, are farmecul lui! Succes și Numai bine!

                            Comentariu


                            • Postat în original de Bărbuță Ioan Vezi post
                              Sambata si duminica pt. a putea participa mai multi doritori care sunt pe listele de asteptare
                              Cred ca unii nu gandesc logica raspunsului lor si voteaza pentru ... "sa participe mai multi jucatori"... DAR nu se gandesc ca unii au renuntat la un concurs A pentru a veni la un turneu B pentru data de 18.01.2019, au facut toate calculele iar acum ei stau in asteptare sa vada daca mai vin la Dej sau nu.
                              Si cei mai multi au analizat si s-au grupat cu mijloacele de transport, de aici rezulta ca daca turneul se va tine pe 2 zile probabil multi se vor retrage care sunt deja pe listele principale, deci votul cu "SA PARTICIPE MAI MULTI" mi se pare o prostie in aceste conditii, deoarece pur si simplu se vor retrage multi jucatori care sunt pe lista principala doar ca sa intre cei de pe lista de asteptare, de aici rezulta ca ... "sa participe mai multi jucatori"...e o magarie dupa parerea mea.
                              Votam si eu pentru participarea mai multor jucatori dar nu in aceste conditii cand multi dintre ei au votat pentru sambata din cauza mijloacelor de transport, sau Duminica vor sa participe la un alt concurs.

                              Votez pentru organizarea concursului Sambata.

                              -nu doresc sa intru in contradictoriu cu nimeni, va rog sa o tratati ca pe o parere(buna sau rea)- Multumesc!

                              Comentariu


                              • Cred ca este in regula sa ne exprimăm opiniile in mod decent dar sa afirmăm cum scrie mai sus că parerea altuia e o magarie hmmm parca nu șade bine unor persoane adulte cu oarece pretenții....
                                Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                Comentariu


                                • Postat în original de adishorul Vezi post
                                  Cred ca este in regula sa ne exprimăm opiniile in mod decent dar sa afirmăm cum scrie mai sus că parerea altuia e o magarie hmmm parca nu șade bine unor persoane adulte cu oarece pretenții....
                                  DA, aveti dreptate, am scapat porumbelul.
                                  Nu trebuia sa scriu asa ceva.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Miky Vezi post
                                    DA, aveti dreptate, am scapat porumbelul.
                                    Nu trebuia sa scriu asa ceva.
                                    Miky sunt de acord cu tine ,nu in toate privințele, consider că democrația ne-a garantat dreptul la opinie,si zic ca la cupa SOMESUL care se va organiza la Dej sa se incerce sa se faca pe 2 zile daca tot nu se plătește chirie per/zi din cate am inteles.Si o mica sugestie facanduse pe 2 zile in sala de sus am putea face un culoar de 1 metru prin mijlocul sălii,deoarece este o problemă cu deplasarea la masa de joc,atunci am putea vorbi de condiții excelente de joc,vorbesc in cauza ,de multe ori pierdeam puncte ,mai intra si cineva in tarc,eram cu nervii întinși la maxim.Ca B de la dej bate A De la Lazarea e numai meritul băieților de la dej,care speram sa se mentina la un nivel cel putin cel arătat până în prezent,unde noi cei de la Zalău ne simtim ca acasa ,cu toate ca uneori am venit cu trenul,am abandonat sa prindem trenul,dar continuam sa venim unde găsim oameni faini.Sper ca nu am plictisit cu miniromanul meu dar cred ca sunt la asentimentul multora ce se perindă pe la concursurile de la dej.
                                    lemn Primorac carbon
                                    fete Andro Rasanter R42 ultramax

                                    Comentariu


                                    • David zoltan Open ma retrag

                                      Trimis de pe al meu SM-N975F folosind Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Miky Vezi post
                                        Cred ca unii nu gandesc logica raspunsului lor si voteaza pentru ... "sa participe mai multi jucatori"... DAR nu se gandesc ca unii au renuntat la un concurs A pentru a veni la un turneu B pentru data de 18.01.2019, au facut toate calculele iar acum ei stau in asteptare sa vada daca mai vin la Dej sau nu.
                                        Si cei mai multi au analizat si s-au grupat cu mijloacele de transport, de aici rezulta ca daca turneul se va tine pe 2 zile probabil multi se vor retrage care sunt deja pe listele principale, deci votul cu "SA PARTICIPE MAI MULTI" mi se pare o prostie in aceste conditii, deoarece pur si simplu se vor retrage multi jucatori care sunt pe lista principala doar ca sa intre cei de pe lista de asteptare, de aici rezulta ca ... "sa participe mai multi jucatori"...e o magarie dupa parerea mea.
                                        Votam si eu pentru participarea mai multor jucatori dar nu in aceste conditii cand multi dintre ei au votat pentru sambata din cauza mijloacelor de transport, sau Duminica vor sa participe la un alt concurs.

                                        Votez pentru organizarea concursului Sambata.

                                        -nu doresc sa intru in contradictoriu cu nimeni, va rog sa o tratati ca pe o parere(buna sau rea)- Multumesc!
                                        Aveti perfecta dreptate

                                        Trimis de pe al meu LG-M160 folosind Tapatalk

                                        Comentariu


                                        • Pentru doritorii de jocuri de dublu, va așteptăm in 8 februarie la Vișeu de Sus, un turneu exclusiv pt jocul de dublu. O seara buna !


                                          http://tenisdemasa.ro/forum/forumdisplay.php?9

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de patraulea1980 Vezi post
                                            Miky sunt de acord cu tine ,nu in toate privințele, consider că democrația ne-a garantat dreptul la opinie,si zic ca la cupa SOMESUL care se va organiza la Dej sa se incerce sa se faca pe 2 zile daca tot nu se plătește chirie per/zi din cate am inteles.Si o mica sugestie facanduse pe 2 zile in sala de sus am putea face un culoar de 1 metru prin mijlocul sălii,deoarece este o problemă cu deplasarea la masa de joc,atunci am putea vorbi de condiții excelente de joc,vorbesc in cauza ,de multe ori pierdeam puncte ,mai intra si cineva in tarc,eram cu nervii întinși la maxim.Ca B de la dej bate A De la Lazarea e numai meritul băieților de la dej,care speram sa se mentina la un nivel cel putin cel arătat până în prezent,unde noi cei de la Zalău ne simtim ca acasa ,cu toate ca uneori am venit cu trenul,am abandonat sa prindem trenul,dar continuam sa venim unde găsim oameni faini.Sper ca nu am plictisit cu miniromanul meu dar cred ca sunt la asentimentul multora ce se perindă pe la concursurile de la dej.
                                            Salut, tocmai asta vroiam sa evidentiez ca in aceste conditii nu e prea buna logica de a organiza in 2 zile(unde se preconizeaza a fi o rocada intre lista principala si lista de asteptare), dar la Cupa Somesul se poate lua in calcul de la bun inceput varianta pe doua zile. E foarte buna ideea de a asigura un culoar de deplasare chiar daca vor fi mese mai putine in sala de sus, se vor compensa cu cele de jos si implicit cele 2 zile acordate pentru turneu.

                                            Comentariu


                                            • Dacă scoti 3 mese de sus unde spațiul e generos asa ..scade f mult nr participanților
                                              .unde este logica?intreb pt un prieten?
                                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                              Comentariu


                                              • Totusi după atâtea discuții organizatorii vor hotăr? cum se va desfășura turneul !si alte turnee la Dej si nu l participantii ....in urma votului vom.sti pe miercuri cum stam dar nu mai de data aceasta ulterior noi vom hotăr? ce facem si vom.posta anuntul ca atare !
                                                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                Comentariu


                                                • Legat de participarea pe 2 zile ...eu am fost unul care a trebuit să fiu prezent si sâmbăta si duminica deoarece sâmbăta a participat fiul.meu iar duminica eu deci cine chiar vrea se poate
                                                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                  Comentariu


                                                  • Inițiativa cu 2 zile este a dlui Dezso Attila organizatorul principal eu doar am supuso atentiei dvs
                                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X