Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Lacul fără fund", Ocna Sibiului - 16.02.2020

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Buna seara.Am observat o mica greseala. Pe lista de inscribir apar la amatori pe lista de inscriere la pozitia 25 Moldovan Cristian-Alba Iulia, dar pe lista de grupo inferior,eliminatorii si clasament general apare Moldovan Cristian- Târnaveni, in loc de Alba Iulia.Daca e posibila corectia va multumesc.O seara buna.Multumesc.

    Comentariu


    • Postat în original de ADN Vezi post
      Bun jucatorul asta nou Cristian Istrate daca de pe locul 6 din grupa a iesit pe locul 2 in inferioare si in 5-8 general.Sunt curios daca o sa l gaseasca Apian in clasament….ca la inscrieri nu a fost de gasit.

      Comentariu


      • Istrate Cristian din București este jucătorul, îl știe toată tara, numai la Ocna Sibiului n-a fost recunoscut, ar fi trebuit ca cei care-l cunoșteau sa confirme organizatorului acest lucru.

        Comentariu


        • Nu s-a g?ndit nimeni că e nevoie sa facem noi către organizator vreo remarcă dintr-un motiv foarte simplu..."?l cunoaște toată țara"
          Era ceva atât de evident....
          Blade : 729 Dinasty Hinoki off
          FH: Xiom Asia Japan
          BH:Xiom Asia Japan

          Comentariu


          • 11 Susman Dan _ 9
            --------------------------- 3-0 Susman Dan _ 9
            22 Pascalau Cristian _ 25

            rezultatul este gresit va rog sa corectati multumesc!

            Comentariu


            • am petrecut o duminica foarte placuta la acest turneu cu un echilibru corect intre logistica si numar de participanti,bine organizat si dominat de respect si fair-play.
              Felicitari organizatorilorr si concurentilor!

              Comentariu


              • Postat în original de CristianIoan Vezi post
                11 Susman Dan _ 9
                --------------------------- 3-0 Susman Dan _ 9
                22 Pascalau Cristian _ 25

                rezultatul este gresit va rog sa corectati multumesc!
                Postat în original de Moldovan Vezi post
                dar pe lista de grupo inferior,eliminatorii si clasament general apare Moldovan Cristian- Târnaveni
                am sa modific multumesc

                dupa amiaza am fac verificari si am sa postez si clasamentele
                Ultima editare de adof; 17.feb.2020, 09:16.

                Comentariu
















                • 05 Viscaria 05

                  Comentariu


                  • Respect si un exemplu pozitiv pentru noi toti!








                    05 Viscaria 05

                    Comentariu


                    • Premierea Open-Elite



                      05 Viscaria 05

                      Comentariu


                      • Postat în original de adof Vezi post
                        Clasament
                        Cupa "Lacul fara fund" Ed II
                        Turneu - B - Ocna Sibiu - 16.02.2019
                        Hobby + Avansati
                        Locul - Nume prenume - Localitatea


                        LOCUL 1
                        Farkas Bence - Targu Mureș

                        LOCUL 2
                        Cir Florin - Razboieni

                        LOCUL 3
                        Piper Petru - Luna CJ

                        LOCUL 4
                        Benyovski Bela - Sibiu

                        LOCURILE 5 - 8
                        Ciobanu Cosmin - Cristian SB
                        Mitar Marius Tiberiu - Sannicolau Mare
                        Manitiu Florin - Sibiu
                        Bradusca Cornel - Targu Jiu

                        LOCURILE 9 - 16
                        Susman Dan - Alba Iulia
                        Minzat Mircea - Saliste
                        Kondort Dan - Sibiu
                        Cuntan Ioan - Saliste
                        Morariu Marius - Sibiu
                        Fratila Dan - Ocna Sibiului
                        Duca Marius - Sibiu
                        Cobzaru Radu - Deva

                        LOCURILE 17 - 28
                        Ivan Claudiu - Mediaș
                        Anton Calin - Sibiu
                        Martoiu Gabriel - Targu Jiu
                        Pavel Ermacov - Sibiu
                        Moldovan Cristian - Târnaveni
                        Pascalau Cristian - Huedin
                        Filea Adonis - Sibiu
                        Faraian Alexandru - Aiud
                        Brașoveanu Vali - Sibiu
                        Gligor Vasile - Cristian SB
                        Popa Florin - Mediaș
                        Sabau Mircea - Târnaveni

                        LOCUL 29 -- Grupe Inf. 2 vic.
                        Matei Dumitru - Deva

                        LOCURILE 30 - 33 -- Grupe Inf. 1 vic.
                        Moldovan Flavia - Târnaveni
                        Bregar Dan - Alba Iulia
                        Luca Ioan - Sibiu
                        Pavel Ermacov - Sibiu

                        LOCURILE 34 - 40 -- Grupe Inf. 0 vic.
                        Vioreanu Cristian - Dumbraveni SB
                        Sufletel Emil Sr - Alba Iulia
                        Dragomir Ioan - Cristian SB
                        Sufletel Margareta - Alba Iulia
                        Asavei Vlad - Razboieni
                        Musoiu Marius - Dumbraveni SB
                        Marko Gabor Sr - Sibiu
                        Adi, cred ca ai gresit clasamentul, respectiv : l-ai pus pe Pavel Ermacov pe locul 29-33,dar el are 2 victorii in inferioare si a jucat in eliminatorii,deci trebuie sa fie clasat mai sus de locul 28

                        Comentariu


                        • Postat în original de Botea Fabian Vezi post
                          Mersi Matei de sandwich. Mi-a făcut plăcere să te revăd.
                          Sa-ti fie de bine !... de fapt, vad ca ti-a fost,c-ai batut toata floarea Amaturului. Felicitari !

                          Comentariu


                          • Un clasament la open-elite?
                            Blade: Mizutani ZLC
                            FH Nittaku Fastarc G1
                            BH Xiom Sigma II Euro

                            Comentariu


                            • Salutare tuturor, in afara de faptul ca mi-a facut placere sa ma revad cu totii colegii din zona centrala a tarii din punctul meu de vedere s-a intamplat un eveniment fara precedent in tot circuitul Amatur. Avem un organizator unic in aceasta tara care in loc sa se bucure ca vin jucatori din alte locatii in afara de cei de pe plan local, omul are o fixatie pe modul de inscriere a lor. E de neinteles si sincer fara logica cum acest organizator incalca grosolan regulamentul in numele unei puerile inscrieri a participantilor. Acest domn de la "tehnic" nu suporta inscrierea prenumelui inaintea numelui, voi ati mai pomenit asa ceva ? Am fost in 58 de orase si m-am inscris in peste 260 de turnee la fel, ...prenume si nume si nimeni nu s-a gandit vreodata sa faca ce a facut acest domn din Sibiu ! si stiti de ce ? pentru ca ceilalti organizatori sunt oameni ca niste oameni si n-au frustrari din acestea... si ca sa fie oblio pana la capat, nu numai ca m-a trecut ultimul jucator in lista participantilor dar a dus tupeul la maximum stricand configuratia tuturor grupelor pentru a-si hranii orgoliul si a-si satisface hatarul. Cel mai mult, evident, au avut de suferit cei din grupa mea, unde au avut de intalnit un jucator greu pe pozitia 6, iar din aceasta cauza de la pozitia 2 pana la pozitia 5 s-au duelat pe 2 locuri pana la ultimul meci. Daca noi cei care venim la turneele acestui domn suntem tratati in aceasta maniera, cum s-ar fi comportat "tehnicul" daca ii trecea pragul generalul Klaus Iohannis si dorea sa participe la acest turneu, ...tot cu aceasta lipsa de respect se purta. Ce-i zicea " auzi gagiu la mine in batatura te inscrii regulamentar ai inteles... ! ca dau cu tine de pamant si te trimit la coada vacii ultimul pe lista !!" Si pentru ca are o fobie cu scrierea "regulamentara" a participantilor a inventat un carnat a inscrisilor "in ordinea cronologica a fiecaruia" O aiurela unica in tot circuitul Amatur.. niciun organizator din circuit nu munceste de 2 ori.. dar aceasta lista e facuta special pentru fixatia lui, daca te-ai trecut neregulamentar sa vina el cu rigla si sa te plesneasca peste unghiute ca n-ai fost cuminte. ( a se citii ultimul pargraf in spatele fiecarui carnat inutil). Si daca indraznesti sa cutezi a dorii sa lasi lucrurile asa... atunci omul nostru te ia la "pumni" in fata tuturor, si te arunca ultimul intr-o grupa doar de el stiuta... dand peste cap toate grupele si tot turneul. Spuneti voi dragi prieteni, nu-i asa ca omul e o figura fata de toti colegii tehnici sau netehnici sau ce... ! sunt tare curios pozitia conducerii Amatur in aceasta chestiune, vor trage in pianist sau o sa-i explice "tehnicului" ca a luat-o grav pe campii. Imi permit sa-i dau un sfat prietenului nostru de la Sibiu... cand ai intr-o parte cutitul si in cealalta parte furculita ai grija cum tai, ca raul pe care vrei sa-l faci s-ar putea sa se intoarca impotriva ta... adica... atunci cand aplici legea TA, aplic-o in litera dar si in spiritul ei... ca sa inteleaga si muritorii de rand ca esti impartial si n-ai niste pitici pititi pe undeva.

                              Comentariu


                              • Cam multa polologhie. Nu stiu cati au rabdare sa o citeasca. Eu in nici un caz. Sper sa nu mai aterizezi pe aici ca nu avem nevoie de fițoși ca tine pe aici. Organizatorul este omul care ne face de mult timp turnee aici. Cand o sa organizezi si tu ceva in zona sa mai vorbesti. Pana atunci te rog sa ramaii la tine in sat ca nu avem pentru ce sa ne bucuram de prezenta ta inodora si incolora. Mult succes in comentarii in viitor!

                                Comentariu


                                • Nu se pot posta si filmările de la finale

                                  Comentariu


                                  • D-le Cristian Istrate, simt nevoia sa-ti răspuns eu in locul comunității din Sibiu, acest tehnic cum il numești tu (așa la ironie) este un om deosebit care face ceva pentru Amatur de ani buni. Daca nu ti-a convenit ceva trebuia sa te retragi nu sa jignești așa o persoana!!! Cred ca cei din Sibiu sunt de-acord cu mine!
                                    Adonis tu continua sa faci ceea ce noua ne place!

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de similar Vezi post
                                      Cam multa polologhie. Nu stiu cati au rabdare sa o citeasca. Eu in nici un caz. Sper sa nu mai aterizezi pe aici ca nu avem nevoie de fițoși ca tine pe aici. Organizatorul este omul care ne face de mult timp turnee aici. Cand o sa organizezi si tu ceva in zona sa mai vorbesti. Pana atunci te rog sa ramaii la tine in sat ca nu avem pentru ce sa ne bucuram de prezenta ta inodora si incolora. Mult succes in comentarii in viitor!
                                      Dupa cum pui tu problema ar trebui sa nu mai vina nimeni din afara judetului la turneele organizate la Sibiu. Asta inseamna ca sunteti multumiti sa jucati doar intre voi si atunci nu ar mai avea rost ca turneele de la Sibiu sa fie sub egida AmaTur. Probabil ca tu nu prea ai fost in ultimii 2 ani la turnee prin afara localitatii si ca atare nu iti pasa daca vine cineva la voi.
                                      Nu stiu de ce organizatorul a vrut neaparat sa il inscrie pe Cristi ca si jucator nou in conditiile in care mai multi au semnalat acest fapt chiar dupa inscrierea lui, dar toata povestea asta mie personal mi se pare foarte ciudata.
                                      ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                      Comentariu


                                      • Domnule Cristian Istrate, Istrate Cristian..imi pare rau ca nu am fost in sala la turneu sa dau mana cu dumneavoastra si sa va felicit pt cele 260 de turnee bifate..(motive medicale)..de cand v-am vazut inscris,am apreciat prezenta dumneavoastra la acest turneu de la mine din oras.dar..ce incercati acum sa faceti este un pic josnic..apelati la diferite si diferiti pt a va atinde telul..(indiferent care o fi el)..tzel pe care Adonis(tehnicul) la atins..va inscris in turneu asa cum v-ati inscris dumneavoastra..si nu cum va atentionat in topicul turneului..(nu o sa dau ctr+c apoi ctrl+v..mai bine mai cititi inca o data deafasuratorul turneului)..
                                        S-auzim de bine si sa ne revedem sanatosi la urmatoarele turnee organizate in sibiu de Adonis
                                        Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                                        Pe spate: Tenergy 80
                                        Pe fata.: Tenergy 64

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de similar Vezi post
                                          Cam multa polologhie. Nu stiu cati au rabdare sa o citeasca. Eu in nici un caz. Sper sa nu mai aterizezi pe aici ca nu avem nevoie de fițoși ca tine pe aici. Organizatorul este omul care ne face de mult timp turnee aici. Cand o sa organizezi si tu ceva in zona sa mai vorbesti. Pana atunci te rog sa ramaii la tine in sat ca nu avem pentru ce sa ne bucuram de prezenta ta inodora si incolora. Mult succes in comentarii in viitor!
                                          Un comentariu" de pus in rama". V-ati gandit vreodata cat efort depune acest FITOS pt a participa la aceste turnee? Sau doar emiteti judecati si atat?
                                          P.S. FITOSU' vine cu trenul....
                                          Ca sa stiti!!!

                                          Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • Am citit atent comentariile de mai sus. Sper sa pastram un limbaj decent, inca mai avem o "șansă" sa ne revedem cu bucurie. Pe "fitos" il felicit pentru multele turnee pe care le bifeaza, iar pe "tehnicul" asta din Sibiu as dori sa-l lasati sa-si faca treaba, ca o face foarte bine. Nu va convine cum organizeaza aici in zona treaba, NU va mai înscrieți. Simplu, nu? A facut si face foarte multe pentru comunitatea noastra de "tenismeni" din Sibiu. Bravo Adonis! Pe viitor fa o lista neagră si... asta e! Daca vreau sa particip la un turneu, ma supun regurilor celor care organizeaza. Nume, prenume, etc... PUNCT!

                                            Mr. Tomahawk

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de dani 0205 Vezi post
                                              Un comentariu" de pus in rama". V-ati gandit vreodata cat efort depune acest FITOS pt a participa la aceste turnee? Sau doar emiteti judecati si atat?
                                              P.S. FITOSU' vine cu trenul....
                                              Ca sa stiti!!!

                                              Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk
                                              De ANDO>>>>>>>>>>>>

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Marius_Ducu Vezi post
                                                Am citit atent comentariile de mai sus. Sper sa pastram un limbaj decent, inca mai avem o "șansă" sa ne revedem cu bucurie. Pe "fitos" il felicit pentru multele turnee pe care le bifeaza, iar pe "tehnicul" asta din Sibiu as dori sa-l lasati sa-si faca treaba, ca o face foarte bine. Nu va convine cum organizeaza aici in zona treaba, NU va mai înscrieți. Simplu, nu? A facut si face foarte multe pentru comunitatea noastra de "tenismeni" din Sibiu. Bravo Adonis! Pe viitor fa o lista neagră si... asta e! Daca vreau sa particip la un turneu, ma supun regurilor celor care organizeaza. Nume, prenume, etc... PUNCT!

                                                Mr. Tomahawk
                                                Am inteles , sa traiti! Cei care - prin absurd - ar avea alte opinii, sunt rugati sa se abtina. Daca nu, la revedere Sibiu! Buna filozofie de viata.....sa traiti.
                                                Asa e bine?

                                                Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • Incerc sa nu pun gaz pe foc și să nu trec într-o tabără. Din punctul meu de vedere a fost o eroare de comunicare cumulată cu ceva presiune simțită de organizator in efortul de a pune cat mai bine lucrurile la punct.
                                                  Eu cred că oricare dintre noi poate greși ordinea la înscriere.(nume cu prenume)..de fapt "scandalul " asta e bun la mărirea atenției la acea ordine de aici încolo.
                                                  Pe de altă parte efectele introducerii a doi capi de serie într-o grupă le-am simțit pe pielea mea ..,nu mi-a plăcut deloc pot spune. Nu am făcut "reclamație" pt că mi-am imaginat că oricum nu se mai poate face nimic.
                                                  Una peste alta e ca la accidentele de aeronave comerciale..când o serie nefastă de incidente duc la prabusirea fatală. Așa cred că a fost și aici...dar fiecare vede doar ce e pe partea lui.

                                                  Nu pot decât să vă recomand comunicare. E singura șansă de reconciliere.

                                                  Am scris și eu mult dar mai cu "bază" ca sa neutralizez "acizii" de care nici unul din noi nu avem nevoie.

                                                  Mă bucur așa de mult când ne vedem și ne uram sănătate și ne zâmbim....să știți că ne facem un mare bine întâlnindu-ne peste ani, aceeași oameni uniți de pasiunea asta.

                                                  Mi-am permis comentariile fara să știu de fapt în amănunt ce s-a întâmplat....dar fiind convins că s-a degenerat mult mai mult decât e cazul. Pace nouă..!
                                                  Blade : 729 Dinasty Hinoki off
                                                  FH: Xiom Asia Japan
                                                  BH:Xiom Asia Japan

                                                  Comentariu


                                                  • Vă rog frumos opriți "șarjele" cât să mai rămână loc de Bună Ziua!

                                                    Să luăm "adevărul" (care nu se confundă întotdeauna cu dreptatea) de undeva de la mijloc: Adonis să fie un pic mai maleabil și să accepte că nu toată lumea e atentă la detaliile gen Nume, Prenume, Localitate, Categorie, iar Cristi să fie un pic mai puțin vehement în a apostrofa Organizatorii, pentru că numai m?ine nu-i poim?ine și o să intre în pielea "unuia" la Turneul B Top Spin Body & Mind și atunci să te ții dacă ceva nu merge bine.

                                                    Să fiți iubiți!
                                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X