Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Memorialul "Dorin Giurgiuca", Apahida (CJ) - 07/08.03.2020

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de mmihai Vezi post
    Eliminatorii Elite - 9.30

    1. Farcas Dan
    --------------------Farcas Dan 3-0
    32. Bye
    -----------------------------------Farcas Dan 3-0
    17. Moldovan Alexandru
    --------------------Jozsa Zoltan 2-3
    16. Jozsa Zoltan
    --------------------------------------------------Farcas Dan 3-0
    9. Robciuc Vasile
    --------------------Sufletel Radu 0-3
    24. Sufletel Radu
    -----------------------------------Mocean Dan 0-3
    25. Bye
    --------------------Mocean Dan 0-3
    8. Mocean Dan
    -----------------------------------------------------------------Farcas Dan 3-0
    5. Moldovan Horvath Csaba
    --------------------Moldovan Horvath Csaba 3-0
    28. Bye
    -----------------------------------Moldovan Horvath Csaba 3-2
    21. Balogh Attila
    --------------------Galban Calin 1-3
    12. Galban Calin
    --------------------------------------------------Marchis Maximilian 2-3
    13. Korabian Tamas
    --------------------Ticala Vasile Jr 2-3
    20. Ticala Vasile Jr
    -----------------------------------Marchis Maximilian 0-3
    29. Bye
    --------------------Marchis Maximilian 0-3
    4. Marchis Maximilian

    --------------------------------------------------------------------------------Simon Csaba 1-3

    3. Simon Csaba
    --------------------Simon Csaba 3-0
    30. Bye
    -----------------------------------Simon Csaba 3-0
    19. Galiu Mihai
    --------------------Oltean Paul 1-3
    14. Oltean Paul
    --------------------------------------------------Simon Csaba 3-0
    11. Boeriu Cezara
    --------------------Nistor Dorel 1-3
    22. Nistor Dorel
    -----------------------------------Pop Sorin 0-3
    27. Bye
    --------------------Pop Sorin 0-3
    6. Pop Sorin
    -----------------------------------------------------------------Simon Csaba 3-0
    7. Gogu Gabriel
    --------------------Gogu Gabriel 3-0
    26. Bye
    -----------------------------------Gogu Gabriel 3-0
    23. Savu Cristian
    --------------------Maxim Valentin 2-3
    10. Maxim Valentin
    --------------------------------------------------Gogu Gabriel 3-0
    15. Blaga Marius
    --------------------Petrus Florin 1-3
    18. Petrus Florin
    -----------------------------------Gabudean Dorin 0-3
    31. Bye
    --------------------Gabudean Dorin 0-3
    2. Gabudean Dorin
    Mihai, poti sa corectezi rezultatul din semi-finala mea cu Csabi, in sensul ca am reusit sa iau un set, si cu mandrie... pot spune ca eram pe aproape sa...[emoji3]

    Comentariu


    • Postat în original de mircea.garaz
      Felicitari Fane!
      Merci! Ti-am simtit lipsa, Dl Mircea!

      Comentariu


      • Postat în original de mateidumitru Vezi post
        Bine Clujuuuu ! Felicitări Fane ! Ma gîndeam eu că treci la elite din prima . Sper să ne revedem cât de curând !
        Merci!Totul e posibil!

        Comentariu








        • Comentariu


          • Postat în original de mmihai Vezi post
            1. Rusu Stefan - Cluj Napoca
            Bravooo Fane ,nici nu m-am gandit ca te-ar putea bate cineva la open ,esti cel mai tare ,asteptam sa faci o demonstratie si la elite dar nu stiu daca te lasa aia sa joci in pielea ta naturala.....

            Comentariu


            • Postat în original de mircea.garaz
              Vei juca si tu la ELITE?
              Nu, dar poate inbatraneste el și ne întâlnim la hobby 😃

              Comentariu


              • Best

                Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

                Comentariu


                • Best

                  Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • Best

                    Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

                    Comentariu


                    • Postat în original de spaller Vezi post
                      Bravooo Fane ,nici nu m-am gandit ca te-ar putea bate cineva la open ,esti cel mai tare ,asteptam sa faci o demonstratie si la elite dar nu stiu daca te lasa aia sa joci in pielea ta naturala.....
                      Multumesc! Nu stiu ce demonstratie as putea face la Elite, dar deocamdata vreau sa le multumesc din suflet organizatorilor T Badescu si L Asteleanu, care mi-au asigurat revenirea in turneu si-n acelasi timp au organizat pentru mine (probabil fara sa stie) o retragere 'glorioasa' din categoria Open. Multumesc si celor care m-au antrenat ori sustinut material si moral: Rares Parjol, Marius Vecianu, T Spaller, Gheo, Petru I,.. si multi altii. Stefan Rusu

                      Comentariu


                      • Best

                        Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • Best

                          Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

                          Comentariu


                          • Best

                            Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

                            Comentariu


                            • Best

                              Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

                              Comentariu


                              • Best

                                Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

                                Comentariu


                                • Aceleasi felicitari pt,cei mai frumosi baieti,Tudor si Luci care au rezistat 2 zile si sunt cu zambetul pe buze si la final...Bravooo baietii,asteptam sa venim la cat mai multe turnee la Apahida !!!

                                  Comentariu


                                  • Felicitări, Fane Rusu. Am și pariat pe tine la open.

                                    Comentariu


                                    • Felicitari Mihai!!! Ai organizat un concurs foarte reusit! Data viitoare vin si eu

                                      Comentariu


                                      • CEI CE NU SE PREDAU NICIODATA

                                        Există oameni care nu se predau niciodată. Așa sunt si cei ce formează grupul acesta ce capătă consistență și câștigă respect la fiecare pas. Sunt oamenii care organizează cu entuziasm și profesionalism competiții sportive adevărate. La fel de aplaudați merită toți participanții, care găsesc potrivit, iată, ca un întreg week-end să îl petreacă făcând sport, aplaudându-se unul pe celălalt la capătul disputelor din jurul meselor de ping-pong și petrecând împreună clipe de care își vor aminti mereu cu plăcere.

                                        Grupul de care vă vorbeam ?i cuprinde pe?Maximilian Marchiș, Mihai Miron, Tudor Bădescu, Lucian Așteleanu și Florin Apian,?aflați cu toții la coordonarea Memorialului ?Dorin Giurgiuca?, o competiție care a adunat la start 300 de jucători de tenis de masă ce au evoluat pe diferite paliere de îndem?nare, hobby, avansați, elite sau open.

                                        Totul a avut loc în sala de sport a școlii ?Ștefan Pascu? din Apahida și nu doar aici: datorită numărului mare de sportivi a fost nevoie de încă un spațiu, un cămin din apropierea acestei incinte.

                                        Am descoperit cu bucurie, la fața locului, această atmosferă ?cu repetiție?, pentru că acum câteva luni am mai participat la o competiție-soră, Memorialul ?Paneth Farkas?, cam în aceeași ?distribuție?.

                                        Au fost evidente progresele: de la ținuta participanților, foarte focusați pe competiție, de la respectul pentru evocarea personalității lui Dorin Giurgiuca și până la organizarea fără cusur. Toate aceste aspecte au dat ținută și farmec unui turneu ce s-a ridicat cu adevărat la standarde ce ar fi putut fi bănuite mai greu.

                                        Și pentru că am vorbit despre marele campion Dorin Giurgiuca, la loc de cinste au tronat amintirile cu acesta, de la albume puse la dispoziție de familie și până la bannere și fotografii-gigant ce îl ?nfățișau pe cel ce a scris cu adevărat istorie în tenisul de masă românesc grație talentului său ieșit din comun.

                                        Memorialul Dorin Giurgiuca a fost un succes ce cu siguranță va fi reeditat pentru că oamenii de care v-am vorbit la început reprezintă o garanție. Iar cei din terenul de joc reprezintă o altă certitudine că tenisul de masă nu e o joacă ci e un fenomen ce nu merită să moară după câtă glorie a adus sportului românesc de-a lungul anilor.

                                        OVIDIU BLAG

                                        Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

                                        Comentariu


                                        • Felicitari echipei "LOT TT" pentru Super REUSITA din acest weekend! Au fost doua zile pline de spectacol si de voie buna, intalniri cu prieteni, jocuri minunate incununate cu succes pentru unii, iar pentru altii ,sper, satisfactia si placerea de miscare si bucuria sportului in general.
                                          Mii de multumiri celor care nu au fost amintiti nominal, dar fara al caror ajutor ar fi fost imposibila organizarea exceptionala si comemorarea marelui jucator, Dorin Giurgiuca, intr-un mod atat de special.
                                          Le multumesc tuturor participantilor pentru eforturile depuse pentru a participa in mod atat de numeros si pentru faptul ca au dovedit ca acest sport delicat poate fi la mare inaltime, plin de calitate, sportivitate, fair-play si bucurie.
                                          Felicitari "premiantilor" dar in special sustinatorilor si iubitorilor de tenis de masă
                                          A fost, dupa parerea mea, cel mai "puternic" turneu din Ardeal, din cate am participat eu in circuitul Amatur si imi doresc sa se repete aceasta prezenta cat de des.

                                          Felicitari tuturor, succes pe viitor si voie buna !

                                          Comentariu


                                          • Best

                                            Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • Best

                                              Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

                                              Comentariu


                                              • Tibi 🤗
                                                Nea Fane a jucat din plăcere la acest turneu.
                                                La elite nu se va băga .
                                                Butterfly Innerforce ZLF
                                                BH : Dignics 64
                                                FH : Dignics 64

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Bogdy Vezi post
                                                  Bună seara! S-a pierdut o paletă la turneu. Lemn Xiom Solo, fețe Andro Rasanter. Rog mult, dacă are cineva informații care să ajute, sunați la tel. 0740 151 350. Mulțumesc.
                                                  Am o rugaminte: daca are cineva filmari sau poze facute sambata, in sala mare, intre orele 18-21 dinspre masa organizatorilor catre usa de la intrare, catre stanga, rog mult sa imi trimiteti pe Whatsapp la nr. 0740 151 350.
                                                  Poate asa reusim sa demascam indivizii mizeri care au tupeul si nesimtirea sa fure la turnee.
                                                  Inteleg ca au mai fost cazuri...
                                                  Nu intentionez sa va implic ca martori, doar va rog mult sa imi trimiteti daca aveti poze/filmari.
                                                  Am facut plangere la Politia Apahida si am sa fac si la Cluj.

                                                  Multumesc anticipat.

                                                  In alta ordine de idei, felicitari organizatorilor si tuturor participantilor onesti!
                                                  Ultima editare de Bogdy; 09.mar.2020, 12:16.
                                                  Lemn: Xiom Solo
                                                  FH: Joola Rhyzm-P
                                                  BH: Joola Maxxx-P

                                                  Comentariu


                                                  • Finala ELITE

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X