Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Memorialul "Dorin Giurgiuca", Apahida (CJ) - 07/08.03.2020

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Bine pisti.....ai jucat super....
    Numa ai defilat.....bravo
    Lemn: viscaria black tag
    Fh: tenergy 05
    Bh: tenergy 05

    Comentariu


    • Postat în original de Lucian Asteleanu
      Să vă fie Rușine .....
      Ce urmăriți ?????
      O să vă trimit datele mele personale in privat.
      Indiviziii,demascăm (ce sunt poveștile astea???)
      Trebuia să stați acasă .

      Pe viitor ... evitați să mai veniți
      Mulțumim anticipat .
      RUȘINE SĂ VĂ FIE

      P.s era simplu să ne sunați ?????
      ?Doamne ocroteștei pe cei care nu au ce face?
      Sa imi fie mie rusine???
      Am anuntat de sambata ca am pierdut paleta si un domn de la organizare mi-a luat datele si mi-a spus ca ma va anunta in caz ca se gaseste.
      Am postat de 2 ori ca s-a pierdut paleta.
      Nu am primit nici un semn de la nimeni.
      Concluzia logica era ca a fost cineva cu intentii mai putin cinstite, avand in vedere ca s-a mai intamplat la unele turnee.
      Chiar nu am vrut sa jignesc pe nimeni.
      Ce sa inteleg din postarea dvs?
      Pe cine trebuia sa sun?
      S-a gasit paleta?
      Lemn: Xiom Solo
      FH: Joola Rhyzm-P
      BH: Joola Maxxx-P

      Comentariu


      • 0740-320255
        Lucian
        Ultima editare de Asteleanu Lucian Mihai; 09.mar.2020, 13:45.
        Butterfly Innerforce ZLF
        BH : Dignics 64
        FH : Dignics 64

        Comentariu




        • Butterfly Viscaria
          FH : Dignics 05
          BH : Dignics 05

          Comentariu


          • Imi cer scuze organizatorilor daca s-a inteles gresit postarea mea.
            Nu am intentionat sa jignesc pe nimeni, cu atat mai putin pe organizatori si/sau pe participantii care au mers la turneu cu inima deschisa ca vor fi parte a unei manifestari sportive foarte frumoase.
            Postarea mea viza doar persoana care "s-a incurcat" si si-a insusit paleta mea.

            Nu contesta nimeni amploarea si frumusetea acestui turneu.
            Tocmai de aceea am mentionat ca, in alta ordine de idei, felicit organizatorii si participantii onesti.

            Este pacat ca din cand in cand se mai intampla asa ceva si sunt convins ca in primul rand trebuia sa fiu eu atent, sa nu las paleta din mana.

            Se adevereste inca o data zicala: Hotul e cu 1 pacat, pagubasul cu 10...

            O zi buna tuturor!
            Lemn: Xiom Solo
            FH: Joola Rhyzm-P
            BH: Joola Maxxx-P

            Comentariu


            • Produsele de mai sus au fost gasite in sala dupa terminarea turneului.
              Posesorii sunt rugati sa ma contacteze la tel. 0744557647. Tudor Badescu
              Butterfly Viscaria
              FH : Dignics 05
              BH : Dignics 05

              Comentariu


              • Domnul Negrea Olimpiu este rugat sa ma contacteze. A ramas la mine diploma si medalia dumneavostra.
                Tel: 0744557647 Tudor Badescu
                Butterfly Viscaria
                FH : Dignics 05
                BH : Dignics 05

                Comentariu


                • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                  Pe STEFAN RUSU nu are cine sa-l învingă la categoria open.Cel mai bine și corect este o participare a lui la Elite.In acele vremuri eram cu totii in aceeasi ;oala;valorică.De exemplu am jucat împotriva lui in semifinale la turneul de la Campia-Turzii in 4 iulie 2007.Apoi dansul a mai participat la turnee la Arad și Brașov.Este un jucător foarte valoros.
                  Alta data sa ma credeti ce va spun.S-a adeverit anticiparea(prognosticul) meu.Pe Fane din CLUJ,nu-l poate invinge nici un openist din tara.Este prea valoros la această categorie.Urmariti înregistrarea din semifinală și finala.S-a distrat.Nu are părți slabe in jocul de tenis ,mai ales cand joacă cu openisti. Și joacă tot timpul serios și concentrat,deoarece nu-i place să piardă,mai ales timpul cu jucători cotați sub valoarea sa.Felicitari FANE pentru reusita.
                  Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                  Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                  Comentariu


                  • Postat în original de Ariciu George Nicolae Vezi post
                    CEI CE NU SE PREDAU NICIODATA

                    Există oameni care nu se predau niciodată. Așa sunt si cei ce formează grupul acesta ce capătă consistență și câștigă respect la fiecare pas. Sunt oamenii care organizează cu entuziasm și profesionalism competiții sportive adevărate. La fel de aplaudați merită toți participanții, care găsesc potrivit, iată, ca un întreg week-end să îl petreacă făcând sport, aplaudându-se unul pe celălalt la capătul disputelor din jurul meselor de ping-pong și petrecând împreună clipe de care își vor aminti mereu cu plăcere.

                    Grupul de care vă vorbeam ?i cuprinde pe?Maximilian Marchiș, Mihai Miron, Tudor Bădescu, Lucian Așteleanu și Florin Apian,?aflați cu toții la coordonarea Memorialului ?Dorin Giurgiuca?, o competiție care a adunat la start 300 de jucători de tenis de masă ce au evoluat pe diferite paliere de îndem?nare, hobby, avansați, elite sau open.

                    Totul a avut loc în sala de sport a școlii ?Ștefan Pascu? din Apahida și nu doar aici: datorită numărului mare de sportivi a fost nevoie de încă un spațiu, un cămin din apropierea acestei incinte.

                    Am descoperit cu bucurie, la fața locului, această atmosferă ?cu repetiție?, pentru că acum câteva luni am mai participat la o competiție-soră, Memorialul ?Paneth Farkas?, cam în aceeași ?distribuție?.

                    Au fost evidente progresele: de la ținuta participanților, foarte focusați pe competiție, de la respectul pentru evocarea personalității lui Dorin Giurgiuca și până la organizarea fără cusur. Toate aceste aspecte au dat ținută și farmec unui turneu ce s-a ridicat cu adevărat la standarde ce ar fi putut fi bănuite mai greu.

                    Și pentru că am vorbit despre marele campion Dorin Giurgiuca, la loc de cinste au tronat amintirile cu acesta, de la albume puse la dispoziție de familie și până la bannere și fotografii-gigant ce îl ?nfățișau pe cel ce a scris cu adevărat istorie în tenisul de masă românesc grație talentului său ieșit din comun.

                    Memorialul Dorin Giurgiuca a fost un succes ce cu siguranță va fi reeditat pentru că oamenii de care v-am vorbit la început reprezintă o garanție. Iar cei din terenul de joc reprezintă o altă certitudine că tenisul de masă nu e o joacă ci e un fenomen ce nu merită să moară după câtă glorie a adus sportului românesc de-a lungul anilor.

                    OVIDIU BLAG

                    Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk
                    Salutare tuturor, ce se mai poate spune dupa o asemenea postare aproape perfecta de la un tanar de 23 ani, frumoasa postare dragule....
                    doar cateva remarci cred eu...
                    Pasiunea pentru tenisul de masa a celor doi organizatori este cu mult mai "adanca" ( s-a vazut tocmai de la București) decat "pielea" castigatoare a dl. Fane zis si "babanu" dupa ce s-a distrat cu toti supusii lui la masa de joc.
                    De departe acum pot spune... aceasta sala are cea mai buna instalatie de lumini (esentiala pentru a vedea basica aia mica si alba) din tara, iar din ce am auzit se doreste a mai fi pus inca un rand de lumini central, atunci cu siguranta aceasta sala poate fi declarata foarte usor Las Vegas-ul salilor de sport "tip Nastase"... well done boys... well done ! Asa se intampla cand ai "ghinionul" (ce-mi place cuvantul asta) sa detii un primar care VREA, poate, are cu cine, si are cu ce ! FELICITARI... sper ca si alte foruri de conducere de "partid si de stat" din alte zone ale tarii sa ia acest exemplu umil. Ce sa mai spunem de participare... una de inalta tinuta si valoare, cel putin la cele doua categorii de duminica. a se vedea inregistrarile video. Atmosfera extraordinara a celor implicati a stafului organizatoric m-a impresionat, toti au muncit ca niste albinute ca totul sa iasa asa cum trebuie, minunata treaba ati facut, ma inclin. Felicit castigatorii tuturor categoriilor dupa niste turnee foarte frumoase si tari... iar in incheiere pana la anul (la chestiune ) sa le mai uram incao data doamnelor si domnisoarelor un fierbinte si sincer La Multi Ani, si sa va multumim ca ne suportati !

                    Comentariu


                    • Felicitări organizatorilor pentru activitatea depusă pentru satisfacția tuturor participanților.
                      Un turneu extraordinar din toate punctele de vedere.
                      Dar pe viitor trebuie să specificați celor care vor să își susțin partincipati sa o faca într-un mod mai silentios ca mai sant si alti participanți la un turneu nu doar un jucător.
                      15 mese nu se pot opri doar pentru ca la o masă joacă nu stiu cine si ciudata ca la finalele de Hobby si Avansați nimeni nu a bătut din palme si nici nu a strigat.
                      Inteleg ca trebuie sa fi alături de un coleg sau de un prieten cand joaca dar trebuie să te gîndești si la ceilalți participanți.
                      Va doresc bafta multa in continuare si la cat mai multe concursuri organizate

                      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                      Comentariu


                      • Merci, Boby! Numai vizionand inregistrarile tale (semifinala + finala Open) mi-am dat seama cat de mult arat a luptator sumo si cat de putin a table-tenis-man. [Singurii care m-ar putea concura la dimensiuni, dintre cei prezenti, ar fi amicii mei R Parjol sau F Palfi, ca doar cine se aseamana se si aduna.] Daca pana ieri cochetam cu idea participarii la Elite, tu, Boby, ai reusit sa ma lamuresti ca locul meu este (de acum) la masa de sah ori table, fiindca oricine poate vedea cat de greoi sunt. Orice tehnica as detine, nu pot copensa tineretea, experienta si 'zburdalnicia' sportivilor din partea superioara a clasamentului Elite. Lor si voua va doresc sanatate si succese tuturor! StRusu

                        Comentariu


                        • Neluțu D?rlea ....
                          Ce om
                          Ce caracter
                          Ce simplitate
                          Mulțumim 🤗
                          Butterfly Innerforce ZLF
                          BH : Dignics 64
                          FH : Dignics 64

                          Comentariu




                          • Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

                            Comentariu


                            • Cristian Istrate
                              Cuvintele noastre De mulțumire sunt de prisos.
                              Vai ......Cata plăcere că ai venit 🤗
                              Te Țuc
                              Butterfly Innerforce ZLF
                              BH : Dignics 64
                              FH : Dignics 64

                              Comentariu



                              • Pentru Cristian !!TTLOT

                                Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

                                Comentariu


                                • Binnnne georrgee
                                  Overall a fost bine 🏓🤘
                                  Hai la Vișeu ..Cristi
                                  Ei sunt nr. 1
                                  Ultima editare de Asteleanu Lucian Mihai; 10.mar.2020, 22:18.
                                  Butterfly Innerforce ZLF
                                  BH : Dignics 64
                                  FH : Dignics 64

                                  Comentariu


                                  • Felicitari Fanica!. Ma bucur ca am reusit sa te filmez si sa avem o amintire cu tine jucand tenis.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de boby Vezi post
                                      Felicitari Fanica!. Ma bucur ca am reusit sa te filmez si sa avem o amintire cu tine jucand tenis.
                                      Ma bucur si te felicit pentru reusita celor 2 "clipuri" pe care cu maiestrie le-ai surprins si realizat! Insa am o intrebare indiscreta: Nu cumva ai 'turtit' imaginea? Ma stiam eu in 'mare' forma, dar nu de butoias. Se poate, Boby, sa ma rotunjesti chiar tu asa? Fii dragut si mai alungeste putin imaginile, ca nu dau bine pe "sticla"! StRusu

                                      Comentariu


                                      • ,,Organizatorii Memorialului Dorin Giurgiuca editia I 7/8 Martie 2020 Apahida" isi cer scuze pentru faptul ca au omis aducerea unor scorere , cel putin pentru meciurile din semifinala si finala, la toate categoriile (H/A/O/E).
                                        PE VIITOR PROMITEM SA FACEM UN LUCRU MULT MAI BUN PT O MAI BUNA DESFASURARE A URMATOARELOR TURNEE!
                                        Cu respect Max, Lucian, Tudor,Miron,Apian Florin distanta:.........................si eu George Ariciu!
                                        Va multumim pt intelegere!

                                        Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

                                        Comentariu


                                        • Ariciuleeee ... mare domn 🤗
                                          Multimim ?Pt tot?
                                          Butterfly Innerforce ZLF
                                          BH : Dignics 64
                                          FH : Dignics 64

                                          Comentariu


                                          • Frumos si de apreciat grija pt buna organizare!!!

                                            Cine stie poate faceti si live finalele pe facebook
                                            Lemn: yinhe v14 pro
                                            Fete: FH: Glayzer/ BH:Glayzer

                                            Comentariu

                                            Who has read this thread:
                                            Procesare...
                                            X