Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Sibiului ", Sibiu - 29.02.2020

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu A "Cupa Sibiului ", Sibiu - 29.02.2020

    Turneu A "Cupa Sibiului ", Ediția II - Sibiu – 29.02.2020

    LOCALITATEA: Sibiu;
    DATA: Sâmbătă 29 FEBRUARIE 2020;

    CATEGORII: Elite, Open, Avansați,Hobby;

    SALA: SALA DE SPORT LICEU TEORETIC CONSTANTIN NOICA SIBIU
    ADRESA: Str. Oştirii nr 5, Sibiu 55726
    INDICAȚII DE ACCES:
    LOGISTICA: 15 mese: Joola, Artengo, Donic
    (in acest moment asteptam sa mai vina o masa comandata , daca ajunge pana in 26.02.2020 vom mari numarul participantilor la 96)
    MINGI: competitie plastic<
    SUPRAFAŢA DE JOC: - Gerflor
    FACILITĂȚI: Vestiare;
    Geamurile vor fi acoperite in functie de necesitati

    NUMĂR PARTICIPANŢI: 90

    - 16 + 2WC la Hobby
    - 28 + 2WC la Avansați
    - 22 + 2WC la Open
    - 16 + 2WC la Elite




    DURATĂ APROXIMATIVĂ: 9:30 - până la terminare
    Se asigură: mingi de joc, apă, sandvis

    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum ;
    - prioritatea la înscriere: primul venit/primul servit;
    - ultima retragere Joi 27.02.2020, ora 21,00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absențele nemotivate vor fi penalizate cu 3 puncte: N;
    - înscrierea se face: Nume Prenume, localitate, categorie. Vă rugam folositi numele şi prenumele înscrise în clasamentul Amatur pentru a nu avea surprize sa apăreţi ca jucător nou.
    - rugam jucatorii care sau retras de mai multe ori la turneele de la Sibiu sa nu se mai inscrie – pentru a lasa pe cei care doresc sa joace, sa prinda un loc si sa nu fie grupe de 5 jucatori (vor fi eliminati din listele de inscriere)
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    SISTEMUL DE JOC:
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători (5 jucători - în cazul în care sunt absenţi) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Fără grupe superioare;
    - Tablou eliminatoriu;
    - Se joacă finala mică

    Pentru participare: 40 Lei. Copiii până la 18 ani 25 lei, persoanele cu dizabilitati 0 lei.
    Câte 1 leu/participant se donează către AmaTur.

    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Locul 1 -3– cupă + medalie + diplomă;
    - Locurile 4 – medalii + diplome;
    - Locurile 5÷8 – diplome;
    ORGANIZATORI
    - Daneliuc Gabriel - 0757.618.233;
    - Barac Marius – 0763.607.729;
    ORGANIZATOR TEHNIC
    - Filea Adonis – 0747.297.093


    ORGANIZATOR





    SPONSOR
    DECATHLON DECATHLON ►►► Echipamente, îmbrăcăminte și încălțăminte de sport


    Parteneri

    LICEU TEORETIC CONSTANTIN NOICA SIBIU


    ANDRO GIR. SRL Echipament sportiv si accesorii Donic si Xiom pentru tenis de masa


    CASA TIMARU
    Casa Timaru Ocna Sibiului

    SC COM TINA. SRL

    KENDRION
    Kendrion N.V.

    Pentru cazare si reduceri
    CASA TIMARU
    Casa Timaru Ocna Sibiului
    Timaru Ilie - 0754923592

    Vom incerca sa asiguram parcare in curtea scolii, langa sală.
    Spor la antrenamente şi vă aşteptăm!
    Ultima editare de adof; 05.mar.2020, 08:33.

  • #2
    S-A REZOLVAT CU LUMINA LA SALĂ
    SE MODIFICA NR DE LOCURI ASTFEL


    NUMĂR PARTICIPANŢI: 144[INDENT]

    Dimineata de la 9:30
    - 46 + 2WC la Avansați
    - 46 + 2WC la Open

    Lista înscrieri - Elite - 28.02.2020 17:29:21


    1 . Govoreanu Florin, Cisnadie, 16 - 40,48 - EW
    2 . Baciu Gabriel, Tarnaveni, 317 - 39,57 - E
    3 . Macovei Liviu, Brasov, 560 - 39,17 - E
    4 . Daneliuc Gabi, Selimbar, 24 - 37,99 - EW
    5 . Sufletel Radu, Alba-Iulia, 28 - 37,43 - EW
    6 . Iancu Sorin, Sibiu, 528 - 37,27 - E
    7 . Aron Darie, Sibiu, 236 - 36,42 - EW
    8 . Bleoca Marius, Tarnaveni, 525 - 34,95 - E
    9 . Damian Alin, Campia-Turzii, 340 - 34,5 - E
    10 . Mitzea Alexandru, Sibiu, 110 - 33,5 - E
    11 . Ivan Catalin, Fagaras, 837 - 32,93 - O
    12 . Tincu Laurentiu, Sibiu, 1073 - 32,6 - O
    13 . Georgescu Constantin, Orastie, 106 - 30,93 - O
    14 . Gecse Alpar, Chibed, 118 - 27,36 - O
    15 . Buciu Catalin, Bals, 356 - 26,68 - O
    16 . Todarcea Ioan, Sibiu, 1224 - 25,05 - O
    17 . Comsa Dan, Sibiu, 240 - 23,18 - OW
    18 . Pinzar Andrei, Medias, 2404 - 0 - E

    Clasament cls-feb-2020

    Lista înscrieri - Open - 28.02.2020 17:30:57


    1 . Migea Cornel, Sibiu, 63 - 32,46 - OW
    2 . Toader George, Agnita, 497 - 32,14 - O
    3 . Groza Alexandru, Cisnadie, 613 - 31,37 - O
    4 . Jichici Svetozar, Timisoara, 113 - 31,07 - OW
    5 . Cinca Daniel, Craiova, 177 - 30,45 - O
    6 . Gheorghe Nicu, Drobeta-Tr-Severin, 153 - 29,9 - OW
    7 . Tipser Gabriel, Sighisoara, 794 - 29,77 - OW
    8 . Toader Valentin, Agnita, 687 - 29,33 - O
    9 . Padurariu Costel, Brasov, 90 - 29,05 - O
    10 . Ciobanu Daniel, Blaj, 108 - 28,48 - OW
    11 . Dirlea Ioan, Aiud, 107 - 28,21 - OD
    12 . Negrean Ioan, Sibiu, 178 - 27,21 - O
    13 . Jurescu Sorin, Timisoara, 143 - 26,75 - OW
    14 . Timaru Ilie, Ocna-Sibiului, 387 - 26,41 - O
    15 . Beches Andrei, Sibiu, 303 - 25,52 - O
    16 . Barac Marius, Sibiu, 172 - 25,44 - OW
    17 . Barbulescu Dan, Sibiu, 181 - 25,39 - OW
    18 . Cecan Vasile, Timisoara, 171 - 25,25 - O
    19 . Cristea Andrei Cosmin, Aiud, 1098 - 24,6 - O
    20 . Iordache Marian, Ramnicu-Valcea, 2319 - 24,1 - O
    21 . Veres Adrian, Timisoara, 291 - 23,88 - O
    22 . Weiss Simona, Cisnadie, 520 - 23,73 - OF
    23 . Vaida Gheorghe, Sibiu, 605 - 23,22 - O
    24 . Chivu Cornel, Craiova, 249 - 22,15 - O
    25 . Somlea Darian, Cisnadie, 1084 - 22 - O
    26 . Dospinescu George, Sibiu, 239 - 21,96 - OW
    27 . Popa Mircea, Brasov, 204 - 21,95 - OW
    28 . Nedescu Adrian, Ramnicu-Valcea, 389 - 21,35 - O
    29 . Sandu Andrei, Sibiu, 283 - 21,16 - O
    30 . Bozosan Petre, Sibiu, 238 - 21,15 - OW
    31 . Decean Darian, Sibiu, 574 - 20,86 - O
    32 . Stancalie Doru, Craiova, 250 - 20,64 - OW
    33 . Bucur Dan, Cisnadie, 408 - 20,58 - OW
    34 . Lupsa Bogdan, Ramnicu-Valcea, 289 - 20,4 - O
    35 . Radu Constantin, Sibiu, 254 - 20,37 - OW
    36 . Morariu Marius, Sibiu, 332 - 19,26 - A

    Clasament cls-feb-2020

    Lista înscrieri - Avansati - 28.02.2020 23:51:56


    1 . Cir Florin, Razboieni, 369 - 19,25 - A
    2 . Fulop Attila, Aiud, 294 - 19,2 - AW
    3 . Stoica Mihai, Hateg, 398 - 18,97 - A
    4 . Sabau Gheorghe, Tarnaveni, 506 - 18,83 - A
    5 . Tatar Dorel, Simeria, 688 - 18,28 - AW
    6 . Manitiu Florin, Sibiu, 348 - 18,1 - A
    7 . Kovaci Richard, Tarnaveni, 1569 - 18,05 - A
    8 . Balaj Roland, Arad, 322 - 17,95 - A
    9 . Cristea Virgil, Cugir, 577 - 17,94 - A
    10 . Banu Nicolae, Ocna-Sibiului, 962 - 17,9 - A
    11 . Gipsy King, Hunedoara, 552 - 17,73 - AW
    12 . Kis Istvan, Brasov, 426 - 17,51 - AW
    13 . Benyovski Bela, Sibiu, 364 - 17,02 - AW
    14 . Bardas Ioan, Dumbraveni-SB, 612 - 16,81 - A
    15 . Moldovean Valer, Calan, 588 - 16,41 - A
    16 . Bardas Patrick, Dumbraveni-SB, 595 - 16,16 - AJ
    17 . Orban Alexandru, Lugoj, 551 - 14,85 - A
    18 . Cobzaru Radu, Deva, 578 - 14,78 - A
    19 . Filea Adonis, Sibiu, 959 - 14,3 - A
    20 . Nandrean Dan, Fagaras, 1059 - 13,96 - A
    21 . Popescu Radu, Arad, 581 - 13,63 - A
    22 . Tedi Ioja, Calan, 816 - 13,45 - A
    23 . Prodan Iosif Lucian, Tarnaveni, 1257 - 13,05 - A
    24 . Ciobanu Cosmin, Cristian-SB, 1396 - 12,65 - A
    25 . Dobinda Alexandru, Arad, 505 - 12,59 - AW
    26 . Anton Calin, Sibiu, 1137 - 12,2 - AW
    27 . Tenea Cosmin, Sighisoara, 1184 - 11,96 - A
    28 . Sirbu Vlad, Aiud, 1171 - 11,88 - A
    29 . Fratila Dan, Ocna-Sibiului, 1025 - 11,34 - A
    30 . Susman Dan, Alba-Iulia, 728 - 10,84 - A
    31 . Sabau Mircea, Tarnaveni, 862 - 10,32 - A
    32 . Ionita Adrian, Brasov, 716 - 10,25 - A
    33 . Kondort Dan, Sibiu, 878 - 9,56 - H
    34 . Muntean Atila, Hunedoara, 868 - 9,38 - H
    35 . Bardas Mark, Dumbraveni-SB, 1366 - 7,2 - HJ
    36 . Duca Marius, Sibiu, 2054 - 6 - H
    37 . Vioreanu Cristian, Dumbraveni-SB, 1691 - 5 - H
    38 . Pop Robert, Cugir, 1660 - 0 -

    Clasament cls-feb-2020



    Lista înscrieri - Hobby - 29.02.2020 00:13:20


    1 . Malene Petru, Fagaras, 932 - 9,85 - H
    2 . Sebestyen Tiberiu, Deva, 2322 - 9,5 - H
    3 . Restea Lucian Constantin, Fagaras, 2171 - 9,05 - H
    4 . Prodan Daniel, Tarnaveni, 1777 - 8,75 - H
    5 . Creta Petru, Luna-CJ, 756 - 8,56 - H
    6 . Brasoveanu Vali, Sibiu, 2681 - 8,4 - HW
    7 . Iordache Gabriela, Ramnicu-Valcea, 3441 - 8,2 - HF
    8 . Pralea Constantin, Alba-Iulia, 773 - 8,17 - HW
    9 . Moldovan Cristian, Alba-Iulia, 1721 - 6,9 - H
    10 . Dranca David, Aiud, 1162 - 6,79 - HJ
    11 . Fagyura Leonardo, Tarnaveni, 2236 - 6,35 - H
    12 . Monu Claudiu, Tarnaveni, 1861 - 6,23 - H
    13 . Dragan Marius, Hunedoara, 3266 - 6 - H
    14 . Mos Cristian, Tampa, 2787 - 5,5 - H
    15 . Dancila Tudor, Sibiu, 2349 - 5,25 - H
    16 . Blaga Lucian, Deva, 2760 - 5,2 - H
    17 . Orban Marius, Lugoj, 1279 - 4,96 - H
    18 . Sufletel Emil Sr, Alba-Iulia, 2220 - 4,5 - HW
    19 . Pralea David Constantin, Alba-Iulia, 1402 - 4,44 - H
    20 . Sufletel Margareta, Alba-Iulia, 2580 - 4 - HF
    21 . Luca Ioan, Sibiu, 2983 - 4 - H
    22 . Asavei Vlad, Razboieni, 2736 - 0 -
    23 . Marin Floricel, Brasov, 3111 - 0 - HW
    24 . Luca Ionut, Sibiu, Nou - Nou -
    25 . Ploia Marius, Sibiu, Nou - Nou -
    26 . Ploia Tudor, Sibiu, Nou - Nou -
    27 . Caldarar Ramona, Sibiu, Nou - Nou -
    28 . Nastase Victor, Sibiu, Nou - Nou -
    29 . Bolota Marius, Sibiu, Nou - Nou -
    30 . Popovici Sandu, Sibiu, Nou - Nou -

    Clasament cls-feb-2020
    Ultima editare de adof; 28.feb.2020, 23:14.

    Comentariu


    • #3
      S-A REZOLVAT CU LUMINA LA SALĂ
      SE MODIFICA NR DE LOCURI ASTFEL


      NUMĂR PARTICIPANŢI: 144


      Dimineata de la 9:30
      - 46 + 2WC la Avansați
      - 46 + 2WC la Open

      Dupa amiaza de la 14:00
      - 28 + 2WC la Hobby
      - 16 + 2WC la Elite







      ANDRO GIR. SRL Echipament sportiv si accesorii Donic si Xiom pentru tenis de masa


      VA FI PEZENTA CU STAND DE MATERIALE



      Anunț

      Nu se poate parca in curte
      (din cauza șantierului).
      Ne pare rău de acest inconvenient.
      Ultima editare de adof; 28.feb.2020, 22:51.

      Comentariu


      • #4
        Buna seara, din Timisoara la Open se inscriu:
        Jurescu Sorin
        Cecan Vasile
        Jichici Svetozar
        Veres Adrian

        Multumesc.
        Blade: Der Materialspezialist Cubixx 100
        FH: Yasaka Rakza 7 Soft
        BH: SpinLord Dornenglanz

        Comentariu


        • #5
          damian alin -elite

          Comentariu


          • #6
            Ciobanu Daniel -Blaj open Fulop Attila -Aiud avansati

            Comentariu


            • #7
              Balaj Roland, Arad, avansati
              Popescu Radu, Arad, avansati
              Dobinda Alexandru, Arad, avansati
              Sandu Andrei, Sibiu, open
              Vela Gabriel, Timisoara, hobby

              Comentariu


              • #8
                Din Sibiu

                Filea Adonis - Sibiu - Avansati
                Fratila Dan - Ocna Sibiului - Avansati
                Kondort Dan - Sibiu - Avansati
                Plavet Andrei Alexandru - Sibiu - Hobby
                Dancila Tudor - Sibiu - Hobby
                Anton Calin - Sibiu - Avansati
                Banu Nicolae - Ocna Sibiului - Avansati

                Decean Darian - Sibiu - Open
                Negrean Ioan - Sibiu - Open
                Barbulescu Dan - Sibiu - Open
                Barac Marius - Sibiu - Open
                Timaru Ilie - Ocna Sibiului - Open
                Comsa Dan - Sibiu - Open
                Bozosan Petre - Sibiu - Open
                Daneliuc Gabi - Selimbar - Elite
                Ultima editare de adof; 19.feb.2020, 20:19.

                Comentariu


                • #9
                  Cir Florin -Razboieni -avansati Piper Petru -Luna -avansati

                  Comentariu


                  • #10
                    fullop attila Aiud -avansati,ciobanu daniel Blaj-open

                    Comentariu


                    • #11
                      Stancalie Doru din Craiova si Cinca Daniel din Craiova la open

                      Comentariu


                      • #12
                        Creta Petru-Luna hobby

                        Comentariu


                        • #13
                          Open; Popa Mircea și Padurariu Costel.
                          TuRama II

                          Comentariu


                          • #14
                            Marius Morariu - Open - Sibiu

                            Mr. Tomahawk

                            Comentariu


                            • #15
                              Asavei Vlad Războieni Hobby

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X