Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU DE CATEGORIA "A" -MANGALIA- 05.09.2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

    Eu va apreciez mult pentru tot ce faceti, si v-am apreciat la toate turneele ca ati venit atat de departe...
    Eu am zis doar sa decidem de ce ne ducem la turnee, pentru puncte sau pentru dragul sportului?
    Si am zis si faptul ca mi-e indiferent ce tip va avea turneul, doar m-am dat cu parerea...poate alta data o sa incerc sa vin si eu...
    Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
    Backhand> Yasaka Raksa 9
    Forehand> Yasaka Raksa 7

    Comentariu


    • #52
      Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

      Postat în original de Bila
      Postat în original de zoltikaa
      Nu va suparati,dar acum chiar ne intoarcem la faptul ca o parte merge pentru puncte si locul in clasament...
      Noua din Ciuc este indiferent ce tip va avea turneul ca oricum e departe de noi Mangalia, si n-o sa mergem...dar zic ca trebuia sa se inceapa aceasta votare acum o luna si atunci chiar ca mergea toata lumea din tara...zic eu...
      Daca stau sa ma gandesc pt noi,cei din Mangalia,Zalăul,Bistrița,Iașiul,Brașovul....etc,ni se par situate la ...o "aruncatura de azvarlitura".Si cu toate acestea am fost peste tot...Sa fie din pricina faptului ca noua ne place tenisul de masa!?!?!?!?!?!?
      Salutare,sincer cred ca mare dreptate are Bila....aici se vad adevaratii iubitori ai sportului cu mingea de celuloid,nu numai oportunistii si mercenarii(respectiv cei pe burta NUMAI dupa puncte).Si de la Mangalia la Iași,Zalău,Sovata...sau celelalte locatii distanta este aceeasi ca si viceversa...si,cred ca este foarte bine,parerea mea,ca se voteaza acum...sincer se merita sa fie A +...multam,si scuze pentru cine am suparat.
      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
      FH - TENERGY 64
      BH - XIOM VEGA EUROPE

      Comentariu


      • #53
        Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

        Postat în original de victorache
        ....aici se vad adevaratii iubitori ai sportului cu mingea de celuloid,nu numai oportunistii si mercenarii(respectiv cei pe burta NUMAI dupa puncte)
        Eu nu am zis ca noi mergem pentru puncte...pe mine nu ma intereseaza pe ce loc sunt in clasament, eu ma duc sa joc si sa ma simt bine dar sincer pentru mine e departe mangalia, n-as rezista pe drum, e prea lung si obositor...si-mi pare rau ca nu pot sa ma duc...le doresc sincer organizatorilor mult succes
        Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
        Backhand> Yasaka Raksa 9
        Forehand> Yasaka Raksa 7

        Comentariu


        • #54
          Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

          nu strica cateva puncte(grade ) in plus deci sunt pt A+
          TB ALC/05FX

          Comentariu


          • #55
            Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

            Postat în original de zoltikaa
            Postat în original de victorache
            ....aici se vad adevaratii iubitori ai sportului cu mingea de celuloid,nu numai oportunistii si mercenarii(respectiv cei pe burta NUMAI dupa puncte)
            Eu nu am zis ca noi mergem pentru puncte...pe mine nu ma intereseaza pe ce loc sunt in clasament, eu ma duc sa joc si sa ma simt bine dar sincer pentru mine e departe mangalia, n-as rezista pe drum, e prea lung si obositor...si-mi pare rau ca nu pot sa ma duc...le doresc sincer organizatorilor mult succes
            Multumim!

            Comentariu


            • #56
              Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

              Postat în original de zoltikaa
              Postat în original de victorache
              ....aici se vad adevaratii iubitori ai sportului cu mingea de celuloid,nu numai oportunistii si mercenarii(respectiv cei pe burta NUMAI dupa puncte)
              Eu nu am zis ca noi mergem pentru puncte...pe mine nu ma intereseaza pe ce loc sunt in clasament, eu ma duc sa joc si sa ma simt bine dar sincer pentru mine e departe mangalia, n-as rezista pe drum, e prea lung si obositor...si-mi pare rau ca nu pot sa ma duc...le doresc sincer organizatorilor mult succes
              Deja este o alta abordare,mai aproape de spiritul competitiei,scuze daca am parut prea acid...si bafta mai departe Zoltika.
              BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
              FH - TENERGY 64
              BH - XIOM VEGA EUROPE

              Comentariu


              • #57
                Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                tovarasi, bagati l "B",.... asa se va observa cine, de ce, si mai ales, de unde.....
                intre timp, dati mi voie sa ma folosesc de aceasta oportunitate si ocaziune, pentru a inscrie la turneu (indiferent de cat. acestuia), pe renumitul jucator (prin anii '70), domnu' Poooooopa Marius....
                merci
                am sa l aduc eu, ca i timid....

                Comentariu


                • #58
                  Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                  Florine nu ma ambalez cei care ma cunosc stiu ca nu ma intereseaza puncte sa altceva ci numai prietenia sau prietenii care nii facem .Daca as avea posibilitati cum au cei din mangalia si eu as merge la toate concursurile care se fac asta numai de dragul sportului si ca sa nu mai existe discutii mai bine am puncta toate concursurile la fel si atunci se va vedea care vine de dragul sportului sau care vine sa se dea mare cai mai bun.

                  Comentariu


                  • #59
                    Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                    Echipa din Mangalia merita cu prisosinta un turneu de categoria A+! Argumentele sunt BETON!!!... altfel, toate punctele mele le donez cu placere celor care nu pot ajunge la acest regal!
                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                    Comentariu


                    • #60
                      Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                      Postat în original de zoltikaa
                      Eu va apreciez mult pentru tot ce faceti, si v-am apreciat la toate turneele ca ati venit atat de departe...
                      Eu am zis doar sa decidem de ce ne ducem la turnee, pentru puncte sau pentru dragul sportului?
                      Si am zis si faptul ca mi-e indiferent ce tip va avea turneul, doar m-am dat cu parerea...poate alta data o sa incerc sa vin si eu...
                      Zoltan, din punctul meu de vedere, cele doua se imbina: mergem si de dragul tenisului de masa, dar exista si putina dorinta de competitie/concurenta in fiecare dintre noi.

                      Comentariu


                      • #61
                        Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                        Postat în original de raducu
                        Postat în original de zoltikaa
                        Eu va apreciez mult pentru tot ce faceti, si v-am apreciat la toate turneele ca ati venit atat de departe...
                        Eu am zis doar sa decidem de ce ne ducem la turnee, pentru puncte sau pentru dragul sportului?
                        Si am zis si faptul ca mi-e indiferent ce tip va avea turneul, doar m-am dat cu parerea...poate alta data o sa incerc sa vin si eu...
                        Zoltan, din punctul meu de vedere, cele doua se imbina: mergem si de dragul tenisului de masa, dar exista si putina dorinta de competitie/concurenta in fiecare dintre noi.
                        Just!

                        Comentariu


                        • #62
                          Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                          Postat în original de george, c-ta
                          Echipa din Mangalia merita cu prisosinta un turneu de categoria A+! Argumentele sunt BETON!!!... altfel, toate punctele mele le donez cu placere celor care nu pot ajunge la acest regal!
                          ECCE HOMO!!!!
                          THX!

                          Comentariu


                          • #63
                            Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                            Mangalia merita pe deplin sa sustina un concurs A+.Tot respectul pentru domnul Fane si baietilor de acolo.
                            Pe mine personal nu ma deranjeaza deloc modificarea statutului, insa e indicat sa evitam pe viitor aceste "transformari" cu cateva zile inainte tocmai pentru a evita situatiile precedente asemanatoare(Brăila-inceputul anului)
                            Daca ne trecea prin cap de la inceput,puteam sa fi dat un titlu frumos acestui concurs,si un statut mai aparte,nu doar punctajul sa-l faca diferit.Putem sa o fi numit Campionatul national Callatis etc.
                            Sunt ferm convins ca un daca se anunta A+ de la inceput,prezenta ar fi fost mult mai mare iar organizatorii erau mult mai fericiti sa aiba mai multi oaspeti.
                            Iar prezenta unor jucatori valorosi la acest concurs nu trebuie sa fie principalul motiv ca acest concurs sa fie A+,ci faptul ca MANGALIA(dom Fane,Bila,Dragos etc) MERITA pe deplin acest lucru pentru tot ceea ce fac pentru iubitorii tenisului.
                            Sa ne vedem cu bine!

                            Comentariu


                            • #64
                              Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                              Postat în original de leordarares
                              Mangalia merita pe deplin sa sustina un concurs A+.Tot respectul pentru domnul Fane si baietilor de acolo.
                              Pe mine personal nu ma deranjeaza deloc modificarea statutului, insa e indicat sa evitam pe viitor aceste "transformari" cu cateva zile inainte tocmai pentru a evita situatiile precedente asemanatoare(Brăila-inceputul anului)
                              Daca ne trecea prin cap de la inceput,puteam sa fi dat un titlu frumos acestui concurs,si un statut mai aparte,nu doar punctajul sa-l faca diferit.Putem sa o fi numit Campionatul national Callatis etc.
                              Sunt ferm convins ca un daca se anunta A+ de la inceput,prezenta ar fi fost mult mai mare iar organizatorii erau mult mai fericiti sa aiba mai multi oaspeti.
                              Iar prezenta unor jucatori valorosi la acest concurs nu trebuie sa fie principalul motiv ca acest concurs sa fie A+,ci faptul ca MANGALIA(dom Fane,Bila,Dragos etc) MERITA pe deplin acest lucru pentru tot ceea ce fac pentru iubitorii tenisului.
                              Sa ne vedem cu bine!
                              Si primul turneu l-am conceput/organizat cu...emotii.....NE CREDE CINEVA CA NU STIM CE INSEAMNA A+Î??????????????????????????????????????????
                              Te asteptam la Mangalia.

                              Comentariu


                              • #65
                                Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                As vrea sa fiu inteles corect: atunci cand am propus sa vedem daca se poate lua in calcul transformarea turneului de la Mangalia intr-unul de A+ nu am avut in vedere nici un moment punctele pe care le-as aduna/le-ar aduna cei care participa la acesta. Pur si simplu m-am gandit ca vor fi multi participanti, ca vor fi prezenti si cei mai buni din Amatur ( pt ca sunt convins ca toata lumea a auzit de ultimul concurs de aici), precum si la faptul ca organizarea si ospitalitatea prietenilor din Mangalia au fost intr-adevar deosebite in vara, astfel incat - beneficiind si de conditii de joc excelente - chiar am putea face asta. Nu mi-a trecut prin cap ca ar putea exista persoane care - nefiind prezente - sa nu fie de acord datorita punctajului ! M-am gandit ca ar putea exista argumente ce tin de Regulament, de nr. de participanti, etc., dar aspectul asta chiar nu l-am avut in vedere. Sigur ca mi-ar fi parut rau daca nu as fi putut veni, mai ales cand as fi aflat si ca - eventual - s-a transformat in A+, dar asta nu m-ar fi impiedicat nici un moment sa votez PENTRU. Si, cu toate astea, chiar vreau sa urc in clasamentul Amatur ! Nu trebuie sa ii fie nimanui rusine cu faptul ca doreste - pe langa participare - sa incerce sa fie competitiv ! Si nu trebuie sa ii fie nimanui rusine daca nu reuseste, pt ca suntem in Amatur !
                                Pe de alta parte, a fost o simpla propunere...

                                Comentariu


                                • #66
                                  Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                  bravoooooo ! pentru propunere !
                                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                  FH: Tenergy 05 FX
                                  BH: Tenergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                    DAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!
                                    sa fie A+ ...........!!!!!!!!!!!!
                                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                    FH: Tenergy 05 FX
                                    BH: Tenergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                      nu cred ca e tarziu sa se gandeasca si sa vina si cei care nu s-au hotarat pana acum !!!!!!!!!!!!
                                      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                      FH: Tenergy 05 FX
                                      BH: Tenergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                        vreau ca maine dimineata sa gasesc cel mai frumos titlu pt. acest turneu......
                                        Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                        FH: Tenergy 05 FX
                                        BH: Tenergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                          aoleu ... ... oare mi-am depasit atributiunile ???
                                          daca am deranjat pe cineva ...scuze !
                                          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                          FH: Tenergy 05 FX
                                          BH: Tenergy 05 FX

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                            Postat în original de jony
                                            de ce esteasa important votul celor care nu participa daca nu vor asta e sa stea acasa.De ce toate concursurile A+ sa fie numai in capatul celalalt de tara.Pentru cei mentionati de dn Dan e departe.... si pentru noi nu e.Sa fie sanatosi nu pot si asta e deci eu propun sa fie A+
                                            si da dn Dan traim in romania daca e vb de (lefuri=puncte)atunci chiar traim in Romania
                                            eu voi participa la turneu,asa ca, voi fi avantajat daca va fi turneu A+ , dar, ceea ce vreti sa faceti, nu este fair play, seamana a smecherie de prost gust.
                                            in calendarul competitional pe 2009, se specifica de la inceput ce fel de turneu va fi fiecare din cele programate si, in functie de asta, fiecare isi alege turneul care ii lipseste si la care vrea si poate sa participe.
                                            daca se voia sa fie considerat turneu A+, trebuia specificat faptul atunci cind s-a postat turneul pe forum, altfel se considera o inducere in eroare a celor care ar fi vrut sa participe daca era turneu A+.
                                            dar, avem noroc,am auzit ca organizatorii de la mangalia sunt oameni seriosi si nu se lasa manipulati de catre vinatorii de puncte ( care vor sa faca puncte cind unii jucatori de valoare nu participa.)
                                            va doresc sanatate si MULT BUN SIMT !!!
                                            SA AUZIM DE BINE SI CA AM CRESCUT OAMENI !!!

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                              eu nu cred ca e vreo smecherie si nici un ,,prost gust " !
                                              dimpotriva este BUN GUST !!!
                                              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                              FH: Tenergy 05 FX
                                              BH: Tenergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                                Postat în original de ursuleanvasile
                                                eu nu cred ca e vreo smecherie si nici un ,,prost gust " !
                                                dimpotriva este BUN GUST !!!
                                                Nici eu nu cred.......

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                                  dupa cum am vazut ca sunt de acord si APIAN si DAN2 si RARES ............si ORGANIZATORUL BILA!!!
                                                  E CLAR ..........ESTEEEEEEEEEEEEEE A+ ... ...!!!!!!!!!!!!!
                                                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                                  FH: Tenergy 05 FX
                                                  BH: Tenergy 05 FX

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                                    Postat în original de ursuleanvasile
                                                    dupa cum am vazut ca sunt de acord si APIAN si DAN2 si RARES ............!!!
                                                    E CLAR ..........ESTEEEEEEEEEEEEEE A+ ... ...!!!!!!!!!!!!!
                                                    Dom' Vasile,sunteti tare simpatic,pe cuvant va spun

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X