Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU DE CATEGORIA "A" -MANGALIA- 05.09.2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

    Postat în original de leordarares
    Postat în original de ursuleanvasile
    dupa cum am vazut ca sunt de acord si APIAN si DAN2 si RARES ............!!!
    E CLAR ..........ESTEEEEEEEEEEEEEE A+ ... ...!!!!!!!!!!!!!
    Dom' Vasile,sunteti tare simpatic,pe cuvant va spun

    multumesc !
    la fel se potrivesc cuvintele si pt. tine
    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
    FH: Tenergy 05 FX
    BH: Tenergy 05 FX

    Comentariu


    • #77
      Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

      Draga Raducu,
      tin sa-ti raspund pentru ca intotdeauna am remarcat interventiile tale ca fiind solide si logice.
      Regulamentul este intr-adevar incalcat, turneul A+ fiind anuntat intr-un timp prea scurt. Tinand cont de argumentele solide care au fost discutate, cred ca se poate face insa o derogare, dar numai prin intelegere.
      Cand am cerut intelegere nu m-am referit la cei care renunta din cauza distantei, nici la cei care nu vor veni indiferent daca este A sau A+ si nici la cei care vaneaza puncte.
      Fair-play este sa cerem acceptul acelora care au renuntat la o deplasare lunga pentru un turneu A, tocmai pentru ca au fost la mai toate turneele A, care ar fi venit cu placere si la Mangalia la un turneu A+, daca ar fi stiut la timp sa-si pregateasca o asemenea deplasare.
      Nu este corect nici fata de primii clasati din judetele la care m-am referit, care luati pe nepregatite de o asemenea schimbare nu mai pot gasi timp pentru a-si apara sansele. Spui ca vrei sa urci? perfect, asta e una din devizele sportului, dar dandu-le si celor pe care ii depasesti o sansa!
      Te rog sa recitesti mesajul lui Florin BN si ai sa vezi in spatele acceptului sau aceeasi obiectie spusa intr-un mod elegant.
      Ca sa fie totul OK, hai mai bine sa recitim argumentele favorabile, astfel incat cei pe care ii intrebam sa fie si ei PENTRU, asa cum ai raspunde tu daca ai fi in locul lor...
      Tocmai pentru ca Mangalia are argumente solide, pana acum nu e nimeni impotriva...

      Comentariu


      • #78
        Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

        as fi venit in mangalia si pe jos.fie ca organizau un turneu A,B ori AB4.mult respect organizatorilor si echipei recycling mat.personal am intrat in postul de nunta iar dezlegarea la peste(piranha)e din octombrie.succes tuturor participantilor de sambata iar daca pe 19 septembrie nu aveti nici un turneu va invit eu la unul.un joc cu mingea mea
        Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

        Comentariu


        • #79
          Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

          Intrucat am postat mesajul care a condus la polemicile ulterioare,ma vad dator sa fac cateva precizari asupra respectivei interventii.
          Am tot respectul pentru entuziasmul pe care dl Medeleanu il manifesta fata de tenis de masă in general si fata de Amatur in mod deosebit.Eforturile financiare pe care le a facut si faptul ca a angrenat o intreaga echipa in aceasta directie sant absolut remarcabile.
          E clar ca Mangalia e o locatie foarte potrivita pentru desfasurarea oricarui turneu A+,individual,echipe,samd
          Intelesesem ca aici se intentioneaza sa se organizeze turneul final din iarna,in locul Reghinului,care se pare,a renuntat.
          Argumentatia ca sa transformi un turneu A in A+ cu 4 zile inainte de desfasurarea lui este,in schimb,puerila.Pe criteriul principal mentionat de Costica anterior,si anume participarea unor jucatori de frunte din Amatur,cel putin 5 turnee A desfasurate anul acesta puteau cere transformarea din A in A+. Faptul ca unii au nevoie de un turneuA+ ca sa isi completeze nr de puncte si in consecinta fac,respectiv sustin vehement aceasta propunere nu este tocmai in spiritul fair-playului.
          Pentru cei aflati la o distanta mai mare(700 km in cazul meu)o deplasare la Mangalia implica 3 zile,in consecinta si niste aranjamente prealabile.
          Voi incerca sa particip,din respect pt cei din Mangalia si pt spiritul miscarii Amatur.
          of all the things i lost i miss my mind the most

          Comentariu


          • #80
            Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

            Mangalia, cu toti baietii de acolo, merita un turneu A+.Hai Mangalia!
            TuRama II

            Comentariu


            • #81
              Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

              Postat în original de ursuleanvasile
              aoleu ... ... oare mi-am depasit atributiunile ???
              daca am deranjat pe cineva ...scuze !
              vasile, tu ii mai deranjezi doar pe aia pe care ii bati si nu au puterea sa te recunoasca de "mai bun" cu stilul tau de joc inestetic, dar plin de substanta(tenis)!
              altfel, nu cred ca se bate moneda pe acordarea de A+ din dorinta de a creste unul sau altul in clasament ci vreau sa cred ca numai din cauza ca aceasta locatie cu echipa ei sufletista si patimasa merita A+ cu felicitari!
              Consider o greseala faptul ca nu s-a luat in discutie mai demult aceasta chestiune si nu ca "s-a intarziat neregulamentar de mult" cu propunerea... ei bine, consider ca ''s-a intarziat neregulamentar de mult'' cu punerea in drepturi a acestui turneu!... si se poate repara acum!... timpul de 5 zile avans(cand s-a propus intrarea in drepturile meritorii), e unul rezonabil pt pregatirea deplasarii!... daca cineva intr-adevar bate 5-800 km, o face nu doar pt o dif. de puncte ci mai ales pt bucuria reintalnirii cu prietenii si a participarii la un festival de tenis! (Callatis Ping-Pong Regal, editia a II-a)
              Xiom -Mitzutani - Xiom

              Comentariu


              • #82
                Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                Postat în original de mateidumitru
                Postat în original de jony
                de ce esteasa important votul celor care nu participa daca nu vor asta e sa stea acasa.De ce toate concursurile A+ sa fie numai in capatul celalalt de tara.Pentru cei mentionati de dn Dan e departe.... si pentru noi nu e.Sa fie sanatosi nu pot si asta e deci eu propun sa fie A+
                si da dn Dan traim in romania daca e vb de (lefuri=puncte)atunci chiar traim in Romania
                eu voi participa la turneu,asa ca, voi fi avantajat daca va fi turneu A+ , dar, ceea ce vreti sa faceti, nu este fair play, seamana a smecherie de prost gust.
                in calendarul competitional pe 2009, se specifica de la inceput ce fel de turneu va fi fiecare din cele programate si, in functie de asta, fiecare isi alege turneul care ii lipseste si la care vrea si poate sa participe.
                daca se voia sa fie considerat turneu A+, trebuia specificat faptul atunci cind s-a postat turneul pe forum, altfel se considera o inducere in eroare a celor care ar fi vrut sa participe daca era turneu A+.
                dar, avem noroc,am auzit ca organizatorii de la mangalia sunt oameni seriosi si nu se lasa manipulati de catre vinatorii de puncte ( care vor sa faca puncte cind unii jucatori de valoare nu participa.)
                va doresc sanatate si MULT BUN SIMT !!!
                SA AUZIM DE BINE SI CA AM CRESCUT OAMENI !!!
                Domnule "mateidumitru", daca ati citit ceea ce am postat pe site, sunt convins ca veti intelege ca alta a fost motivatia pt care am propus transformarea acestui turneu in A+ si ca - sigur - nu am avut in intentie sa fac " o smecherie de prost gust "

                Comentariu


                • #83
                  Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                  Postat în original de cata_60
                  Intrucat am postat mesajul care a condus la polemicile ulterioare,ma vad dator sa fac cateva precizari asupra respectivei interventii.
                  Am tot respectul pentru entuziasmul pe care dl Medeleanu il manifesta fata de tenis de masă in general si fata de Amatur in mod deosebit.Eforturile financiare pe care le a facut si faptul ca a angrenat o intreaga echipa in aceasta directie sant absolut remarcabile.
                  E clar ca Mangalia e o locatie foarte potrivita pentru desfasurarea oricarui turneu A+,individual,echipe,samd
                  Intelesesem ca aici se intentioneaza sa se organizeze turneul final din iarna,in locul Reghinului,care se pare,a renuntat.
                  Argumentatia ca sa transformi un turneu A in A+ cu 4 zile inainte de desfasurarea lui este,in schimb,puerila.Pe criteriul principal mentionat de Costica anterior,si anume participarea unor jucatori de frunte din Amatur,cel putin 5 turnee A desfasurate anul acesta puteau cere transformarea din A in A+. Faptul ca unii au nevoie de un turneuA+ ca sa isi completeze nr de puncte si in consecinta fac,respectiv sustin vehement aceasta propunere nu este tocmai in spiritul fair-playului.
                  Pentru cei aflati la o distanta mai mare(700 km in cazul meu)o deplasare la Mangalia implica 3 zile,in consecinta si niste aranjamente prealabile.
                  Voi incerca sa particip,din respect pt cei din Mangalia si pt spiritul miscarii Amatur.
                  Nea Cataline, daca te vei uita peste ceea ce am scris pe site, vei vedea ca - cel putin eu - nu am sustinut vehement aceasta idee. A fost o idee, am vrut sa o discutam cu totii si sa ajungem la o concluzie. In mod cert, indiferent care va fi hotararea, aceasta nu va putea multumi pe toata lumea. Inseamna ca ne ramane sa facem ceea ce e corect. Eu, unul, accept orice argument rational impotriva, accept si ca este posibil sa nedreptatim pe cineva daca l-am transforma in A+.
                  Poate, tocmai de aceea, ar trebui sa ne mai gandim. Sunt de acord ca - probabil - parerea cat mai multor participanti la Amatur ( inclusiv a varfurilor valorice ale Amatur-ului, dar nu numai ) ne-ar ajuta sa luam o decizie corecta.
                  Nu stiu daca afirmatia dumitale, privind faptul ca unii ar avea nevoie de un A+ si de asta ar sustine vehement aceasta idee, ma priveste ( pt ca si eu am un A+ mai putin ), dar daca asa e, te rog sa ma crezi ca te inseli ! Repet: motivele pt care am facut propunerea au ca justificare cele enuntate in mesajele anterioare. Pt mine nu e nici o problema de care concurs va fi, chiar daca am un A+ mai putin, pt ca oricum am participat la 90 % din concursurile desfasurate in toata tara ( exceptand B-urile ) din ultimele 4-5 luni. Si asa voi face in continuare daca voi fi sanatos ! Deci, dupa cum se poate intelege usor, caut concursurile dificile, nu pe cele usoare !
                  Din pacate, am vrut sa fac ceva bun si asta a fost interpretata altfel. Pacat !

                  Comentariu


                  • #84
                    Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                    Postat în original de Dan2
                    Draga Raducu,
                    tin sa-ti raspund pentru ca intotdeauna am remarcat interventiile tale ca fiind solide si logice.
                    Regulamentul este intr-adevar incalcat, turneul A+ fiind anuntat intr-un timp prea scurt. Tinand cont de argumentele solide care au fost discutate, cred ca se poate face insa o derogare, dar numai prin intelegere.
                    Cand am cerut intelegere nu m-am referit la cei care renunta din cauza distantei, nici la cei care nu vor veni indiferent daca este A sau A+ si nici la cei care vaneaza puncte.
                    Fair-play este sa cerem acceptul acelora care au renuntat la o deplasare lunga pentru un turneu A, tocmai pentru ca au fost la mai toate turneele A, care ar fi venit cu placere si la Mangalia la un turneu A+, daca ar fi stiut la timp sa-si pregateasca o asemenea deplasare.
                    Nu este corect nici fata de primii clasati din judetele la care m-am referit, care luati pe nepregatite de o asemenea schimbare nu mai pot gasi timp pentru a-si apara sansele. Spui ca vrei sa urci? perfect, asta e una din devizele sportului, dar dandu-le si celor pe care ii depasesti o sansa!
                    Te rog sa recitesti mesajul lui Florin BN si ai sa vezi in spatele acceptului sau aceeasi obiectie spusa intr-un mod elegant.
                    Ca sa fie totul OK, hai mai bine sa recitim argumentele favorabile, astfel incat cei pe care ii intrebam sa fie si ei PENTRU, asa cum ai raspunde tu daca ai fi in locul lor...
                    Tocmai pentru ca Mangalia are argumente solide, pana acum nu e nimeni impotriva...
                    Domnule Dan,
                    accept ca e posibil sa nedreptatim pe cineva si - tocmai de aceea - nici nu am sustinut ca as avea neaparat dreptate. A fost o propunere facuta cu convingerea ferma ca vor veni - oricum - multi participanti, ca varfurile vor fi prezente, ca organizarea va fi ireprosabila, ca si in vara, si ca - in general - lumea va fi multumita de aceasta transformare. De asemenea, am rugat la intelegere vis-a-vis de conformitatea propunerii cu regulamentul competitiei, pt ca inca nu-l cunosc. Deci, repet, in masura in care majoritatea va hotari ca nu este OK aceasta transformare ( si aici astept sa isi spuna parerea si cat mai multi dintre cei care nu participa ), atunci vom proceda conform acestei hotarari.

                    Comentariu


                    • #85
                      Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                      din Constanța se mai inscrie Afuz Gabriel

                      Comentariu


                      • #86
                        Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                        Eu sunt de acord ca acest turneu sa fie A+. Evident, voi participa. Mangalia are posibilitatea si resursele (mai ales umane!) de a organiza un A+.
                        Cuvantul de ordine, in acest caz, ar trebui sa fie "derogare". Este vorba de o incalcare a regulamentului, dar ea se poate face in cadrul Amatur, daca participantii sunt de acord. Poate ca acum e prea tarziu, dar cred ca un poll de cateva zile ar fi adus rezultate mai usor masurabile.
                        In orice caz, mult succes baietilor din Mangalia, care sunt niste gazde extraordinare!
                        Blog de tenis de masă

                        Comentariu


                        • #87
                          Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                          Postat în original de Dragomir Paul
                          VILA ARGENTINIA,situata langa hotel Saturn la 5 minute ,de mers pe jos,fata de sala de sport.Camera cu pat dublu:80 ron,(11 camere);camera cu 3 paturi:100 ron,(6 camere).Conditii de 3 stele:baie ,aer conditionat ,tv ,frigider,parcare,gratar.Persoana de contact:Lazar Mangu,tel 0743.33.71.70
                          Aici am luat 3 camere deocamdata pentru cei din Galați asa ca daca vreti festinul va fi asigurat incepind cu vineri seara in curte la un gratar ...
                          este una ocupata si pentru Curtea de Argeș
                          Multumesc pentru informatie domnul Paul,se anunta noapte lunga !

                          Comentariu


                          • #88
                            Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                            Hai mai bine sa ne intalnim cu totii, sa stam la un pahar de vorba, sa jucam tenis si sa lasam discutiile daca e Turneu A B C X Y Z. parerea mea
                            Am facut si eu rezervare la Vila Argentinia. Ms domn' Paul pt informatie !
                            Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                            Comentariu


                            • #89
                              Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                              [quote=Dragomir Paul][quote="Vali Suta":2ehi9tov]
                              Postat în original de "Dragomir Paul":2ehi9tov
                              VILA ARGENTINIA,situata langa hotel Saturn la 5 minute ,de mers pe jos,fata de sala de sport.Camera cu pat dublu:80 ron,(11 camere);camera cu 3 paturi:100 ron,(6 camere).Conditii de 3 stele:baie ,aer conditionat ,tv ,frigider,parcare,gratar.Persoana de contact:Lazar Mangu,tel 0743.33.71.70
                              Aici am luat 3 camere deocamdata pentru cei din Galați asa ca daca vreti festinul va fi asigurat incepind cu vineri seara in curte la un gratar ...
                              este una ocupata si pentru Curtea de Argeș
                              Multumesc pentru informatie domnul Paul,se anunta noapte lunga ! [/quote:2ehi9tov]
                              Domnul Lazar Mangu ne-a promis organizarea unui cort afara si punerea gratarului la dispozitie asa ca mai urmeaza sa intrebam baietii din Mangalia unde gasim un magazin specializat in preparate din carne sa nu venim cu ea de acasa atita amar de drum . In cazul in care nu exista eu stiu magazinul mare de la intrare in Mangalia care este " dotat " cu preparate destul de bune.[/quote:2ehi9tov]
                              si inca doua camere din seara asta pentru Deva !

                              Comentariu


                              • #90
                                Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                constantin motoroi, domnul
                                l am intrebat - ar fi de acord cu transformarea turneului in "B" , cica, tot vine

                                Comentariu


                                • #91
                                  Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                  Postat în original de Alex.C
                                  Hai mai bine sa ne intalnim cu totii, sa stam la un pahar de vorba, sa jucam tenis si sa lasam discutiile daca e Turneu A B C X Y Z. parerea mea
                                  bine spus!... frumos gandit!
                                  sunt foarte de acord sa nu denaturam frumusetea acestui turneu cu discutii in contradictoriu...
                                  ...si totusi daca au avut loc atatea derogari indreptatite sau mai putin indreptatite de-a lungul vremii in Amatour, nu inteleg de ce ne impiedicam "sa-i dam Cezarului ce-i al Cezarului!" in cazul acesta... reiterez ca eu unul nu sunt interesat de puncte; accept senin 0 puncte la final.
                                  nu acesta este scopul...
                                  Xiom -Mitzutani - Xiom

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                    Inca o camera rezervata la vila Argentinia pentru Brașov, incepand de joi.
                                    Xiom Strato / Tenergy 05 fx

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                      din bucuresti:
                                      Mihaila Aurel
                                      Florea Costel
                                      Tomica Silviu
                                      Dumitru Traian
                                      Panea Ovidiu
                                      Nicolae PAUL
                                      Blade:Schalager off+
                                      FH:nittaku hammond 2.2mm
                                      BH:nittaku hammond 2.2mm

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                        Postat în original de Dragomir Paul
                                        Anunt umanitar !!!...( rog " becisnicii " sa-l trateze cu maxima serozitate deoarece laringele meu depinde de oferta aceasta ) ...:
                                        ..."...- Donez puncte Amatur pentru una bucata halba bere rece. "...
                                        Fie-va mila de un coleg aflat in mare suferinta si la rascrucea dintre dorinta, patima si resemnare !
                                        Ajutati va rog din suflet si zeii tenisului va vor fi recunascatori pe deplin...
                                        Donatorii vor fi total anonimi si mentionati in fiecare pomelnic spre aducere aminte...
                                        Daca donez un 'pahar"...de 50 litri de bere,il infrunti cu maximum de curaj domnu' Paul? Am luat si eu o camera la Argentina....vorbim acolo,k?
                                        BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                        FH - TENERGY 64
                                        BH - XIOM VEGA EUROPE

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                          Din Bistrița, daca nu intervine ceva pina miine seara: Apian Florin
                                          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                            din Slobozia:
                                            Musatescu Stefan
                                            Ciacarascu Cristian
                                            Blade-Darker speed 90
                                            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                            Bh- Testing

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                              cei de la calarasi sunt pentru a+.motivul cred ca la Mangalia a fost cea mai buna organizare.iar organizatorii merita tot respectul.
                                              timo boll alc-tenergy 05-tenergy 64 ,amultart-vega europe-vega asia
                                              zhang jike- tenergy 05-tenergy 64 ,timo bool spirit-spinart-tenergy 64
                                              liu shiwen-andro hexer hd-yoola explode senzitiv

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                                din constanta SULIMAN FLORIN

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                                  [quote=george, c-ta]
                                                  Postat în original de "Alex.C":380im7rt
                                                  Hai mai bine sa ne intalnim cu totii, sa stam la un pahar de vorba, sa jucam tenis si sa lasam discutiile daca e Turneu A B C X Y Z. parerea mea
                                                  bine spus!... frumos gandit!
                                                  sunt foarte de acord sa nu denaturam frumusetea acestui turneu cu discutii in contradictoriu...
                                                  ...si totusi daca au avut loc atatea derogari indreptatite sau mai putin indreptatite de-a lungul vremii in Amatour, nu inteleg de ce ne impiedicam "sa-i dam Cezarului ce-i al Cezarului!" in cazul acesta... reiterez ca eu unul nu sunt interesat de puncte; accept senin 0 puncte la final.
                                                  nu acesta este scopul...[/quote:380im7rt]
                                                  Frumos!!!Sunt alaturi de tine ...Nici eu nu vreau puncte si le donez si pe cele din clasament!!!

                                                  Comentariu


                                                  • Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 05.09.2009

                                                    Din Fălticeni:
                                                    Carpovici Boris
                                                    Carpovici Sergiu

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X