Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTur, București - 12.12.2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

    Postat în original de george60
    RETRAGERE DIN AMATuR - in semn de protest impotriva jocurilor "de culise" gen cedare meci sau set (seturi) pentru prieteni sau pt ..... "alegerea pozitiei - asa am aflat ca se numeste mai nou", trecerea in foile de joc a unor rezultate, altele decat cele reale "tot din calcul pentru prieteni", tusuri si "duble sau conduse" nerecunoscute, folosirea unor materiale interzise, echipament necorespunzator (bustul gol)!!!
    Desi imi pare rau ca parasesc o "familie" asa de mare si frumoasa, sper ca gestul meu sa fie un semnal de alarma si acest extraordinar sport si aceasta minunata competitie de "masa" sau de "amatori" sa fie, atat cat se poate si asa cum consider ca au dorit-o cei care au initiat-o: FAIR-PLAY in totalitate.
    In rest, personal raman cu "satisfactia" ca palmaresul intalnirilor mele cu NR. 1 AMATuR pe 2009, Rusu Cristian in anul care inca nu s-a incheiat este 2 - 0 la meciuri pentru mine (si nu stiu cati se pot lauda cu asa ceva).
    Si pentru ca tot am vorbit de sfarsitul de an va doresc tuturor sarbatori fericite si LA MULTI ANI !
    Va multumesc ca m-ati acceptat printre voi !
    GEORGE IANCU
    Nu prin retragerea din AMATUR se poate rezolva aceasta problema, ci , prin militarea continua pentru respectarea regulamentului si pentru spritul de fair play.
    Trebuie sa ne ghidam dupa deviza : RESPECTA, DACA VREI SA FII RESPECTAT !

    Comentariu


    • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

      Felicitari organizatorilor, participantilor si spectatorilor din sala si de pe forum!
      Post Usor si Sarbatori Fericite!
      Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
      Fh: Xiom Omega II euro black
      Bh: Xiom Omega I euro max red
      Glue: Xiom i-bond
      http://www.okclub.lx.ro

      Comentariu


      • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

        Un concurs reusit atat dpdv al organizarii cat si al nivelului de joc.
        FelicitaRI BUCURESTI!
        BLADE :Yasaka Balsa +
        FH : Tenergy 64 2.1
        BH : Hallmark Phoenix 0X

        Comentariu


        • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

          Un turneu puternic, o organizare foarte buna si prompta.
          Excelente ideea cu mentinerea punctelor din inferioara in superioare, pentru ca astfel au fost mai disputate meciurile din inferioare.
          Asemenea, faptul ca sala are destule spatii adiacente si astfel s-a reusit sa nu se manance in sala de joc, a ajutat ca atmosfera sa fie calda, propice sportului.
          Cateva poze.
          TsE

          Comentariu


          • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

            Alte poze
            TsE

            Comentariu


            • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

              Eu as fi curios de premiatii din fiecare judet...
              Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
              Backhand> Yasaka Raksa 9
              Forehand> Yasaka Raksa 7

              Comentariu


              • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                Postat în original de zoltikaa
                Eu as fi curios de premiatii din fiecare judet...
                Stai linistit,premiul tau e in siguranta la mine

                Comentariu


                • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                  Postat în original de mateidumitru
                  FELICITARI !!! pentru MANDRU BOGDAN din hunedoara
                  Multumesc mult.
                  E o performanta mare si pentru mine
                  Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                  Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                  Comentariu


                  • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                    Postat în original de mandrubogdan
                    Postat în original de mateidumitru
                    FELICITARI !!! pentru MANDRU BOGDAN din hunedoara
                    Multumesc mult.
                    E o performanta mare si pentru mine
                    Felicitari Bogdane!Joci bine
                    BLADE :Yasaka Balsa +
                    FH : Tenergy 64 2.1
                    BH : Hallmark Phoenix 0X

                    Comentariu


                    • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                      http://s839.photobucket.com/albums/zz31 ... na%202009/
                      Pentru cei care doresc . V? urez '''s?rb?tori fericite''' ?i '''LA MUL?I ANI'''
                      S? ne vedem cu bine ?i în 2010.
                      donic Waldner
                      Samba N-tek fh/bh

                      Comentariu


                      • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                        Un prim mesaj de multumiri:
                        Multumesc celor care ne-au acordat increderea si dreptul de a organiza ultimul si cel mai important turneu al anului 2009!
                        Multumesc tuturor celor care ati venit, sacrificand timp si bani, numai din dorinta de a fi impreuna la o sarbatoare a tenisului de masa romanesc, a comunitatii AmaTuR!
                        Multumesc de asemenea, celor care au fost alaturi de noi de la distanta, cu gandul sau cu fapta, care si-au dorit sa fie impreuna cu noi, dar din diferite motive nu au reusit!
                        Si un gand bun celor care, fie din neincredere, fie din orgoliu nu au participat, desi ar fi putut sa o faca!
                        Sper ca in anul 2010 sa-si risipeasca neincrederea, sa-si calce pe orgoliu si sa-si alature fortele pentru a avea un AmaTuR 2010 si mai bun!

                        Comentariu


                        • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                          Multumesc echipei din care am facut parte! Bogdan Trifu, Sorin Botarca, Rares Leorda, Mihai Bodeanu, prieteni de nadejde, care au facut tot posibilul ca turneul sa se desfasoare cat mai bine!
                          De asemenea, multumiri lui Costi Motoroi, si firmei Papas pentru pregatirea gustarii si a mesei de pranz, lui Valentin Mircea (ValiGTI) care a oferit in mod gratuit cafeaua si paletele cadou ( cu autografele originale ale lui Crisan, Schlager, ...), multumiri lui Florin Apian pentru calculul rapid al campionilor judeteni si pentru postarea rezultatelor, multumiri tuturor celor care ne-au ajutat sa ducem la bun sfarsit un turneu greu si costisitor. Gata, acum chiar pot sa adorm

                          Comentariu


                          • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                            Ba nu. Nu pot sa dorm. Trebuie sa va povestesc 3 intamplari care nu-mi dau pace; care trebuie discutate si care ar putea schimba o stare de spirit.
                            1 Unul din personajele principale ale turneului intra oripilat in camera juriului:
                            -Domnule, mi s-a intamplat ceva ce nu mi-am imaginat! Adversarul meu mi-a propus doua milioane ca sa-i dau meciul si sa se califice! Cum poate el sa creada ca eu ma pretez la o asemenea josnicie? Nu va spun cine este, dar in fata mea acest om nu mai valoreaza nimic!
                            Jos palaria, domnule Gabor Farkas! Exemplul dumitale este o lectie!
                            2 Peste o ora, un al doilea personaj important a aparut in camera juriului, cu lacrimi in ochi, spunand:
                            - Este ultimul meu turneu in Amatur, mi s-a intamplat ceva ce nu mi-am imaginat! Am jucat cat am putut eu de bine si am castigat! este a doua oara cand il intalnesc si a doua oara cand il inving, desi stiu ca e mai bun ca mine! Si s-a pretat la o josnicie incredibila! A dat meciul unei fete care nu l-ar bate nici in somn, numai ca sa nu fiu eu cel care castiga grupa! (cel care castiga grupa devenea cap de serie si trecea direct in turul II elimiatoriu) Sincer va spun ca sunt dezolat si, desi am venit intotdeauna cu drag la turnee, acesta este ultimul!
                            Draga Georgica, lumea este plina de oameni cu caractere diferite! Valoarea unui om nu sta numai in capacitatea de a da mingea de mai multe ori pe masa adversarului, sau poate a fost o situatie de conjunctura de care acum ii pare rau, poate a fost o slabiciune de moment, poate chiar te va cauta sa-si ceara scuze, sau macar sa-ti dea o explicatie! Te rog sa te mai gandesti o data, sper sa te razgandesti, eu am convingerea ca Amaturul este mai sarac fara un om de caracter, decat fara un campion fara caracter! Astazi este un campion, maine va fi altul, dar oamenii raman aceiasi!
                            3 Mai trece o ora... intra o domnisoara, cu foaia in mana, plangand: Au facut aranjament si nu ma calific...
                            Foaia cu pricina mai aparuse o data la noi, cu rezultate inregistrate gresit, asa ca am rugat toti participantii grupei sa vina pentru clarificarea situatiei.
                            Si, pentru ca domnul banuit tocmai aparuse si el, i-am pus o intrebare, luandu-l la sigur, desi nu aveam certitudinea:
                            -Dumneata esti omul care a furat medalia la Valeni! Ai fost pozat chiar cand o furai!
                            Nu a zis da, nu a zis nu, dar toti cei care eram de fata, am capatat convingerea ca el este omul nostru!
                            Si ca sa nu mai fie dubii, unul din cei de fata a confirmat ca pozitia in care a fost pozat este specifica unui hot profesionist care fura cu "tira".
                            Peste 3 minute, reprezentantii Amatur (Apian, Bodeanu, Botarca. Cozma, Fratea,Leorda, Radu, Trifu), ne-am intalnit de urgenta si am stabilit prin vot ca personajul trebuie sa fie eliminat din concurs si nu mai are voie sa intre in nici o sala in care se desfasoara turnee AmatuR!
                            Domnul Aioanoaiei Florin NU MAI ARE DREPTUL SA PARTICIPE LA TURNEE AMATUR!
                            Draga Georgica! Lumea in Amatur este aceeasi ca cea din viata de zi cu zi! Oameni buni! Ajutati-ma sa-l conving pe Georgica sa nu plece! Chiar daca plecam din Amatur, nu vom intalni o lume mai buna! Eu cred ca sunt si chiar am intalnit in Amatur mult mai multi oameni de caracter decat in viata de zi cu zi! Nu renuntati! Trebuie sa facem noi selectia, sa ii educam pe ceilalti, sa-i corijam, pe unii sa-i eliminam! Daca toti oamenii de caracter ar pleca din Amatur, cine mai ramane sa joace?
                            Lectile date de Gabi Farkas si de Georgica Iancu trebuie bine invatate!
                            Buna dimineata!

                            Comentariu


                            • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                              48-62 - 2v gr.sup.
                              .............................
                              Parvan Radu - Topoloveni
                              .................................
                              Florin te rog sa faci o corectie: este vorba de Parvan Valentin, nu de Parvan Radu. Parvan Radu a jucat in inferioare si nu s-a calificat in superioare.
                              Multumesc!
                              Edited
                              OK, corectat.
                              www.clubarena08.ro

                              Comentariu


                              • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                un turneu final cu multe picanterii!...
                                Xiom -Mitzutani - Xiom

                                Comentariu


                                • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                  S-au acordat 29 de titluri de campion judetean AmaTuR, participantilor cel mai bine plasati in clasamentul AmaTuR.
                                  Acestia sunt:
                                  Jud. Nume si prenume Localitate
                                  AB Urian Nicusor Alba Iulia
                                  AG Botirca Sorin Topoloveni
                                  B Trifu Bogdan București
                                  BC Martz Sebastian Comănești
                                  BH Gergely Anton Oradea
                                  BN Nistor Dorel Bistrița
                                  BR Patap Vladimir Brăila
                                  BT Sengoz Mehmet Botoșani
                                  BV Roman Iulian Brașov
                                  CJ Iusan Mircea Cluj Napoca
                                  CL Dinca Dorinel Călărași
                                  CT Maritanu Luminita Constanța
                                  DB Pascu Dorin Moreni
                                  GL Radu Costica Galați
                                  HD Florescu Eleodor Deva
                                  HR Pal Zoltan Miercurea Ciuc
                                  IF Tanasescu Florin Buftea
                                  IL Enciu Alexandru Slobozia
                                  IS Onisei Florin Iași
                                  MH Gheorghe Nicu Tr.Severin
                                  MS Farkas Gabor Tg.Mureș
                                  NT Andrei Dan Piatra Neamț
                                  PH Panaitescu Stefan Izvoarele
                                  SB Daneliuc Gabi Sibiu
                                  SV Carpovici Boris Fălticeni
                                  TM Peiov Petru Timișoara
                                  VL Barbu Dan Rm.Valcea
                                  VN Corcoz Costin Focșani
                                  VS Mihai Calin Barlad
                                  Campionilor le-au fost oferite diplome, medalii si tricouri inscriptionate "CAMPION AMATUR".
                                  Dintr-o regretabila eroare, titlul judetului Ialomita atribuit D-lui Enciu Alexandru nu a fost oferit castigatorului la festivitatea de premiere, dar il voi inmana cu prima ocazie. Imi cer scuze!

                                  Comentariu


                                  • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                    Titlul "Maestru AmaTuR" a fost oferit domnului Boris Carpovici din Fălticeni
                                    Titlul "Lady Amatur" a fost castigat de Luminita Maritanu din Constanța
                                    Titlul Junior AmaTuR" a fost oferit tanarului Florin Ursulean din Straja- Suceava
                                    Titlul "Special AmaTuR" a fost oferit lui Mihai Sargu din Cluj Napoca
                                    Titlul "Medic AmaTuR" a fost oferit domnului Gabriel Ciobanu din Vatra Dornei
                                    Un premiu special a fost oferit lui Florin Apian pentru sprijinul acordat dezvoltarii miscarii AmaTuR.
                                    In aplauzele spectatorilor, titlul de "Miss AmaTuR a fost castigat de Simona Venete, care cu acest prilej a rupt inima catorva baieti!
                                    Tuturor acestora felicitari!
                                    Din pacate, o parte din premiati nu au fost prezenti, asa ca plachetele si medaliile au fost primite de reprezentantii acestora, care le vor inmana castigatorilor.

                                    Comentariu


                                    • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                      In paralel cu turneul principal, s-a organizat un turneu de consolare, la care s-au inscris 48 de participanti eliminati in prima faza. Castigatorul turneului este Tomica Silviu, care va primi un bonus la punctajul inregistrat in turneul principal.

                                      Comentariu


                                      • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                        Trofeul AmaTuR, titlul care incununeaza rezultatele obtinute in cursul intregului an a fost castigat de Cristian Rusu.
                                        Trofeul are gravate numele tuturor laureatilor incepand cu 2005, este transmisibil si va fi pastrat de catre castigator pana la urmatorul turneu final.
                                        Felicitari, Cristi!

                                        Comentariu


                                        • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                          ce pacat ca nu a-ti scos si "cel mai iradiat concurent din amatur"poate ca aveam medalia mea.asta daca nu "mi-o fura" altul
                                          Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                          Comentariu


                                          • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                            Ceea ce George "uita" sa precizeze e faptul ca fata l-a batut pe el in grupele inferioare, deci principalul vinovat ca nu a castigat grupa este chiar el.
                                            Multe din meciurile pe care le pierd in grupe din cauza a 2 factori : nu mai sare paleta corespunzator si/sau nu sunt motivat 100%. Daca ar fi sa respect "normele" la un turneu ar trebui sa lipesc paleta de 5-7 ori ... in medie cam la 2 ore, iar daca as lipi cu toluen si nu cu solutie originala ar trebui sa lipesc aproape dupa fiecare meci. Din pacate la o astfel de lipire apar o serie de dezavantaje : mult timp pierdut, o uzura prematura a fetelor, necesitatea de a schimba cateva mingi dupa fiecare lipire, multa solutie consumata, curatarea mult mai deasa a fetelor fapt care afecteaza buretele, etc.
                                            Aplicand o anume tehnica de lipre am ajuns sa lipesc fetele doar de 2 ori la fiecare concurs, prima data evident la inceputul turneului si a doua oara inainte de eliminatoriu. Acest fapt lasa grupele superioare intr-un fel de zona gri, depinde de temperatura si umiditatea din sala in primul rand, dar mai exista si alti factori ... au fost turnee cand nu am avut probleme, dar au fost si turnee cand chiar la primul meci din superioare nu intra nimic.
                                            Al doilea factor deriva din formatul turneelor. In primul rand sunt de jucat prea multe meciuri, iar uneori castigatorul se decide nu in functie de cine este mai bun ci de cine sta mai bine fizic in acel moment. Mi se pare normal in aceste conditii sa te menajezi in grupe astfel incat sa fi cat mai proaspat pe final.
                                            Ceea ce George fie nu intelege, fie nu vrea sa inteleaga e faptul ca eu nu intru la masa ca sa pierd ... indiferent cat de prost imi sare paleta sau cat de mult ma intereseaza rezultatul acelui meci.
                                            Cine pleca din grupa mea de pe pozitia 1 ma interesa exact la fel de mult cat ma intereseaza cata zapada este acum pe varful Aconcagua.
                                            Iar in legatura cu palmaresul pozitiv in fata mea ...... ar fi interesant de vazut acest palmares per total comparativ cu cel din fazele eliminatorii ... am o vaga banuiala ca raman extrem de putini cei care se pot lauda cu asa ceva.
                                            Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                            FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                            BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                            Comentariu


                                            • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                              Te simti ''excelent'' atunci cand inaintea unui meci un om vine si te incurajeaza,iti ureaza succes,iar daca finalul nu are un rezultat favorabil dansului merge la conducerea turneului si se ''plange''.
                                              Foarte dejamagitor mai ales pentru ca meciul NU a fost aranjat si nici macar nu m-am gandit la lucrul acesta vreo secunda. Eram constienta si inca sunt de faptul ca ''nici in somn nu pot sa il bat'' pe dl Rusu Cristian,dar intamplarea a facut ca la acest turneu sa fie altfel.
                                              Asta nu inseamna ca ''am facut'' o josnicie incredibila sau ca exista o lipsa de caracter...

                                              Comentariu


                                              • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                                buna seara tuturor
                                                tin sa mentionez inca de la inceput ca nu scriu aici doar de dragul de a ma afla pe forum ci din dorinta de a se mai auzi inca o data glasul unuia din acest sport fata de neregulile acestui joc
                                                da ii dau dreptate domnului care s-a retras sau se va retrage de la aceste competitii frumoase in trecut si mai frumoase in prezent si viitor
                                                pe aceasta cale multumesc si eu organizatorilor
                                                sa revin la ce aveam de spus
                                                nu stiu care a fost treaba la ,,valenii de munte'' dar aici la bucuresti domnisoara cu pricina care s-a plans ca a fost lucrata sa-i dam si numele LUMINITA nu are curajul sa recunoasca ca domnul DAVID DIN BUCURESTI i-a dat meciul cu 3 0 doar doar se va califica in eliminatorii la setaveraj?????????????
                                                de ce domnilor organizatori unii dintre dumneavoastra au castig de cauza iar ceilalti nu?
                                                de ce nu se recunoaste faptul ca unii se califica mai departe numai cazand in grupe inferioare ,,mai usoare;;in superioare ,,mai usoare'' iar mai departe nu mai au cum sa se califice pt ca dau de adversari adevarati din toate punctele de vedere
                                                de ce aionoaiei florin a fost descalificat?????
                                                din cauza la ce s-a intamplat la valenii de munte sau ca sa se faca loc domnisoarei LUMINITA ca doar da bine la imaginea caestui turneu?????
                                                va intreb nu judecati dupa valoarea tuturor sau dupa prezenta???
                                                in antiteza fata buna cu raul aionoaiei
                                                nu mi se pare corect ce se intampla si chiar daca unii o sa ma injure sunt sigur ca altii gandesc la fel ca mine sau asa sper
                                                nu vreu sa stric si nici sa disculp pe cineva dar hai sa judecam dupa valoare si nu dupa prezenta
                                                va multumesc ca at-i avut rabdarea sa cititi mes meu
                                                la multi ani

                                                Comentariu


                                                • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                                  Salut Florin,
                                                  In primul rand as dori sa te felicit pentru progresul tau extraordinar din ultimul timp.
                                                  In al doilea rand,am sa-ti scriu pe scurt cum vad eu situatia.
                                                  Acum cateva luni eu insumi ti l-am recomandat pe dl Aionoaiei ca un "partener bun de joc"(antrenor).Oricat de mult ai fi avansat,scorul intre voi nu avea cum sa fie 3-2(mi-a sarit in ochi de cum am vazut foaia de joc.Asta nu-mi dadea dreptul sa fac politie cu voi).
                                                  Greseala noastra a organizatorilor a fost ca nu trebuia de la inceput sa-l primim pe dl Aionoaiei avnd in vedere ca stia antecedentele lui atat de la Valeni cat si din salile sportive din București.
                                                  Drept dovada,cand l-am intrebat daca el e hotul medaliei si daca meciul cu tine a fost trucat,a tacut si a plecat capul in semn de resemnare.A spus ca ii e pare rau si ca vrea doar banii de inscriere inapoi.
                                                  Felicitari pentru titlul de campion judetean!

                                                  Comentariu


                                                  • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                                    De ce nu intreaba nimeni cat a costat sala sau cat au costat toate cupele si premiile sau cine a adus mesele, cat a costat protocolul oferit participantilor sau cine a oferit tricourile,cine a amenajat sala,sau daca au ajuns banii?
                                                    Merita ca imaginea unui asemenea Turneu Final sa fie patata din cauza a 2 meciuri trucate,a unui strigat "Oile" si a unui posibil meci surpriza?
                                                    Sa ne vedem cu bine!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X