Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

    D-le Matei, nu va suparati dar asta-i deja frustrare ceea ce faceti d-voastra...
    ....
    Eu cand am discutat cu organizatori despre limitarea de 72, si ce facem daca doresc mai multi, atunci n-am gasit un mod mai bun decat primii 72, de aia am si pus anuntul atat de repede. Daca facem cu cei mai bun 72 dupa clasament dintre inscrisi, ajungem la discutii, si la faptul cum anuntam pe cei care nu incap ca sorry dar nu-i loc.
    Daca cineva are o solutie buna, sa ne spuna...
    Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
    Backhand> Yasaka Raksa 9
    Forehand> Yasaka Raksa 7

    Comentariu


    • #77
      Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

      Zoltikaa,... daca tot esti purtatorul de cuvint al organizatorilor, de ce nu porti vorbele si in sens invers ?

      Comentariu


      • #78
        Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

        Nu sunt purtatorul de cuvant, eu scriu in numele meu si as dori sa port a discutie normala cu toti ca sa ajungem la ceva bun, si sa punem scandalul deoparte. Doar ca eu nu asa am cunoscut lumea de la concursuri...
        Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
        Backhand> Yasaka Raksa 9
        Forehand> Yasaka Raksa 7

        Comentariu


        • #79
          Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

          ..daca se dau premii din banii adunati din taxa atunci cred ca trebuie platite si niste impozite pe la stat mai ales acum cand e foame mare la buget, una e sa o faci discret intre amici si alta e sa anunti in toata tara, nu cumva sa intre asociatia in alte belele..

          Comentariu


          • #80
            Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

            ko-rect !
            Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

            Comentariu


            • #81
              Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

              Postat în original de noro
              ko-rect !
              corect
              Trebuie sa dai o bere NOROCELE ca te-am invatat sa scrii

              Comentariu


              • #82
                Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                Bem d-nul Matei bere.Pana ne facem Knok Out.
                Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                Comentariu


                • #83
                  Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                  Multi ati cerut si am facut o recapitulatie aproximativa a costurilor:
                  Alimentatie: 28 lei/persoana.
                  - 15 lei prinz 3 feluri, 3,5 sandwich la ora 17, 6 lei doi cafele, aproximativ 3,5 lei
                  apele
                  Materiale: 6,75 lei/persoana.
                  - 2,5 lei/persoana cupa, medalii, diplome (am socotit 180/72), 3,5 minge/persoana,
                  prosop 0,7 lei (atat este spalatul la club)
                  Regia: 6,9 lei/persoana.
                  - la orice turneu din sfarsit de saptamana, clubul pretinde doar cheltuielile de regie
                  + salariul persoanei in plus. Deci chirie este 0, cheltuieli pt firma de curata 116 lei
                  (2900 lei/25 zile), 154 lei consum curent (am intrebat si este 380 kw), 106 lei consum
                  termic cu incalzire si apa calda (am intrebat si este 250 tona de pellet), 71 lei (am
                  cerut la receptie 1 fata un plus) si 50 lei pt firma care face filmele video si
                  montajulul. Astea in total 497 lei/72 persoane.
                  Astea fac aproximativ 41,65 lei/persoana, dar va pot spune ca nu a fost nici un
                  eveniment unde nu au mai venit cheltuieli in plus. Seara la noi este etapa divizia B,
                  si o sa vorbesc si cu proprietarul despre ce sa zis si o sa-i spun sa citeasca si
                  forumul. Nu stiu de ce surprize va este frica, cine a fost la noi a fost foarte
                  multumit, este juice bar, vestiar, dusuri, scaune si apa minerala la liber in sala de
                  pingpong. S-a mai scris ca din Odorhei vin jucatori din divizie, asta este o minciuna
                  si s-a scris cu rea intentie. Nimeni nu este nici macar legitimat.

                  Comentariu


                  • #84
                    Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                    Postat în original de zoltikaa
                    D-le Matei, nu va suparati dar asta-i deja frustrare ceea ce faceti d-voastra...
                    ....
                    Eu cand am discutat cu organizatori despre limitarea de 72, si ce facem daca doresc mai multi, atunci n-am gasit un mod mai bun decat primii 72, de aia am si pus anuntul atat de repede. Daca facem cu cei mai bun 72 dupa clasament dintre inscrisi, ajungem la discutii, si la faptul cum anuntam pe cei care nu incap ca sorry dar nu-i loc.
                    Daca cineva are o solutie buna, sa ne spuna...
                    Eu cred ca la intrebarea asta cu solutia,cu siguranta daca il intrebi pe Vali de la Valeni sau pe Sorin de la Topoloveni,o sa intri in posesia secretului(fara rautate).
                    Iar daca se v-a permite desfasurarea concursului cu limitarea de participanti,propun sa se oragnizeze astfel de turnee(top72,sau cit or fi)...la categoria A++...si,cred ca nu se supara nimeni,dar sa se cunoasca din timp si in ce conditii se desfasoara asemenea turnee....gresesc cu ceva?
                    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                    FH - TENERGY 64
                    BH - XIOM VEGA EUROPE

                    Comentariu


                    • #85
                      Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                      Postat în original de zoltikaa
                      TURNEU A - Cupa Fit.Feel
                      NUMARUL MAXIM DE JUCATORI ADMISI: 72
                      Au prioritate primii 72 de inscrisi...
                      Cred ca au fost anuntate conditiile nu?
                      Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                      Backhand> Yasaka Raksa 9
                      Forehand> Yasaka Raksa 7

                      Comentariu


                      • #86
                        Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                        Domnilor organizatori,
                        va multumesc pentru amabilitatea cu care ne-ati transmis cheltuielile probabile la acest turneu.
                        Va rog sa studiati propunerea din atasament.

                        Comentariu


                        • #87
                          Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                          Postat în original de Dan2
                          Domnilor organizatori,
                          va multumesc pentru amabilitatea cu care ne-ati transmis cheltuielile probabile la acest turneu.
                          Va rog sa studiati propunerea din atasament.
                          Foarte ok punctul 2...felicitari.This it is
                          BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                          FH - TENERGY 64
                          BH - XIOM VEGA EUROPE

                          Comentariu


                          • #88
                            Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                            Postat în original de victorache
                            Postat în original de Dan2
                            Domnilor organizatori,
                            va multumesc pentru amabilitatea cu care ne-ati transmis cheltuielile probabile la acest turneu.
                            Va rog sa studiati propunerea din atasament.
                            Foarte ok punctul 2...felicitari.This it is
                            Si,cel putin la fel de ok,punctul 1....poftim Zoltika,"secretul" ti-a fost destainuit...Eu personal ii multumesc domnului Dan,si felicitari pentru ,a cita data,de modul foarte pertinent si elegant de dezvaluire a "misterului"...Poate s-au "luminat"..si organizatorii turneului. Sper sa reflecteze foarte serios la cele relatate in fisierul respectiv,cu siguranta nu doare deloc.
                            BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                            FH - TENERGY 64
                            BH - XIOM VEGA EUROPE

                            Comentariu


                            • #89
                              Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                              cati sunt inscrisi pana acum?daca ma ia si pe mine radu costica vin si eu.
                              Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                              Comentariu


                              • #90
                                Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                57
                                Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                Backhand> Yasaka Raksa 9
                                Forehand> Yasaka Raksa 7

                                Comentariu


                                • #91
                                  Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                  ok .inscrieti-ma si pe mine atunci.bocaniala norocel - galati.
                                  Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                    Postat în original de noro
                                    ok .inscrieti-ma si pe mine atunci.bocaniala norocel - galati.
                                    Oricum tu "incapi"....prin orice orificiu,nu-ti fie teama Noro..."incapi" oriunde Salutareeee...de la Ploiești.Nu tre sa te feresti din drum....oricum este loc....corect?
                                    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                    FH - TENERGY 64
                                    BH - XIOM VEGA EUROPE

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                      victor,la cum se anunta vremea eu pot veni lejer si cu o sanie trasa de doi maidanezi anemici.loc la masa de baut sa avem ca la cea de tenis oricum ne ametesc altii bine
                                      Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                        Postat în original de PASZI
                                        Multi ati cerut si am facut o recapitulatie aproximativa a costurilor:
                                        Alimentatie: 28 lei/persoana.
                                        - 15 lei prinz 3 feluri, 3,5 sandwich la ora 17, 6 lei doi cafele, aproximativ 3,5 lei
                                        apele
                                        Materiale: 6,75 lei/persoana.
                                        - 2,5 lei/persoana cupa, medalii, diplome (am socotit 180/72), 3,5 minge/persoana,
                                        prosop 0,7 lei (atat este spalatul la club)
                                        Regia: 6,9 lei/persoana.
                                        - la orice turneu din sfarsit de saptamana, clubul pretinde doar cheltuielile de regie
                                        + salariul persoanei in plus. Deci chirie este 0, cheltuieli pt firma de curata 116 lei
                                        (2900 lei/25 zile), 154 lei consum curent (am intrebat si este 380 kw), 106 lei consum
                                        termic cu incalzire si apa calda (am intrebat si este 250 tona de pellet), 71 lei (am
                                        cerut la receptie 1 fata un plus) si 50 lei pt firma care face filmele video si
                                        montajulul. Astea in total 497 lei/72 persoane.
                                        Astea fac aproximativ 41,65 lei/persoana, dar va pot spune ca nu a fost nici un
                                        eveniment unde nu au mai venit cheltuieli in plus. Seara la noi este etapa divizia B,
                                        si o sa vorbesc si cu proprietarul despre ce sa zis si o sa-i spun sa citeasca si
                                        forumul. Nu stiu de ce surprize va este frica, cine a fost la noi a fost foarte
                                        multumit, este juice bar, vestiar, dusuri, scaune si apa minerala la liber in sala de
                                        pingpong. S-a mai scris ca din Odorhei vin jucatori din divizie, asta este o minciuna
                                        si s-a scris cu rea intentie. Nimeni nu este nici macar legitimat.
                                        Eu nu am scris ca vin jucatori de divizie, ci, ca vin fosti jucatori de divizie.
                                        Si nu am scris-o cu rea intentie, ci, i-am avertizat pe amatorii de premii, ca banii se cistiga greu, sau deloc.

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                          oameni buni !
                                          ascultati pe Dan2 si o sa umblati bine ! sa nu va para rau dupa...
                                          are experienta sa invete tot amaturul !
                                          si cei din conducerea amaturului ,
                                          mai bine sa inveti din experienta altora decat din cea prorie ... in acest caz...Odorhei...
                                          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                          FH: Tenergy 05 FX
                                          BH: Tenergy 05 FX

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                            Si eu cred ca Dan 2 are dreptate si ca solutia lui este mai adecvata situatiei acestei perioade de criza.
                                            Si, la urma urmei,ar fi pacat pentru organizatori ca, la urmatorul turneu de la odorhei , sa se injumatateasca numarul participantilor. Un comerciant bun , stie ca profitul cel mai sigur se face din nivelul vinzarilor, nu din cel al preturilor.

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                              corect
                                              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                              FH: Tenergy 05 FX
                                              BH: Tenergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                                Postat în original de Dan2
                                                Dragi organizatori! explicati ce oferta minunata aveti la acesti bani, va rog sa convingeti sa vina posibilii participanti (in cunostinta de cauza, si nu pacaliti, ca la Surprize, Surprize!), sa depasiti numarul minim de 64 si turneul va fi validat!
                                                Am spus de teama jucatorilor de surprize si mi-au dat doua adrese unde vedeti sala si complexul. Primul sala (pingpong la 36 secunde), al doilea complexul vazut din curte. Plus, cativa jucatori au fost la noi la sala. Spun si eu ca nu este vorba de surpriza si nu vrem sa pacalim.

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                                  Postat în original de PASZI
                                                  Multi ati cerut si am facut o recapitulatie aproximativa a costurilor- 3,5 minge/persoana,
                                                  154 lei consum curent (am intrebat si este 380 kw), 106 lei consum
                                                  termic cu incalzire si apa calda (am intrebat si este 250 tona de pellet),
                                                  YESS!!
                                                  Citind acest post am fost cuprins de un sentiment amestecat de uimire si nostalgie.
                                                  Uimire-la Odorhei,o salita de 9 mese unde incap 72 de jucatori inghesuiti ca sardinele consuma utilitati cat furnalul 2 de la Galați,adica
                                                  energie electrica-154*30=4620ron/luna
                                                  energie termica-106*30=3180ron/luna
                                                  Fara a socoti apa menajera si curenta,ar insemna 7800 ron/luna
                                                  Probabil ca acolo sunt in functiune permanent si 2 strunguri,o freza,niscaiva raboteze
                                                  Nostalgie-Imi aduc aminte de frumoasele vremuri de trista amintire,cand in judetul dvs se recotau 100 tone/cartof la hectar.Nu cumva dvs erati responsabilul cu agricultura pe judet?
                                                  Nu mai mentionez tot felul de giumbuslucuri cu preturile la cafea,etc,dar daca ati socotit mingile la 3,5 lei /juc,inseamna ca la inscriere fiecare va primi mingea lui,iar apoi concursul se va desfasura cu mingile proprii.Corect?
                                                  Nu am vrut sa mai intervin in acest topic deoarece nu intentionez sa particip si nu ma intereseaza,dar nu as vrea sa credeti ca participantii la turneele Amatur sunt niste arierarati mintal.
                                                  Pentru a fi corect pana la capat,am fost anul trecut la dvs in zona la competitia de la Miercurea Ciuc,care a fost un concurs jos-palaria.Deci se poate si acolo
                                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                                  Comentariu


                                                  • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                                    As vrea ca cineva dintre organizatorii de la Odorhei sa imi explice de ce refuza cu atata inversunare sa tina cont de parerile noastre, cu atat mai mult cu cat pe acest subiect si-au exprimat opinia multi organizatori a zeci de turnee, majoritatea fiind si cei care au fost propusi pt administrarea AmaTuR-ului. Si aici ma refer - pe langa toti ceilalti participanti care au postat - la Dan, Rares, Catalin, Aurel Fratea, etc. Intotdeauna exista variante alternative, una dintre ele fiind propusa organizatorilor de la Odorhei de catre Dan, alta de catre Rares. Nu inseamna ca organizatorii trebuie sa se supuna neconditionat acestor propuneri - nici unul dintre cei amintiti neavand, de altfel, pretentia asta - ci ca TREBUIE sa caute si sa gaseasca o alternativa ( fie tinand cont de propuneri, fie gasind ei alta solutie avantajoasa pt toata lumea ) viabila prin adoptarea careia sa arate tuturor participantilor CA TIN CONT DE PAREREA LOR.
                                                    Si eu cred ca se pot reduce aproape toate grupele de cheltuieli pe care ni le-a prezentat cu amabilitate organizatorul turneului, aici intrand si premiile pt castigatori. Incercati si veti vedea ca solutii alternative se pot gasi si castigul va fi al vostru pt ca acum aveti la dispozitie o sala mica in care pot incapea putini participanti dar in viitor e posibil sa doriti organizarea unui turneu de anvergura. In oricare dintre cazuri e important sa vedem ca tineti cont de ceea ce doresc participantii la concursurile pe care le organizati. Si, apropos, nimeni nu a sustinut sa dati bani din propriul buzunar, ci sa organizati lucrurile astfel incat sa fie multumiti si participantii. Deci, fie luati din premii, fie cheltuiti mai putin cu mancarea, fie reduceti peste tot de unde se poate reduce, asigurati-va un anume profit pe care il meritati cu prisosinta pt efort, DAR REDUCETI TAXA DE PARTICIPARE. Deja nu este in favoarea D-vs ca se discuta atat pe acest subiect.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X