Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

    Eu cred ca organizatorii au facut destule socoteli. Decit mult si prost , mai bine putin si bun. Eu consider ca este mai bine sa merg la concursuri care se termina la ore rezonabile, adica mai putini participanti, decit la acele concursuri maraton la care daca vrei sa ai sanse, trebuie sa te duci cu o zi inainte ( ca sa fii odihnit ) si sa mai ramai o noapte daca nu vrei sa risti o calatorie obosit si care duc in final la cheltuieli proprii mai mari.
    Asta pentru ca vad ca pe unii ii deranjeaza TAXA. Cred ca nr. redus de partipanti ( ora la care se va termina concursul ) pentru mine personal va fi per total o economie de buget.
    Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
    FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
    BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

    Comentariu


    • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

      D-le Catalin ajungem la atacuri la persoana?Sau ce?
      Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
      Backhand> Yasaka Raksa 9
      Forehand> Yasaka Raksa 7

      Comentariu


      • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

        Postat în original de marius
        Eu cred ca organizatorii au facut destule socoteli. Decit mult si prost , mai bine putin si bun. Eu consider ca este mai bine sa merg la concursuri care se termina la ore rezonabile, adica mai putini participanti, decit la acele concursuri maraton la care daca vrei sa ai sanse, trebuie sa te duci cu o zi inainte ( ca sa fii odihnit ) si sa mai ramai o noapte daca nu vrei sa risti o calatorie obosit si care duc in final la cheltuieli proprii mai mari.
        Asta pentru ca vad ca pe unii ii deranjeaza TAXA. Cred ca nr. redus de partipanti ( ora la care se va termina concursul ) pentru mine personal va fi per total o economie de buget.
        Nu e deloc asa. Numarul mic de participanti nu garanteaza o durata rezonabila a turneului decat daca si sistemul de joc este ales corespunzator. In acest caz insa, sistemul de joc nu va duce deloc la o durata rezonabila a turneului.
        Faza 1 : 8 grupe * 9 jucatori rezulta in 36 meciuri / masa, adica 8-9 ore de joc
        Faza 2 : 8 grupe * 4 jucatori rezulta in 6 mecuiri / masa, adica 2 ore de joc
        Faza 3 : eliminatoriu de 16, rezulta in aproximativ 2 ore de joc.
        Dupa cum se poate usor observa turneul va dura minim 12 ore. Avand in vedere ca nu am calculat timpii morti dintre fazele diferite, dar care exista indiferent de cat de buna este organizarea, ajungem la minim 13 ore. Daca se incepe la 10 si e un daca mare ... turneul se va termina in cel mai bun caz la 11 noaptea.
        Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

        FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
        BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

        Comentariu


        • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

          Eu cred ca acest turneu a dat nastere la prea multe controverse ,dupa parerea mea nejustificate.Daca cei care conduc aceasta asociatie AmaTur au lasat la latitudinea organizatorilor modul de organizare a acestor turnee( incepand de la sala,nr.de participanti ,nr. de mese ,nr.de grupe ,taxa etc.)acest turneu nu are nimic care sa contravina regulamentului.Daca cineva este deranjat de taxa prea mare, de faptul ca participa nu stiu ce fosti mari jucatori(cu drept de joc),de preturile foarte mari la cheltuielile de organizare, pot foarte bine sa nu participe si cred ca nimeni nu le va simti lipsa.Eu particip la toate turneele unde am timpul disponibil ,banii necesari si mai ales placere.
          Succes celor din Odorhei,si participantilor la acest turneu!

          Comentariu


          • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

            Postat în original de boris_falticeni
            Eu cred ca acest turneu a dat nastere la prea multe controverse ,dupa parerea mea nejustificate.Daca cei care conduc aceasta asociatie AmaTur au lasat la latitudinea organizatorilor modul de organizare a acestor turnee( incepand de la sala,nr.de participanti ,nr. de mese ,nr.de grupe ,taxa etc.)acest turneu nu are nimic care sa contravina regulamentului.Daca cineva este deranjat de taxa prea mare, de faptul ca participa nu stiu ce fosti mari jucatori(cu drept de joc),de preturile foarte mari la cheltuielile de organizare, pot foarte bine sa nu participe si cred ca nimeni nu le va simti lipsa.Eu particip la toate turneele unde am timpul disponibil ,banii necesari si mai ales placere.
            Succes celor din Odorhei,si participantilor la acest turneu!
            Simplu si Corect! Bv. Boris!
            Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
            FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
            BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

            Comentariu


            • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

              Postat în original de PASZI
              Postat în original de Dan2
              Dragi organizatori! explicati ce oferta minunata aveti la acesti bani, va rog sa convingeti sa vina posibilii participanti (in cunostinta de cauza, si nu pacaliti, ca la Surprize, Surprize!), sa depasiti numarul minim de 64 si turneul va fi validat!
              Am spus de teama jucatorilor de surprize si mi-au dat doua adrese unde vedeti sala si complexul. Primul sala (pingpong la 36 secunde), al doilea complexul vazut din curte. Plus, cativa jucatori au fost la noi la sala. Spun si eu ca nu este vorba de surpriza si nu vrem sa pacalim.

              Da , acum m-ati convins , vin si eu la odorhei sa ma dau cu bicicleta.
              In concluzie : voi chiar ne credeti prosti daca ne prezentati astfel de filmulete

              Comentariu


              • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                din Sibiu, Tincu Laurentiu si Govoreanu Florin
                Butterfly Michael Maze Arylate
                BH Tibhar Speedy Soft / FH Joola Maxxx

                Comentariu


                • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                  Nici eu nu intzeleg de ce unii se simt datori sa critice sau sa sfatuiasca organizatorii de la Odorhei.
                  1. Daca taxa e "aberant" de mare.....legea cererii si ofertei isi va face treaba si ori taxa va scadea ori nu vor mai exista "doritori" (avand in vedere si numarul mare de turnee preconizate pentru acest an) si atunci turneul se va auto-elimina din calendarul competional. In plus, participarea nu este obligatorie !
                  2. daca s-a limitat numarul de participanti, s-a facut, probabil, in ideea de a creea conditii decente sau mai mult de atat celor care vor participa. Si oricum daca organizatorii ar fi urmarit doar profitul financiar ar fi fost interesati sa fie cat mai multi participanti. Deci, cred ca ar fi corect - conform spiritului AmaTur - sa tragem concluzii dupa ce acest turneu se va incheia.
                  p.s. filmuletele sunt chiar utile...in a ne forma o idee despre ce ne asteapta acolo...
                  Butterfly Michael Maze Arylate
                  BH Tibhar Speedy Soft / FH Joola Maxxx

                  Comentariu


                  • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                    Postat în original de cucurucu
                    Nici eu nu intzeleg de ce unii se simt datori sa critice sau sa sfatuiasca organizatorii de la Odorhei.
                    1. Daca taxa e "aberant" de mare.....legea cererii si ofertei isi va face treaba si ori taxa va scadea ori nu vor mai exista "doritori" (avand in vedere si numarul mare de turnee preconizate pentru acest an) si atunci turneul se va auto-elimina din calendarul competional. In plus, participarea nu este obligatorie !
                    2. daca s-a limitat numarul de participanti, s-a facut, probabil, in ideea de a creea conditii decente sau mai mult de atat celor care vor participa. Si oricum daca organizatorii ar fi urmarit doar profitul financiar ar fi fost interesati sa fie cat mai multi participanti. Deci, cred ca ar fi corect - conform spiritului AmaTur - sa tragem concluzii dupa ce acest turneu se va incheia.
                    p.s. filmuletele sunt chiar utile...in a ne forma o idee despre ce ne asteapta acolo...
                    Deci, sa facem ca in povestea cu ,, drobul de sare ''

                    Comentariu


                    • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                      Postat în original de mateidumitru
                      Deci, sa facem ca in povestea cu ,, drobul de sare ''
                      Va rog frumos terminati cu prostii si cu comentarii, ca incepeti sa deveniti hilar si ridiculos...
                      Daca nu va place, nu sunteti obligat sa veniti. Vin altii...Intotdeauna contestati vehement totul...
                      Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                      Backhand> Yasaka Raksa 9
                      Forehand> Yasaka Raksa 7

                      Comentariu


                      • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                        Atentie! Mai sunt 10 locuri libere...
                        Va rog frumos pe cei care s-au inscris, daca dintr-un motiv nu mai pot sa vina sa ne anunte din timp , pt ca sa putem sa dam locul altcuiva...
                        Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                        Backhand> Yasaka Raksa 9
                        Forehand> Yasaka Raksa 7

                        Comentariu


                        • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                          Postat în original de zoltikaa
                          Postat în original de mateidumitru
                          Deci, sa facem ca in povestea cu ,, drobul de sare ''
                          Va rog frumos terminati cu prostii si cu comentarii, ca incepeti sa deveniti hilar si ridiculos...
                          Daca nu va place, nu sunteti obligat sa veniti. Vin altii...Intotdeauna contestati vehement totul...
                          Am inteles...SA TRAITI !!!...Am sa caut ca pe viitor sa nu mai devin ,,RIDICULOS ''

                          Comentariu


                          • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                            Postat în original de noro
                            victor,la cum se anunta vremea eu pot veni lejer si cu o sanie trasa de doi maidanezi anemici.loc la masa de baut sa avem ca la cea de tenis oricum ne ametesc altii bine
                            Fii serios Noro....ca de decolezi de pe un furnal de-l varului Mittal,treci Carpatii zbirniind,de nu te agati in vre-o telegondola pe la Sinaia sau Azuga .....In rest sa auzim si sa ne vedem cu bine Noro
                            BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                            FH - TENERGY 64
                            BH - XIOM VEGA EUROPE

                            Comentariu


                            • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                              Ca unul din organizatorii turneului din noiembrie de la Miercurea Ciuc, pot sa vin cu niste date f. concrete. Intradevar mingile tind sa se "evapore" incepand cu grupele superioare, eliminatoriile fiind un adevarat triunghi al Bermudelor. Din 30 de mingi cu care am inceput turneul s-au spart vreo 7-8, au ramas intacte(nejucate) 4, restul au luat-o pe drumuri necunoscute. Apa minerala a fost procurata 100% din sponzorizare(multumim inca odata firmei Mineral Quantum pentru cele 120 de flacoane), la fel si micul dejun(multumiri PRIMA PEK) iar Kurtosul(cozonacul secuiesc)de catre cofetaria Nagymama iar premiile au fost finantate de Municipalitate. Pranzul a costat 10 ron de persoana. Pe ce s-au mai dus banii? In principal pe chiria salii, 18 E/ora, saci menajeri, hartie igienica, sapun, vreo 20 roni portarului care n-a ajutat toata ziua(sa aiba de o bauta ca tare-i place).Unul din sponzori a cerut sa-i luam un fileu(i-am luat un DHS la vreo 60RON,surprinzator de bun!) + alte maruntisuri care acum imi scapa. La 107 concurenti, ne-a ramas cam de o bere! Daca nu gasesti sponsori generosi, pana pe la 120 de concurenti cu 25 ron/caciula, cam bagi mana in buzunar! Aici consta greutatea organizarii unui astfel de concurs! Sa scoti maximul din minim. Si cu ce ramai? Cu ceva mai mult decat cu o bere, cu satisfactia ca oamenii pe care i-ai gazduit au fost multumiti de munca noastra si isi amintesc cu placere de "polul frigului" unde pe la inceputol concursului, unii chiar au dardait !!!
                              De ce 450? E simplu, deoarece din "devizul" turneului reiese ca sponzorii sunt la cota de 0 lei 0 bani! Se poate si asa, dar se lasa cu comentarii. Oricum filmuletele nu sunt edificatoare, pentru ca frumusetile autohtone trag la fiare si nu dau cu paleta! dar conditiile sunt extra!!!
                              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                              Comentariu


                              • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                Pot sa stau la sauna 12 ore?

                                Comentariu


                                • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                  Din Brașov, Tutoveanu R?zvan
                                  Xiom Strato / Tenergy 05 fx

                                  Comentariu


                                  • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                    Postat în original de laky
                                    Ca unul din organizatorii turneului din noiembrie de la Miercurea Ciuc, pot sa vin cu niste date f. concrete. Intradevar mingile tind sa se "evapore" incepand cu grupele superioare, eliminatoriile fiind un adevarat triunghi al Bermudelor. Din 30 de mingi cu care am inceput turneul s-au spart vreo 7-8, au ramas intacte(nejucate) 4, restul au luat-o pe drumuri necunoscute. Apa minerala a fost procurata 100% din sponzorizare(multumim inca odata firmei Mineral Quantum pentru cele 120 de flacoane), la fel si micul dejun(multumiri PRIMA PEK) iar Kurtosul(cozonacul secuiesc)de catre cofetaria Nagymama iar premiile au fost finantate de Municipalitate. Pranzul a costat 10 ron de persoana. Pe ce s-au mai dus banii? In principal pe chiria salii, 18 E/ora, saci menajeri, hartie igienica, sapun, vreo 20 roni portarului care n-a ajutat toata ziua(sa aiba de o bauta ca tare-i place).Unul din sponzori a cerut sa-i luam un fileu(i-am luat un DHS la vreo 60RON,surprinzator de bun!) + alte maruntisuri care acum imi scapa. La 107 concurenti, ne-a ramas cam de o bere! Daca nu gasesti sponsori generosi, pana pe la 120 de concurenti cu 25 ron/caciula, cam bagi mana in buzunar! Aici consta greutatea organizarii unui astfel de concurs! Sa scoti maximul din minim. Si cu ce ramai? Cu ceva mai mult decat cu o bere, cu satisfactia ca oamenii pe care i-ai gazduit au fost multumiti de munca noastra si isi amintesc cu placere de "polul frigului" unde pe la inceputol concursului, unii chiar au dardait !!!
                                    De ce 450? E simplu, deoarece din "devizul" turneului reiese ca sponzorii sunt la cota de 0 lei 0 bani! Se poate si asa, dar se lasa cu comentarii. Oricum filmuletele nu sunt edificatoare, pentru ca frumusetile autohtone trag la fiare si nu dau cu paleta! dar conditiile sunt extra!!!
                                    Intr-adevar, la Miercurea ciuc a fost frumos, desi , cam frig.
                                    Sa speram ca si la ODORHEI va fi cel putin la fel de frumos, mai ales ca in banii aia intra si fetele si sauna si masaj

                                    Comentariu


                                    • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                      Buna,
                                      Baietii mei sunt organizatorii turneului de la Odorheiu Secuiesc, le-am dat sala, le-am promis materiale tdm. de 1000 de lei si le-am cerut doua lucruri: plata costurilor de functionare pe ziua respectiva si sa faca un turneu de calitate. Nu am dorit sa ma implic in organizare, dar cand am auzit la ce nivel de conversatie s-a ajuns, am zis sa ii ajut.
                                      Am citit intregul topic, incl. fisierele atasate, si am fost informat si de conversatiile purtate la telefon. M-am uitat si peste planul de organizare al concursului, peste serviciile/materialele incluse, dar si peste calculul care a rezultat tariful de participare (aici trebuie sa va felicit, eu in tot acesti ani n-am reusit sa scot din ei nici o cifra. Si acum ma amuza chestia). Totul am gasit in regula, in parametrii normali.
                                      Singura pozitie subiectiva este alimentatia. La asemenea evenimente Clunbul lucreaza cu firma care prepara meniului pentru mai toate echipele profesioniste din oras (lucreaza cu nutritionistul de la MKB Veszprem), meniul la ei e 15 lei, sandwich-ul 3,50.
                                      Inteleg ca doriti un turneu mai de criza, atat cei care vin cat si cei care nici nu, au aceasta intentie (cineva dintre voi a folosit chiar termenul "taxa exorbitanta").
                                      OK.Meniul reducem la 450 ml. Gulas unguresc (5,50 lei, economie 9,50 lei), scoatem sandwich-ul (economie 3,50), scoatem cele doua cafele (economie 6,00), apa ramane 3,50 pt ca nu schimb regulile casei (in sali avem apa P-HR la liber, si acesta este nivelul de cost mediu/pers.). Masa se va servi la fast-food -ul din cadrul complexului (la 30 m. distanta), iar cei care mai doresc felul II. (cca. 7 lei), salata (cca. 1 leu), desert (2 lei), sandwich (3 lei), cafea (3,5 resp. 5 lei), o pot cumpara separat. Im pare rau de cei care au fost de acord cu tariful de 45,00 de lei, pentru ca mincarea de la fast-food nici nu se compara cu cea ce s-a dorit (nu ma refer la calitatea mancarii, ci la compozitie, respectiv la cum veti juca cca. 10-12 ore fara alimentatie suficienta sau cu stomacul plin dar fara bautura digestiva). Din pacate nu pot oferi ambele alternative (si cel de 5,50 lei si cel de 15,00 lei) fiindca nr de portii trebuie comunicate dinainte.
                                      O alta problema comentata e numarul de participanti limitat la 72. Aici nu pot sa fac nici un compromis, baietii v-au dat explicatii gresite, ii corectez. Nu capacitatea salii este insuficienta, ci capacitatea dulapurilor din vestiar. Exclud, ca sala de sport sa se transforme in vestiar.
                                      --
                                      Nu pot nici sa trec peste inscrisele a doi/trei forumisti, de genul "este rusinos cea ce faceti", "... sa dau 45 ron la niste smecheri", "nu pacaliti, ca la Surprize, Surprize", si ar mai fi cateva.
                                      I-mi cunosc colegii, si eu unul sunt convins ca s-a urmarit din partea lor acoperirea costurilor. Sunt baieti buni, dar un turneul cu excedent ar fi o premiera, iar Levente (credeti-ma, un baiat cu foarte mult bun simt) m-ar intreba imediat ce sa faca cu bani ramasi. Poate considerati ca eu sunt cel vreu sa-mi maximalizez profitul din tenis de masă. O presupunere logica, doar sunt om de afaceri. Va asigur ca nici macar nu urmaresc cat ma costa echipa de pusti (17-20 de copii intre 4-7 ani), campionatele locale sau turneele (o spun pt. ca unii dintre forumisti ma stiu), in plus nuinterveneam cand numarul participantilor a ajuns la 71.
                                      --
                                      Revin la subiect, parametrii concursului modific astfel:
                                      CUPA ODORHEIU SECUIESC
                                      --------------------------------
                                      NUMAR PARTICIPANTI: 72 (fara limitare pe oras sau judet)
                                      CONDITII DE JOC: 8 mese ITTF, suprafata 6x10m./masa.
                                      TIMP ALOCAT: 9:00 - pana se termina.
                                      SISTEMUL DE JOC: 3 seturi din 5 / 8 grupe inf., 8 grupe sup., dupa care eliminatoriu.
                                      SERVICII/MATERIALE: prosop, acces vestiar, dulap cu cheie pt. fiecare concurent, acces la dus, 1 buc. minge BTY***, alimentatie (450 ml. gulas, apa minerala la liber), premiere pentru primii opt clasati.
                                      TARIF DE PARTICIPARE: 26,- lei
                                      PREMII: Locul I. (Cupa / medalie / 400,- lei), Locul II. (Cupa / medalie / 200,- lei), Locul III. (Cupa / medalie / 100,- lei), Locul IV. (100,- lei), Locurile V.-VIII. (50,- lei).
                                      CONDITII OBLIGATORII PT. PARTICIPANTI:
                                      - echipament sportiv (incl. pantofi de sala).
                                      - regulile casei (reguli normale): se fumeaza doar la barul de la receptie, servirea mesei la locurile indicate (meniu la fast-food, sandwich si la bar), in cadrul complexului singura bautura alcoolica permisa este berea.
                                      --
                                      Va astept cu drag!, va promit un turneu fara surprize, fara atacuri violete sau alte fite.
                                      Va doresc o zi buna.
                                      STIGA OFFENSIVE CR
                                      Hexer HD. // T-64

                                      Comentariu


                                      • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                        Daca mai este loc..din SIBIU Sorin Iancu
                                        Blade : DHS Hurricane King / Butterfly M. Maze
                                        DHS Skyline TG3 (Blue Sponge) & Tibhar Evolution MX-P / JOOLA Maxxx 450
                                        Just do it !

                                        Comentariu


                                        • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                          SI inca UN SINGUR loc mai este...
                                          Anuntul oficial s-a schimbat...
                                          Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                          Backhand> Yasaka Raksa 9
                                          Forehand> Yasaka Raksa 7

                                          Comentariu


                                          • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                            Personal ma bucur pentru decizia luata. Asteptam sa fie un turneu reusit!!!!!

                                            Comentariu


                                            • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                              Postat în original de zoltikaa
                                              SI inca UN SINGUR loc mai este...
                                              Anuntul oficial s-a schimbat...
                                              Leorda Rares-Reghin
                                              Si primul pe lista de asteptare in cazul unei eventuale retrageri:
                                              Domnul Constantin Motoroi

                                              Comentariu


                                              • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                                Si iata gata cu inscrierile!!!
                                                Daca cineva se retrage putem sa acceptam pe alti...
                                                Ne vedem pe 30 la Odorhei!
                                                Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                                Backhand> Yasaka Raksa 9
                                                Forehand> Yasaka Raksa 7

                                                Comentariu


                                                • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                                  Postat în original de doki
                                                  Buna,
                                                  Baietii mei sunt organizatorii turneului de la Odorheiu Secuiesc, le-am dat sala, le-am promis materiale tdm. de 1000 de lei si le-am cerut doua lucruri: plata costurilor de functionare pe ziua respectiva si sa faca un turneu de calitate. Nu am dorit sa ma implic in organizare, dar cand am auzit la ce nivel de conversatie s-a ajuns, am zis sa ii ajut.
                                                  Am citit intregul topic, incl. fisierele atasate, si am fost informat si de conversatiile purtate la telefon. M-am uitat si peste planul de organizare al concursului, peste serviciile/materialele incluse, dar si peste calculul care a rezultat tariful de participare (aici trebuie sa va felicit, eu in tot acesti ani n-am reusit sa scot din ei nici o cifra. Si acum ma amuza chestia). Totul am gasit in regula, in parametrii normali.
                                                  Singura pozitie subiectiva este alimentatia. La asemenea evenimente Clunbul lucreaza cu firma care prepara meniului pentru mai toate echipele profesioniste din oras (lucreaza cu nutritionistul de la MKB Veszprem), meniul la ei e 15 lei, sandwich-ul 3,50.
                                                  Inteleg ca doriti un turneu mai de criza, atat cei care vin cat si cei care nici nu, au aceasta intentie (cineva dintre voi a folosit chiar termenul "taxa exorbitanta").
                                                  OK.Meniul reducem la 450 ml. Gulas unguresc (5,50 lei, economie 9,50 lei), scoatem sandwich-ul (economie 3,50), scoatem cele doua cafele (economie 6,00), apa ramane 3,50 pt ca nu schimb regulile casei (in sali avem apa P-HR la liber, si acesta este nivelul de cost mediu/pers.). Masa se va servi la fast-food -ul din cadrul complexului (la 30 m. distanta), iar cei care mai doresc felul II. (cca. 7 lei), salata (cca. 1 leu), desert (2 lei), sandwich (3 lei), cafea (3,5 resp. 5 lei), o pot cumpara separat. Im pare rau de cei care au fost de acord cu tariful de 45,00 de lei, pentru ca mincarea de la fast-food nici nu se compara cu cea ce s-a dorit (nu ma refer la calitatea mancarii, ci la compozitie, respectiv la cum veti juca cca. 10-12 ore fara alimentatie suficienta sau cu stomacul plin dar fara bautura digestiva). Din pacate nu pot oferi ambele alternative (si cel de 5,50 lei si cel de 15,00 lei) fiindca nr de portii trebuie comunicate dinainte.
                                                  O alta problema comentata e numarul de participanti limitat la 72. Aici nu pot sa fac nici un compromis, baietii v-au dat explicatii gresite, ii corectez. Nu capacitatea salii este insuficienta, ci capacitatea dulapurilor din vestiar. Exclud, ca sala de sport sa se transforme in vestiar.
                                                  --
                                                  Nu pot nici sa trec peste inscrisele a doi/trei forumisti, de genul "este rusinos cea ce faceti", "... sa dau 45 ron la niste smecheri", "nu pacaliti, ca la Surprize, Surprize", si ar mai fi cateva.
                                                  I-mi cunosc colegii, si eu unul sunt convins ca s-a urmarit din partea lor acoperirea costurilor. Sunt baieti buni, dar un turneul cu excedent ar fi o premiera, iar Levente (credeti-ma, un baiat cu foarte mult bun simt) m-ar intreba imediat ce sa faca cu bani ramasi. Poate considerati ca eu sunt cel vreu sa-mi maximalizez profitul din tenis de masă. O presupunere logica, doar sunt om de afaceri. Va asigur ca nici macar nu urmaresc cat ma costa echipa de pusti (17-20 de copii intre 4-7 ani), campionatele locale sau turneele (o spun pt. ca unii dintre forumisti ma stiu), in plus nuinterveneam cand numarul participantilor a ajuns la 71.
                                                  --
                                                  Revin la subiect, parametrii concursului modific astfel:
                                                  CUPA ODORHEIU SECUIESC
                                                  --------------------------------
                                                  NUMAR PARTICIPANTI: 72 (fara limitare pe oras sau judet)
                                                  CONDITII DE JOC: 8 mese ITTF, suprafata 6x10m./masa.
                                                  TIMP ALOCAT: 9:00 - pana se termina.
                                                  SISTEMUL DE JOC: 3 seturi din 5 / 8 grupe inf., 8 grupe sup., dupa care eliminatoriu.
                                                  SERVICII/MATERIALE: prosop, acces vestiar, dulap cu cheie pt. fiecare concurent, acces la dus, 1 buc. minge BTY***, alimentatie (450 ml. gulas, apa minerala la liber), premiere pentru primii opt clasati.
                                                  TARIF DE PARTICIPARE: 26,- lei
                                                  PREMII: Locul I. (Cupa / medalie / 400,- lei), Locul II. (Cupa / medalie / 200,- lei), Locul II. (Cupa / medalie / 100,- lei), Locul IV. (100,- lei), Locurile V.-VIII. (50,- lei).
                                                  CONDITII OBLIGATORII PT. PARTICIPANTI:
                                                  - echipament sportiv (incl. pantofi de sala).
                                                  - regulile casei (reguli normale): se fumeaza doar la barul de la receptie, servirea mesei la locurile indicate (meniu la fast-food, sandwich si la bar), in cadrul complexului singura bautura alcoolica permisa este berea.
                                                  --
                                                  Va astept cu drag!, va promit un turneu fara surprize, fara atacuri violete sau alte fite.
                                                  Va doresc o zi buna.
                                                  Personal, tin sa va multumesc pentru toate explicatiile pe care ni le-ati dat. Asta este ceea ce asteptam, cel putin eu.

                                                  Comentariu


                                                  • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                                    din Sibiu, Temelie Dragos......daca se "elibereaza" vreun loc...
                                                    Butterfly Michael Maze Arylate
                                                    BH Tibhar Speedy Soft / FH Joola Maxxx

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X