Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

    D-l Matei daca va convine taxa si doriti un loc ... sau strugurii sunt tot acri
    Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
    FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
    BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

    Comentariu


    • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

      Deja s-a dus locul )
      Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
      Backhand> Yasaka Raksa 9
      Forehand> Yasaka Raksa 7

      Comentariu


      • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

        Postat în original de marius
        D-l Matei daca va convine taxa si doriti un loc ... sau strugurii sunt tot acri
        Decit sa ma iei la misto, mai nimerit ar fi sa-mi multumesti pentru pretul pe care l-am negociat si datorita faptului ca am lasat locul meu, altora, care au tacut milc, de frica sa nu le ia cineva boii de la bicicleta.
        Adevarul este ca, atunci cind a aparut in calendarul competitional, concursul de la ODORHEI,imediat mi-am zis ca voi merge neaparat la acest turneu, deoarece se afla in transilvania si e mai aproape de noi, si nu in ultimul rind, fiindca intotdeauna am admirat seriozitatea maghiarilor si eram convins ca va fi unul din cele mai reusite turnee.
        Dar, stupoare, de data asta maghiarii mi-au inselat asteptarile. Am incercat sa-i fac sa inteleaga greseala pe care o fac, si, ajutat si de altii care au inteles lucrurile la fel ca mine, se pare ca am reusit. Nu pot decit sa ne felicit pentru acest lucru, desi, noi, cei care am latrat la luna, am fost pedepsiti cu pierderea locurilor ( desi, ma repet, as fi dorit foarte mult sa particip).
        Daca, pe alocuri, in interventiile mele, am fost mai vehement, imi cer scuze fata de cei care s-au simtit jigniti, dar numai in eventualitatea ca au inteles ce-am vrut sa scot in evidenta.
        Va doresc un turneu asa cum va doriti si asa cum il meritati !

        Comentariu


        • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

          Postat în original de zoltikaa
          Deja s-a dus locul )
          ZOLTIKAA draga, ma bucur nespus ca te-am facut fericit

          Comentariu


          • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

            Daca mai sunt locuri se inscrie si Roman Iulian - Brașov. Daca nu mai sunt, atunci va fi pastrat ca rezerva in cazul in care vor fi inscrisi care se vor retrage. Iar la cum sunt conditiile de drum si vremea, e foarte probabil...

            Comentariu


            • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

              Stimati organizatori!Fara a ma implica in organizare, dar cu tot respectul Va rog sa analizati posibilitatea de a mari numarul participantilor la 80. Plus, fara nici o ironie Va rog sa acordati unda verde D-lui Matei Dumitru. Dansul a fost omul care" s-a luptat", a infruntat toate ironiile si cred ca la Odorhei s-ar putea ingropa sacurea razboiului. Palinca de impacare o pot asigura eu. In cazul in care rugamintea mea se va implini voi asigura 2 lazi de mere organizatorilor, cu titlu de donatie. Multumesc.

              Comentariu


              • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                La nevoie, se pot grupa citiva jucatori cite 2 la un dulap in vestiar, lucrurile mai voluminoase pot fi lasate si in masini.
                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                  Se poate vedea o lista cu cei inscrisi ?..
                  Blade : DHS Hurricane King / Butterfly M. Maze
                  DHS Skyline TG3 (Blue Sponge) & Tibhar Evolution MX-P / JOOLA Maxxx 450
                  Just do it !

                  Comentariu


                  • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                    Da este pe prima pagina a topicului.
                    Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                    Backhand> Yasaka Raksa 9
                    Forehand> Yasaka Raksa 7

                    Comentariu


                    • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                      Dupa ultima explicatie a desfasurarii turneului eu as dori ca cei care participa la acest turneu sa-si exprime prin vot daca doresc taxa de pariciopare de 45 lei ( cu conditiile expuse ) sau de 26 lei cu minimele respective.
                      Nu inteleg de ce trebuie sa ma supun unor restrictii impuse de cei care nu participa. Cheltuiesc mai mult si mananc mai prost!!!!!! ca in rest tot pe bani joc!!!!!
                      Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                      FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                      BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                      Comentariu


                      • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                        Postat în original de FlorinBN
                        La nevoie, se pot grupa citiva jucatori cite 2 la un dulap in vestiar, lucrurile mai voluminoase pot fi lasate si in masini.
                        Deja se poate discuta altfel,de cind cu interventia lui DOKI eu cred ca s-au detensionat toate nemultumirile,trebuia un astfel de punct de vedere matur si intelept din partea gazdelor.Dar si propunerea lui Florin,cu singuranta dl DOKI v-as ruga sa reflectati cu aceeasi maturitate,este pertinenta si plina de mult "microb" in adevaratul spirit AMATUR.Personal in orice pozitie nu pot ajunge,dar sunt convins ca v-a fi unul dintre turneele la care mi-ar fi placut sa ajung.Mult succes.
                        BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                        FH - TENERGY 64
                        BH - XIOM VEGA EUROPE

                        Comentariu


                        • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                          De la Sibiu,rugam cu scuzele de rigoare ca rezerva numarul 3 in caz de retragere a domnului Sipos Levente.Va multumim,Gabi-Sibiu

                          Comentariu


                          • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                            In parte s-au lamurit problemele de suprafata cu doi perdanti dl.Matei si dl.Zoli dupa interventia dl.Kobi
                            -Nu taxa de participare a fost nedumerirea fundamentala,intradevar poate nu sa cunoscut meniul.?
                            -Poate distata de la Odorhei la Ciuc,poate informarea s-au exprimarea datelor corecte.?
                            -Nedumerirea multora a fost refuzul sponsorizari cu materiale sportive . Nu le mai numesc dar nu cumva sa mai citeasca alti sa mai dea in judecata Amaturul.
                            -Scopul principal de a nu trasforma acesta miscare intr-un concurs pe bani s-au pariloto[sport],au fost destui care i-au atacat pe d-ni Matei si Zoli.
                            -Ma intreb si-l rog pe dl.Kobi daca a fost informat despre acest aspect.?
                            -Poate la suparare se scriu cuvinte grele ,greu de inteles si de digerat,uni din gluma,alti pentru al intarata pe celalalt si eu sunt maghiar ,dar cetatean roman,am prieteni de multe etni,toti cunosc ca sunt de etnie maghiara nu mi-e rusine,ci mandru , asa m-am nascut.
                            -Daca cititi pe site nu taxa de inscriere a fost motivul neparticipari noastre cu toate ca era acesibil
                            P.S. -Scuze ca v-am retinut si rapit atat spatiu si timp,va multumesc pentru toleranta.

                            Comentariu


                            • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                              Postat în original de Myster Forhend
                              De la Sibiu,rugam cu scuzele de rigoare ca rezerva numarul 3 in caz de retragere a domnului Sipos Levente.Va multumim,Gabi-Sibiu
                              RECTIFICARE
                              De la Sibiu, rugam cu scuzele de rigoare daca se poate sa fie acceptat ca rezerva numarul 3 domnul Sipos Levente.Multumim frumos

                              Comentariu


                              • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                Postat în original de Kantor Imre-Zoltan
                                Stimati organizatori!Fara a ma implica in organizare, dar cu tot respectul Va rog sa analizati posibilitatea de a mari numarul participantilor la 80. Plus, fara nici o ironie Va rog sa acordati unda verde D-lui Matei Dumitru. Dansul a fost omul care" s-a luptat", a infruntat toate ironiile si cred ca la Odorhei s-ar putea ingropa sacurea razboiului. Palinca de impacare o pot asigura eu. In cazul in care rugamintea mea se va implini voi asigura 2 lazi de mere organizatorilor, cu titlu de donatie. Multumesc.
                                Multumesc frumos !...Faptul ca va afecteaza situatia mea, ma unge pe suflet, dar, regula organizatorilor trebuie sa fie aceeasi pentru toti participantii si trebuie respectata.
                                N-as putea accepta asa ceva, stiind ca mai sunt si altii care ar dori sa participe dar nu mai sunt locuri.
                                Important este ca cei care participa sa se simta bine.
                                Iar palinca o putem bea la reghin sau la miercurea ciuc ( daca o da Zoltikaa )
                                SANATATE SI SA AUZIM DE BINE, PAPAPA

                                Comentariu


                                • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                  tren este pana in Odorheiu Secuiesc? si daca este care ar fii acela ... si cat mai ii de la gara pana la sala va multumesc.

                                  Comentariu


                                  • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                    http://www.infofer.ro
                                    Dar mi se pare ca n-am vazut pe nimeni inscris din Arad.
                                    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                      Postat în original de Kantor Imre-Zoltan
                                      Stimati organizatori!Fara a ma implica in organizare, dar cu tot respectul Va rog sa analizati posibilitatea de a mari numarul participantilor la 80. Plus, fara nici o ironie Va rog sa acordati unda verde D-lui Matei Dumitru. Dansul a fost omul care" s-a luptat", a infruntat toate ironiile si cred ca la Odorhei s-ar putea ingropa sacurea razboiului. Palinca de impacare o pot asigura eu. In cazul in care rugamintea mea se va implini voi asigura 2 lazi de mere organizatorilor, cu titlu de donatie. Multumesc.
                                      Fiind primul turneu Amatur din Odorheiu Secuiesc, si eu sunt curios cum se va desfasura turneul si care va fi feedback-ul participantilor. Vineri s-au lansat toate comezile catre colaboratori, panoul de scor cred ca s-a si tiparit. Cu parere de rau, dar numarul de participanti nu se mai modifica, ramane 72.
                                      In caz ca totul va fi OK, am mai multe variante ca in acest an sa ne mai intalnim la Odorhei intr-un numar mai mare. Ori unul din turneele din acest an voi dedica tot Amatur-ului (alta locatie, 16/20 de mese, +150 participanti), ori putem face un mare turneu cu participarea amatorilor din trei tari (RO, HU, SLV). Am inteles ca vin la Odorhei 2-3 jucatori din conducerea Amatur-ului, asa ca vom putea discuta mai multe variante.
                                      Faptul ca 72 de jucatori si-au semnalat participarea, unda verde la concurs este inscrierea pe lista jucatorilor in asteptare. Nu ar trebui sa ajungem la "licitatie", asa cum indica unul dintre forumisti.
                                      Nu cred ca Zoltika sau Levente ar avea resentimente fata de dl. Matei. Dar, pentru ca si eu vreu sa il intalnesc pe dl. Matei, in cazul dansului, o "unda verde" ar putea fi sa mai instalez inca o masa (intr-o sala alaturata), unde atat dansul cat si oricare dintre participantii din lista-72 pot juca in afara concursului. Nu il costa nimic. Am avut un alt caz, chiar mai special, si acela a fost rezolvat.
                                      PS.
                                      1., Zoltika, te rog verifica lista cu jucatorii in asteptare. Cred ca ai uitat sa il treci pe Roman Iulian - Brașov (poz.3).
                                      2., Am inteles ca unii dintre voi vor veni cu neveste. Pentru a le putea oferi program alternativ, rog participantii sa semnaleze pana joi numarul persoanelor participanti-vizitatori.
                                      STIGA OFFENSIVE CR
                                      Hexer HD. // T-64

                                      Comentariu


                                      • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                        Avand in vedere cata lupta a dus d-l Matei, eu i-as ridica un bust la Odorhei.
                                        De la briu in jos
                                        Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                                        FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                                        BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                                        Comentariu


                                        • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                          Eu nu inteleg ce anume s-a cistigat prin modificarea taxei de participare, premiile sunt aceleasi, doar cei care sunt mai apropiati de locatie sa cistige ceva, in rest faceti-ma sa inteleg unde-i castigul?
                                          Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                                          FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                                          BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                                          Comentariu


                                          • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                            Adica sa inteleg ca nu va place gulasul ardelenesc?
                                            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                              Postat în original de FlorinBN
                                              Adica sa inteleg ca nu va place gulasul ardelenesc?
                                              ba imi place al naibi de mult doar is ardelean
                                              Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                                              FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                                              BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                                              Comentariu


                                              • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                                Postat în original de mircea.garaz
                                                Cineva a spus ca e important sa participi la competitie,nu...!
                                                Si atunci de ce au bagat atatea mofturi.... ca in final sa nu participe ... eventual cu dispensa...
                                                Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                                                FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                                                BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                                                Comentariu


                                                • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                                  Gata , am inchis , ne vedem la ODORHEI.
                                                  Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                                                  FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                                                  BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                                                  Comentariu


                                                  • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                                    Postat în original de marius
                                                    Postat în original de mircea.garaz
                                                    Cineva a spus ca e important sa participi la competitie,nu...!
                                                    Si atunci de ce au bagat atatea mofturi.... ca in final sa nu participe ... eventual cu dispensa...
                                                    Daca citesti tot ce s-a postat pe acest topic, si mai si intelegi ce citesti, atunci vei afla de ce.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X