Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Postat în original de mircea.garaz
    Se joaca semifinalele!!!
    nu nominalizati,va rog?cu siguranta ar fi mult mai interesant...
    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
    FH - TENERGY 64
    BH - XIOM VEGA EUROPE

    Comentariu


    • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

      Semifinale:
      Trifu - Maresi
      Radu Costica -Motoroi
      Finala:
      Trifu-Radu Costica -Castigator Trifu

      Comentariu


      • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

        Multumim Rares!
        Blade-Darker speed 90
        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
        Bh- Testing

        Comentariu


        • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

          Felicitari Bogdane
          Bravo Costica (stiu ca poti si mai mult )
          Butterfly Matsushita Power Defence
          FH:Yasaka Rakza Soft
          BH:Hallmark Phoenix Ox

          Comentariu


          • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

            mai oltene se poate asa ceva sa te bata un bucurestean la expierienta ta

            Comentariu


            • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

              va rog frumos , daca a gasit cineva o geaca neagra cu dungi albe la maneci ,marca Adidas , ... este a juniorului meu Florin , care zice ca a lasat-o in vestiar , dar la plecare (am plecat inainte de terminarea concursului) am cautat-o si in vestiar si in sala si nu am gasit-o ...
              multumesc !
              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
              FH: Tenergy 05 FX
              BH: Tenergy 05 FX

              Comentariu


              • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                va felicit ca v-ati straduit sa faceti un concurs frumos si in parte ati reusit ,
                cat despre condensul din sala , nu stiu daca aveti vreo vina , dar (cred eu ) asta m-a incurcat sa nu ma calific din superioare ,
                pt. ca eu vreau instinctual sa acopar toata masa cu reverul , cand vroiam sa ajung o minge din partea stanga , imi luneca talpa vreo 5... 10 cm. exact cat sa nu pot ajunge mingea...
                in fine , nu vreau o scuza ci doar o afirmatie ...
                in rest va felicit pt. bunele intentii...
                ceau
                Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                FH: Tenergy 05 FX
                BH: Tenergy 05 FX

                Comentariu


                • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                  cu aceasta ocazie as propune sa alegem sali mai bune decat cele tip nastase ,
                  de exemplu cele tip Sovata (cred eu ) sunt mult mai bune , si daca sunt bine informat avem acest model de ordinul sutelor in toata tara ...
                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                  FH: Tenergy 05 FX
                  BH: Tenergy 05 FX

                  Comentariu


                  • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                    ceva poze de la turneu domnilor

                    Comentariu


                    • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                      Organizatorii s-au straduit sa organizeze un concurs decent,dar au avut de infruntat un obstacol perfid:condensul.Asa s-a intamplat incat la vreo 3-4 mese s-a intrerupt pur si simplu jocul pentru a evita accidentarile care deja incepusera sa-si faca aparitia.
                      Una peste alta,felicitari castigatorilor, participantilor si organizatorilor.
                      In timpul concursului au aparut din pacate si unele incidente generate,ca peste tot unde isi face aparitia,de Maresi Ioan.
                      Acesta este un jucator de valoare incontestabila,dar in timpul desfasurarii partidei are un comportament absolut golanesc fata de adversar.
                      Am urmarit de pe margine partidele desfasurate intre personajul mai sus mentionat si dnii Botarca si Leorda.In ambele partide,individul a castigat in urma unor jocuri frumoase,dar disputate intr-o incordare si vacarm duse mult dincolo de limita bunului simt,sprijit fiind si de o galerie galagioasa constituia din cativa concitadini aflati sub umbrela lui Bachus.
                      Mai multe meciuri in desfasurare(Giol-Radu C,Motoroi-Ciobanu) au fost intrerupte pentru a lasa spiritele sa se calmeze .
                      Nu este prima data cand acest fel de evenimente generate de dl Maresi au loc.Nu mai departe de concursul de la Galați din iarna ,de exemplu,partida pe care o desfasuram in compania dlui Paul Nicolae a trebuit sa o intrerupem o scurta perioada de timp deoarece vacarmul creat in sala de cel sus mentionat trecea de orice inchipuire.
                      Voi supune la vot in cadrul sectiunii organizatorice propunerea ca dlu Maresi sa-i fie interzisa participarea la concursurile Amatur.Iar pentru a raspunde anticipat celor care vor intreba cu ce drept se poate interzice participarea cuiva la concursurile Amatur le reamintesc ca participarea implica agreerea automata a regulamentului Amatur si Ittf ce promoveaza in primul rand fair playul.Precedent exista,in urma concursului de la Chiajna s-a interzis participarea unui domn din Buc .
                      Chiar daca ai studii superioare(poate si liceul),cei 7 ani de-acasa nu-ti pot fi inoculati la batranete
                      of all the things i lost i miss my mind the most

                      Comentariu


                      • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                        nu am participat la concurs...dar din ce-l stiu eu pe domnu Maresi...pot spune ca e ...simpatic . Cred ca se exagereaza cu excluderea asta...
                        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                        Comentariu


                        • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                          Postat în original de ursuleanvasile
                          cu aceasta ocazie as propune sa alegem sali mai bune decat cele tip nastase ,
                          de exemplu cele tip Sovata (cred eu ) sunt mult mai bune , si daca sunt bine informat avem acest model de ordinul sutelor in toata tara ...
                          ...atunci d-le ursulean sa vii si la noi sa construiesti una !
                          Cui nu-i place nu mai vine.

                          Comentariu


                          • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                            S-a mai gasit in sala:
                            - una vesta alba ALPINE MOUNTAINE - Canada
                            - o husa simpla ptr paleta tenis cu o minge in ea
                            - 1 pereche adidasi BONTIMES de copil
                            - un prosop mare (ceva cu rosu si negru parca - nu m-am uitat atent la el)
                            - 1 pereche sosete, murdara - s-a aruncat la cos
                            - 2 tricouri albe murdare - s-au aruncat la cos
                            ... bluza de trening a pustiului Ursulean nu a fost gasita. Cred ca a luat-o altcineva din greseala sau poate intentionat.
                            - un WC spart pe care responsabilul nu a avut bunul simt sau curajul sa ne aduca la cunostinta astfel incat am parfumat ceva jucatori pana s-a rezolvat problema
                            Mai multumesc pe aceasta cale:
                            - d-lui Cozma si lui Rares ptr ajutorul dat (fara rugaminti) la organizare astfel incat timpul sa fie utilizat cat mai eficient.
                            - d-lui Sorin Botirca ptr efortul mare depus in a ne dota cu mesele si mantinelele aferente precum si la incarcatul si descarcatul lor si, ce mai,
                            tuturor pentru participare

                            Comentariu


                            • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                              Postat în original de Alex.C
                              nu am participat la concurs...dar din ce-l stiu eu pe domnu Maresi...pot spune ca e ...simpatic . Cred ca se exagereaza cu excluderea asta...
                              nici eu nu am participat la acest concurs,dar l-am intalnit de foarte multe ori pe Domnul Maresi(chiar si ca adversar) si sunt de aceeasi parere cu Alex....

                              Comentariu


                              • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                                il cunosc pe oltean cam de 30 ani ,am participat la multe concursuri impreuna, si finale sub bagheta Daciadei si cred ca sunt in masura sa-l caracterizez. UN BAIAT (mosneag) DE NOTA 10 +

                                Comentariu


                                • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                                  Felicitari, Bogdane ! Am facut careva mingi frumoase impreuna si ai castigat pe merit. Ramane pe data viitoare...
                                  Cat priveste comportamentul d-lui Maresi, desi eu ma inteleg bine cu el, cred ca ar trebui sa fie mult mai atent pt ca jigneste multi oameni si unii dintre acestia chiar nu merita. Iar ceea ce unii numesc spectacol e un circ deranjant si grotesc pt ( aproape )toti ceilalti, indiferent de mesele la care se joaca. Si asa se intampla de fiecare data... Pai, ce tenis sa joci in urletele si vacarmul alea facute dupa fiecare minge, plus certuri, tipete, etc.?! Si nu e vorba de incurajari sau aplauze dupa schimburile de mingi... Nu. E vorba de circ, scandaluri, bautura si jignirea adversarului, cat cuprinde... . Intrebati-i pe Sorin ( Botirca ) si pe Rares...
                                  In loc sa ne concentram la meciul nostru, ca era 2-2 la seturi si 9-9 ( cu Giol ) in eliminatorii, noi ne rugam sa se termine mai repede meciul lui Maresi, ca nu mai puteam juca !? Si venea un alt meci si tot asa... ACELASI LUCRU S-A INTAMPLAT SI LA Galați. Noroc ca pe unul dintre ei l-a mai linistit nea Paul cu alta ocazie...
                                  Eu, unul, nu cred ca se impune excluderea lui, dar sunt de acord ca trebuie avertizat foarte serios astfel incat, daca se mai repeta, sa se treaca si la asta. Nu poti sa jignesti continuu si sa faci scandal peste tot fara sa spuna nimeni nimic...Sper ca nea Maresi sa inteleaga ce trebuie din textul de mai sus.
                                  Asta e parerea mea.
                                  Felcitari si lui Moro si lui Costi Motoroi pt meciurile bune facute cu mine. Pe Mihai ( Giol ) il felicit pt meciul frumos pe care l-am facut impreuna.

                                  Comentariu


                                  • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                                    merci, da' am avut noroc, te a obosit costi inainte....
                                    si eu consider ca suspendarea domnului maresi ar fi o masura extrema, probabil un arbitru la meciurile dumnealui ar exclude aceste iesiri nesportive...

                                    Comentariu


                                    • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                                      Postat în original de jordach
                                      Postat în original de ursuleanvasile
                                      cu aceasta ocazie as propune sa alegem sali mai bune decat cele tip nastase ,
                                      de exemplu cele tip Sovata (cred eu ) sunt mult mai bune , si daca sunt bine informat avem acest model de ordinul sutelor in toata tara ...
                                      ...atunci d-le ursulean sa vii si la noi sa construiesti una !
                                      Cui nu-i place nu mai vine.
                                      de acord cu D-l Ursulean, ca ar trebui sa alegem sali mai bune, dar asta inseamna sa emigram in Statele Unite, sau Croatia..Ce facem cu organizatorii ?(vezi Jordach la Adjud, sau Sorin Botirca la Topoloveni, ca sa nu mai vorbim de D-l Dragomir la Galați...)care se chinuie ca din dotarea pe plan local, sa organizeze si sa popularizeze acest sport? Ii renegam? Eu zic ca ar trebui sa-i incurajam si sa-i sprijinim, cu idei de organizare, cu un comportament mai civilizat (vezi cazul Maresi) si cu mult fair play.
                                      Daca a-ti observat, si la televizor cind se transmit meciurile de handbal din diferite sali(si sali adevarate, nu cele de tip nastase) de multe ori se intrerupe meciul pentru a sterge parchetul, si asta tot din cauza condensului.Este normal, cind in sala sunt mii de oameni....
                                      De aceea eu am propus (si am si realizat) la turneul de la Pitești, ca atunci cind sunt mai mult de 100 de participanti (si in general, la turneele A se aduna peste aceasta limita) sa se organizeze turneul pe serii, si eventual sa fie si o grupa la 2 mese, pentru ca seria sa se termine mai repede.
                                      Astfel se evita aglomeratia din sala, condensul si eventual si unele mirosuri inerente unor competitii sportive.
                                      Felicitari pentru concurs, si vorba aceea: cui nu-i place nu mai vine....

                                      Comentariu


                                      • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                                        Clasamentul pentru locurile 1-32 pe prima pagina.
                                        TB ALC/05FX

                                        Comentariu


                                        • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                                          cipriane felicitari pt tot ce inseamna organizare,sunt sigur ca ati facut eforturi mari sa aiba loc acest turneu.cu cea mai mare placere voi reveni si la urmatoru turneu de la adjud.numai bine. ONELUS
                                          Ma Lin Soft
                                          Yasaka Rakza 7
                                          Xiom Yanus

                                          Comentariu


                                          • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                                            Postat în original de NICOVALA CUGIR
                                            ceva poze de la turneu domnilor
                                            Xiom Strato / Tenergy 05 fx

                                            Comentariu


                                            • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                                              Auleu, si am uitat de baietii de la Mangalia care au sarit ca arsi cand au auzit ca am avut nevoie de ajutor la caratul meselor

                                              Comentariu


                                              • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                                                Am ramas profund dezgustat de circul ieftin facut de dl Maresi aseara
                                                E diferenta mare intre a fi simpatic si a fi de-a dreptul nesimtit.Pe langa injuraturi si strigatul grotesc,nu mai pomenesc de lipsa de fair play si tentativa de furt.La un moment dat,in timpul meciului cu mine,se oprisera toate mesele din cauza vacarmului produs de el si de mica lui galerie.N-am crezut ca exista cineva care poate sa ma scoata din sarite in halul in care m-a scos acest domn aseara(si nu doar pe mine)

                                                Comentariu


                                                • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                                                  Am intalnit si eu o problema. Ma numesc Preda Ionut si am participat la acest turneu, ajungand in eliminatoriu unde am si castigat un meci cu domnul CONSTANTINOVICI CIPRIAN. Deci ar trebui sa fiu in primii 16 cred si nu ma regasesc nicaieri. Imi amintesc ca pe fisele eliminatorii era trecut doar numele de familie (PREDA) si in clasament este un domn PREDA VIRGIL din SV. Va rog vedeti care este situatia. Multumesc!
                                                  PS: Eu sunt din Moinesti

                                                  Comentariu


                                                  • Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

                                                    Intr-adevar condensul a adus multe prejudicii desfasurarii concursului si o spun din proprie experienta. Dupa ce faci un spagat involuntar, e clar ca nu mai joci degajat . Cat despre domnul Maresi, cred ca de vina este anturajul dansului care a manifestat aseara un comportament total nesportiv. Cert este ca sotia mea a ramas cu o impresie destul de proasta.
                                                    Dupa injuraturi si tipete, mai lipsea o bataie(vb lui gabi nemtoi), ca sa fie circul complet.
                                                    BLADE:Kreanga Aeros
                                                    BH:Tibhar Torpedo
                                                    FH: Globe National

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X