Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TAZ
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Postat în original de FlorinBN
    Faine cupe.
    Daaa' pe-a lui Maresi a luat-o Costin?
    Da, a luat-o CAPRIOARA NEAGRA
    Nea Maresi nu a mai stat pana la sfarsit! - nu stiu motivul.
    Multa'n ptr compliment

    Lasă un comentariu:


  • FlorinBN
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Faine cupe.
    Daaa' pe-a lui Maresi a luat-o Costin?

    Lasă un comentariu:


  • TAZ
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Lasă un comentariu:


  • p.ionutzu
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Am observat o neregula in clasament. Dumitru Cosmin din Moinesti este trecut de doua ori. Odata pe locul 32(corect) si o data pe locul 72(incorect).

    Lasă un comentariu:


  • victorache
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    ma simt dator sa-l felicit pe NOROCEL,pentru clasarea,sincer,nesurprinzatoare

    Lasă un comentariu:


  • adriannn
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Postat în original de leordarares
    Am ramas profund dezgustat de circul ieftin facut de dl Maresi aseara
    E diferenta mare intre a fi simpatic si a fi de-a dreptul nesimtit.Pe langa injuraturi si strigatul grotesc,nu mai pomenesc de lipsa de fair play si tentativa de furt.La un moment dat,in timpul meciului cu mine,se oprisera toate mesele din cauza vacarmului produs de el si de mica lui galerie.N-am crezut ca exista cineva care poate sa ma scoata din sarite in halul in care m-a scos acest domn aseara(si nu doar pe mine)
    am citit cam tot pe aici.la adjud,din pacate nu am ajuns...,dar cine este acest domn mares?chiar nu puteti,putem sa facem nimic?la pitesti nu a venit.poate se linistea de aici.pana la urma o mica corectie,macar verbala,ar trebui adresata.poate citeste ,ce s-a scris pana acum si pe viitor nu mai participa.."'macar de rusine""...RARES la turneul de la reghin sa nu accepti participarea acestui element.felicitari d-lui SORIN(topoloveni) pt.coo-organizarea turneului.

    Lasă un comentariu:


  • triumph
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Postat în original de lus76
    salutare.rog rectificare acolo.dragi organizatori la botezatu onelus sunt 2 victorii in grupele inferioare,acolo ati trecut 0 victorii.nu ca ar conta prea mult dar totusi.....multumesc
    Am modificat!

    Lasă un comentariu:


  • elmano
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    din partea lui noro....felicitari domnului norocel pentru clasarea surprinzatoare la acest concurs!! bravo norocel, felicitari

    Lasă un comentariu:


  • victorache
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Postat în original de noro
    As vrea sa-l felicit pe Norocel pentru locul obtinut.o asa evolutie ar trebui felicitata.
    Asta e la fel cum as spune eu...."Felicitari organizatorilor pentru un turneu organizat impecabil"....la turneul de la Baicoi,nu?

    Lasă un comentariu:


  • lus76
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    salutare.rog rectificare acolo.dragi organizatori la botezatu onelus sunt 2 victorii in grupele inferioare,acolo ati trecut 0 victorii.nu ca ar conta prea mult dar totusi.....multumesc

    Lasă un comentariu:


  • NoRo
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    As vrea sa-l felicit pe Norocel pentru locul obtinut.o asa evolutie ar trebui felicitata.

    Lasă un comentariu:


  • Orza Catalin
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Postat în original de ursuleanvasile
    cu aceasta ocazie as propune sa alegem sali mai bune decat cele tip nastase ,
    de exemplu cele tip Sovata (cred eu ) sunt mult mai bune , si daca sunt bine informat avem acest model de ordinul sutelor in toata tara ...
    vasile daca te implici putin,poate apar sali "boc" mai bune.....

    Lasă un comentariu:


  • johny_b
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Intr-adevar condensul a adus multe prejudicii desfasurarii concursului si o spun din proprie experienta. Dupa ce faci un spagat involuntar, e clar ca nu mai joci degajat . Cat despre domnul Maresi, cred ca de vina este anturajul dansului care a manifestat aseara un comportament total nesportiv. Cert este ca sotia mea a ramas cu o impresie destul de proasta.
    Dupa injuraturi si tipete, mai lipsea o bataie(vb lui gabi nemtoi), ca sa fie circul complet.

    Lasă un comentariu:


  • p.ionutzu
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Am intalnit si eu o problema. Ma numesc Preda Ionut si am participat la acest turneu, ajungand in eliminatoriu unde am si castigat un meci cu domnul CONSTANTINOVICI CIPRIAN. Deci ar trebui sa fiu in primii 16 cred si nu ma regasesc nicaieri. Imi amintesc ca pe fisele eliminatorii era trecut doar numele de familie (PREDA) si in clasament este un domn PREDA VIRGIL din SV. Va rog vedeti care este situatia. Multumesc!
    PS: Eu sunt din Moinesti

    Lasă un comentariu:


  • leordarares
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Am ramas profund dezgustat de circul ieftin facut de dl Maresi aseara
    E diferenta mare intre a fi simpatic si a fi de-a dreptul nesimtit.Pe langa injuraturi si strigatul grotesc,nu mai pomenesc de lipsa de fair play si tentativa de furt.La un moment dat,in timpul meciului cu mine,se oprisera toate mesele din cauza vacarmului produs de el si de mica lui galerie.N-am crezut ca exista cineva care poate sa ma scoata din sarite in halul in care m-a scos acest domn aseara(si nu doar pe mine)

    Lasă un comentariu:


  • TAZ
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Auleu, si am uitat de baietii de la Mangalia care au sarit ca arsi cand au auzit ca am avut nevoie de ajutor la caratul meselor

    Lasă un comentariu:


  • kux
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Postat în original de NICOVALA CUGIR
    ceva poze de la turneu domnilor

    Lasă un comentariu:


  • lus76
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    cipriane felicitari pt tot ce inseamna organizare,sunt sigur ca ati facut eforturi mari sa aiba loc acest turneu.cu cea mai mare placere voi reveni si la urmatoru turneu de la adjud.numai bine. ONELUS

    Lasă un comentariu:


  • triumph
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Clasamentul pentru locurile 1-32 pe prima pagina.

    Lasă un comentariu:


  • florin toma
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Postat în original de jordach
    Postat în original de ursuleanvasile
    cu aceasta ocazie as propune sa alegem sali mai bune decat cele tip nastase ,
    de exemplu cele tip Sovata (cred eu ) sunt mult mai bune , si daca sunt bine informat avem acest model de ordinul sutelor in toata tara ...
    ...atunci d-le ursulean sa vii si la noi sa construiesti una !
    Cui nu-i place nu mai vine.
    de acord cu D-l Ursulean, ca ar trebui sa alegem sali mai bune, dar asta inseamna sa emigram in Statele Unite, sau Croatia..Ce facem cu organizatorii ?(vezi Jordach la Adjud, sau Sorin Botirca la Topoloveni, ca sa nu mai vorbim de D-l Dragomir la Galați...)care se chinuie ca din dotarea pe plan local, sa organizeze si sa popularizeze acest sport? Ii renegam? Eu zic ca ar trebui sa-i incurajam si sa-i sprijinim, cu idei de organizare, cu un comportament mai civilizat (vezi cazul Maresi) si cu mult fair play.
    Daca a-ti observat, si la televizor cind se transmit meciurile de handbal din diferite sali(si sali adevarate, nu cele de tip nastase) de multe ori se intrerupe meciul pentru a sterge parchetul, si asta tot din cauza condensului.Este normal, cind in sala sunt mii de oameni....
    De aceea eu am propus (si am si realizat) la turneul de la Pitești, ca atunci cind sunt mai mult de 100 de participanti (si in general, la turneele A se aduna peste aceasta limita) sa se organizeze turneul pe serii, si eventual sa fie si o grupa la 2 mese, pentru ca seria sa se termine mai repede.
    Astfel se evita aglomeratia din sala, condensul si eventual si unele mirosuri inerente unor competitii sportive.
    Felicitari pentru concurs, si vorba aceea: cui nu-i place nu mai vine....

    Lasă un comentariu:


  • bogdanel
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    merci, da' am avut noroc, te a obosit costi inainte....
    si eu consider ca suspendarea domnului maresi ar fi o masura extrema, probabil un arbitru la meciurile dumnealui ar exclude aceste iesiri nesportive...

    Lasă un comentariu:


  • raducu
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Felicitari, Bogdane ! Am facut careva mingi frumoase impreuna si ai castigat pe merit. Ramane pe data viitoare...
    Cat priveste comportamentul d-lui Maresi, desi eu ma inteleg bine cu el, cred ca ar trebui sa fie mult mai atent pt ca jigneste multi oameni si unii dintre acestia chiar nu merita. Iar ceea ce unii numesc spectacol e un circ deranjant si grotesc pt ( aproape )toti ceilalti, indiferent de mesele la care se joaca. Si asa se intampla de fiecare data... Pai, ce tenis sa joci in urletele si vacarmul alea facute dupa fiecare minge, plus certuri, tipete, etc.?! Si nu e vorba de incurajari sau aplauze dupa schimburile de mingi... Nu. E vorba de circ, scandaluri, bautura si jignirea adversarului, cat cuprinde... . Intrebati-i pe Sorin ( Botirca ) si pe Rares...
    In loc sa ne concentram la meciul nostru, ca era 2-2 la seturi si 9-9 ( cu Giol ) in eliminatorii, noi ne rugam sa se termine mai repede meciul lui Maresi, ca nu mai puteam juca !? Si venea un alt meci si tot asa... ACELASI LUCRU S-A INTAMPLAT SI LA Galați. Noroc ca pe unul dintre ei l-a mai linistit nea Paul cu alta ocazie...
    Eu, unul, nu cred ca se impune excluderea lui, dar sunt de acord ca trebuie avertizat foarte serios astfel incat, daca se mai repeta, sa se treaca si la asta. Nu poti sa jignesti continuu si sa faci scandal peste tot fara sa spuna nimeni nimic...Sper ca nea Maresi sa inteleaga ce trebuie din textul de mai sus.
    Asta e parerea mea.
    Felcitari si lui Moro si lui Costi Motoroi pt meciurile bune facute cu mine. Pe Mihai ( Giol ) il felicit pt meciul frumos pe care l-am facut impreuna.

    Lasă un comentariu:


  • Selectia naturala
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    il cunosc pe oltean cam de 30 ani ,am participat la multe concursuri impreuna, si finale sub bagheta Daciadei si cred ca sunt in masura sa-l caracterizez. UN BAIAT (mosneag) DE NOTA 10 +

    Lasă un comentariu:


  • Ion Marius
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    Postat în original de Alex.C
    nu am participat la concurs...dar din ce-l stiu eu pe domnu Maresi...pot spune ca e ...simpatic . Cred ca se exagereaza cu excluderea asta...
    nici eu nu am participat la acest concurs,dar l-am intalnit de foarte multe ori pe Domnul Maresi(chiar si ca adversar) si sunt de aceeasi parere cu Alex....

    Lasă un comentariu:


  • TAZ
    a răspuns
    Re: TURNEU A - ADJUD-24.04.2010

    S-a mai gasit in sala:
    - una vesta alba ALPINE MOUNTAINE - Canada
    - o husa simpla ptr paleta tenis cu o minge in ea
    - 1 pereche adidasi BONTIMES de copil
    - un prosop mare (ceva cu rosu si negru parca - nu m-am uitat atent la el)
    - 1 pereche sosete, murdara - s-a aruncat la cos
    - 2 tricouri albe murdare - s-au aruncat la cos
    ... bluza de trening a pustiului Ursulean nu a fost gasita. Cred ca a luat-o altcineva din greseala sau poate intentionat.
    - un WC spart pe care responsabilul nu a avut bunul simt sau curajul sa ne aduca la cunostinta astfel incat am parfumat ceva jucatori pana s-a rezolvat problema
    Mai multumesc pe aceasta cale:
    - d-lui Cozma si lui Rares ptr ajutorul dat (fara rugaminti) la organizare astfel incat timpul sa fie utilizat cat mai eficient.
    - d-lui Sorin Botirca ptr efortul mare depus in a ne dota cu mesele si mantinelele aferente precum si la incarcatul si descarcatul lor si, ce mai,
    tuturor pentru participare

    Lasă un comentariu:

Who has read this thread:
Procesare...
X