Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A+ MIERCUREA-CIUC 29 MAI 2010 CUPA TRANSILVANIA

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: TURNEU A+ MIERCUREA-CIUC 29 MAI 2010 CUPA TRANSILVANIA

    Postat în original de Jax
    Felicitari Zoli pentru o organizare super ( tot asa de acum incolo )
    Si felicitari Radu Costica bv tie ba Costi
    Multumesc, Vasile !
    Multumim organizatorilor pt efortul depus. Turneul a fost unul cu jucatori foarte valorosi, meciuri foarte frumoase, etc. Organizarea a fost O.K., insa nu sunt singurul care considera ca -organizatoric- trebuie facut ceva ca turneele A+ sa fie ceva mai putin lungi si epuizante. Au fost multe meciuri in grupele inferioare ( si nu numai ) cand intalnirea dintre cei doi adversari a fost atat de dezechilibrata incat ea nu a folosit nici unuia dintre ei in nici un fel. Iar daca ajungi ceva mai sus, cand intalnesti jucatori cu care trebuie sa te concentrezi la maxim, incerci sa dai tot ce poti dar nu mai merge pt ca e tarziu si esti obosit. Banuiesc ca e valabil pt toti. Dupa atatea ore si meciuri, incerci sa dai un serviciu obisnuit, adica sa iti cada mingea de doua ori pe masa si nu mai poti pt ca esti prea obosit si nu mai simti nici mingea si nici mana. Sper sa gasim o solutie.

    Comentariu


    • Re: TURNEU A+ MIERCUREA-CIUC 29 MAI 2010 CUPA TRANSILVANIA

      Si ceva filmulete. Finala si premierea sunt filmate integral.
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .

      Comentariu


      • Re: TURNEU A+ MIERCUREA-CIUC 29 MAI 2010 CUPA TRANSILVANIA

        In primul rand, felicitari Costica pentru jocul foarte spectaculos si bun pe care l-ai prestat.
        Apoi, ce sa zic, fa mai mult antrenament in care sa-ti cada mingea de 3 ori pe masa din serviciu astfel incat cand vei fi obosit va cadea doar de doua ori.
        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • Re: TURNEU A+ MIERCUREA-CIUC 29 MAI 2010 CUPA TRANSILVANIA

          Postat în original de Vali Suta
          vali....aici noi am jucat finala...
          Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

          Comentariu


          • Re: TURNEU A+ MIERCUREA-CIUC 29 MAI 2010 CUPA TRANSILVANIA

            Nu, nu a participat...Eu ca organizator nici macar nu stiu sincer despre ce este vorba, poate cineva sa ma lamureasca va rog?
            Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
            Backhand> Yasaka Raksa 9
            Forehand> Yasaka Raksa 7

            Comentariu


            • Re: TURNEU A+ MIERCUREA-CIUC 29 MAI 2010 CUPA TRANSILVANIA

              Postat în original de zoltikaa
              Nu, nu a participat...Eu ca organizator nici macar nu stiu sincer despre ce este vorba, poate cineva sa ma lamureasca va rog?
              e un pusti de vreo 25 ani merge pe 60, cu un par negru abanos cret, cam 65 kg. cu tendinta de a atinge 180 kg.

              Comentariu


              • Re: TURNEU A+ MIERCUREA-CIUC 29 MAI 2010 CUPA TRANSILVANIA

                Postat în original de FlorinBN
                In primul rand, felicitari Costica pentru jocul foarte spectaculos si bun pe care l-ai prestat.
                Apoi, ce sa zic, fa mai mult antrenament in care sa-ti cada mingea de 3 ori pe masa din serviciu astfel incat cand vei fi obosit va cadea doar de doua ori.
                Multumesc pentru aprecieri, Florine. Tare asta...ultima .
                In alta ordine de idei, noi cand mai facem partida aia pe care am stabilit-o acum un an ? Nu alta, dar poate pana atunci imi revin Bine, asta cu revenitul e valabila si pentru tine .

                Comentariu


                • Turneul Cupa Transivaniei

                  Comentariu


                  • Re: TURNEU A+ MIERCUREA-CIUC 29 MAI 2010 CUPA TRANSILVANIA

                    Afost un turneu frumos. cu jucatori valorosi. pacat insa ca a fost umbrit spre final de cateva incidente sa le zicem regretabile.Ce ma deranjeaza cel mai mult este faptul ca anumite pers cand se vad in dificultate sau pe punctul de a pierde. lasa la oparte orce urma de fair-play si incep; ca mingea a fost uda ,ca adversarul serveste din mana ca a fost tus net si alte tertipuri ieftine.Au mai fost diergente mici si la alte turnee, dar acesta le-a intrecut pe toate.Din punctul meu de vedere este cu adevarat REGRETABIL.

                    Comentariu


                    • Re: TURNEU A+ MIERCUREA-CIUC 29 MAI 2010 CUPA TRANSILVANIA

                      Este cu adevarat regretabil acest episod care,fie vorba,intareste si mai mult ideea de fair-play!In sport TREBUIE sa sti sa si pierzi!daca e sa pierzi atunci fa-o cu demnitate,respectandu-ti adversarul care a fost mai bun ca tine(in acel moment)!Referitor la organizare as avea o mica remarca:se impunea un culoar la mijlocul salii pentru a facilita deplasarea jucatorilor la mesele lateral dreapta fara a deranja desfasurarea partidelor de la celelate mese!Valoarea ridicata a participantilor a dat nastere la multe partide foarte spectaculoase si electrizante care au facut deliciul spectatorilor.
                      I love table tennis !

                      Comentariu


                      • Re: TURNEU A+ MIERCUREA-CIUC 29 MAI 2010 CUPA TRANSILVANIA

                        Trebuia sa scriu mai demult! F BUNA ORGANIZAREA ,FRUMOS TURNEU.Felicitari Zoly ,bravo castigatorilor (TOTI AU CASTIGAT) ,iar despre incidente....le-am uitat! ne vedem

                        Comentariu


                        • Re: TURNEU A+ MIERCUREA-CIUC 29 MAI 2010 CUPA TRANSILVANIA

                          astea-s mizilicuri (vezi finala c.c. la handbal), unde este concurenta asa se intampla, uneori face parte din strategie...care sta prost cu PISICU cedeaza

                          Comentariu


                          • Re: TURNEU A+ MIERCUREA-CIUC 29 MAI 2010 CUPA TRANSILVANIA

                            Cat mai multe reusite in continuare organizatorilor Ciucani
                            Stima LEVI cu toate ca mi-ai spus ca nu-ti prea merge joucul.
                            Dar daca iti mergea cum simti tu cum era.
                            Felictari tuturor.

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X