Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

    Alex Ciobanu parca e un rechin scapat in acvariul cu pestisori exotici.
    Joc oricand cu oricine.
    Nu ma intristez cand e 11-0 pt. adversar, ma bucur ca am jucat cu unu' mai bun.
    paleta: TBS & Baracuda 2,0 / Baracuda 2,0
    nivel: petarda spre pocnitoare

    Comentariu


    • #77
      Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

      Apoi daca numa' pestisori mici ii dati sa pape ... !
      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • #78
        Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

        aia mai mari fug de mine florine....pt ca stiu ca ii halesc si pe ei
        Tare comparatia ta Serbane
        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

        Comentariu


        • #79
          Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

          Inca nu ma simt de-ala mare, asa ca ii las pe altii sa-ti raspunda.
          Da' ne intilnim noi mai incolo ...
          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • #80
            Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

            Am castigat un meci in Grupele superioare cu domnul Nitu Florin, 3-2, si am anuntat.
            Va rog frumos sa modificati clasamentul, nu e vorba de puncte, ci e vorba sa fie corect.
            Multumesc anticipat
            Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
            Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
            Oricine se joaca insa putini joaca...

            Comentariu


            • #81
              Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

              Cu cine a fost Constantinescu Marius in grupele superioare?
              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

              Comentariu


              • #82
                Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                Atentie.. la scor la Domnul Gigi spin .. ii plac punctele [ Pe mine ma furat 3 pct ]
                Blade : Michael Maze Arylate Carbon
                BARACUDA
                TENERGY 64

                Comentariu


                • #83
                  Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                  felicitari castigatorilor....
                  - p.s - e bine sa te mai bata careva uneori.... asta iti aminteste ca nu esti destul de bun si ca trebuie sa pui osul la munca..... [ aviz amatorilor ] , ca sa nu fie cu suparare, si eu ma aflu tot acolo ' jos "
                  bafta multa , a fost un concurs reusit care s-a terminat destul de repede....
                  - FELICITARI ORGANIZATORILOR ...

                  Comentariu


                  • #84
                    Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                    Postat în original de FlorinBN
                    Postat în original de makarone
                    Se inscrie si Macabinski Lucian la Amatori, din pacate nu mi-am gasit numele in clasamentul din 5 octobrie...
                    Sper sa ma trezesc maine dimineata.
                    Makarone se intoarce.
                    N-ai mai venit de vreo 2 ani, te-am sters, am crezut ca mai joci doar ping-pong pe calculator.
                    Salutare Florin si felicitari pentru intocmirea clasamentului.
                    Am avut niste probleme grave de sanatate si o perioada n-am mai putut sa joc din pacate, doar fragmentat.
                    Chiar daca am lipsit, faptul ca am participat la precedentul concurs si n-am aparut in clasament, a fost o supriza pentru mine.
                    Voi continua sa particip la concursuri in masura in care imi va permite timpul.
                    Makarone se intoarce e pe bune.
                    Mult succes tuturor. A fost un concurs frumos insa din pacate cu o desfasurare lenta, in ciuda numarului mic de participanti.
                    La mai mare data viitoare si multumiri pentru eforturile organizatorilor impreuna cu gazdele care au fost amabile ca intotdeauna.
                    Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                    Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                    Oricine se joaca insa putini joaca...

                    Comentariu


                    • #85
                      Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                      Aaaa, pai stai ca ultimul turneu B de la București inca nu-i bagat in clasament. Felicitari pentru intoarcere.
                      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                      Comentariu


                      • #86
                        Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                        Postat în original de makarone
                        Mult succes tuturor. A fost un concurs frumos insa din pacate cu o desfasurare lenta, in ciuda numarului mic de participanti.
                        La mai mare data viitoare si multumiri pentru eforturile organizatorilor impreuna cu gazdele care au fost amabile ca intotdeauna.
                        Makarone,se vede ca nu prea ai mai fost la concursuri de ceva timp.
                        Desfasurare lenta?S-au dus vremurile in care care erau 40 de participanti ,iar concursul se termina dupa amiaza.
                        Am organizat multe concursuri,iar acessta mi s-a parut a avea un ritm foarte bun de joc(si datorita numarului mare de mese).Concursul la open s-a terminat inainte de oar 18:00.
                        Numar mic de participanti?82 de jucatori nu mi se pare un numar tocmai mic pentru un turneu B
                        In rest,iti urez si eu bine ai revenit!

                        Comentariu


                        • #87
                          Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                          Postat în original de makarone
                          Se inscrie si Macabinski Lucian la Amatori, din pacate nu mi-am gasit numele in clasamentul din 5 octobrie...
                          Makarone se intoarce.
                          Draga Lucian, bine ai revenit printre muritorii amatori.
                          Toata linia 640 a clasamentului iti apartine, mai ai acolo vreo 3 turnee inca in amintirea noastra, nu te-am uitat!
                          Succes la turneele viitoare!

                          Comentariu


                          • #88
                            Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                            Multumim gazdelor de la Top Tenis Arena, care ne-au pos la dispozitie 16 dintre mese, asa incat am putut incheia un turneu destul de aglomerat, cu grupe de cate 7 si 8 participanti, in mai putin de 8 ore de joc.

                            Comentariu


                            • #89
                              Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                              Postat în original de Rada_Catalin
                              Atentie.. la scor la Domnul Gigi spin .. ii plac punctele [ Pe mine ma furat 3 pct ]
                              Mie mi-a zis ca nu a dormit toata noaptea, asa ca e de inteles sa incurce scorul!

                              Comentariu


                              • #90
                                Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                Postat în original de Dan2
                                Postat în original de Rada_Catalin
                                Atentie.. la scor la Domnul Gigi spin .. ii plac punctele [ Pe mine ma furat 3 pct ]
                                Mie mi-a zis ca nu a dormit toata noaptea, asa ca e de inteles sa incurce scorul!
                                Atunci inseamna, ca dl Gheorghe este obosit mai tot timpul, si chiar ma mir cum de incurca scorul numai la juniori
                                Blade : Michael Maze Arylate Carbon
                                BARACUDA
                                TENERGY 64

                                Comentariu


                                • #91
                                  Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                  Stai linistit Catalin, si eu am patit sa-l prind pe domnul Gigi putin obosit, doar in valoare de un punct(important intr-adevar) dar am trecut repede peste. Consider ca greseala e omeneasca si cred ca toti mai gresim scorul la un moment dat, e datorita neatentiei la scor sau pur si simplu oboselii, mi s-a intamplat si mie sa gresesc, de aceea eu zic mereu cum zice adversarul pentru ca eu nu ma concentrez pe scor ci pe joc. Mi se intampla si la tenis de camp unde sunt si mai putine puncte! Dar nici sa gresesti 3 puncte...
                                  Ce mi se pare mie mai grav ca un jucator sa sufere de vedetism si sa desconsidere adversarul!
                                  Blade-Darker speed 90
                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                  Bh- Testing

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                    Am incercat sa ii readuc aminte jumatate de ora , dar hai sa o spun si pe asta :
                                    Am vrut sa juucam la masa din mijlocul salii , unde era spatiu cel mai bun , evident fiind oameni pe tusa , dansul a refuzat pt ca " ventilatorul ii bate in ceafa " .. De unde ventilator???? sau aer conditionat ?
                                    Apoi a spus sa mergem tocmai in coltul salii. Va asigur ca a facut-o special , eram in eliminatorii si evident nu vroia sa piarda, am avut 2-1 la seturi si 6-5 apoi a egalat , si a scos din "burta" 8-5 sau 8-6 , numai sunt sigur . Acele 2 puncte m-au influentat, si m-au luat toti nervii , apoi ce sa mai joc ? IN fine , sa se bucure de puncte .. Si felicitari pt locul 3
                                    Dar Dumnezeu cu siguranta a vazut
                                    Blade : Michael Maze Arylate Carbon
                                    BARACUDA
                                    TENERGY 64

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                      Te sfatuiesc sa ai arbitru din jucatorii din grupa, altfel nu ai decat sa te certi tu, un copil de 13 ani cu un domn de 50 si ceva de ani! Cam cine crezi ca-si va impune punctul de vedere?
                                      Blade-Darker speed 90
                                      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                      Bh- Testing

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                        Postat în original de Dado.daniel
                                        Te sfatuiesc sa ai arbitru din jucatorii din grupa, altfel nu ai decat sa te certi tu, un copil de 13 ani cu un domn de 50 si ceva de ani! Cam cine crezi ca-si va impune punctul de vedere?
                                        Anu trecut in Mai la Brașov acelasi personaj a incercat sa-l fure pe Jax la scor.....dar a renuntat la timp(desi vasilica avea 18 anisori pe atunci) ca scotea bolundu ala cutitu la el....
                                        Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                        Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                          Cel mai bine ar fi sa se joace cu pistoalele pe masa, ca la poker.
                                          Macar in faza eliminatorie.
                                          Eram langa masa din colt cand i-au "zburat" punctele lu' Catalin.
                                          Am crezut ca stie pruncu' ce face cand i le-a lasat, da' se pare ca pana la urma s-a incurcat.
                                          Joc oricand cu oricine.
                                          Nu ma intristez cand e 11-0 pt. adversar, ma bucur ca am jucat cu unu' mai bun.
                                          paleta: TBS & Baracuda 2,0 / Baracuda 2,0
                                          nivel: petarda spre pocnitoare

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                            Multumim tuturor jucatorilor care au onorat cu prezenta acest turneu de astazi, pe care ni-l dorim sa devina o traditie. El se va organiza in fiecare luna, pentru a permite cit mai multor jucatori sa isi masoare fortele in cel mai sportiv mod cu putinta...
                                            Am postat aici citeva filmulete facute in timpul concursului. Urmeaza si pozele...

                                            Un meci foarte disputat

                                            Va multumim si va asteptam si la urmatoarele concursuri !
                                            Echipa Top Tenis Arena

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                              Multumim si organizatorilor din partea Amatur - Domnii Dan Bodeanu si Rares Leorda
                                              TsE

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                                Scuze de interventie in cazul Rada Catalin - Gigi Spin, dar:
                                                - Daca faceti referire la masa 11, acolo bantuie un "alizeu" care-l bate pe jucatorul ce sta cu fata la intrare. Am jucat acolo contra lui Vali Popescu si el a simtit acelasi disconfort. De, batranetele, suntem mai sensibili;
                                                - Cel mai bine m-am simtit la mesele plasate lateral... am avut deranj minim din partea trecatorilor.
                                                - Pentru un punctaj cat mai corect, jucati cu arbitru - e cel mai simplu;
                                                - Tot ca regula de bun simt se presupune ca fiecare jucator repeta scorul inainte de a servi. Tu nu zici scorul, Cataline. Cei care spun scorul inainte de serva sunt cei care sunt deja patiti, ca tine acum. Inclusiv ordinea conteaza. Daca sunt neintelegeri, se rezolva usor, cu numai un punct. Oricine poate gresi, de aceea e bine sa fie mai multi de fata, sa se evite discutiile astea;
                                                Sper ca amadoi sa invete cate ceva.
                                                TsE

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                                  D-le Emil , am spus scorul ,
                                                  Chiar am intrebat cine serveste ca este 6-3 , a spus ca eu ,
                                                  Dupa sa`mi zica ca ma condus cu 5-1...
                                                  Blade : Michael Maze Arylate Carbon
                                                  BARACUDA
                                                  TENERGY 64

                                                  Comentariu


                                                  • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                                    Postat în original de makarone
                                                    Am castigat un meci in Grupele superioare cu domnul Nitu Florin, 3-2, si am anuntat.
                                                    Va rog frumos sa modificati clasamentul, nu e vorba de puncte, ci e vorba sa fie corect.
                                                    Multumesc anticipat
                                                    Confirm si eu ce spune dl. makarone. A fost o neintelegere, eu crezand ca a plecat am trecut scorul 3/0 pt. mine pe foaie, dar meciul s-a jucat si intr-adevar am pierdut cu 3/2. Nici eu nu joc pentru puncte si mi-ar placea ca si clasamentul sa reflecte realitatea.
                                                    Va multumesc anticipat.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X