Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" Brașov Open si Amatori memorialul "VASILE ZAMFIR" EDITIA a 3-a -05.02.2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Alexandrel Bv13
    a răspuns
    Scuze !!! am trecut la open pe Boaca Valentin 2v si la Amatorii pe Gheorghita Gabriel 1v si pe Pantaze Andrei 0v . Scuze inca o data.
    Ultima editare de Alexandrel Bv13; 12.feb.2011, 11:25.

    Lasă un comentariu:


  • Cosmin213
    a răspuns
    si Pantaze Andrei lipseste din clasament de la amatori

    Lasă un comentariu:


  • Coco Migea
    a răspuns
    Lipseste Boaca Vali din clasament open.

    Lasă un comentariu:


  • gaborinho
    a răspuns
    Cu respect ma adresez organizatorilor. ma numesc Gheorghita Gabriel, sunt din Cluj Napoca. Am participat la amatori, am fost in grupa 13 (s-a jucat la masa 11) cu Mostovoi, Rosu Gabriel, Todarcea, Dima sau Duma (un copil) si Iosub plus subsemnatul. La final am contabilizat o victorie cu 3-0 in meciul cu Iosub. Vad ca sunt trecut in clasament in grupa celor fara nici o victorie, ceea ce duce la anularea a 2 puncte obtinute pentru clasamentul general. V-as ruga daca se poate sa corectati si sa comunicati celor care efectueaza clasamentul Amatur.

    Lasă un comentariu:


  • Vali Suta
    a răspuns
    Postat în original de Alexandrel Bv13 Vezi post
    Clasament OPEN

    1.Durdun George
    2.Ilie Alexandru
    3.Macovei Liviu
    4.Roman Iulian
    5-8
    Valceanu Daniel
    Farkas Gabor
    Florescu Eleodor
    Enciu Alexandru
    9-12
    Traistariu Marius
    Morosanu Vasile
    Constantinescu Marius
    Govoreanu Florin
    13-20
    Dinca Daniel 2v sup
    Erdos Ferenc 1v
    Toma Florin 1v
    Bondoc Alexandru 1v
    Botarca Sorin 0v
    Dumitra David 0v
    Tigau Laurentiu 0v
    Tincu Laurentiu 0v
    21-36
    Danieliuc Gabi 3v inf
    Motoroi Costi 3v
    Migea Cornel 3v
    Savin Gabriel 2v
    Ceacarescu Cristian 2v
    Antal Denes 2v
    Radu Constantin 2v
    Boaca Valentin 2v
    Tarpan Stefan 1v
    Iancu Sorin 1v
    Urian Nicusor 1v
    Mihailescu Radu 1v
    Oprea Nicolae 1v
    Ciuca Dan 1v
    Pui Daniel 0v
    Szekeres Levente 0v

    Clasament AMATORI

    1.Szasz Erno
    2.Doncea Catalin
    3.Virlan Adrian
    4.Pusca Sergiu
    5-8
    Voicu Corneliu
    Rus Andrei
    Ivan Valentin
    Cotinghi Catalin
    9-16
    Constantinovici Ciprian
    Szakali Csaba
    Kiss Janos
    Olteanu Mihai
    Tecuschi Dan
    Marandici Adrian
    Olah Oliver
    Zavrigescu George
    17-32
    Popa Mircea
    Mostovoi Andrei
    Lakatos Zsolt
    Palaghita Remus
    Nistor Florin
    Lapadat Eugen
    Schuller Cristian
    Filip Dan
    Bulubasa Nicusor
    Martz Sebastian
    Tarau Vasile
    Bejinariu Alexandra
    Pitac Ovidiu
    Hutanu Alin
    Toma Iulian
    Chetronie Liviu
    33-49
    Dinu Gheorghe 2v sup
    Banu NIcolae 1v sup
    Aftenie Daniel 1v
    Zidaru Razvan 1v
    Munteanu Octavian 1v
    Rusea Gheorghe 1v
    Galiu Mihai 1v
    Tutoveanu Razvan 1v
    Ditu Daniel 1v
    Biro Attila 1v
    Weiss Simona 1v
    Craciunica Gabriel 1v
    Holban Dumitru 1v
    Teris Valeriu 1v
    Micu Iulian 1v
    Preda Nicolae 1v
    Todarcea Ioan 1v
    50-64
    Jozsa Peter 0v sup
    Nasui Dan
    Codreanu Laurentiu
    Badescu Nicolae
    Ciosu Robert
    Rosu Dan
    Ceparu Ioan
    Ghise Sorin
    Tipser Gabriel
    Ciocan Adrian
    Rosu Gabriel
    Preda Florin
    Postelnicu Ciprian
    Cazanel Gheorghita
    Padurariu Costel
    65-82
    Pandrea Vasile 3v inf
    Dumitrescu Victor
    Farkas Bence
    Eana Gabi 2v inf
    Onet Nicolae
    Cristovici Viorel
    Serb Robert
    Matei Dumitru
    Pascu Gabriel
    Pop Cornel
    Tudorache Constantin
    Micu Cosmin
    Szabo Tamas
    Constantin Ana
    Haran Alexandru
    Cristescu Cristian
    Caraman Mihai
    83-102
    Sass imre 1v inf
    Darie Dan
    Nica Ionut
    Achim Laurentiu
    Craciunica Andrei
    Craciun Gheorghe
    Paslariu Adrian
    Capatana Petrica
    Negrea Petru
    Urduzan Sever
    Coman Nicu
    Gheorghita Gabriel
    Balasescu Doru
    Chiper Ionel
    Suta Valentin
    Dinca Alexandru
    Grigore Alexandru
    Silviu Nicolae
    Marin Tudorel
    Duica Bogdan
    104-121
    Gogan 0v inf
    Serban Liviu
    On Ho
    Zamfir Marius
    Hriscu Florentina
    Busuioc Mihaita
    Andrei Cosmin
    Gheorghita Gabriel
    Jantea Florin
    Balasoiu Bogdan
    Nistoroiu Tiberiu
    Dumbrava Nicolae
    Caliman Eduard
    Mihai Sebastian
    Rusu Diana
    Dumitrescu Mircea
    Corb Octavian
    Pantaze Andrei
    Ultima editare de Vali Suta; 12.feb.2011, 11:30.

    Lasă un comentariu:


  • cosminTGV
    a răspuns
    mulumesc
    ---------- Post added 11 feb 11 at 15:04 ----------
    multumesc. ma scuzati

    Lasă un comentariu:


  • Antal Denes
    a răspuns
    Postat în original de cosminTGV Vezi post
    restul clasamentului?
    Vezi pag. 1

    Lasă un comentariu:


  • zoltikaa
    a răspuns
    Postat în original de Alexandrel Bv13 Vezi post
    S-a gasit un tricou negru,scrie butterfly pe spate si in fata feco.
    Ala este al lui Erdos.

    Lasă un comentariu:


  • cosminTGV
    a răspuns
    restul clasamentului?

    Lasă un comentariu:


  • Bogdan1995
    a răspuns
    Organizarea a fost foarte buna
    Incca o data felicitari organizatorilor !
    PS:Cei care comenteaza aiurea... mai bine s-ar abtine de la comentarile fara rost Domnul Vali are perfecta dreptate

    Lasă un comentariu:


  • Adrian Lazaroiu
    Vizitatorul a răspuns
    In legatura cu tricoul negru, este al meu ,numai ca pe fata scrie Dunlop si l-am uitat la Sibiu. Adumi-l te rog la Targoviște ! Uita-te mai atent ca poate gasesti si o minge Double Circle pe care am pierdut-o intr-a IX-a la scoala.
    Daca mai gasesti ceva descrie-l si eu am sa iti spun unde l-am pierdut.))

    Lasă un comentariu:


  • Alexandrel Bv13
    a răspuns
    S-a gasit un tricou negru,scrie butterfly pe spate si in fata feco.

    Lasă un comentariu:


  • Alexandrel Bv13
    a răspuns
    In primul rand ii multumesc ptr sprijinul acordat dl Dan Bodeanu in realizarea grupelor. Am incercat sa incepem la ora stabilita 9:00 dar 20 pers nu au ajuns si nici nu si-au anuntat retragerea, dar si asa cred ca ne-am miscat destul de repede Openul la 9:30 si la 10 au inceput si Amatori. Cred ca daca se faceau toate grupele in ziua turneului dura mai mult. Imi cer scuze ptr cele 3 mese(2 yasaka bunicele si 1 activ) pe care au jucat cei de la amatori. Concursul s-a terminat mai devreme decat se astepta multa lume,la 22:30 sa terminat Openul iar cei de la Amatori la 00:00. In total au fost 152 de participanti iar in contul AmaTur s-au strans 750 lei, maine ii voi depune in cont. Multumesc participantiilor pentru urarile de bine si nu numai.
    Ultima editare de Alexandrel Bv13; 07.feb.2011, 17:05.

    Lasă un comentariu:


  • dorudinca
    a răspuns
    In primul rând cred ca cei care s-au ocupat de organizarea acestui turneu , merita felicitari pentru tot ce au facut.In mare parte timpii morți au fost eliminați prin anunturile care se faceau la statie de fiecare data când era cazul iar competiția a început fara ?nt?rziere ,menu-ul ok si la timp...ceea ce m-a dezgustat si nu sunt singurul, este modul cum trateaza unii jocurile din grupele inferioare si cele superioare adica cedarea meciurilor in favoarea unora si in defavoarea altora( in toata aceasta familie care este Amatur sunt prieteni si prietenii si e normal sa fie asa ,dar pana la a ceda jocuri in mod intenționat e totola lipsa de respect si de fair- play. De mai bine de 2 ani de zile sunt in circuit si nu am avut ce sa reprosez nici actualilor si nici foștilor amaturisti (exemple de jucatori fair- play sunt destule,Alex Ciobanu (nu ceda un singur set chiar daca pentru el nu conta ) , Bogdan Trifu , Bodeanu Mihai, Radu Costica , Aurel Fratea, Toma Florin si exemlele ar continua...iar la acest turneu au fost astfel de cazuri ( se știu ei bine care sunt) si asta e un aspect ce poate deveni periculos pentru AMATUR... In rest sa auzim de bine !

    Lasă un comentariu:


  • Ceausescu
    a răspuns
    Buna ziua. Sunt si eu in asentimentul colegilor mei brasoveni privind organizarea. Am participat pentru prima data insa voi incerca si eu sa-mi dau cu parerea. Sunt de acord ca unii din participanti veniti din alte localitati au fost punctuali insa au mai fost altii care datorita distantei au intarziat 20 , 30 40 de minute.... acceptabil avand in vedere alte conditii gen trafic etc etc. Puneti-va in pielea unor oameni veniti de la 200-300 de km care intarziind jumatate de ora n-ar mai fi fost primiti. Cum v-ati fi simtit ? Banuiesc ca o concesie de o ora a putut face oricine si banuiesc ca in final toata lumea s-a simtit excelent chiar daca au jucat doar 5 meciuri cum am jucat eu . Cu stima si la mai mare .. Ionut Nica ... participant.

    Lasă un comentariu:


  • kux
    a răspuns
    Cateva imagini de la turneu.....

    Lasă un comentariu:


  • Durdun Gheorghe
    a răspuns
    Un turneu foarte reusit din toate punctele de vedere, m-am simtit foarte foarte bine (nu de alta da am fost acasa)
    Aa, un singur minus
    - nu au fost saltele de dormit in sala )

    Lasă un comentariu:


  • Vali Suta
    a răspuns
    Alex,Mircea,Dan,
    v-am spus ceva cu o zi-doua pana-n turneu,ca in mod sigur se va gasi un prost,poate doi,care au sa spuna ceva negativ indiferent de cum s-ar desfasura turneul si oricare ar fi calitatea acestuia ca si organizare.
    Cum poti caracteriza un ins care spune "pacat de atmosfera placuta de la acest turneu",..adica..ai pare rau ca a fost atmosfera super,etc.
    Mai domnule frustat,mare parte din noi nu numai ca ne trezim mai din noapte ca tine,mai ne si cazam cate 2 nopti pe unde reusim,si facem multe altele fara a le etala aici..si stii pentru ce ?..pentru o atmosfera cautata ca cea cum a fost la Brașov !
    Faptul ca am gasit-o,a fost o reusita deplina in ceea ce priveste organizarea!
    Daca ai avea 2 minute ti-as explica aceste diferente care inca nu le intelegi !
    Ultima editare de Vali Suta; 07.feb.2011, 13:24.

    Lasă un comentariu:


  • Tarpan Stefan
    a răspuns
    Postat în original de Chuck Vezi post
    Departe de mine intentia de intretine o situatie conflictuala ! Dar, totusi cateva observatii NU trebuie sa deranjeze! Ora de incepere sa fie intr-adevar ora de incepere! Mai ales ca tot a fost anuntata pe site! Nu se anunta si atunci era cu totul alta poveste ! Si ma repet intarzierea lasa loc la discutii !!....Si daca tot suntem la observatii care nu ar trebui sa deranjeze, ar fi trebuit asigurate si mai multe despartitoare pentru
    fiecare din mese !!.....Inca o data NU trebuie sa va simtiti deranjat....nu aceasta era intentia...Cat despre invitatia de a organiza la randul meu un turneu...va multumesc pentru idee, este intr-adevar o idee interesanta...Cu acelasi respect C Cristescu (un umil participant la turnee, sculat cu noaptea in cap sa ajunga la timp conform orelor anuntate)
    Plusuri
    1) Dintre toate turneele la care am participat, turneul de la Brașov a inceput cel mai repede.
    2) Dintre toate turneele la care am participat, turneul de la Brașov a avut cele mai multe despartitoare
    3) Taxa a fost modica in comparatie cu ce s-a oferit.
    4) Turneul s-a terminat destul de repede luand in considerare numarul de participanti
    Minus
    - Pe site m-am inscris la Amatori si cu o zi inainte de turneu nu eram trecut pe liste la Open. Cand am ajuns la turneu ,am aflat ca tre' sa joc la open ,pentru ca media punctelor castigate la turneele la care am participat a fost 18(locul in clasament fiind in jur de 200).
    Nu stiu daca mai faceam 700 km dus intors ca sa joc 6 meciuri.

    In concluzie, a fost unul dintre cele mai bine organizate turnee la care am participat, felicitari organizatorilor.
    Nu va suparati pe Chuck, Chuck (Norris) poate sa aplaude cu o singura mana. Noi restul participantilor o sa aplaudam cu amandoua.

    Lasă un comentariu:


  • Chuck
    a răspuns
    Postat în original de Vasile Mircea Vezi post
    Domnule Chuck daca deschideti ochii bine o sa vedeti o parte din clasament pe prima pagina ( restul va fi afisat in zilele urmatoare). Si daca nu ati fost multumit de organizarea noastra si tot ne criticati atat, eu personal va rog sa organizati dumneavoastra un turneu la București ( sunt foarte curios ce organizare ar iesi)
    Cu respect Vasile Mircea ( organizator al turneului de la Brașov)
    Departe de mine intentia de intretine o situatie conflictuala ! Dar, totusi cateva observatii NU trebuie sa deranjeze! Ora de incepere sa fie intr-adevar ora de incepere! Mai ales ca tot a fost anuntata pe site! Nu se anunta si atunci era cu totul alta poveste ! Si ma repet intarzierea lasa loc la discutii !!....Si daca tot suntem la observatii care nu ar trebui sa deranjeze, ar fi trebuit asigurate si mai multe despartitoare pentru
    fiecare din mese !!.....Inca o data NU trebuie sa va simtiti deranjat....nu aceasta era intentia...Cat despre invitatia de a organiza la randul meu un turneu...va multumesc pentru idee, este intr-adevar o idee interesanta...Cu acelasi respect C Cristescu (un umil participant la turnee, sculat cu noaptea in cap sa ajunga la timp conform orelor anuntate)

    Lasă un comentariu:


  • ciprian constantinovici
    a răspuns
    a fost un turneu bine organizat, meniul a fost excelent, eu personal m-am simtit foarte bine..felicitari si cu siguranta am sa particip la urmatoarele turnee

    Lasă un comentariu:


  • Vasile Mircea
    a răspuns
    Postat în original de Chuck Vezi post
    Nicio problema ! Intarzierea face parte la fel din " Excelenta organizare a turneului Brașov" Felicitari organizatorilor !
    Domnule Chuck daca deschideti ochii bine o sa vedeti o parte din clasament pe prima pagina ( restul va fi afisat in zilele urmatoare). Si daca nu ati fost multumit de organizarea noastra si tot ne criticati atat, eu personal va rog sa organizati dumneavoastra un turneu la București ( sunt foarte curios ce organizare ar iesi)
    Cu respect Vasile Mircea ( organizator al turneului de la Brașov)

    Lasă un comentariu:


  • Chuck
    a răspuns
    Postat în original de toth laszlo Vezi post
    restul clasamentului la open+amatur va rog.

    Nicio problema ! Intarzierea face parte la fel din " Excelenta organizare a turneului Brașov" Felicitari organizatorilor !

    Lasă un comentariu:


  • Antal Denes
    a răspuns
    Alex ,Vasilica ce faceti ?
    Lumea asteapta .

    Lasă un comentariu:


  • tipseragt
    a răspuns
    poze 2

    Lasă un comentariu:

Who has read this thread:
Procesare...
X