Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A GURA HUMORULUI O+A, sâmb?t? 12 februarie - invitat de onoare OTILIA BADESCU

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TURNEU A GURA HUMORULUI O+A, sâmb?t? 12 februarie - invitat de onoare OTILIA BADESCU

    TURNEU A LA GURA HUMORULUI O+A SAMBATA 12 FEBRUARIE- "CUPA PARTIA SOIMUL"
    Localitate : Gura Humorului
    Invitat de onoare OTILIA BADESCU !!!!
    Sistemul Open +Amatori !
    ORA INCEPERII
    Ambele categorii vor incepe la ora 9.30 (va rugam sa fiti prezenti la sala inainte de ora noua pentru validarea inscrierilor)
    LOCATIE: Sala de sport din incinta complexului turistic Arinis.
    Parcarea in complex este chiar langa sala .
    http://www.sportdakiro.com/images/Cl...rta_Arinis.pdf
    Daca veniti dinspre Bucuresti la primul semafor , dupa ce ati intrat in oras ,o luati la stanga ,treceti calea ferata ,imediat la dreapta apoi prima strada la stanga ,veti intalni indicatoare spre Complexul Arinis.
    Daca veniti dinspre Bistrita treceti de sensul giratoriu din centrul orasului , tineti drumul spre Suceava apoi la semafor faceti dreapta ,apoi dreapta si imediat stanga.
    Numar de mese: 16 - Butterfly , Donic , Imperial , Active
    SPATIU DE JOC: conditii de joc foarte bune , similare Reghin
    Se asigura masa , apa si cafea.
    O firma de cattering va fi prezenta la sala pentru a va lua comenzile . Puteti alege orice pizza doriti din oferta firmei .
    TAXA PER JUCATOR: 35 RON
    Separat se va strange cotizatia Amatur pentru anul 2011 in valoare de 10 ron pentru cei care nu au achitat aceasta taxa .
    MATERIALUL DE PREMIERE: cupe locurile 1-3, diplome tricouri si medalii –ambele categorii
    SISTEMUL DE JOC: grupe inferioare (6-8 jucatori), superioare, eliminatorii
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR:
    * La inscriere va rugam sa precizati categoria la care doriti sa participati.
    * La Open vor juca jucatorii din primii 60 in clasament ,cei care au coeficient minim 18 la turneele A si jucatorii din divizia B
    * Daca exista jucatori care nu indeplinesc unul din cele doua criterii dar vor sa joace la Open sunt rugati sa precizeze acest lucru la inscriere.
    * NR. DE CAPI DE SERIE : conform clasamentului AmaTur la zi
    IMPORTANT!
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR se va face pe forum ,mail sau telefonic pana vineri 11 Februarie ora 19.00 .
    ATENTIE !
    Pentru a beneficia de timp si oportunitatile venirii in orasul nostru,
    In ziua concursului NU se mai fac inscrieri !
    Grupele vor fi facute de vineri seara.
    Participantii inscrisi in liste care nu se prezinta la turneu si nu-si anunta retragerea pana vineri orele 21, vor fi inregistrati prezenti si vor acumula 0 puncte.
    Sala de sport este situata intr-o zona nemaipomenita !!! Puteti petrece clipe de neuitat in Gura Humorului nu numai la concurs ci si vizitand zona (5km Voronet, 5km Manastirea Humorului ), partia de schi, care este intr-o stare excelenta , patinuarul natural,si nu in ultimul rand daca vreti sa va „racoriti”, luati-va si costumele de baie cu voi ! Vis-a-vis de sala este o piscina acoperita . Program 12-16; 17-19
    Posibilitati de cazare:
    Hotel Ramona : 34 locuri de cazare -35 lei patul
    www.ramona.rowww.hotel.ramona.ro
    Tel. O722 456 399 sau 0722 558 583
    Posibilitate de mic dejun la cerere.
    CASA TEO - 3 MARGARETE
    Relatii Emanuel Havrici tel. 0744 637 319
    Localitate Capu Codrului (la 6,5 km distanta de Gura Humorului drumul European E 85 ,situata vis -a -vis de terenul de sport si brutaria "PRIETENIA "
    8 camere duble pret pentru participantii la concurs 60 lei per camera
    Posibilitate de mic dejun la cerere.
    Pentru ambele locatii precizati pentru concursul de tenis de masa.
    Mai multe detalii pe site www.sportdakiro.com si pe http://sportdakiro.blogspot.com/

    Cateva precizari de ultima ora.
    Sala va fi incalzita prin grija primarului din localitate .
    Incepand cu prima saptamana din Februarie , timp de cinci saptamani in fiecare weekend se desfasoara in Gura Humorului Serbarile Zapezii -muzica ,dans si voie buna . Va voi tine la curent cu programul activitatilor !
    In prima saptamana concerteaza: IRIS !
    Aveti in miniaturi atasate informatiile necesare .
    Va asteptam!
    Tocmai am primit confirmarea domnisoarei Otilia Badescu de a ajunge la turneu !
    In cursul zilei maine va voi prezenta si programul activitatilor din cel de-al doilea weekend Serbarile Zapezii.
    Cu parere de rau trebuie sa anunt ca Serbarile Zapezii de saptamana aceasta s-au amanat ... din cauza conditiilor admosferice. E prea cald!!!
    Daca temperatura va scadea sub -4 grade tunurile de zapada de pe partie vor putea intra in functiune , deci se va schia.
    NU POT SA PROMIT NIMIC IN ACEST LUCRU !
    Oricum turneul de tenis merge mai departe.
    Fișiere atașate
    Ultima editare de Dakiro; 10.feb.2011, 16:17.
    Dan Chirap
    www.sportdakiro.com
    email: contact@sportdakiro.com

  • #2
    Multumiri participantilor,si, daca va placut turneul va mai asteptam pe la noi !
    Clasamentul final:
    Open:
    1 Farkas Gabor Tg.Mures
    2 Ilies Ioan Radauti
    3 Mosneagu Marius Falticeni
    4 Nemtoi Gabriel Suceava
    5-8 Carpovici Boris Falticeni
    Morosanu Vasile Suceava
    Gogu Gabriel Cluj Napoca
    Orza Catalin Suceava
    9-12 Cozma Catalin Falticeni
    Fratea Aurel Constanta
    Ciobanu Gabriel Vatra Dornei
    Ursan Viorel Radauti
    13-16 Govoreanu Florin Cisnadie
    Corcoz Costin Focsani
    Vlaisan Vasile Vicovu De Jos
    Spanu Vasile Vicovu De Jos
    17-20 Antohi Horea Bistrita
    Bujoreanu Neculai Falticeni
    Chirap Dan Gura Humorului org.
    Apostol Lucian Iasi
    Amatori:
    1 Ursulean Vasile Straja
    2 Ciubotariu Andrei Moinesti
    3 Onufrei Ciprian Botosani
    4 Motisan Dragos Mangalia
    5-8 Ursulean Florin Straja
    Ureche Ioan Botosani
    Balauca Cornel Botosani
    Subcinski Alexandru Suceava
    9-16 Iordachi Adrian Adjud
    Vlase Dorin Adjud
    Pop Eugen Bistrita
    Purdila Dan Falticeni
    Pascu Mugurel Mangalia
    Havrici Emanuel Capu Codrului
    Rosca Niculai Galanesti
    Duceac Catalin Botosani
    17-32 Paslaru Ionel Focsani
    Panaite Ionel Mangalia
    Constantinovici Ciprian Suceava
    Groza Florin Cluj Napoca
    Chiurtu Viorel Mangalia
    Chiriac Felician Mangalia
    Tarpan Stefan Suceava
    Capra Arthur Vatra Dornei
    Mironescu Adrian Botosani
    Ursescu Iulian Radauti
    Hagatis Andrei Vatra Dornei
    Danila Anton Braila
    Lungu Sandel Braila
    Valcu Alin Botosani
    Boicu Liviu Vatra Dornei
    Marcu Vasile Vatra Dornei
    33-36 Ciocan Marius Dornesti
    Berba Gelu Frasin
    Ungureanu Petru Roman
    Moraru Eugen Iasi
    37-48 Csaba Zedler Agnita
    Rusu Radu Falticeni
    Farkas Bence Tg.Mures
    Strugariu Ciprian Radauti
    Feraru Sebastian Falticeni
    Cucolas Laurentiu Falticeni
    Volosciuc Tiberiu Vatra Dornei
    Pogorevici Mircea Gura Humorului
    Preda Virgil Falcau
    Achitei Marian Berchisesti
    Roman Claudiu Botosani
    Faraon Robert Iasi
    49-60 Medeleanu Stefan Mangalia
    Donisan Jenica Dornesti
    Hetriuc Petrica Suceava
    Achitei Dan Suceava
    Tatarau Tudor Gura Humorului
    Popescu Lucian Dornesti
    Barascu Daniel Falticeni
    Corneanu Sorin Botosani
    Bostan Bianca Botosani
    Tiganescu Ionut Stulpicani
    Cojocaru Adrian Suceava
    Nastasa Gheorghe Falticeni
    61-71 Georgescu Cristi Radauti
    Zamosteanu Ionut Dornesti
    Firu Cristian Vatra Dornei
    Barascu Cristian Falticeni
    Burga Florin Focsani
    Corneanu Gabriel Botosani
    Burga Dan Focsani
    Bostan Luiza Botosani
    Gradinescu Dan Bacau
    Jucan Gheorghe M-rea Humorului
    Scutaru Ciprian Suceava
    La Open au fost 4 grupe inferioare de cate 5, urmate de superioare de 4 , apoi eliminatorii de 8 . La Amatur au fost 12 grupe inferioare urmate de 12 superioare din care s-au calificat primii doi + primii 8 cei mai bine clasati de pe locul 3. Au urmat apoi eliminatorii de 32.

    Multumiri tuturor celor care au inteles ca avand pregatite grupele cu o seara inainte castigam mult timp si terminam turneul la o ora rezonabila. Turneul a inceput la ora 10.00 si din cauza conditiilor atmosferice. Inca o data multumiri celor care au reusit sa ajunga la timp Sambata dimineata cu toate ca zapada si-a facut de cap chiar cu cateva ore inainte de inceperea turneului.
    La Open nu s-a prezentat o persoana iar la Amatori doua.
    E un pas inainte !
    Turneele s-au terminat in jurul orei 19. 30 cu toate ca am facut o pauza de o jumatate de ora pentru a rezolva problema condensului din sala.
    S-au strans 330 lei pentru cotizatia amatur.
    Va multumesc si va mai astept !
    HAI AI NOSTRI!
    Aici gasiti fotografii de la turneu:
    http://www.sportdakiro.com/tenisdemasafoto.php
    Ultima editare de Dakiro; 16.feb.2011, 22:52.
    Dan Chirap
    www.sportdakiro.com
    email: contact@sportdakiro.com

    Comentariu


    • #3
      Rezervat inscrierilor .

      ATENTIE !!! Inscrierile se termina Vineri 11.02 ora 19 !


      Lista celor inscrisi pana Joi 10.02 ora 24; 60 la amatori, 20 la open

      1. Ursulean Florin Straja 85
      2. Ursulean Vasile Straja 86
      3. Ureche Ioan Botosani 87
      4. Motisan Dragos Mangalia 92
      5. Panaite Ionel Mangalia 106
      6. Iordachi Adrian Adjud 107
      7. Medeleanu Stefan Mangalia 123
      8. Vlase Dorin Adjud 128
      9. Constantinovici Ciprian Suceava 137
      10. Chiriac Felician Mangalia 162
      11. Purdila Dan Falticeni 167
      12. Chiurtu Viorel Mangalia 170
      13. Duceac Catalin Botosani 183
      14. Balauca Cornel Botosani 195
      15. Ciubotariu Andrei Moinesti 215
      16. Rusu Radu Falticeni 262
      17. Pascu Mugurel Mangalia 268
      18. Capra Arthur Vatra Dornei 283
      19. Mironescu Adrian Botosani 288
      20. Ursescu Iulian Radauti 289
      21. Zamosteanu Ionut Dornesti 365
      22. Strugariu Ciprian Radauti 384
      23. Havrici Emanuel Capu Codrului 388
      24. Farkas Bence Tg.Mures 396
      25. Donisan Jenica Dornesti 412
      26. Hagatis Andrei Vatra Dornei 439
      27. Paslaru Ionel Focsani 452
      28. Rosca Niculai Galanesti 494
      29. Danila Anton Braila 505
      30. Subcinski Alexandru Suceava 539
      31. Achitei Dan Suceava 598
      32. Firu Cristian Vatra Dornei 607
      33. Volosciuc Tiberiu Vatra Dornei 611
      34. Ciocan Marius Dornesti 700
      35. Pogorevici Mircea Gura Humorului 743
      36. Hetriuc Petrica Suceava 770
      37. Rosca Adela Galanesti 856
      38. Popescu Lucian Dornesti 958
      39. Lungu Sandel Braila 1052
      40. Valcu Alin Botosani 1054
      41. Dascalu Denis Vatra Dornei 1062
      42. Boicu Liviu Vatra Dornei 1119
      43. Velniciuc Liviu Suceava 1381
      44. Tatarau Tudor Gura Humorului 1395
      45. Barascu Daniel Falticeni 1400
      46. Rosca Niculai Jr Galanesti 1452
      47. Onufrei Ciprian Botosani 1500
      48. Nastasa Gheorghe Falticeni 1765
      49. Barascu Cristian Falticeni 1842
      50. Marcu Vasile Vatra Dornei nou
      51. Burga Florin Focsani nou
      52. Corneanu Sorin Botosani nou
      53. Aioanei Petrica Campulung Mold nou
      54. Corneanu Gabriel Botosani nou
      55. Liahu Doru Botosani nou
      56. Burga Dan Focsani nou
      57. Bostan Luiza Botosani nou
      58. Bostan Bianca Botosani nou
      59. Gradinescu Dan Bacau nou
      60. Roman Claudiu Botosani nou



      Open:

      1. Farkas Gabor Tg.Mures 3
      2. Cozma Catalin Falticeni 12
      3. Fratea Aurel Constanta 15
      4. Carpovici Boris Falticeni 18
      5. Ciobanu Gabriel Vatra Dornei 29
      6. Mosneagu Marius Falticeni 31
      7. Morosanu Vasile Suceava 34
      8. Corcoz Costin Focsani 38
      9. Antohi Horea Bistrita 59
      10. Andrei Dan Piatra Neamt 114
      11. Ilies Ioan Radauti 125
      12. Spanu Vasile Vicovu De Jos 127
      13. Bujoreanu Neculai Falticeni 143
      14. Nemtoi Gabriel Suceava 157
      15. Gogu Gabriel Cluj Napoca 209
      16. Tarpan Stefan Suceava 226
      17. Orza Catalin Suceava 286
      18. Gatea Marius Piatra Neamt 407
      19. Rusu Lucian Constanta 528
      20. Ursan Viorel Radauti 531

      Ultima editare de Dakiro; 10.feb.2011, 23:42.
      Dan Chirap
      www.sportdakiro.com
      email: contact@sportdakiro.com

      Comentariu


      • #4
        primul la inscrieri si castigatorul turneului la amatori
        Constantinovici Ciprian
        BLADE: NITTAKU SEPTEAR
        FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
        BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

        jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

        Comentariu


        • #5
          parerea ta
          poate o sa joci in finala cu mine, daca nu ne intalnim pana atunci

          Tarpan Stefan-Amatori
          Blade:O chinezarie
          FH:TG2 (No 19)
          BH:Super Anti

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de ciprian82 Vezi post
            primul la inscrieri si castigatorul turneului la amatori
            Constantinovici Ciprian
            Cipri nu te lasa intimidat , vrem sa te vedem pe podium .

            Comentariu


            • #7
              Zamosteanu Ionut, Dornesti - Amatori
              Sa nu dai de mine pe parcurs dl Ciprian ca nu mai ajungi in finala..Te fac cu o tuica ceva?
              Yasaka Mark V GPS/:TSP Blazze off- :\Yasaka Mark V GPS

              Comentariu


              • #8
                Hurjui Dorel -amatur
                Hurjui Dorel Jr -amatur
                ---------- Post added 31 ian 11 at 21:33 ----------
                sper sa trec iar de grupe.......si in catva ani sa ajung pe podium
                ---------- Post added 31 ian 11 at 21:43 ----------
                din Fratautii-Vechi

                Comentariu


                • #9
                  Si noi speram atat dumneavoastra cat si baiatu
                  Va asteptam in forma maxima!!!

                  Comentariu


                  • #10
                    domnule Dan ,
                    scrieti ceva despre caldura din sala !
                    multumesc !
                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                    FH: Tenergy 05 FX
                    BH: Tenergy 05 FX

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de ursuleanvasile Vezi post
                      domnule Dan ,
                      scrieti ceva despre caldura din sala !
                      multumesc !
                      Din cauza acestui lucru am intarziat cu postarea anuntului pe site .Pentru inceput am incercat sa fac concursul in alta locatie (fara prea mari sorti de izbanda) apoi am discutat cu primarul orasului si am rezolvat cu caldura . Va fi suficienta ! Sursele de caldura vor functiona non-stop la putere maxima incepand de vineri dimineata pana dupa terminarea concursului . Asa ca... HAI AI NOSTRI !
                      Dan Chirap
                      www.sportdakiro.com
                      email: contact@sportdakiro.com

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de JonnyMorano Vezi post
                        Zamosteanu Ionut, Dornesti - Amatori
                        Sa nu dai de mine pe parcurs dl Ciprian ca nu mai ajungi in finala..Te fac cu o tuica ceva?
                        hmm imi dai de gandit ... finala ... tuica ... finala ... tuica ... bine atunci, am ales tuica pana in finala
                        BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                        FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                        BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                        jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Dakiro Vezi post
                          Din cauza acestui lucru am intarziat cu postarea anuntului pe site .Pentru inceput am incercat sa fac concursul in alta locatie (fara prea mari sorti de izbanda) apoi am discutat cu primarul orasului si am rezolvat cu caldura . Va fi suficienta ! Sursele de caldura vor functiona non-stop la putere maxima incepand de vineri dimineata pana dupa terminarea concursului . Asa ca... HAI AI NOSTRI !
                          multumim frumos !
                          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                          FH: Tenergy 05 FX
                          BH: Tenergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #14
                            Vlase Dorin-Adjud:amatori
                            TB ALC/05FX

                            Comentariu


                            • #15
                              din Straja :
                              amatorii :

                              Ursulean Vasile
                              Ursulean Florin
                              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                              FH: Tenergy 05 FX
                              BH: Tenergy 05 FX

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X