Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Amatur Romania"- turneu A+ - Botoșani 23.07.2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sectacol la reveniri in setul decisiv ,felicitari protagonistilor .

    Comentariu


    • Felicitari Dragos........, ma bucur pt tine
      Ma Lin Soft
      Yasaka Rakza 7
      Xiom Yanus

      Comentariu


      • Este mare pacat ca un turneu A+,desfasurat intr-o locatie perfecta d.p.d.v a conditiilor de joc s-a bucurat de un impact redus in randul amaturistilor,putin peste 100 jucatori fiind prezenti.Un centru t.d.m puternic precum Iasul,aflat aproape de Botoșani,a fost reprezentat doar de-o mana de baieti.Galațiul ..ce sa mai zic..nici unul.Si lista ar putea continua.
        Dl Bodeanu a propus ca din 2012 turneele A+ sa nu se mai desfasoare in lunile de vara pentru a nu se suprapune cu concediile,ceea ce mi se pare corect.
        Dnii Apian si Rusu au avut mare bataie de cap cu sistemul incercat(de voie de nevoie) in premiera la acest turneu ,cel in care unii amaturisti au dorit sa joace si la Open.
        Cu toate eforturile facute,timpii morti nu au putut fi eliminati in totalitate,grupele inferioare la Open lungindu-se cu vreo 2-3 ore din acest motiv.S-a convenit sa renuntam cu desavarsire la acest sistem.
        Dl Nistorica a coordonat partea de aranjare a salii si asigurarea cateringului,achitandu-se impecabil de sarcini.
        Felicitari organizatorilor si castigatorilor,multumiri participantilor!
        of all the things i lost i miss my mind the most

        Comentariu


        • Postat în original de cata_60 Vezi post
          Este mare pacat ca un turneu A+,desfasurat intr-o locatie perfecta d.p.d.v a conditiilor de joc s-a bucurat de un impact redus in randul amaturistilor,putin peste 100 jucatori fiind prezenti.Un centru t.d.m puternic precum Iasul,aflat aproape de Botoșani,a fost reprezentat doar de-o mana de baieti.Galațiul ..ce sa mai zic..nici unul.Si lista ar putea continua.
          Dl Bodeanu a propus ca din 2012 turneele A+ sa nu se mai desfasoare in lunile de vara pentru a nu se suprapune cu concediile,ceea ce mi se pare corect.
          Dnii Apian si Rusu au avut mare bataie de cap cu sistemul incercat(de voie de nevoie) in premiera la acest turneu ,cel in care unii amaturisti au dorit sa joace si la Open.
          Cu toate eforturile facute,timpii morti nu au putut fi eliminati in totalitate,grupele inferioare la Open lungindu-se cu vreo 2-3 ore din acest motiv.S-a convenit sa renuntam cu desavarsire la acest sistem.
          Dl Nistorica a coordonat partea de aranjare a salii si asigurarea cateringului,achitandu-se impecabil de sarcini.
          Felicitari organizatorilor si castigatorilor,multumiri participantilor!
          O solutie ar fi si, alegerea locatiilor de desfasurare a turneelor A + cit mai in centrul tarii, pentru ca accesul sa fie usor si mai ieftin

          Comentariu


          • Turneele A+ sunt 3-zonale(Ardeal,Muntenia,Moldova) si 1-turneul final.Acesta a fost A+ Moldova.Botoșaniul asigura deocamdata cea mai buna locatie de desfasurare a unui turneu in conditii de temperatura ridicata,de la anul si Piatra Neamț va avea o Polivalenta de ultima generatie.Chestia cu locatia in centrul tarii e valabila pt turneul final,unde e de presupus ca se strang campionii Amaturi judeteni de peste tot,precum si multi alti iubitori ai t.d.m.
            Ma refeream in cele de mai sus la cei aflati foarte aproape si care n-au venit.
            De fapt a fost si de la Deva cineva daca nu ma inseala memoria..
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • Din pacate, asa cum a mentionat si Catalin, jocul si la open si la amatori s-a dovedit un esec., iar acest sistem a fost incercat tocmai deoarece nr de participanti a fost mult mai mic decat se anticipase, cred ca a fost turneul A+ cu cea mai slaba prezenta din ultimii 3 ani. Cu tot efortul depus si de mine si de Florin a fost imposibil sa tinem evidenta celor peste 20 de concurenti care au jucat si colo si dincolo, dar din pacate nici marea lor majoritate nu a colaborat cu organizatorii si cu capii de serie ... principiul a fost am platit taxa de inscriere, mi se rupe in continuare, sa se dea organizatorul peste cap sa faca si sa dreaga.

              Sala s-a prezentat in conditii foarte bune, nu a fost la fel de cald cum a fost la Călărași de exemplu, dar avand in vedere conditiile atmosferice in sala a fost mereu racoare, nu s-a facut condens, lumina a fost ok, nu extraordinara dar ok ... una dintre cele mai bune sali in care s-au tinut concursuri.
              Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

              FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
              BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

              Comentariu


              • as vrea sa vad clasamentul de ieri!
                ---------- Post added 24-Jul-2011 at 13:05 ----------
                as vrea sa vad clasamentul de ieri!

                Comentariu


                • Felicitari Dragos! Acum spun cu certitudine - RAMAI O VALOARE!

                  Comentariu


                  • Felicitari domnului Motisan Dragos pentru rezultatul obtinut!
                    Blade: DHS Hurricane King-FL
                    FH: Xiom Omega IV Asian-MAX
                    BH: Yasaka Razka 7 soft-MAX
                    Glue:Butterfly Free Chack

                    Comentariu


                    • Bravo DRAGOS !!!

                      Comentariu


                      • Amatori:
                        1-4
                        Motisan Dragos - Mangalia
                        Purcaru Nasta - Cluj
                        Savin Gabriel - Brașov
                        Miron Mihai - Cluj

                        Open
                        1-4
                        Rusu Cristian - București
                        Nascu Serban - Cluj
                        Gogu Gabriel - Cluj
                        Apian Florin - Bistrița
                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • Faptul ca se disputa si la Botoșani astfel de concursuri este de bun augur pentru botosaneni, pentru sportul national in definitiv (adica poate si un capat de tara se sustina concursuri de acest gen) si cred ca absolut toti concurentii merita mii de multumiri din partea noastra pentru ca, stim cu totii ca se fac eforturi financiare si nu numai pentru a fi prezenti la astfel de competitii cu atat mai mult cu cat ele sunt desfasurate in capete de tara cum ar fi Botoșaniul.
                          Personal multumesc tuturor ca au fost prezenti la Botoșani si organizatorilor ca s-au gandit si au decis sa organizeze si aici o editie a Cupei Amatur Romania.
                          Pe final am vazut ca toti concurentii au fost mai mult decat multumiti de conditiile oferite si ca organizatorii s-au straduit si au reusit sa asigure o buna desfasurare a concursului.
                          Accesul amatorilor la open a fost intr-adevar un esec (timpi pierduti, oboseala, meciuri fortate sau anulate, asteptarea concurentilor de la open la amatori, etc).
                          Numarul de participanti posibil sa fi fost mic si din cauza desfasurarii lui intr-o perioada de concedii dar, cred ca daca ar fi fost si mediatizat intr-un ziar local (ceea ce nu stiu daca s-a intamplat) numarul concurentilor ar fi fost altul, cu atat mai mult cu cat titulatura de "Cupa Amatur Romania" ar fi trebuit sa atraga mai multi concurenti din interior si/sau orasele invecinate.
                          Cred ca aceasta sarcina ar trebui sa revina tuturor organizatorilor locali (obligatoriu celor din oraselor invecinate desfasurarii concursului), printr-un anunt de 2/3 zile intr-un ziar sau local (eventual repetat). Preturile anunturilor sunt mici la ziarele locale si ar trebui sa se deconteze din fondurile stranse de la concurenti. La urma urmei se poate instaura si o taxa media de 1 sau 2 lei/jucator, pentru ca ea se va percepe numai pentru turneele A+. Ma rog, e doar o idee.
                          Felicitari castigatorilor, un BRAVO tuturor concurentilor, multumiri organizatorilor si celor ce s-au implicat pentru buna desfasurare.
                          Respect,
                          Blade: lemn off...ce lemn !
                          Bh: cu tepi
                          Fh: fara tepi

                          Comentariu


                          • Bine am revenit acasa ..... cu o cupa
                            ... nu eu .... ci Gabi Savin
                            Felicitari Dragos .... green green grass from.... Mangalia
                            Felicitari Nasta .... recunoaste cel mai greu meci la-i avut cu mine :P
                            Felicitari Mihai .... ai obtinut ce-ai vrut
                            Gabi pe tine te-am felicitat tot drumu'

                            Openistilor si voua felicitari ... ati prezentat un recital de tenis.

                            Organizatorilor ... La mai mare !!!

                            Pe data viitoare

                            Cu respect

                            Ionut Nica


                            Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
                            FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
                            BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

                            Comentariu


                            • bravo Dragos....felicitari.
                              blade: Zhang Jike Super ZLC
                              fh: Butterfly Tenergy 05
                              bh: Dr. Neubauer Killer

                              Comentariu


                              • As vrea sa multumesc tuturor participantilor la turneu si in mod special acelora care au tinut sa respecte numele acestei competitii, venind cu efort si sacrificii de la mari distante. Multumesc deasemenea organizatorilor, care au facut eforturi deosebite, achitandu-se cu bine de o sarcina deosebit de dificila.
                                Felicitari laureatilor, cu o mentiune speciala laureatilor de la amatori, deoarece au stiut sa reziste tentatiei de a alerga dupa doi iepuri, implinindu-si astfel scopul pentru care au participat!
                                Felicitari lui Dragos si echipei de la Mangalia, care au castigat un titlu muncit si meritat!
                                Ultima editare de Dan2; 24.iul.2011, 22:23.

                                Comentariu


                                • Felicitari castigatorilor si multumim pt toate concurentilor, multumim organizatorilor mai ales pt eforturule Florin Apian cu toate asta a obtinut si un rezultat foarte bine multumim si felicitam pt rezultate obtinut si celor ce s-au implicat pentru buna desfasurare. Multumim pt toate prietenele noastra care a batut atata drum pt a participa concursul Botoșani. Multumim la toate amaturist. Mai ales prietene nostra din Cluj din Mangalia din București Sibiu si celalalte prietene nostra.

                                  Bravo Cristi si bravo Dragos felicitare si succes in contuniare.

                                  Comentariu


                                  • Organizatorii de la Botoșani multumesc tuturor participantilor .

                                    O munca foarte solicitanta si deloc simpla a avut domnul Apian Florin.In afara de domnul Misu Nistorica si Cozma Catalin care au facut parte dintre organizatorii acestui concurs,sa nu-i uitam nici pe domnii Bodeanu Dan si Rusu Cristian.Experienta lor s-a vazut in buna desfasurare a concursului in conditiile date cu toate ca accesul amatorilor la open s-a dovedit a nu fi pe placul tuturor in primul rand datorita timpilor morti(o parte din ei mi-au transmis personal acest lucru).

                                    Sa nu-l uitam pe Mehmet,care desi nu s-a numarat printre organizatori si-a adus o contributie importanta.

                                    Multumiri domnului Volodea Ivan,presedintele Asociatie Judetene de Tenis de Masa din Botoșani pentru baza materiala.

                                    Multumiri domnului Ursulean Vasile pentru mese si pentru toata munca depusa(cei de la Rădăuți si-au facut singuri treaba de la inceput si dupa terminarea concursului).

                                    Comentariu


                                    • Dupa terminarea concursului am gasit in sala:
                                      -o sapca kaki(de copii cred)
                                      -un prosop galben cu alb
                                      -un tricou gri
                                      Ma puteti contacta la numarul 0756 337 103 - Cornel Balauca.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de cornelus3 Vezi post

                                        Multumiri domnului Ursulean Vasile pentru mese si pentru toata munca depusa.
                                        cu placere , si alta data tot cu placere,
                                        Felicit si eu organizatorii , premiantii si toti participantii...
                                        am crezut ca fug dupa doi iepuri si sa prind macar unu...
                                        am crezut ca pot juca vreo 20 de meciuri fara probleme, dar cre'ca am ,,inbatranit", si la un moment dat am cedat fizic,
                                        altfel jucam eu finala cu ,,fetita"...ha,ha as fi vrut eu
                                        Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                        FH: Tenergy 05 FX
                                        BH: Tenergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • vrem sa vedem un clasament cat de repede!

                                          Comentariu


                                          • scuze ca nu am avut timp pt. poze ,
                                            cei care au facut poze , ii rugam sa posteze...
                                            Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                            FH: Tenergy 05 FX
                                            BH: Tenergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • felicitari concurentilor!

                                              Comentariu


                                              • Ionut, recunosc ca am avut un meci destul de tensionat si plin de emotii ...A fost un turneu reusit, felicitari organizatorilor.Si ne bucuram ca 4 clujenii au ajuns in semifinale... Mult succes in continuare, mai dorim turnee , si asa ospitalitate buna!

                                                Comentariu


                                                • Totul e bine cand se termina cu bine , felicitari participantilor ,organizatorilor ,Florin si Cristi ne-au tinut aproape[ parca au simtit ca vor avea rezultate ] si nu in ultimul rand a celor din umbra care au pus umarul atat financiar cat si timpul acordat acestui turneu [ aici se vor recunoste si singuri ]
                                                  P.S. Ati fost atentionati de dl.Cozma asupra caderi fizice ce poate avea loc concurand simultan !
                                                  '' Pescarul care nu stie sa foloseasca minciogul scapa prada ''
                                                  Toate cele bune,la buna vedere !

                                                  Comentariu


                                                  • Clasamentul este postat pe prima pagina
                                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X