Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU B, București- CUPA VIVA SPORT, 20.08.2011 Open + AMATORI

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TURNEU B, București- CUPA VIVA SPORT, 20.08.2011 Open + AMATORI

    Turneu B, București- Cupa VIVA SPORT, 20.08.2011 Open + AMATORI
    DATA: Sambata 20 august 2011
    LOCALITATEA: București
    ORA:10.00am ;
    SALA: VIVA SPORT TT - sos. Oltenitei nr. 103, sector 4 ( http://www.vivasportclub.ro ); PARCARE GRATUITA
    NR MESE: 11 ( 5 Sponeta, 6 Donic Waldner);
    SPATIU DE JOC: excelent ;
    TIMPUL PROBABIL ALOCAT: 10.00 - pana se termina ;
    NUMARUL MAXIM DE JUCATORI ADMISI: 60-80;
    TAXA PARTICIPARE: 25 lei in avans sau 30 lei in ziua concursului ( SE ASIGURA APA UN SANDWICH SI CEAI CALD); ;
    MATERIALUL DE PREMIERE: OPEN si AMATORI : o cupa medalii si diplome pentru primii 3 clasati;PRIMII 10 CLASATI PRIMESC ABONAMENTE LA SALA
    SISTEMUL DE JOC:grupe inferioare, grupe superioare ; eliminatoriu(set. 3 din 5).si semifinale;finala(set. 4 din 7).
    INSCRIEREA: forum, telefonic, pana sambata 20 august ora 09,30 am
    ORGANIZATORI: Tanase Tiberiu 0723 678 078, Tanase Horia 0722 257 558 ; VIVA SPORT CLUB 0733 108 475 ;
    E-Mail: contact(at)viva-sport.ro
    - LA TURNEUL OPEN vor fi înscrisi:
    Jucatorii amatori aflati in primii 60 in clasamentul Amatur;
    Jucatorii amatori cu media turneelor A de minim 18p;
    Jucatorii legitimati;
    Jucatorii amatori care nu indeplinesc conditiile de mai sus dar isi exprima optiunea de a participa la Turneul OPEN;
    -pentru a avea loc turneul OPEN sunt necesari minim 10 participanti
    - LA TURNEUL AMATORI vor fi inscrisi
    Jucatori amatori cu media turneelor A mai mica sau egala cu 17;
    jucatorii aflati la prima participare intr-un turneu AmaTur
    - vor fi stabiliti capii de serie pentru fiecare categorie.
    Ultima editare de VivaShop; 15.aug.2011, 14:34.
    Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
    http://www.VivaSportShop.ro

  • #2
    CLASAMENT AMATORI :
    1.Codreanu Adrian 15h full time
    2.Cocolos Alexandru 10 h full time
    3.Dumitru Gheorghe 5 h full time
    4.Vranceanu Mihai 10h dimineata
    5.Tanase Horia experienta
    6.Stanciu Andrei 10hdimineata
    7.Coroianu Mircea 10h dimineata
    8.Surcel Alexandru 10h dimineata
    9.Vasilescu Remus 10h dimineata
    10Tanase Tiberiu experienta
    11.Papacu Bejoli
    12.Popescu Andrei
    13.Berzan Alexandru
    14.Buf Raducu
    15.Ivan dan
    16.Gherasim Costel
    17.Uta Cosmin
    18.Troe Vlad
    19.Gheorghe Dumitru
    20.Stefanescu Marian
    21.Cristea Ecaterina
    22.Ghita Alexandru
    23.Schuller Ilie
    24.Filoteanu Adrian
    25.Popa Liviu
    26.Spac Doru
    27.David Cristian
    28.Matei Cristian
    29.Vranceanu Gabriel
    30.Dobritoiu Dragos
    31.Zamfiratos Amir
    32.Palcau Andrei
    33.Ionita Alexandru
    34.Ionita Cristian
    35.Zahiu Marius
    36.Spac Teo
    37.Pletea Liviu
    38.Crenicenco George
    CLASAMET OPEN
    1.Ilie Alexandru 10h full
    2.Burlacel Ionut 5h full
    3.Alexandrescu Marius 10h dimineata
    4.Motoroi Costi
    5.Lungu Cosmin
    6.Ivan Narcis
    7.Tiosea Oana
    8.Tiosea Niculae
    9.Macelaru Eugen
    FELCITARI TUTUROR PARTICIPANTILOR
    Ultima editare de VivaShop; 22.aug.2011, 14:13.
    Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
    http://www.VivaSportShop.ro

    Comentariu


    • #3
      poze sala


      poze premiere

      Ultima editare de VivaShop; 22.aug.2011, 13:02.
      Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
      http://www.VivaSportShop.ro

      Comentariu


      • #4
        Cernicenco George Daniel-Turneul pentru amatori
        Ma inscriu sa capat experienta,adversarii vor fi cei mai buni cu care am jucat vreodata cu siguranta,dar tocmai asta imi place,sa invat de la cei mai buni
        Lemn:Butterfly Liu Shiwen
        FH: Tenergy 05
        BH: Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          Sunt curios cum o sa iasa acum cu nr.celor ce se vor inscrie, dupa discutiile de data trecuta privind taxa de 30 lei, dubla fata de celelalte turnee b.
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • #6
            Daniel, taxa a fost parca 25 de lei. Sau cel putin eu atat am platit.
            Tinand cont de conditiile de concurs asigurate si de premiile oferite, este justificata aceasta suma. Taxarea intarziatilor incearca sa reduca asteptarea la afisarea grupelor.
            Si sa stii ca durata concursului a fost aproape de a unui A.
            Topoloveni: Taxa poate varia in functie de implicarea autoritatilor locale si a sponsorizarilor.
            Mai sunt si alte locatii unde taxa este mai mare...
            Pe de alta parte, esti liber sa organizezi tu concursuri cu 15 lei de persoana, si apoi sa pui bugetul pe site.
            Ultima editare de Emil Tudor; 15.aug.2011, 09:58. Motiv: Completare Phaeninho
            TsE

            Comentariu


            • #7
              Turneu B - Topoloveni - 20 august 2011
              16 MESE APROBATE ITTF
              .....
              TAXA/JUCATOR: 15 RON
              .....
              MATERIALUL DE PREMIERE: diplome, cupe, medalii + tombola cu tragere la sorti; se castiga tricouri Amatur, vin de Botarcani si magiun de Topoloveni!
              .....
              SE ASIGURA PENTRU FIECARE JUCATOR: o sticla de apa plata si 3 sandvisuri;

              Faceti voi calculele )
              Gioerex )

              Comentariu


              • #8
                Comparatia poate nu e realista dar de ce numesti intarziati jucatorii ce platesc taxa in ziua concursului? Taxarea suplimentara a mai fost pusa in aplicare dar pt jucatorii ce se inscriu in ziua concursului, nu pentru cei ce platesc in ziua concursului.
                Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                Comentariu


                • #9
                  Din moment ce te inscri telefonic s-au pe forum nu exista justificare , poate nici atunci cand vi direct la sala .

                  Comentariu


                  • #10
                    Off topic:

                    Domnule Denes, din curiozitate va intreb ... torturati limba romana intentionat, sau sinteti natural si nu depuneti nici un efort in mod special pentru asta ... ? E greu sa ma abtin sa nu va atrag atentia cind vad atita singe in doua propozitii si doar citeva cuvinte ... si totusi la o virsta destul de inaintata ... pacat de timpul scurs ...
                    Ultima editare de filoteanuadrian; 15.aug.2011, 13:44. Motiv: Off topic
                    Timo Boll ALC
                    FH: DHS 3 NEO 2.2
                    BH: DHS 3 NEO 2.2

                    Comentariu


                    • #11
                      Sfat amical ....daca puneti o taxa de 25 de lei ...ar trebui macar sa puneti si ceva abonamente la sala ca premii....asta in cazul in care doriti sa aveti ceva participanti in ziua turneului...

                      Altfel s-ar putea ca bucurestenii sa prefere sa se duca la Topoloveni...unde din cate vad...e mai multa mancare la un pret mai mic

                      Bafta !
                      Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                      Comentariu


                      • #12
                        Nu inteleg de ce nu scrie de abonamente ; in mesajul principal erau ; primii 10 clasati primesc abonamente la sala ; sambata si duminica nu am putut posta sub nici forma pe tenisdemasa.ro
                        Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                        http://www.VivaSportShop.ro

                        Comentariu


                        • #13
                          Din placerea de a vedea reactii cat mai inrarjite .

                          Comentariu


                          • #14
                            Aftenii Daniel-București
                            Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
                            Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
                            Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

                            Comentariu


                            • #15
                              problema e ca la concursurile din AMATUR ar trebuii sa se acorde premii simbolice si nu o groaza de abonamente etc pentru ca asta e ideea unui concurs amatur.

                              Comentariu


                              • #16
                                Chiar nu inteleg opiniile unora dintre participanti! Fiecare este liber sa aleaga unde merge fara a fi nevoie sa facem comentarii la adresa organizatorilor de turneu sau comparatii de genul: la Topoloveni e mai multa mancare la bani mai putini...
                                Fiecare organizator se straduieste sa faca totul cat mai bine posibil, sunt convins de asta si cred ca sunt rare concursurile (sub 10%) unde s-a urmarit realizarea unui mic profit de pe urma turneului (care pana la urma nu este de fapt profit, pentru ca rasplateste munca, deloc usoara!, a celor care s-au ocupat de organizare si care altfel o fac voluntar, de dragul de a avea ca oaspeti colegii din Amatur).
                                Unii organizatori sunt privilegiati si beneficiaza de anumite avantaje in raport cu ceilalti: o chirie mai mica la sala, o sponsorizare sau alte beneficii care inlesnesc organizarea unui turneu (a punctat foarte bine Emil Tudor mai sus).
                                Faptul ca se pot face si la București turnee ar trebui sa ne bucure si nu se ne faca sa aruncam cu reprosuri (conditiile de joc asigurate de Viva Sport sunt excelente si acest lucru costa foarte multi bani in București, ca dovada ca sunt extrem de putine locuri unde se poate juca in conditii bune). Cred ca nu ne permitem luxul de a-i speria pe cei care se incumeta totusi sa intreprinda ceva pentru tenisul de masa bucurestean!

                                Le urez mult succes colegilor de la Viva Sport la organizarea turneului si sper sa am cat mai repede ocazia sa ii vizitez!
                                www.clubarena08.ro

                                Comentariu


                                • #17
                                  Sunt total de acord cu punctul de vedere al lui Sorin, motiv pentru care merita punctajul maxim pentru reputatie!
                                  Tocmai pentru ca am remarcat eforturile baietilor de la Viva Sport de a oferi conditii cat mai bune de joc, voi lasa pe planul doi analiza privind taxa de inscriere si ma voi inscrie la turneu.
                                  Daca nu doresc sa particip la turneu, nu ma inscriu si gata, prefer sa nu fac remarci malitioase care pot influenta participarea altor competitori.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Si totusi prieteni ... Nu speriati spiritul "Amatur" !
                                    Rudius

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Sorine eu am facut acel comentariu doar pt ca am observat ca INITIAL organizatorii pusesera si premii in abonamente de sala care ulterior ( dintr-o eroare tehnica cred, ceva cu site-ul) au disparut. Nu inteleg ce e rau in a face anumite comparatii intre concursuri desfasurate concomitent. Eu unu nu cred ca voi participa la vreunul din cele 2 concursuri insa pot sa-mi dau cu parerea vizavi de taxa, conditii, premii ...etc. Nu am facut nici o remarca malitioasa sau vreun reprosh cuiva...la urma urmei fiecare patron face ce vrea...
                                      Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Am fost la 2 turnee la aceasta locatie acum un an si m-am simtit super.Faptul ca arata mult mai bine nu poate decat sa ma bucure si atunci cand voi reveni in București,sigur voi trece pe aici.Cat despre nesfarsitele tente de a carcoti taxa de participare....deja nu-si mai au sensul in comentarii.
                                        Va doresc un concurs reusit !

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Coroianu Mircea, București ..Amatori
                                          Badman Reloaded on Nittaku new defence!

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Am si eu o parere!Taxa de participare o stabileste organizatorul(25/30 lei pt.B mi se pare mult,dat fiind faptul ca am organizat unul).Sunt cheltuieli si trebuie suportate de catre participanti care doresc abonamente ca premii...Cat despre greselile domnului Antal nu trebuie discutat,de ce? Nu vor mai scrie pe forum decat''asi'' in exprimare.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Stanciu Andrei - București - amatori

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Buna dimineatza, tin sa va anunt ca nu voi participa la acest turneu. Multa bafta participantilor!!!

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Vranceanu Mihai- amatori
                                                  Vranceanu Gabriel- amatori

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X