Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B Bacău 08.10.2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    din Roman vor veni 4 baieti

    Comentariu


    • #27
      De la Comănești
      Nistor Florin
      Martz Sebastian
      Rosu Gabriel
      Filip Dan(batranelul)
      Alexandrescu Marian
      Craciun Gheorghe
      Parvu Cornel
      Bulubasa Nicusor
      Blade: Xiom Strato
      FH: Tenergy 05
      BH: Tenergy 05

      Comentariu


      • #28
        Din Moinesti:
        Parnica Leonid
        Dumitru Cosmin
        Si la copii se inscriu:
        Lacatusu Eduard
        Harlea Tudor
        Bolovan Tudor
        Bejan Cristian
        Stamate Stefan

        Comentariu


        • #29
          Vine si Sofian Corneliu,Suceava,pozitia 504

          Comentariu


          • #30
            din Tecuci se inscriu: Bodin Ion
            Munteanu Octavian
            Va multumim!

            Comentariu


            • #31
              Cred ca va fi un turneu tare. Ne vedem tomorrow!
              Blade: Timo Boll Spirit FL
              FH: Tenergy05
              BH: Tenergy05

              Comentariu


              • #32
                Din Tecuci mai participa: Chetron Liviu
                Multumimi!

                Comentariu


                • #33
                  din Suceava
                  Vaculisteanu Ionut- amatori

                  Comentariu


                  • #34
                    Predescu Levente si Nistor Iosif se retrag din turneu...motivul: probleme cu transportul
                    BL: Der Materialspezialist Revolution All+
                    FH: Andro Rasant Grip 1,9
                    BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

                    Comentariu


                    • #35
                      S-au terminat inferioarele ?
                      Bafta mai departe .

                      Comentariu


                      • #36
                        Dupa indelungi schimburi de mingi s-a terminat si turneul de la Bacău. Multumim celor 40 de participanti cat si insotitorilor acestora ca ne-au onorat cu vizita.
                        Clasament locurile I-IV
                        Locul I Parnica Leonid Moinesti
                        Locul II Erdos Ferenc Miercurea Ciuc
                        Locul III Capusa Bogdan Bacău
                        Locul IV Tiganesteanu Adrian Bacău
                        BLADE:Kreanga Aeros
                        BH:Tibhar Torpedo
                        FH: Globe National

                        Comentariu


                        • #37
                          un turneu foarte tare ! o organizare buna , felicitari castigatorilor si participantilor
                          Lemn : Yasaka Sweeden Classic
                          Fh : Butterfly bryce
                          Bh : Butterfly bryce

                          Comentariu


                          • #38
                            Clasamentul partial pe prima pagina
                            BLADE:Kreanga Aeros
                            BH:Tibhar Torpedo
                            FH: Globe National

                            Comentariu


                            • #39
                              Eu nu am jucat cu domnul Martz pentru locurile 16-17?

                              Comentariu


                              • #40
                                Ai jucat cu domnul Martz pentru a intra in eliminatoriul de 16 intr-adevar, dar cei pe care i-am pus pe locurile 17 si 18 erau calificati deja numai ca ei au renuntat la concurs deci in concluzie tu esti pe locul 19
                                BLADE:Kreanga Aeros
                                BH:Tibhar Torpedo
                                FH: Globe National

                                Comentariu


                                • #41
                                  A fost un turneu lung, obositor.
                                  Parerea mea despre organizare:
                                  D-lor, daca scrieti 8 mese, sa fie 8 mese si turneul sa sase joace pe 8 mese si nu pe 5 cum a fost la inceput.Si de unde a aparut concursul pt copii? La descrierea concursului nu se scria ca va fi si pt copii... Nu e normal ca un turneu B sa se termina tarziu.
                                  Cei care au facut eliminatoriul, daca ziceti ca e turneu amatur, sa faceti dupa regulament si nu dupa regulile casei si la intamplare fara tragere la sorti. Luati clasamentul pt pozitionarea favoritilor pe tablou.Asa si la grupe inferioare...

                                  Restul, felicitari castigatorilor!
                                  Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                  Backhand> Yasaka Raksa 9
                                  Forehand> Yasaka Raksa 7

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Datorita faptului ca m-am ocupat de organizare accept si felicitarile cat si nemultumirile.Recunosc ca nu m-am implicat in organizarea eliminatorului fiindca nu s-a tinut cont de parerea mea. cat despre grupe, cele inferioare au fost facute dupa programul de pe site cu ajustari la cei din aceeasi localitate, iar superioarele la fel dupa una din cheile de pe site. va declar ca a fost ultimul turneu in care m-am implicat alaturi de alti colaboratori si la care am platit taxa de participare la fel ca ceilalti concurenti .Majoritatea participantilor din zona stiu despre ce e vorba. Mai bine golan decat activist, mai bine erou decat comunist.
                                    BLADE:Kreanga Aeros
                                    BH:Tibhar Torpedo
                                    FH: Globe National

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Venind vorba de grupele superioare, sa-mi explice cineva cum este posibil ca 2 din aceeasi grupa inferioara sa se cada si in superioare? Ieri am vazut asta a 2-a oara. Si la Comănești s-a gresit... Nu-mi explic de ce va complicati asa...
                                      Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                      Backhand> Yasaka Raksa 9
                                      Forehand> Yasaka Raksa 7

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        un exemplu daca se poate
                                        BLADE:Kreanga Aeros
                                        BH:Tibhar Torpedo
                                        FH: Globe National

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Felicitari organizatorilor, (cred ca unii ar trebui sa stie si sa piarda) ar fi mai elegant.
                                          Ne vedem la Marasesti.
                                          Blade: Xiom Strato
                                          FH: Tenergy 05
                                          BH: Tenergy 05

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            A fost in grupa a 4-a superioara Preda si Rojnita, ei au fost impreuna cu mine in grupa inferioara...

                                            Aici nu e vorba de a stie sa pierzi sau nu, nu cu asta-i problema ci cu refacerea tabelului de eliminatoriu. In afara de primii 8 favoriti restul trebuia tras la sorti si trebuia uitat la faptul ca doi care au jucat in superioare sa nu se cada iarasi in primul tur eliminatoriu.

                                            Pe mine nu ma intereseaza ca am pierdut in optimi.M-am saturat sa tot ma chinui impotriva unor palete(si nu impotriva jucatorilor) ca lumea cred ca vrea sa invete de la adversar si nu de la paleta.Pacat ca tenisul de masa se distruge cu materiale...
                                            Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                            Backhand> Yasaka Raksa 9
                                            Forehand> Yasaka Raksa 7

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Nu prea esti fair-play. Cand ai castigat cateva meciuri impotriva unor ierbari mai slabi inainte sa pierzi in eliminatorii nu ai avut nimic de obiectat in ceea ce priveste materialele fiecaruia si cum distrug ele tenisul. Ca nota informativa pentru viitor sa stii ca toti adversarii tai pana la mine aveau ierburi frictionless care nu ajuta la chop=ul de la distanta de cat sa puna mingea pe masa cu atat backspin cat topspin dai tu(sper sa ma intelegi)....pe cand eu folosesc o iarba cu multa frictiune care ajuta la adaugarea de si mai mult backspin loviturilor tale de altfel destul de spectaculoase dar care nu deranjeaza un aparator relativ bun asa cum tind sa ma consider. Ce e deranjant e ca acuzi materialele fara sa spui ca ai pierdut pentru ca nu ai reusit sa returnezi servicii si retopspinuri date cu softul, de la un ierbar cu o paleta foarte lenta.....ceea ce pe mine ca eventual atacant m-ar face sa tac si sa ma antrenez mai asiduu.Daca iti aduci aminte.cam toate exclamatiile tale deloc apreciative \la adresa jocului meu au venit in urma retopspinurilor mele si nicidecum vreunei ciudatenii venite din zimtii mei, de altfel eu joc destul de curat cu iarba mea, chop-ul de la semidistanta si distanta nedistrugand jocul asa cum o fac altii. In schimb pe Erdos nu l-am vazut plangandu-se de antispinul domnului Parnica in finala desi a pierdut si el contra materialului. E o discutie intreaga pe alte post-uri in legatura cu cei care au materiale dar te indemn sa pui o iarba globe979 pe un lemn si sa vezi cat e de rapida si de greu controlabila si apoi sa spui ca distrugem jocul. Nu e chiar asa precum crede majoritatea...trantesti o iarba pe un lemn si avansezi automat 300 de locuri in amatur in 3 concursuri.....daca ar fi asa cred ca mai mult de jumatate din cei aflati sus ar fi ierbari... uita-te ce usor i-ai batut pe cei care nu stiu sa dea un topspin sau un retopspin.Ierbarii cu ceva pretentii au de antrenat 2 tipuri de joc pe cand voi doar unul asa ca daca stai bine sa te gandesti e mai greu pentru noi si daca nu stapanesti iarba cum trebuie la un moment dat ea devine un dezavantaj. Ai dat vreodata un tosppin cu o iarba pe rever sau ai invartit in mana pe parcursul unui punct paleta de cateva ori gandindu-te in acelasi timp ce unghiuri trebuiesc modificate pentru ca lovitura sa fie eficienta cu orice parte a paletei lovesti la un moment dat? Poate ca toata teoria asta a ta ar putea sa se schimbe dupa ce citesti randurile astea si sa mai apreciezi si pe cel care foloseste un material in mod eficient.......perceptia generala a softistilor e ca intotdeauna pierd doar pentru ca de partea cealalta a fileului a stat o paleta necunoscuta si nicidecum cineva sa o si manuiasca.Daca m-as plange si eu ca tu folosesti power sponge, tensor, speed glue etc.si lemne cu multe +++-uri in coada nu as cadea in ridicol? Spor la treaba cu antrenamentele si sper sa ne mai intalnim si la alte concursuri ,.....unde evident o sa te bat din nou(glumesc).
                                              Ultima editare de adr_ia_n; 13.oct.2011, 23:32.
                                              bty joo sae hyuk / bty defense 2
                                              victas v20 xiom omega 5 tour
                                              tsp curl p1r feint long 2

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Subscriu...Apropo ce iarba ai, ca nu o ai in semnatura?
                                                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Multumesc pentru sustinere. Eu folosesc chiar globe 979 rosie ox pe un lkt toxic 3. Sper sa nu degenereze in altceva discutia noastra dar am o situatie pentru softisti. Am jucat astazi cu un partener de joc.....care a avut rabdarea de mai bine de un an si ceva incoace sa invete sa joace contra ierbii desi a mancat batai crunte foarte mult timp de la mine si acum sincer ma cam bate pe unde ma prinde(nu ma supar...avansam impreuna)...insa astazi mi-a dat o multime de tusuri si fileuri care pot scoate din minti orice jucator cat ar fi el de calm.....insa nu l-am vazut refuzand multimea de puncte facute astfel pe motiv ca ele nu ar fi spectaculoase sau mai rau.....ca ar fi distrus frumusetea jocului asa cum ne acuzati ca am face noi ierbarii.Restul de softisti cum abordeaza aceasta speta? Partenerul meu acum ii cauta numai pe ierbari la concursuri sa le rupa zimtii, bravo lui!!!! restul de plangaciosi sa isi canalizeze frustrarile in antrenament mai intens. Nu vreau sa par vreun mare jucator doar din vorbe dar ca un sfat tehnic pt softistii mofturosi: "daca dati mai multe topspinuri din block-ul unui soft sa stiti ca nu sunteti neparat urmasii lui timo boll.....dati 3-4 din superblock sau original sau dintr-un chop agresiv de la semidistanta cu o iarba cu frictiune si apoi sa va credeti indreptatiti sa criticati ierbarul care tine paleta in mana.........sau oare iarba care are la capatul manerului un jucator?" pana atunci......shhhhhhh!!!!!!!!!!
                                                  bty joo sae hyuk / bty defense 2
                                                  victas v20 xiom omega 5 tour
                                                  tsp curl p1r feint long 2

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Am reusit sa pun clasamentul final al concursului. Pentru discutii despre echipament se poate vorbi la ,,ECHIPAMENT'' deci va rog ierbarii sa continuati pe forumul dedicat.
                                                    BLADE:Kreanga Aeros
                                                    BH:Tibhar Torpedo
                                                    FH: Globe National

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X