Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU B" - Cluj-Napoca - Amatori-"A" + OPEN -"O"-12.11.2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    felicitari BAIA MARE!

    Comentariu


    • #27
      Imi cer scuze domnului Cirpaci. Nu merita un asemenea comportament din partea mea.

      Comentariu


      • #28
        Multumesc gazdelor pentru ospitalitate!!
        Eram dator de acum 2 luni, cind la Tuneul B organizat la Pitești, locul I la Open a fost cistigat de un clujean: Gabi Gogu
        Referitor la sistemul de joc, nu as vrea sa intru in polemici cu organizatorii, fiecare face cum crede de cuviinta, dar din discutiile si cu alti participanti de la OPEN, a fost o pierdere de timp, atit pentru cei de la OPEN cit si pentru AMATORI.
        Si ca sa exemplific, in grupele jucate la gramada, au fost meciuri dintre un OPEN-ist si un AMATOR, ce s-au incheiat 11-1; 11-1; 11-1 Ce a inteles fiecare? nimic. decit ca au trecut 15 minute in care cel de la OPEN nu s-a incalzit, iar cel de la AMATORI nu a putut sa puna nici-o minge pe masa!!!.
        Astfel ca adevaratul turneu , pe categoriile specificate de OPEN si AMATORI a inceput la ora 13:00
        Singurul avantaj la sistemului propus este ca fiecare jucator joaca 4-5 meciuri in prima grupa la gramada, si apoi inca 4-5 meciuri la categoria lui.
        Probabil ca de aceea jucatori din Cluj, nu participa la acest tip de turneu, deoarece primele 3 ore sunt pierdere de timp. Asa cum zicea in alte posturi D-l Tudor Precup, e bine ca fiecare sa joace si sa stea acolo unde-i este locul.
        Sper sa nu se supere organizatorii, a fost doar un mesaj si din partea altor participanti.

        Comentariu


        • #29
          frumos turneul,si eu zic ca fiecare isi organizeaza turneul cum vrea

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de florin toma Vezi post
            Eram dator de acum 2 luni, cind la Tuneul B organizat la Pitești, locul I la Open a fost cistigat de un clujean: Gabi Gogu
            Asa este, Florin. Erai dator cu o revansa, insa imi para rau ca nu am putut sa iti fiu adversar. Din pacate pt. mine, meniscul meu nu este refacut complet.
            Te felicit pt. rezultatul acesta de la Cluj.
            Numai bine!

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de florin toma Vezi post
              Multumesc gazdelor pentru ospitalitate!!
              Eram dator de acum 2 luni, cind la Tuneul B organizat la Pitești, locul I la Open a fost cistigat de un clujean: Gabi Gogu
              Referitor la sistemul de joc, nu as vrea sa intru in polemici cu organizatorii, fiecare face cum crede de cuviinta, dar din discutiile si cu alti participanti de la OPEN, a fost o pierdere de timp, atit pentru cei de la OPEN cit si pentru AMATORI.
              Si ca sa exemplific, in grupele jucate la gramada, au fost meciuri dintre un OPEN-ist si un AMATOR, ce s-au incheiat 11-1; 11-1; 11-1 Ce a inteles fiecare? nimic. decit ca au trecut 15 minute in care cel de la OPEN nu s-a incalzit, iar cel de la AMATORI nu a putut sa puna nici-o minge pe masa!!!.
              Astfel ca adevaratul turneu , pe categoriile specificate de OPEN si AMATORI a inceput la ora 13:00
              Singurul avantaj la sistemului propus este ca fiecare jucator joaca 4-5 meciuri in prima grupa la gramada, si apoi inca 4-5 meciuri la categoria lui.
              Probabil ca de aceea jucatori din Cluj, nu participa la acest tip de turneu, deoarece primele 3 ore sunt pierdere de timp. Asa cum zicea in alte posturi D-l Tudor Precup, e bine ca fiecare sa joace si sa stea acolo unde-i este locul.
              Sper sa nu se supere organizatorii, a fost doar un mesaj si din partea altor participanti.
              Stimate dl.Florin Toma

              sa dat o mare lupta în mine sa va dau o replica sau sa ignor ce ati scris. Datorita faptului ca dl. Munteanu Mircea a dat deja replica am ales varianta a doua.
              PS.Felicitari pt. locul ?nt?i! Cupa dvs. si diploma este la dl. Rusu Stefan. Nu ati stat sa o primiti .Stiu, era pierdere de timp pt.dvs!
              Ultima editare de Radu Serban; 13.nov.2011, 12:05.

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de florin toma Vezi post
                Multumesc gazdelor pentru ospitalitate!!
                Eram dator de acum 2 luni, cind la Tuneul B organizat la Pitești, locul I la Open a fost cistigat de un clujean: Gabi Gogu
                Referitor la sistemul de joc, nu as vrea sa intru in polemici cu organizatorii, fiecare face cum crede de cuviinta, dar din discutiile si cu alti participanti de la OPEN, a fost o pierdere de timp, atit pentru cei de la OPEN cit si pentru AMATORI.
                Si ca sa exemplific, in grupele jucate la gramada, au fost meciuri dintre un OPEN-ist si un AMATOR, ce s-au incheiat 11-1; 11-1; 11-1 Ce a inteles fiecare? nimic. decit ca au trecut 15 minute in care cel de la OPEN nu s-a incalzit, iar cel de la AMATORI nu a putut sa puna nici-o minge pe masa!!!.
                Astfel ca adevaratul turneu , pe categoriile specificate de OPEN si AMATORI a inceput la ora 13:00
                Singurul avantaj la sistemului propus este ca fiecare jucator joaca 4-5 meciuri in prima grupa la gramada, si apoi inca 4-5 meciuri la categoria lui.
                Probabil ca de aceea jucatori din Cluj, nu participa la acest tip de turneu, deoarece primele 3 ore sunt pierdere de timp. Asa cum zicea in alte posturi D-l Tudor Precup, e bine ca fiecare sa joace si sa stea acolo unde-i este locul.
                Sper sa nu se supere organizatorii, a fost doar un mesaj si din partea altor participanti.



                Stimate dl.Florin Toma


                Nu se supara nimeni pentru ca nu are nici un motiv,dar tin mult sa spun caci turneul de la Cluj a fost organizat pentru amatori ,incepatori si open (avansati) nici decum pentru fosti jucatori de divizia A sau (Masters).Bine a spus domnul Tudor Precup sa joace fiecare acolo unde ii este locul si daca nu ii convine sa nu vina la turneu.Noi dorim ca si amatori sa poate sa joace cu jucatori tari sa invete caci numai asa o sa poata progresa.

                Cu stima
                BTY-----Fx 05

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de Radu Serban Vezi post
                  Stimate dl.Florin Toma
                  sa dat o mare lupta în mine sa va dau o replica sau sa ignor ce ati scris. Datorita faptului ca dl. Munteanu Mircea a dat deja replica am ales varianta a doua.
                  PS.Felicitari pt. locul ?nt?i! Cupa dvs. si diploma este la dl. Rusu Stefan. Nu ati stat sa o primiti .Stiu, era pierdere de timp pt.dvs!
                  Va multumesc pentru felicitari, dar sa stiti ca am stat si am primit si cupa si diploma.
                  Am spus si in postul initial, ca sunt de acord ca fiecare organizator sa organizeze turneul cum crede de cuviinta, si din moment ce m-am inscris, am acceptat conditiile de desfasurare. Ceea ce am scris a fost doar un comentariu rezultat si din discutia cu alti participanti.
                  Puteti sa-l ignorati.

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de zolidavid Vezi post
                    ,dar tin mult sa spun caci turneul de la Cluj a fost organizat pentru amatori ,incepatori si open (avansati) nici decum pentru fosti jucatori de divizia A sau (Masters).Bine a spus domnul Tudor Precup sa joace fiecare acolo unde ii este locul si daca nu ii convine sa nu vina la turneu.Noi dorim ca si amatori sa poate sa joace cu jucatori tari sa invete caci numai asa o sa poata progresa.

                    Cu stima
                    Intr-adevar, daca iti convine cum este organizat turneul, atunci participi, daca nu iti convine, stai acasa...
                    Eu personal, sunt adeptul efectuarii grupelor dupa valoare, astfel incat sa priceapa fiecare combatant al meciului ce se intampla la masa de joc, si nu doar ce si-ar inchipui cum ar trebui sa practice el lovirea mingii!
                    In alta ordine de idei, dupa parerea si cunostintele mele despre acest sport, nu poti progresa doar prin vointa si prin unele meciuri cu jucatori mult mai buni, ci ar trebui sa combini antrenamente tematice serioase cu acesti jucatori buni, si doar dupa aceea sa ii provoci la meciuri!

                    Comentariu


                    • #35
                      Zoli, pune te rog tot clasamentul la amatori.Astfel mai pot acumula cateva puncte in clasamentul Amatur si nou venitii precum si ceilalti participanti.
                      Blade: Bty Primorac Carbon off+
                      Bh:Tenergy 80 fx
                      Fh:Tenergy 80 fx

                      Comentariu


                      • #36
                        Este pe prima pagina
                        BTY-----Fx 05

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X