Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A la Roman, pe data de 19.11.2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Bravo "Albinutza"
    Se stie el cine !!!

    Comentariu


    • Filmarea dintre calin mihai si mosneagu marius din optimi o aveti ?

      Postat în original de raducu Vezi post
      Multumesc pt aprecieri.
      Dorin a castigat meritat, dar e greu - cel putin pt mine - sa joc la aproape 1 noaptea. In aceasta finala doar m-am prezentat la masa de joc, pt ca de jucat nu mai puteam. In plus, din pacate, in ambele meciuri jucate cu baietii de la CSM Iași ( Calin Mihai - semifinala si Dorin - finala ), au fost doua pene de curent care ne-au intrerupt jocurile timp de cate un sfert de ora. E greu sa continui dupa acele intreruperi.
      Il felicit pe Dorin si ii urez mult succes.

      Comentariu


      • ?mi pare rau ca nu am filmat acel meci, am doar câteva secunde de filmare mai putin relvante. Speram sa te pot filma în finala si de aceea nu am filmat meciul tau cu dl. Mosneagu din optimi. A mai filmat un domn dintre organizatori mai mult din partida ta cu Mosneagu. Se numeste Nastase Costica si îl poti contacta la tel. 0765340446

        Comentariu


        • Cum spunea dl.raducu este urat sa anunti niste premii si sa nu le acorzi.Totusi nu inteleg de ce nu s-au acordat premiile cum au fost anuntate initial,intrucat s-au strans foarte multi bani din taxa de inscriere.(110 concurenti x 30 lei inscrierea =3300 lei).Daca socotim ca sala a fost pusa gratuit(presupun intrucat a fost si primarul de fata) la dispozitie de catre primarie ne intrebam unde s-a putut duce toata suma colectata.O pitza costa sa zicem 20-30 lei care era impartita la 4-5 persoane,deci reiese 30 pitza(x4=120 persoane)x20=600 sau x30 lei =900 lei.Mere cu indulgenta 100 lei.Cafea=50 lei.Mingi concurs=50 lei.Mai socotim cupele si diplomele=400 lei(nu ma pricep cam cat ar costa, zic cu aproximatie).Sa zicem ca s-au cheltuit in total 1500 lei,dar tot a mai ramas(1800 lei) o suma consistenta din care se puteau acorda premiile anuntate.Sau ne intrebam daca organizarea unui turneu(cu multa munca recunosc)nu a devenit pentru unii o afacere???
          Apropo, interesati-va de turneul "A" de la Rădăuți si aflati ce premii(super)s-au acordat si dupa aceea sa mai discutam.......
          Scuze de cele de mai sus,dar asta am constatat eu.

          Comentariu


          • e foarte simplu de vorbit dar mult mai greu de facut
            informativ pentru tine, daca te intereseaza , poate vei face si tu un turneu
            sala a costat 200 lei
            pizza+ cafea + mere1100 lei (o pizza din aia care ai vazuto tu acolo costa 60 lei si se chiama PIZZA GIGANT pe care am taiato in 6)
            cupe+diplome+anunturi prin oras 400 lei
            premii open + amatur+ copii 260 lei
            mingi 100 lei
            mese transportate de la P.Neamț si Sabaoani 150 lei
            mese inchiriate din oras 100 lei
            transport mese prin oras +o gramada de chestii marunte 100 lei (motorina)
            o gramada de timp pierdut + multa oboseala acumulata si stres cat incape astea nu le mai pun
            acum fa tu un calcul si vezi ce afacere am facut noi aici la Roman
            daca ti se pare rentabil te rog fa si tu un concurs si vom veni cu placere

            Comentariu


            • oameni buni !
              sunt foarte rari organizatorii care ies pe profit,
              si cu acel putin profit nu se poate plati munca si stresul care il au organizatorii,
              stiu ce inseamna sa fi organizator ca am organizat si eu candva turnee,
              ,,daca" trebuiau calculate cheltuielile cu lumina si caldura din sala, noi participantii trebuia sa mai scoatem multi bani din buzunar...
              asa ca , sa le multumim , si sa participam cu placere , la care putem...
              Ultima editare de ursuleanvasile; 27.nov.2011, 02:20.
              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
              FH: Tenergy 05 FX
              BH: Tenergy 05 FX

              Comentariu


              • multumesc pentru cele scrise Vasile

                Comentariu


                • Sensul mesajului meu nu a a avut in vedere de ce s-au diminuat premiile, ci ca ar fi trebuit anuntat acest lucru. Stiu ca este o munca enorma cu organizarea fiecarui turneu, asa ca nu am cum sa-i judec pe organizatori pt eventualele castiguri. Asta, daca exista, ca de multe ori nu exista. Si, din punctul meu de vedere, as vrea ca fiecare organizator sa poata avea un castig dintr-un asemenea efort, pt ca nu prea e normal ca unii sa faca munca patriotica pt ca noi sa ne distram. Chiar daca platim pt distractie.

                  Comentariu


                  • Turneul de la Roman a fost foarte reușit, lipsa de experiența a organizatorilor fiind de departe eclipsata de bunavoința și daruirea lor, eforturile depuse, condițiile din sala etc. Le-aș sugera prietenilor noștri romașcani sa organizeze mai des asemenea evenimente, orașul fiind optim plasat pe harta pentru a fi accesat de catre toate județele din Moldova, motiv pentru care de altfel la acest turneu prezența amaturiștilor a fost peste așteptari și sunt convins ca la urmatoarea ediție vor fi necesare mai multe mese
                    Mulțumesc în numele meu și al concitadinilor mei pentru acest eveniment deosebit.
                    TB ZLF & T05/T05FX

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X