Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

București 23 iunie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    filo...

    Ciobanu Alex : domnule filo eu nu am figuri in cap ....nu m-am luat de vreun turneu organizat de tine....eu vorbeam strict de turneul de la bucuresti. Repet, nu ai fost la turneu, nu stii anumite lucruri, asa ca nu poti sa-mi dai explicatii. Nu vad ce legatura are faptul ca nu particip la turnee in afara Bucureștiului. Vreau ca atunci cand particip totusi la un turneu sa fie un regulament clar si sa nu ma trezesc cu jucatori legitimati care joaca ca amatori(fac referire strict la turneul de la Buc). Eu zic mai bine sa te abtii cu comentariile rautacioase gen " ai figuri in cap " ca nu e cazul . Bafta in continuare!

    Comentariu


    • #52
      Mda. Frumos raspuns. Eu mi-am spus parerea si poate realitatea de la concursul din București. Stai linistit Filo ca eu nu mai calc la concursul tau. O sa scapi de figurile mele. Pacat ca imi facusem putine cunostinte cu care as fi as fi vrut sa ma mai intalnesc pe viitor.
      Si Filo daca tot vrei sa fii drept vezi ca inca sunt o caruta de jucatori care joaca in Onoare sau Calificari si participa ca amatori la turneu.
      butterfly Primorac Carbon Off +
      butterfly Brice Fx

      Comentariu


      • #53
        Postat în original de georgecalcaianu
        Mda. Frumos raspuns. Eu mi-am spus parerea si poate realitatea de la concursul din București. Stai linistit Filo ca eu nu mai calc la concursul tau. O sa scapi de figurile mele. Pacat ca imi facusem putine cunostinte cu care as fi as fi vrut sa ma mai intalnesc pe viitor.
        Si Filo daca tot vrei sa fii drept vezi ca inca sunt o caruta de jucatori care joaca in Onoare sau Calificari si participa ca amatori la turneu.

        Eu v-am raspuns cu aceeasi moneda. Daca va-ti suparat imi pare rau, dar sa vii si sa zici ca AMATouR-ul e o jungla e o jignire personala.
        Despre jucatorii care sunt legitimati si joaca in AMATouR eu nu am nimic impotriva, am spus-o si o repet poate sa joace fara nici o problema. Daca la turneul de la București s-au facut diferentieri intre jucatori cu acelasi statut e o alta problema care trebuie discutata cu date concrete, asa ca astept toate detaliile.

        Comentariu


        • #54
          Ca sa ma fac inteles. Am spus ca e o jungla pt ca eu am venit la ultimul concurs pt ca stiam ca nu se vor mai face diferente intre legitimati si amatori. Nu ma inscriam la un concurs la care sa bat aproape tot si sa numi apara nici macar numele pe forum (macar ca am participat).
          Criteriile s-au schimbat la fata locului de mai multe ori. Si ca sa te dumiresti cam cat de mult mi-am dorit sa particip; eu luni am avut un examen f f greu la fac (la MEDICINA) si tot am venit la concurs si am stat de la 9 la 20. Am stat 11 ore ca sa ce??? Asta e... Nu cred ca ar fi frumos din partea mea sa dau numele celor care au jucat binemerci legitimati in grupele amatorilor. Au fost mai "smecheri" ca mine. Bv lor.

          Noi, cei legitimati, am fost tratati de unul din organizatori, Mihai Dascalitei, ca niste intrusi, de care s-a debarasat f usor. De ce nu au spus clar ca legitimatii vor avea grupe separate?
          butterfly Primorac Carbon Off +
          butterfly Brice Fx

          Comentariu


          • #55
            Poti folosi si telefonul......

            Comentariu


            • #56
              Hai bah, fiti barbati , va ofticati atat ca v-a caftit o fata ...

              Sper sa nu va suparati acu pe mine
              Blade DHS PG 2
              FH: DHS Hurricane 3
              BH: Stiga Airoc Astro M

              Comentariu


              • #57
                concluzie

                Am fost la acest concurs (si eu aveam examen luni de licenta chiar ) toate orele petrecute au fost un castig pt mine facand ceea ce imi place: sa joc si sa privesc tenis, pt mine a fost o bucurie sa particip si nu o dezamagire pentru ca nu am castigat sau nu am fost trecut... ce poate fi m ai placut pt un jucator sau pasionat de tenis de masă: sa joace si sa priveasca tenis de masă "cateodata se m ai uita scopul principal acela de a juca, de a participa !''
                Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                Fh: Xiom Omega II euro black
                Bh: Xiom Omega I euro max red
                Glue: Xiom i-bond
                http://www.okclub.lx.ro

                Comentariu


                • #58
                  Re: concluzie

                  Postat în original de Marian023
                  Am fost la acest concurs (si eu aveam examen luni de licenta chiar ) toate orele petrecute au fost un castig pt mine facand ceea ce imi place: sa joc si sa privesc tenis, pt mine a fost o bucurie sa particip si nu o dezamagire pentru ca nu am castigat sau nu am fost trecut... ce poate fi m ai placut pt un jucator sau pasionat de tenis de masă: sa joace si sa priveasca tenis de masă "cateodata se m ai uita scopul principal acela de a juca, de a participa !''
                  Bine spus ! Multi castiga mici batalii dar pierd razboiul.
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu


                  • #59
                    Tot nu-mi dau seama despre care legitimati (care au jucat la amatori) e vorba, ca in afara de primii 8 din clasamentul turneului nu prea am mai remarcat nu stiu ce valori.
                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                    Comentariu


                    • #60
                      ....

                      Ciobanu Alex : dar cine a zis ca au iesit in primii 8 ? din nou dovada ca a fi legitimat nu inseamna a ajunge printre primii...Daca chiar te intereseaza cine sunt legitimatii la care fac referire imi lasi un id de messenger si iti spun. Dar nu asta conteaza. Era frumos sa avem si noi ocazia sa jucam cu amatorii din frunte. Am stat ore intregi ca sa ajung sa joc cu bogdan trifu ( care e cu mine in echipa si cu care joc saptamanal )

                      P.S. Acum scriu de pe contul lui

                      Comentariu


                      • #61
                        Am o idee referitor la ce a zis Alex. Am putea organiza un turneu pe echipe intre legitimati si amatori. Dupa modelul Cupei Romaniei ar putea avea drept de participare de exemplu primii 12 amatori, s-ar forma cateva echipe, depinde de cati legitimati ar fi vorba.
                        TBS/T05

                        Comentariu


                        • #62
                          prin ianuarie am scris:
                          as dori sa intervin cu o precizare, cei care joaca in onoare si o parte dintre cei care joaca in calificari, nu sunt legitimati la FRTM, legitimatiile au fost emise de AMTMB (asociatia municipala de tenis de masă bucuresti), asociatie afiliata la FRTM, cred, sau macar acceptata...... (aici nu sunt foarte sigur de relatiile dintre cele doua...). Oricine care infinteaza un club sau o asociatie sportiva, cu sectie tenis de masă si reuseste sa stranga 3+1 jucatori, plateste 25 ron inscrierea, plus 20 ron pentru fiecare jucator component, poate participa la turneul cu cele 19 echipe din "ONOARE". Nivelul de joc din acest turneu este cu mult sub nivelul turneului final AMATour 2006 (60% din participantii la "ONOARE" sunt chiar amatori, iar restul fosti jucatori prin anii '70-'80-'90).
                          Eu am reusit sa formez o echipa pentru "ONOARE", care a fost primita in turneu peste rand, adica pe la jumatatea etapei (de aici informatile).

                          Nu stiu daca aceasta forma de organizare sau altceva asemanator exista si in alte orase.

                          Acum,
                          numele meu este bogdan trifu, fost jucator intre 1978-1988, am reinceput sa joc in momentul in care am descoperit, pe internet, ca exista organizat un campionat amator si ca sunt o gramada de oameni carora le face placere sa cheltuiasca bani, sa se certe p-acasa si alte sacrificii, doar pentru a intalni alti jucatori mai buni sau mai slabi........tot respectu'.

                          Personal as dori sa particip in continuare la turneele AMATour,...... daca se poate.


                          P.S. eu fac echipa cu 2 amatori originali si din 9 meciuri, am castigat 9............. multumesc.......
                          (asta era atunci, acum pot spune din 18 meciuri am castigat 18,... multumesc)
                          exista si un site al asociatiei, il puteti gasi pe google
                          ... iar "filo" a venit cu precizarea:



                          [quote="filo"]Jucatorii care sunt legitimati cu legitimatii de judet sau alt fel si care nu sunt legitimati la FRTM NU SUNT CONSIDERATI LEGITIMATI, acele legitimatii sunt pentru sportul de masa adica amatori. Sa nu confundam legitimatiile pentru sportul de masa cu cele ale FRTM, deci jucatorii din onoare, calificari care nu au legitimatii de FRTM au dreptul sa se inscrie liber in AMATouR.


                          la toate acestea vin cu urmatoarea completare:

                          deja se cunosc valorile jucatorilor, sigur ca apar intodeauna si alti jucatori buni, dar eu cred ca pana la urma in lipsa unui regulament ferm care sa fie respectat "by the book", ajungem la o intelegere de bun simt. personal n-as pleca de nebun de acasa daca as fi fost atat de bun (dar ma antrenez asiduu, prietenii stiu). incat sa castig tot (unde ar fi placerea)

                          ... oricum aceasta miscare a luat amploare (se poate vedea din prezentele la concursurile NATIONALE) si ar fi pacat sa nu ajungem la o varianta acceptata de comun acord


                          .... in ce priveste "bucuresti 23.06", regret ca n-am apucat sa-mi iau revansa de la anumiti jucatori.... stiu ei care.....

                          Comentariu


                          • #63
                            ... apropos: asta de mai sus am scris-o eu si nu hakeru' ala care se loGHeaza cu id-ul meu
                            merci

                            Comentariu


                            • #64
                              Amatour - București 23.06.07
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • #65
                                Amatour - București 23.06.07
                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • #66
                                  Amatour - București 23.06.07
                                  Lemn- Bty Viscaria
                                  FH - TENERGY 05
                                  BH - TENERGY 80

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Amatour - București 23.06.07
                                    Lemn- Bty Viscaria
                                    FH - TENERGY 05
                                    BH - TENERGY 80

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Amatour - București 23.06.07
                                      Lemn- Bty Viscaria
                                      FH - TENERGY 05
                                      BH - TENERGY 80

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Amatour - București 23.06.07
                                        Lemn- Bty Viscaria
                                        FH - TENERGY 05
                                        BH - TENERGY 80

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Amatour - București 23.06.07
                                          Lemn- Bty Viscaria
                                          FH - TENERGY 05
                                          BH - TENERGY 80

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Amatour - București 23.06.07
                                            Lemn- Bty Viscaria
                                            FH - TENERGY 05
                                            BH - TENERGY 80

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Amatour - București 23.06.07
                                              Lemn- Bty Viscaria
                                              FH - TENERGY 05
                                              BH - TENERGY 80

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Amatour - București 23.06.07
                                                Lemn- Bty Viscaria
                                                FH - TENERGY 05
                                                BH - TENERGY 80

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Amatour - București 23.06.07
                                                  Lemn- Bty Viscaria
                                                  FH - TENERGY 05
                                                  BH - TENERGY 80

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Amatour - București 23.06.07
                                                    Lemn- Bty Viscaria
                                                    FH - TENERGY 05
                                                    BH - TENERGY 80

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X