Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CONCURS B.. LA DEJ . OPEN + AMATORI 14 ianurie 2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de alehandro Vezi post
    eu de acum incolo nu voi mai organiza nici un concurs la dej !! va multumesc!! !
    Danut, nu merita sa te lasi invins de criticile unor nemultumiti! Nu vei putea sa-i impaci pe toti, niciodata!
    Ai inteles unde au fost greselile in organizare, asigura-te pe viitor de accesul instantaneu la un calculator legat la internet si la o imprimanta, asa cum spuneam, si cere ori de cate ori simti nevoia ajutorul organizatorilor mai experimentati din zona Cluj-Bistrița, care sunt destui si care se ofera benevol, si ai sa vezi ca totul va fi bine.
    Ai in continuare curaj si nu lasa aceste inconveniente sa te copleseasca! Ai muncit si tu mult in organizarea turneelor de la Dej, de pana acum, si sunt sigur ca ai sa reusesti si in viitor sa faci si alte turnee reusite!
    Succes!

    Comentariu


    • Danut nu renunta. E de apreciat ceea ce ai facut pentru organizarea turneului. Insa ca in orice domeniu e mai greu pana inveti toate lucrurile. tu primii pasi i-ai facut deja. Iar pe viitor sunt sigur ca nu vei mai face aceleasi greseli. Nu te descuraja.Cauta sa imbunatatesti ce se poate imbunatatii. Dar nu merita sa te lasi invins.
      Poate data viitoare daca vei avea nevoie de un calculator vei anunta acest lucru pe forum la topicul concursului cu sigurauta cineva te va ajuta.
      Asteptam cu nerabdare urmatorul turneu la Dej. Mult succes

      Comentariu


      • Stimati colegi! In ultimele 4 zile nici Basascu nici Boc n-au primit atatea critici cate a primit Alehandro si Tibi Camarasiu. Inteleg ca este febra petitiilor a acuzelor, dar cred ca 7 pagini sunt de ajuns. Ca fapt divers Va anunt ca anul trecut la Reghin s-a inscris tot la Amatori si Tibi Camarasiu si Radu Popa din Deva. Atunci toti au pariat ca unul dintre ei va castiga turneul din Reghin. Nu au ajuns nici in primii 16.Nimeni nu a comentat de ce??? Nici acum nu trebuie sa-l acuzati. Intr-adevar si eu il acuz ca a fost legitimat. Nu trebuia sa faca, ba mai mult nu trebuia sa se apuce de ping-pong, trebuia sa se apuce de pescuit......Nu trebuie sa fiti frustrati ca ati pierdut la Tibi Camarasiu. Fiti bucurosi ca ati apucat sa jucati cu el. Numai daca jucati cu jucatori mai buni veti progresa. Iar celor care au pierdut la Tibi trebuie sa ii anunt ca prima data trebuie sa invete sa piarda pentru a putea in viitor sa castige.

        Comentariu


        • Imi amintesc ca Radu Popa a participat la amatori, dar regulamentul ii permitea, nu jucase de mult, nu a fost legitimat niciodata si avea si probleme cu cotu sau umarul ...
          Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
          Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

          Comentariu


          • Cu tot respectul... Nu e vorba de a fi sau nu eliminat la un moment dat. In afara celor doi castigatori de la Open si Amatori, toti au fost eliminati. Nici nu mai conteaza mai departe daca ajungea sa castige finala sau se oprea in gr superioare. Este vorba de respectarea Regulamentului si a faptului ca Dl in cauza, a furat dreptul unui AMATOR din grupa dansului de a merge mai departe in grupele superioare. Despre asta e vorba.
            ---------- Post added 17-Jan-2012 at 14:04 ----------
            Cu tot respectul... Nu e vorba de a fi sau nu eliminat la un moment dat. In afara celor doi castigatori de la Open si Amatori, toti au fost eliminati. Nici nu mai conteaza mai departe daca ajungea sa castige finala sau se oprea in gr superioare. Este vorba de respectarea Regulamentului si a faptului ca Dl in cauza, a furat dreptul unui AMATOR din grupa dansului de a merge mai departe in grupele superioare. Despre asta e vorba. Nu despre frustrare.

            Comentariu


            • Greseala nu a fost voita[intentionata] a trecut, trebuia contestat la inscriere ori la sala.
              Nu e normal ca acest organizator sa primeasca atatea reprosuri.
              Danut nu te lasa complesit, te asteptam sa organizezi cat mai multe turnee.

              Comentariu


              • Oricum ANOMIS,chiar daca se califica acel amator din grupa lui TIBI C.,era pe locul 4 si nu facea prea multi 'purici' in grupa superioara.Dar principiul in sine conteaza in contextul de mai sus.D-nul DANUT si-a insusit sigur toate criticile indreptatite afisate aici pe forum si cu siguranta pe viitor nu o sa le mai repete.Acum va rog lasati-l in pace cu orice fel de remarca negativa,ca sa-si revina psihic.
                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                Comentariu


                • Postat în original de anomis Vezi post
                  Cu tot respectul... Nu e vorba de a fi sau nu eliminat la un moment dat. In afara celor doi castigatori de la Open si Amatori, toti au fost eliminati. Nici nu mai conteaza mai departe daca ajungea sa castige finala sau se oprea in gr superioare. Este vorba de respectarea Regulamentului si a faptului ca Dl in cauza, a furat dreptul unui AMATOR din grupa dansului de a merge mai departe in grupele superioare. Despre asta e vorba.
                  ---------- Post added 17-Jan-2012 at 14:04 ----------
                  Imi place ca voi Clujenii intre voi va mancati. Se adevereste zicala: Fereste-te de prieteni ca de dusmani ma feresc.
                  E super textul" a furat dreptul unui amator" ....Toti avem dreptul de a ne califica in grupele superioare, dar nu toti avem putinta si stiinta jocului de a ne califica. Daca acel jucator era mai bun se califica, ...si nu uita D-l Tibi are dreptul sa participe la Veterani, ori cel care nu s-a calificat nu are dreptul la veterani.
                  Cu tot respectul... Nu e vorba de a fi sau nu eliminat la un moment dat. In afara celor doi castigatori de la Open si Amatori, toti au fost eliminati. Nici nu mai conteaza mai departe daca ajungea sa castige finala sau se oprea in gr superioare. Este vorba de respectarea Regulamentului si a faptului ca Dl in cauza, a furat dreptul unui AMATOR din grupa dansului de a merge mai departe in grupele superioare. Despre asta e vorba. Nu despre frustrare.

                  Comentariu


                  • Cred ca tot ce trebuia spus deja s-a spus. Pentru cel care nu a participat la turneu este deja clar ca:
                    - toti participantii au fost multumiti de conditiile de joc pregatite de gazde;
                    - pregatirea tehnica a turneului a lipsit si nu a putut fi compensata de bunavointa organizatorilor.
                    - problemele aparute s-au datorat lipsei de experienta si nu unei dorinte de favorizare a cuiva.
                    - turneul a fost ingreunat si de faptul ca aproape jumatate dintre participanti s-au inscris dimineata, , unii nefiind obisnuiti cu inscrierea in avans, eventuale verificari ale pozitiilor in clasament devenind foarte dificile.

                    Ca efecte:
                    - patrunderea din greseala - si din neatentia participantilor care cunosc regulamentul- a d-lui Camarasiu la Amatori
                    - ordinea favoritilor nu a putut fi stabilita decat orientativ;
                    - grupe cu mai multi participanti din aceleasi localitati;
                    - o logica de desfasurare a turneului foarte greoaie.
                    Din neplacerile produse, unele catorva participanti, altele organizatorilor, cred ca este suficient sa invatam unde s-a gresit, pentru a evita repetarea greselii; pregatirea tehnica a turneului.
                    Pregatirea se poate face in linii mari seara, si daca organizatorul nu este cunoscator, poate cere ajutorul unui coordonator Amatur; am participat de la distanta la vreo 10 turnee in 2011 si sper ca si in 2012 sa fiu de ajutor oricarui organizator care are nevoie de el. La capatul celalalt al firului sunt de ajuns un lap-top, net, o imprimanta si o persoana care cunoaste binisor excel.
                    Pentru organizatori, o singura atentionare: pregatiti-va pentru turneul urmator, care trebuie sa iasa bine, precis veti avea mai multi concurenti decat acum!

                    Comentariu


                    • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                      ---------- Post added 17-Jan-2012 at 14:04 ----------
                      Imi place ca voi Clujenii intre voi va mancati. Se adevereste zicala: Fereste-te de prieteni ca de dusmani ma feresc.
                      E super textul" a furat dreptul unui amator" ....Toti avem dreptul de a ne califica in grupele superioare, dar nu toti avem putinta si stiinta jocului de a ne califica. Daca acel jucator era mai bun se califica, ...si nu uita D-l Tibi are dreptul sa participe la Veterani, ori cel care nu s-a calificat nu are dreptul la veterani.
                      aici ai dreptate

                      Comentariu


                      • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                        ---------- Post added 17-Jan-2012 at 14:04 ----------
                        Imi place ca voi Clujenii intre voi va mancati. Se adevereste zicala: Fereste-te de prieteni ca de dusmani ma feresc.
                        E super textul" a furat dreptul unui amator" ....Toti avem dreptul de a ne califica in grupele superioare, dar nu toti avem putinta si stiinta jocului de a ne califica. Daca acel jucator era mai bun se califica, ...si nu uita D-l Tibi are dreptul sa participe la Veterani, ori cel care nu s-a calificat nu are dreptul la veterani.
                        Nu stimate domn, nu ne mancam intre noi, stati linistit. Nu am nimic, absolut nimic cu domnul Camarasiu.
                        Iar despre furat, da a furat acest drept pe care conform regulamentului nu il avea. Ce e asa spectaculos in acest text? Toti avem acest drept de a ne califica in superioare, dar fiecare din grupa lui. Dar cred ca se merge deja spre filozofie cu acest drept si stiinta a jocului ...
                        Si scuzati-ma, dar chestia cu veteranii nu o inteleg deloc. Care e logica?

                        Comentariu


                        • Postat în original de anomis Vezi post
                          Nu stimate domn, nu ne mancam intre noi, stati linistit. Nu am nimic, absolut nimic cu domnul Camarasiu.
                          Iar despre furat, da a furat acest drept pe care conform regulamentului nu il avea. Ce e asa spectaculos in acest text? Toti avem acest drept de a ne califica in superioare, dar fiecare din grupa lui. Dar cred ca se merge deja spre filozofie cu acest drept si stiinta a jocului ...
                          Si scuzati-ma, dar chestia cu veteranii nu o inteleg deloc. Care e logica?
                          La turneul din Cluj iti explic.....

                          Comentariu


                          • Alehandro, am incercat sa-ti trimit un mesaj privat dar ai mesageria plina.

                            Comentariu


                            • dlor va multumesc tuturor pt critici si sfaturi bune oricum eu raman la decizia aceasta ca nu voi mai organiza concursuri la dej ! eu am inteles ca cineva nu si-a facut temele cum trebuie declar aceasta vina este numai a mea rog a fiu penalizat daca este cazul !! pt viitor ma gandesc sa ma l-as chiar si de tenis unde vad ca nu mai este omenie si spirit de competitie ci numai interese meschine ! aceste interese eu chiar nu le inteleg probabil sunt unii care doresc sa ia acea amarata de cupa cu totata vointa lor chiar daca apeleaza la ochiul dracului daca pot spun asa cand vad ca organizatorii habar nu au ce se intampla si apeleaza la cineva pt ai ajuta va rog sa ma iertati pt aceste greseli si promit ca la dej nu se vor mai tine concursuri ca sa aveti ce critica !! va multumesc !!
                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                              Comentariu


                              • Postat în original de alehandro Vezi post
                                dlor va multumesc tuturor pt critici si sfaturi bune oricum eu raman la decizia aceasta ca nu voi mai organiza concursuri la dej ! eu am inteles ca cineva nu si-a facut temele cum trebuie declar aceasta vina este numai a mea rog a fiu penalizat daca este cazul !! pt viitor ma gandesc sa ma l-as chiar si de tenis unde vad ca nu mai este omenie si spirit de competitie ci numai interese meschine ! aceste interese eu chiar nu le inteleg probabil sunt unii care doresc sa ia acea amarata de cupa cu totata vointa lor chiar daca apeleaza la ochiul dracului daca pot spun asa cand vad ca organizatorii habar nu au ce se intampla si apeleaza la cineva pt ai ajuta va rog sa ma iertati pt aceste greseli si promit ca la dej nu se vor mai tine concursuri ca sa aveti ce critica !! va multumesc !!
                                "Ce este omul, ca sa Te gîndesti la el? ?i fiul omului, ca sa-l bagi în seama?"
                                Este Psalmul 8, versetul 4 din Biblie.Nu are ca scop denigrarea fiintei umane sau orice alt lucru ce-i poate veni cuiva in cap, ci vrea sa spuna ca oamenii,fie ca iti sunt prieteni/rude/whatever, te vor dezamagi cel putin odata in viata!!
                                E o buna incurajare pt mine sa nu actionez condus de emotiile provocate de anumite dispute cu alte persoane.
                                Danut , imi calculasem la ce turnee A vroiam sa ajung anul asta si nu aveam de gand sa ratez Dejul.Nici acum nu am!!!
                                Sa ne vedem sanatosi si mai ingaduitori
                                Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                Comentariu


                                • multumesc pt acest mesaj ma gandesc serios sa nu mai organizez nici o competitie la dej insa mie drag acest sport ! am inceput tarziu abia acum 2- 3 ani ! eu imi amintesc ca primul concurs la care am participat a fost la reghin !! am fost in grupa cu tine bogdane si tin minte ca am pierdut cu 3-1 dar acel set pe care mi l-ai cedat a contat pt mine m-a umplut de vointa a fost o incurajare pt un incepator dupa un an am revenit la reghin cu placere unde m-am calificat din grupele inferioare ! a fost din nou un mare impuls pt mine !! care ma- facut sa incerc sa organizez si eu concursuri cu ajutorul dlui attila nu oi fi eu un mare organizator dar incerc sa fiu un om corect si de bun simt !! va multumesc !
                                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                  Comentariu


                                  • Danut inchide acest topic si sa ne vedem la un Turneu B in februarie si chiar A....... la Dej !!!
                                    BTY-----Fx 05

                                    Comentariu


                                    • doresc ca toti cei care au fost la dej sa aiba dreptul de asi exprima parerile sau nemultumirile ! consider ca daca a-si inchide acest subiect ar insemna ca am ceva de ascuns !! nu voi inchide subiectul acesta atata timp cat vor mai fi oameni care vor dorii sa isi exprime parerea ! va multumesc !
                                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de alehandro Vezi post
                                        doresc ca toti cei care au fost la dej sa aiba dreptul de asi exprima parerile sau nemultumirile ! consider ca daca a-si inchide acest subiect ar insemna ca am ceva de ascuns !! nu voi inchide subiectul acesta atata timp cat vor mai fi oameni care vor dorii sa isi exprime parerea ! va multumesc !
                                        Bine ca nu ai inchis subiectul, fiindca mai sunt si altii care vor sa-si spuna parerea.
                                        Oare ati uitat, stimati prieteni, ca nimeni nu s-a nascut invatat si ca omul, pina moare,trebuie sa invete si niciodata nu ajunge sa le stie pe toate ?
                                        Eu sunt convins ca aceste greseli nu s-au facut intentionat , ci, doar din lipsa de informatii si de experienta in organizarea turneelor, ceea ce nu este o crima. Pe viitor ,va fi ajutat de cei care au experienta in domeniu. E pacat sa dati cu pietre intr-un om bine intentionat, care vrea sa va adune la un loc pentru a va relaxa si a va simti bine. Noi trebuie, mai degraba, sa le multumim celor care au spiritul de initiativa si placerea de a organiza aceste turnee.Trebuie sa acceptam faptul ca, organizari perfecte, care sa multumeasca pe toata lumea, nu vom avea niciodata in Amatur si, v-as propune la toti, sa va ginditi cum ar fi sambetele din viata voastra, daca s-ar supara toti organizatorii de turnee.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de alehandro Vezi post
                                          nu oi fi eu un mare organizator dar incerc sa fiu un om corect si de bun simt !
                                          aici inteleg ca o sa mai organizezi ......succes !
                                          am si eu o amintire faina de la Dej, fapt pt. care iti multumesc tie si domnului Motoroiu !
                                          mi-a placut citatul din Biblie, si explicarea lui,
                                          asadar ,
                                          succes la organizarea a cat mai multe turnee la Dej !
                                          Ultima editare de ursuleanvasile; 18.ian.2012, 00:51.
                                          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                          FH: Tenergy 05 FX
                                          BH: Tenergy 05 FX

                                          Comentariu


                                          • Am inteles ca toate tunurile sint indreptate spre Alehandro sau zis Danut. Oameni bun va intreb pe cei care au fost in sala de la turneu din Dej nu pe cei ce n-au fost prezenti ? Danut a cerut ajutorul unui domn pentru organizare.
                                            Cel care era la masa juriu este domnul Rusu Stefan si care este vinovat 100 % de dezastru care sa intimplat acolo , el facea toate grupele inferioare si superioare.
                                            Desi, si eu personal am spus ca regulamentul sa schimbat, si altii io aratat de pe telefon (pe care se putea vedea regulamentul ) a facut cum a vrut el.
                                            Concluzia mea este ca Danut a fost si o sa fie un bun organizator si gazda primitor in organizarea cit mai multe turnee in orasul DEJ jud. Cluj .

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de toth laszlo Vezi post
                                              Am inteles ca toate tunurile sint indreptate spre Alehandro sau zis Danut. Oameni bun va intreb pe cei care au fost in sala de la turneu din Dej nu pe cei ce n-au fost prezenti ? Danut a cerut ajutorul unui domn pentru organizare.
                                              Cel care era la masa juriu este domnul Rusu Stefan si care este vinovat 100 % de dezastru care sa intimplat acolo , el facea toate grupele inferioare si superioare.
                                              Desi, si eu personal am spus ca regulamentul sa schimbat, si altii io aratat de pe telefon (pe care se putea vedea regulamentul ) a facut cum a vrut el.
                                              Concluzia mea este ca Danut a fost si o sa fie un bun organizator si gazda primitor in organizarea cit mai multe turnee in orasul DEJ jud. Cluj .
                                              Din textul de mai sus,reiese clar,fara putinta de tagada caCI clujenii se au intr-adevar ca "FRATII".
                                              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                                Din textul de mai sus,reiese clar,fara putinta de tagada caCI clujenii se au intr-adevar ca "FRATII".
                                                Ei domnule doctor... Haideti lasati chestile astea. Sunt sub nivelul dumneavoastra. Ce legatura au merele cu perele? Puteti deosebi o discutie despre Regulament (si aplicarea lui), de adresa din buletin a unuia sau altuia. Credeti ca daca personajele implicate erau din Suceava nu tot la fel se discuta? Haideti, nu va lasati dus de val...

                                                Comentariu


                                                • Ar fi mare pacat daca un organizator, care s-a dovedit o gazda foarte buna, sa renunte la organizarea altor turnee.
                                                  Imi place tenisul de masa, dar sunt in circuitul amatur pentru ca anul trecut cand am participat la primele turnee, am avut norocul sa am gazde foarte primitoare.
                                                  Imi face placere sa ma intalnesc cu acesti oameni si cu multi prieteni la diferite turnee.
                                                  Deci domnule "Alehandro" nu renuntati. Multi gandesc ca mine;- omenia e pe primul loc.

                                                  Comentariu


                                                  • "Nu te supara FRATE" !

                                                    As vrea sa-i raspund domnului cu nick-ul PRIZA TOK si altora carora le place "cum ne mancam noi de la Cluj": cum sunteti din Vatra Dornei, am putea generaliza, spunand: noi oamenii din tara asta (sau mai restrans: de pe acest forum) ne intelegem de minune.
                                                    Sambata a avut loc un turneu B la DEJ unde s-au comis anumite greseli descrise deja de n ori. Unii s-au simtit dezavantajati, altii s-au bucurat de felul in care a fost organizat concursul, dar cred, ca si acestia si-au dat seama deja ca au gresit. Singurul lucru important e sa invatam din aceste greseli, si sa ne asiguram, ca nu se vor mai repeta niciodata. Regulile sunt, ca sa fie respectate, si ca sa nu trebuiasca sa calculam "cati purici facea" unul sau altul daca ajungea in faza eliminatorie.
                                                    O zi buna tuturor.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X