Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Cupa Fit.Feel Odorheiu Secuiesc 11Februarie 2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    -turneul a luat startul la ora 9,30 cu 8 grupe cate 8 jucatori la amatori pe opt mese si doua grupe cate 8 jucatori la open pe doua mese.Am avut multe meciuri spectaculoasasi am avut si cateva surprize(locul II la amatori).Iata rezultatele,prima data la Open:
    loc.I Roman Julian
    loc.II Bedo Norbert
    loc.III Farkas Gabor
    loc IV Sicoe Rodica
    loc.V Macovei Liviu
    loc.VI Gogu Gabriel
    loc.VII Tomcean Mircea
    loc.VIII Tamas N Jeno
    -Lorincz Jozsef 3V.
    -Balazs Lorant 3V.
    -Zidar Victor 3V.
    -Denes Ferenc 2V.
    -Pui Daniel 2V.
    -Sipos Ferenc 1V.
    -Pal Zoltan 1V.
    -Szakali Csaba 0V.
    Amatori:
    loc.I Oprea Nicolae
    loc.II Pal Andras
    loc.III Olah Oliver
    loc.IV Petho Mihaly
    loc. V Bacanu Paulian
    loc.VI Nica Ionut
    loc.VII Cocean Valer
    loc.VIII Ordog Zoltan
    loc.IX Tipser Gabriel
    loc. X Anitu Dorel
    loc.XI Vladoi Gelu
    loc.XII Rosu Dan
    loc.XIII Kolozsi Laszlo
    loc.XIV Pop Cornel
    loc.XV Lapadat Eugen
    loc.XVI Oneti Nicolae

    loc 17-24
    -Nyistor Josif 2V.
    -Erdo Pistiu 1V.
    -Belteghi D-tru Adrian 1V.
    -Bartha Huba 1V.
    -Vita Istvan 1V.
    -Zedler Csaba 1V.
    loc 25-32
    -Danila Virgil 0V.
    -Biro Istvan 0V.
    -Orosz Attila 0V.
    -Padurariu Costel 0V.
    -Biro Attila 0V.
    -Fazakas Lorand 0V.
    -Farkas Lorand 0V.
    -Borbely Karoly 0V.
    loc.33-60
    -Marin Calin 4V.
    -Bartha Levente 3V.
    -Keresztes Arpad 3V.
    -Matei Dumitru 3V.
    -Tokos Pal 3V.
    -Predescu Levente 3V.
    -Nagy Mihaly 3V.
    -Corodeanu Corneliu 2V.
    -Nagy Magor Istvan 2V.
    -Lakatos Lorand 2V.
    -Eftimie Adrian 2V.
    -Fagaras Silviu 2V.
    -Nagy Kusztos Vilmos 1V.
    -Nicula D-tru 1V.
    -Vladoi Bogdan 1V.
    -Ludvich Arthur 1V.
    -Bardocz Laszlo 1V.
    -Kezdi Janos 1V.
    -Tarau Vasile 1V.
    -Todor Arpad 1V.
    -Oancea Paul 1V.
    -Fulop Balazs 0V.
    -Popa Crisan??? 0V.
    -Ionel Dragos 0V.
    -Bartha Fruzsina 0V.
    -Nemeth Alex 0V,
    -Oprisiu Alin 0V
    -Puiuleti Josif 0V.
    Ultima editare de Gorgenyi Levente; 12.feb.2012, 13:20.

    Comentariu


    • #77
      -va rog cei care au uitat la noi in sala ceva sa ma contacteze prin .tel0740766087
      Am gasit cateva tricouri ,trening prosoape si am gasit si un aparat foto.

      Comentariu


      • #78
        Lipseste din clasament Marandici din BV. si rectifica te rog la loc 10 ANITEI D. [Anitu D.]
        O sa apara cu doua nume diferite.

        Comentariu


        • #79
          Conditii de exceptie...Felicitari investitorilor !
          Organizatorii au fost foarte ospitalieri si au reusit sa ne faca sa ne simtim foarte bine.
          Felicitari tuturor participantilor si , in special, lui Iulian Roman, care a dat un frumos exemplu de sportivitate in grupele superioare, unde putea sa faca non combat cu elevul lui, Liviu Macovei, pentru a se califica si acesta, in dauna lui Gabi Farkas, care tremura pe margine.... Dar n-a facut-o. ...CINSTE LUI !!!

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de PASZI Vezi post
            -turneul a luat startul la ora 9,30 cu 8 grupe cate 8 jucatori la amatori pe opt mese si doua grupe cate 8 jucatori la open pe doua mese.Am avut multe meciuri spectaculoasasi am avut si cateva surprize(locul II la amatori).Iata rezultatele,prima data la Open:
            loc.I Roman Julian
            loc.II Bedo Norbert
            loc.III Farkas Gabor
            loc IV Sicoe Rodica
            loc.V Macovei Liviu
            loc.VI Gogu Gabriel
            loc.VII Toncean Mircea
            loc.VIII Tamas Nagy Jeno

            Loc. 9-16:
            -Lorincz Jozsef 3V.
            -Balazs Lorant 3V.
            -Zidar Victor 3V.
            -Denes Ferenc 2V.
            -Pui Daniel 2V.
            -Sipos Ferenc 1V.
            -Pal Zoltan 1V.
            -Szakali Csaba 0V.

            Amatori:
            loc.I Oprea Nicolae
            loc.II Pal Andras
            loc.III Olah Oliver
            loc.IV Petho Mihaly
            loc. V Bacanu Paulian
            loc.VI Nica Ionut
            loc.VII Cocean Valer
            loc.VIII Ordog Zoltan
            loc.IX Tipser Gabriel
            loc. X Anitei Dorel
            loc.XI Vladoi Gelu
            loc.XII Rosu Dan
            loc.XIII Kolozsi Laszlo
            loc.XIV Pop Cornel
            loc.XV Lapadat Eugen
            loc.XVI Onet Nicolae

            loc 17-24

            -Nyistor Josif 2V.
            -Erdo Pistiu 1V.
            -Belteghi D-tru Adrian 1V.
            -Bartha Huba 1V.
            -Vita Istvan 1V.
            -Zedler Csaba 1V.
            -Marandici Adrian 1 v.

            loc 25-32

            -Danila Virgil 0V.
            -Biro Istvan 0V.
            -Orosz Attila 0V.
            -Padurariu Costel 0V.
            -Biro Attila 0V.
            -Fazakas Lorand 0V.
            -Farkas Lorand 0V.
            -Borbely Karoly 0V.
            -Lakatos Zsolt -0 v.

            loc.33-60

            -Marian Calin 4V.
            -Bartha Levente 3V.
            -Keresztes Arpad 3V.
            -Matei Dumitru 3V.
            -Tokos Pal 3V.
            -Predescu Levente 3V.
            -Nagy Mihaly 3V.
            -Corodeanu Corneliu 2V.
            -Nagy Magor Istvan 2V.
            -Lakatos Lorand 2V.
            -Eftimie Adrian 2V.
            -Fagaras Silviu 2V.
            -Nagy Kusztos Vilmos 1V.
            -Nicula D-tru 1V.
            -Vladoi Bogdan 1V.
            -Ludvich Arthur 1V.
            -Bardocz Laszlo 1V.
            -Kezdi Janos 1V.
            -Tarau Vasile 1V.
            -Todor Arpad 1V.
            -Oancea Paul 1V.
            -Fulop Balazs 0V.
            -Popa Crisan??? 0V.
            -Ionel Dragos 0V.
            -Bartha Fruzsina 0V.
            -Nemeth Alex 0V,
            -Oprisiu Alin 0V
            -Puiuleti Josif 0V.
            Loc 17-24 - Marandici Adrian - 1 victorie in superioare
            Loc. 25-32 - Lakatos Zsolt - 0 victorie in superioare
            Cu locul nr. 10 - Anitei Dorel - mii de scuze pentru greseala
            Din pacate concurentii de la Ciuc au fost nevoiti sa plece si nu au putut termina grupa superioara. Astfel sunt intre loc. 25-32

            Multumim Denes (Antal) pentru ajutor.
            Multumim Ocsi (Kantor).
            Ultima editare de denesferi; 12.feb.2012, 18:44.

            Comentariu


            • #81
              Marin Calin cu 3 victorii este Marian Calin din Reghin. Multumesc.

              Comentariu


              • #82
                Cu placere macar atat daca n-am putut veni.

                Comentariu


                • #83
                  Legat de organizare se pare ca nimeni nu isi aminteste de harababura de la alcatuirea grupelor superioare la amatori!!! S-au facut grupele superioare, incepem meciul si dupa vreo doua seturi, aflam ca grupele sunt gresite, urmand a se redistribui. Dupa vreo douazeci de minute, in care nimeni nu stia ce se intampla, am aflat ca de fapt in grupa 9, nu s-a schimbat nimic! Deci am continuat jocul intrerupt. Am castigat primele doua meciuri, 3-1 cu Belteghi Adrian si 3-0 cu Tipser Gabriel. Din pacate a trebuit sa parasesc competia, fiind presat de timp. Oricum, cu doua victorii urma sa ma calific in eliminatorii, deci locul 16 asigurat. In vestiar am aflat ca grupele se redistribuie din nou, meciurile jucate fiind anulate. Asa ca am terminat grupa superioara fara nicio victorie, in loc de doua.Lipsa de experienta a organizatorilor si-a spus cuvintul. Pacat, caci conditiile de joc au fost super!
                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                  Comentariu


                  • #84
                    Buna seara recunosc ca am avut cateva probleme, dar la urma am putut rezolva problemele aparute,si promit ca data viitoare nu o sa mai am astfel de probleme,dar nu inteleg cine paraseste competitia inainte de a termina grupa si pleaca acasa ce-ar trebuit sa fac,sa pun pe primul loc??? Inca un lucru sa lamurim problema asta domnul Laky pe foaia grupei dumnavoastra scria ca ati pierdut toate cele trei meciuri,asa ca dumneavoastra ati iesit a IV din grupa,nu a fost cine sa zica contra findca ati plecat,asta este situatia o seara placuta......

                    Comentariu


                    • #85
                      Nu prea ma pricep la lucruri ca cele ce s-au intamplat la acest turneu.. dar daca stiu ca la ora 7 seara trebuie sa ajung acasa, nu mai vin la turneu, mai ales la un turneu A, stiind ca de obicei un astfel de turneu nu se termina inainte de 9 seara sau chiar 11 seara.. Mie personal intotdeauna mi-a facut placere sa vin la Odorhei sa joc, sa ma-ntalnesc cu prieteni si asta conteaza cel mai mult, sper sa mai vin si alta data. Felicitari organizatorilor, toti participantilor si castigatorilor
                      BL: Der Materialspezialist Revolution All+
                      FH: Andro Rasant Grip 1,9
                      BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

                      Comentariu


                      • #86
                        in ce priveste d-l Lakatas a fost trecut pe foaia noua ca a pierdut toate meciurile deoarece a plecat, pe mine de exmplu initial m-a batut si ma batea mai mult ca sigur si daca mai jucam odata. Mai mult, nu stiu daca ar fi pierdut de la careva din grupa. Dar din cate stiu eu, daca cineva pleaca acasa si nu joaca toate meciurile e clar ca se trece ca a pierdut. Problema este ca au fost ceva probleme, poate ar fi trebuit si Paszi sa fie ajutat dar sunt sigur ca pe viitor aceste probleme nu vor aparea si avand in vedere conditiile foarte bune de joc la sala din Odorhei o sa revenim toti cu placere.

                        Comentariu


                        • #87
                          A fost un turneu al contrastelor!Locatie exceptionala:sala,mesele si anexele au oferit conditii foarte bune de joc,gazdele ridicandu-se la inaltime!In schimb organizarea a avut mari lacune,"harababura" din grupele superioare iritand pe toata lumea,pierzandu-se si timp pretios.A fost primul turneu din Amatur (in care am fost prezent pana in prezent)in care finala de la Open s-a desfasurat intr-un "anonimat"total,in concomitenta cu eliminatoriile de la Amatori,lucru pe care il consideram ca o lipsa de respect din partea organizatorilor fata de jucatori!Era totusi o finala de Open de cat "A"!,momentul de "varf" al turneului, acest lucru trebuie mediatizat in mod special,oprite meciurile la celelalte mese , dand tuturor celor prezenti(inca in numar foarte mare!)posibilitatea sa urmareasca finala!Altfel,a fost un turneu puternic,cu participare selecta,in care am asistat la multe partide deosebit de spectaculoase la ambele sectiuni.Am remarcat inca o data "clasa"(recunoscuta) lui Lulu,jocul complet al Rodicai Sicoe si Fair-play-ul desavarsit a lui Gabi Farcas,un adevarat Senior al Amaturului.Felicitari castigatorilor,tuturor participantilor,noilor veniti in Amatur(in special grupului de la Or.Victoria ) si sa ne revedem si la anul in aceasta sala frumoasa!Va salut cu respect!
                          I love table tennis !

                          Comentariu


                          • #88
                            Domnilor amaturisti!

                            Aveti mai mare grija pe viitor la completarea fiselor de grupa, pentru a evita greseala la formarea grupelor superioare.
                            Pentru ca asta s-a intamplat la Odorhei. La una din grupe s-a gresit la numaratoarea calificatilor si nu s-a corectat, au scris numarul corect langa cea gresita.
                            S-a simtit lipsa lui Kantor Ocsi, care in alte dati ajuta la buna desfasurare a turneului. Cei care am dorit sa-i oferim ajutorul lui Levente (Paszi), se pare ca mai rau l-am incurcat.
                            Sa nu uitam ca la turnee A, unde sunt grupe inferioare de 8, foarte rar se intampla sa se termine mai devreme.

                            Sa ne intalnim sanatosi si la cat mai multe turnee.

                            Comentariu


                            • #89
                              Iata cateva fotografi, despre turneul din Odorhei:
                              http://www.facebook.com/media/set/?s...9727676&type=1
                              ---------- Post added 13.02.2012 at 15:08 ----------
                              inala Open:
                              http://www.youtube.com/watch?v=JidRm..._order&list=ULhttp://www.youtube.com/watch?v=kDDmQ..._order&list=UL
                              -Iata si finala Open si va rog pe domnul Zedler sa se uita in imprejur,cite mese sint ocupate,asa ca cine a vrut sa se uite la finala putea sa faca,nu am fortat pe nimeni sa joaca.

                              Comentariu


                              • #90
                                Sunt convins ca problemele care au aparut in alcatuirea grupelor superioare, s-au datorat intr-o oarecare masura si participantilor si, mai ales, a capilor de grupe. Organizatorii trebuie scuzati. Ei trebuiau ajutati, fiindca nu au inca suficienta experienta.

                                Comentariu


                                • #91
                                  ceva poze
                                  ---------- Post added 13.02.2012 at 21:22 ----------
                                  mai incerc odata...
                                  Ultima editare de FlorinBN; 15.feb.2012, 15:08.

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Ca deobicei Gabi ne delecteaza cu instantanee demne de un fotoreporter sportiv. Datorita lui mi-am innoit si avatarul! As propune fiecarui user, ca avatarul sa-l reprezinte, daca se poate in actiune la masa de tenis. Pozele lui Gabi sunt "super la superlativ" pentru acest scop. Felicitari!!!
                                    P.S Gabi ti-as propune ca pentru cei de calibrul meu(+ 100 kg), sa le mai retusezi nitel la zona abdominala !
                                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      ?mi permit sa va mai deranjez și eu....
                                      se știe probabil, iar eu o știu cel mai bine, ca habar n-am de tenis. dar ce am vazut la odorhei m-a facut sa visez din nou...! probabil parerea mea conteaza destul de puțin, dar am avut privilegiul sa vad „tenis de tenis”, iar despre organizare eu pot spune doar atât: m-am simțit în „ungurime” mai bine decât la mine acasa!!! problemele inerente au suparat bineînțeles pe cei care au dorit din tot sufletul sa obțina mai mult și am tot respectul pentru faptul ca ei lupta ca sa fie mereu mai buni! într-un fel sau altul, „necazul” lor trebuie înțeles... totuși, eu cred și sper ca tot ce ar trebui spus despre orice manifestare de genul celei de la odorhei sa poata fi sintetizat în cuvinte ca cele pe care le voi scrie în continuare...
                                      va felicit, domnilor iubitori de tenis de masă, pentru ca mi-ați oferit un spectacol de gala, la care am avut „bilet gratis, chiar în primul rând”...!!!
                                      va felicit, domnilor „organizatori”, pentru ca mi-ați oferit distracție pe cinste și mi-ați facut o sâmbata frumoasa...!!!
                                      (gabi, te felicit și pe tine pentru poze, da cu mine pierz?nd ca eroul la masa n-ai pus niciuna....nu te iert pentru asta! )
                                      AM FOST ACOLO ȘI ALTCEVA MAI MULT NU-MI DORESC! AȘA CEVA NU SE UIT? NICIODAT?!!!

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Daca ati gasit cumva un tricou uitat de mine (!), tricou Butterfly albastru cu inscriptia "Campion Amatur" , va rog sa ma anuntati (gabi.gogu(at)gmail.com sau aici in acest topic)
                                        Multumesc.

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X