Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B-Cupa Iris editia 1; 25.02.2012; Bors-Oradea

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B-Cupa Iris editia 1; 25.02.2012; Bors-Oradea

    Localitatea:Bors,jud.Bihor[ultima localitate inainte de iesirea din tara,spre Ungaria]
    Sala:Sala sporturilor
    Adresa:com Bors
    Tip si nr.mese:9 mese tip Joola
    Conditii de joc:foarte bune
    Timp alocat:de la ora 9 -pina cind se termina
    Nr. maxim de jucatori:nelimitat
    Taxa :20 ron adulti
    0 copii pina la 14 ani
    Premii:cupe,diplome si bani:loc1=150ron,loc2=100ron,loc3=50ron
    Sist. de joc:gr.inf.,gr.sup.,eliminatorii conf.regulament
    Inscrieri:forum sau telefonic
    Organizator:V Arpi tel :0746/150975
    Se ofera:apa minerala,ceai
    La ora 9 rog toti jucatorii sa fie orezenti la sala

  • #2
    Dl Arpi,
    Numai surprize placute ne faceti cu aceste concursuri!
    Anunt baietii si revenim cu inscrierile..

    Comentariu


    • #3
      Multumesc,sper sa reusesc sa fac in fiecare luna dar asta nu depinde numai de mine.
      In primavara cred ca vom face un concurs mai mare ,un pic,si ca premiere dar mai vedem.

      Comentariu


      • #4
        Ar fi superb un turneu A(+)

        Postat în original de arpi Vezi post
        Multumesc,sper sa reusesc sa fac in fiecare luna dar asta nu depinde numai de mine.
        In primavara cred ca vom face un concurs mai mare ,un pic,si ca premiere dar mai vedem.
        Mult succes!
        Poate reusiti sa rezervati o zi pentru un turneu A in primavara, avand in vedere ca la noi nu prea au fost noi va sustinem .

        Comentariu


        • #5
          Dl. Arpi vedeti ca cei de la Bihoreanu au dat concursul pe maine mai exact ...

          Comentariu


          • #6
            Concursul va avea loc pe data de 25.02.2012 ora 9.30 cu prezentare la sala ora 9.Cred ca a fost o greseala de tipar.Imi pare rau!

            Comentariu


            • #7
              90 la suta ca ajung si eu la turneu daca drumurile sint bune si nu vor fi probleme
              muntean mircea

              Comentariu


              • #8
                avind in vedere regulamentul, ma vad nevoit sa va anunt ca aceasta competitie nu se va puncta si nu va fi sub egida Amatur.
                Din fericire,vor participa si jucatori legitimati[Dumbravita,Carei,Salonta,Ungaria...]din categorii superioare.Sper ca nu deranjeaza pe nimeni daca vom ridica nivelul si vom avea niste parteneri foarte buni!

                Comentariu


                • #9
                  D-le Arpi, regulamentul nu va opreste sa organizati turneul B pe data de 25 februarie. Din localitatile pe care le-ati enuntat, numai fetele care joaca la Dumbravita ar trece peste limita categoriei; Se poate gasi o formula care sa convina tuturor.
                  Puteti alege D-vs daca doriti sau nu sa-l anuntati ca turneu Amatur.
                  Oricare este alegerea D-vs, va urez succes!

                  Comentariu


                  • #10
                    Probabil Dl Arpi se refera la turneu A unde trebuie mai multe mese.

                    Comentariu


                    • #11
                      Mese sunt destule si din fericire si entuziasti la fel. Din Oradea se inscriu Tic Ioan, Cristian Tascianu, Gergely Anton, Calin Craciun. Evident vor participa mult mai multi oradeni care insa prefera inscrierea la fata locului. Avand in vedere nivelul ridicat de joc sper ca acest turneu va trezi interesul multor amaturisti.
                      TBS/T05

                      Comentariu


                      • #12
                        nu are nimic daca sint jucatori mai buni asta e foarte bine,ar fi bine daca ar fi sub egida amatur pentru ca ar veni mai multi amaturisti,mai ales ca este nivelul mai mare

                        Comentariu


                        • #13
                          Din Baia Mare:

                          Maximciuc Felix
                          Ciascai Alin
                          Viscaria
                          Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #14
                            competitia se va desfasura simbata [25.02.2012]ora 9.30[inscrierile incep la ora 9]si vor fi sub egida Amatur iar separat se va organiza un Open.La Amatur premierea va consta in cupe,diplome iar la Open premierea va consta in bani [loc1=300ron,loc2=200ron,loc3=100ron]cupe ,diplome.Meciurile vor fi 3 din 5 si se vor desfasura conf.regulament[gr.inf,gr.sup.,eliminatoriu].Se va juca pe 10 mese tip Joola .

                            Comentariu


                            • #15
                              Perfect!
                              Felicitari dl Arpi pentru decizie vad ca ati si crescut miza...
                              Asa impacati si capra si varza.
                              Ultima editare de D.D.; 24.feb.2012, 16:17.

                              Comentariu


                              • #16
                                De la Moravita:Tanase Adrian,Tanase Andrei si Tanase Antonio.

                                Comentariu


                                • #17
                                  D-ul Arpi nu credeti ca faceti o DISCRIMINARE??
                                  Adica: Amatorii primesc cupe medalii iar openistii bani
                                  Ar fi mai corect premiile sa fie egale, dumneavoastra faceti cum doriti dar bunul simt ma obliga sa va dau un sfat
                                  Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                  FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                  BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de roman bogdan Vezi post
                                    D-ul Arpi nu credeti ca faceti o DISCRIMINARE??
                                    Adica: Amatorii primesc cupe medalii iar openistii bani
                                    Ar fi mai corect premiile sa fie egale, dumneavoastra faceti cum doriti dar bunul simt ma obliga sa va dau un sfat
                                    Ai mare dreptate, asa ar fi frumos si echitabil

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Noutati,nr. participanti A+O ?

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        A fost un turneu foarte reusit.
                                        Au fost la ambele 8 grupe de 6-7 jucatori.
                                        De bani poti sa cumperi si cupe si medalii, nu era sigura treaba cu masterul si cred ca de aia nu erau pregatite cupele in orice caz au fost niste meciuri extraordinare ....
                                        Copii au primit de asemenea cupe si diplome poate si medalii, nu am fost foarte atent dar au jucat bine.
                                        Felicitari organizitorilor,sponzorilor si participantilor!
                                        Pentru turneele din primavara trebuie sa studiem treaba cu bograciul si va fi muuuult mai mult ca perfectul.
                                        ---------- Post added 25.02.2012 at 23:59 ----------
                                        Asteptam cu totii clasament!
                                        Stiam ca trebuie rezervat postul nr 2, pentru clasament dar eu il cedez cu respect pentru organizator!
                                        Ultima editare de D.D.; 25.feb.2012, 20:15.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Turneul cred ca a fost destul de reusit.Concurentii,atit de la Open cit si de la Amatur au reusit sa creeze o atmosfera deosebita si niste meciuri foarte frumoase!
                                          Au participat in total 55 de persoane[amatur+open] si 16 copii de la 8ani pina la 14 ani.
                                          Cred ca discriminare nu am facut, deoarece premierile au fost anuntate si mai ales toata lumea a fost premiata si fata de altii ,copii si persoanele cu dizabilitati nu au fost taxati, ceeace cred ca este corect.Sa stiiti ca si cupele,diplomele,mincarea,apa ,cafeaua au fost gratuite asa ca nu cred in asa zisa "discriminare".Intradevar nu toata lumea a profitat de aceste lucruri dar asta nu mai este vina mea.Apropo,la Open au participat majoritatea amatorilor asa ca toata lumea avea o sansa si in momentul cind spectatorii,concurentii aplauda multe meciuri cred ca nu mai este vorba de discriminare ci de o competitie reusita care place la toata lumea.Iata clasamentele:Open:loc1=Sipos Renata[Oradea];loc2=Horvath Tibi[Oradea];loc3=Butnariu Daniel[Timis].Amatur:loc1=Butnariu Daniel[Timis];loc2=Paliyck S[Ungaria],loc3=Francois Y[Franta].
                                          Dupa cum observati toti sint amatori,asa ca .....O zi buna !

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Felicitari si la cat mai multe asemenea turnee.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              excelent turneul foarte adevarat,foarte buna atmosfera,conditii bune felicitari domnule Arpi,o sa va rog daca puteti sa scrieti tot clasamentul sau pe toti participanti
                                              multumesc

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Felicitari, d-le Arpi, ati avut un turneu complex, ati incercat sa multumiti toate gusturile si chiar ati reusit! Copii, amatori, avansati, open, masters, persoane cu dizabilitati, Amatur, non Amatur, un adevarat tur de forta!
                                                Daca veti posta clasamentele la toate categoriile, toti vor fi bine primiti in Amatur.
                                                Felicitari Renatei, pe care o asteptam cat mai des in turneele Amatur, felicitari lui Tibi Horvath pentru rezultat si pentru revenire, felicitari lui Daniel Butnariu pentru rezultat.
                                                Prezenta voastra la turneul A de la Arad va aduce cu siguranta o apropiere de celelalte centre din zona de vest si un schimb de ?xperienta" ... amical!

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Dl Arpi eu va rog cand aveti un pic de timp sa puneti si niste poze ca ele fac mai mult decat 1000 de cuvinte.
                                                  Conditii excelente de joc si atmosfera super, au venit si multi spectatori din Oradea.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X