Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Campionatul national simplu Bistrita 13.10.2007

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Campionatul national simplu Bistrita 13.10.2007

DATA :13.10.2007
    ORA :10:00
    SALA ;CENTRUL OLIMPIC
    ADRESA :str.Parcului(langa stadion)
    NR.MESE :16
    CONDITII DE JOC ;Corespunzatoare unei finale
    TIMP ALOCAT :10:00-20:00
    NR.MAX.JUC.ADMISI:64
    TAXA/JUC. :25 RON
    TAXA ORGANIZARE :0 RON
    MAT.PREMIERE :Cupe,medalii,diplome
    SISTEM DE JOC :GR.INF,GR.SUP.,ELIMINATORIU
    PARTICIPANTI :Conform regulamentulu
    CONFIRMARE :Forum,telefonic
    ORGANIZATOR :GARAZ MIRCEA Tel. 0740313689

OBS. In vederea unei cat mai bune organizari a turneului rog sa se afiseze cat mai repede posibil clasamentul pe luna OCTOMBRIE si implicit participantii la concursul de la Bistrita.De asemenea rog participantii sa confirme prezenta (conform regulamentului)avand in vedere intentia de a pregati grupele si de a scurta partea organizatorica.
    Primorac Carbon FL Off+
    Sriver FX // Sriver FX

Am numai cateva precizari de facut:
    -participarea jucatorilor va fi libera (nu vad de ce sa restrictionam numarul la 64 mai ales ca sunt 16 mese la dispozitie), deci oricine doreste sa participe are dreptul sa o faca (daca organizatorii doresc sa fie numai 64 va trebui sa facem un sistem de acceptare a jucatorilor).
    -clasamentul va fi gata aproximativ pe luni sau marti seara dupa ce toate campionatele judetene sunt gata.
    -nu se poate face o organizare prealabila a grupelor (am incercat la Miercurea Ciuc si nu a iesit chiar bine) daca vin eu (depinde de umarul asta care nu m-a lasat sa joc de 2 luni) vin cu laptop-ul si nu vor fi probleme cu repartizarea in grupe.

Comentariu

TURNEU A+ BISTRITA

Numarul de 64 jucatori nu este legat de numarul de mese de joc,doar ca in tenisul de masa in organizare se merge pe cifrele 128:64:32:16:8.
      Participarea nu se ingradeste,este libera,dar dupa regulament participa:
      -castigatorii turneelor A si B
      -organizatorii turneelor A si B
      _primii 50 de jucatori din clasament(nu se specifica daca organizatorii si castigatorii se exclud din cei 50)
      Luand ca baza clasamentul la zi,in primii 50 de jucatori avem 17 castigatori+organizatori; mai sunt 9 organizatori;total 59;5 participanti din Bistrita =64
      Nuse stie din cei 64 cati vor participa efectiv,desi noi ne dorim sa-i avem pe toti la turneul de la Bistrita.Confirmarea participarii va da posibilitatea inlocuirii in timp util a celor care din diverse motive nu vor putea sa ne onoreze cu prezenta.Toti cei care vor veni la Bistrita vor juca in acest concurs,dar repet ca pentru organizator este foarte important sa stie cam la cati participanti sa se astepte.
      Primorac Carbon FL Off+
      Sriver FX // Sriver FX

Comentariu

Re: Campionatul national simplu Bistrita 13.10.2007

Postat în original de mircea.garaz
        DATA :13.10.2007
        ORA :10:00
        SALA ;CENTRUL OLIMPIC
        ADRESA :str.Parcului(langa stadion)
        NR.MESE :16
        CONDITII DE JOC ;Corespunzatoare unei finale
        TIMP ALOCAT :10:00-20:00
        NR.MAX.JUC.ADMISI:64
        TAXA/JUC. :25 RON
        TAXA ORGANIZARE :0 RON
        MAT.PREMIERE :Cupe,medalii,diplome
        SISTEM DE JOC :GR.INF,GR.SUP.,ELIMINATORIU
        PARTICIPANTI :Conform regulamentulu
        CONFIRMARE :Forum,telefonic,loco pana la ora 9:55
        ORGANIZATOR :GARAZ MIRCEA Tel. 0740313689
        OBS. In vederea unei cat mai bune organizari a turneului rog sa se afiseze cat mai repede posibil clasamentul pe luna OCTOMBRIE si implicit participantii la concursul de la Bistrita.De asemenea rog participantii sa confirme prezenta (conform regulamentului)avand in vedere intentia de a pregati grupele si de a scurta partea organizatorica.
        Primorac Carbon FL Off+
        Sriver FX // Sriver FX

Comentariu

salut

vreau sa stiu daca poate sa participe si alti jucator de tenis amator, si daca nu sint cistigatori de turnee sau organizator?Eu cred ca la orice turneu poate sa participe orcine, si sa nu lasam afara si persoanele care nu cistiga turnee dar vor sa joace acest sport din placere, nu domnul Garaz.

Comentariu

Salutare

Lista probabila cu jucatorii de la Vatra Dornei este:
            Ciobanu Gabriel
            Hagatis Andrei
            Capra Arthur
            Georgiu Dragos
            Il rog pe domnul Mircea Garaz sa`mi zica daca ultimii doi au drept de joc
            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
            BH : Tenergy 05Fx
            FH : Tenergy 05Fx

Comentariu

salut

din cluj poate veni domnii Coroian,Szabo si altii de ex.

Comentariu

Stimati colegi,participanti la CIRCUITUL AMATOUR !
                Nivelul turneului de la Bistrita este A+
                Eu ca persoana militez pentru respectarea regulamentului(inclusiv anexele lui)pentru ca acesta trebuie sa fie ghidul dupa care ne conducem in organizarea CIRCUITULUI.Problemele legate de regulament eu zic sa le dezbatem in topicul REGULAMENTUL CIRCUITULUI AMATOUR.
                In legatura cu participarea la concursul de la Bistrita eu propun urmatoarele:
                1)Primii 40 de jucatori din clasamentul care va fi disponibil in scurt timp sa confirme sau sa infirme pana in data de 12.10.2007 ora 20:00 participarea la concurs,avand in vedere dorinta de a face repartizarea in grupe
                2)Toti cei care doresc sa participe la acest concurs sa se inscrie tot pana in data de 12.10.2007 ora 20:00
                3)Pentru situatii neprevazute este varianta LOCO ora 9:55.
                4)Lista a fost si ramane deschisa!
                Primorac Carbon FL Off+
                Sriver FX // Sriver FX

Comentariu

si noi avem un pusti care vine tare din urma este pe locul 52 se antreneaza zi de zi are dreptul sa joace?...cum ii ambitionam? sa patim cum am patit cu celalalt care s-a lasat o perioada de tenis ........prea putini vin din urma (era ceva cu DACIADA),si altceva,la 16 mese nu cred ca se face coada;cu data de inscriere sunt foarte deacord ca sa stii la ce sa te astepti (cu aprox.),dupa mine cea mai frumoasa parte a concursului (nu ca jocuri) este cea a grupelor 1 (poti sa ai surprize) ABIA ASTEPT NISTE SELECTII NATURALE

Comentariu

De la Zalau am vrea sa venim 3 persoane : Pop Dan locul 51 ; Bob Marius locul 74; Husa Negrean Gelu locul 78 ( locurile sunt luate azi din clasamentul postat pe amatour.filo.ro ). Am vrea sa stim daca putem participa.
                    Mersi.

Comentariu

Pentru prietenii din PN;pentru a nu avea surprize in faza grupelor ii rog ca la inscriere sa se prezinte cu CI/BI(POZE FATA /PROFIL NU E CAZUL )!
                      Primorac Carbon FL Off+
                      Sriver FX // Sriver FX

Comentariu

s-a marcat O.K.

Comentariu

salut

din cluj vine Toth momentan dar vin si ceilalti garantat

Comentariu

Revin cu o precizare :

LA CONCURS POT PARTICIPA TOTI DORITORII !
                            Primorac Carbon FL Off+
                            Sriver FX // Sriver FX

Comentariu

E o precizare bine venita. De la Zalau venim 3.
                              Respecte

Comentariu

Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X