Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Blitzkrieg 3, Timișoara - 04.07.2020

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu B Cupa Blitzkrieg 3, Timișoara - 04.07.2020


    AMATUR: Turneu B "Cupa Blitzkrieg 3", Timișoara - 04.07.2020

    Data: 04 iulie 2020
    Localitatea: Timișoara
    Locul de desfășurare: Sala de Sport a Colegiului Tehnic de Vest, Timișoara, b-dul Regele Carol I nr. 11, Timișoara;


    Categorii: Amatori, Open și Elite;
    Logistică: 4 mese Butterfly Octet 25+ ITTF, mantinele suficiente pentru țarc complet la fiecare masă, mese de arbitraj și scorer la fiecare masă, mingi Andro *** 3S 40+;
    Validare înscrieri: 08:30-08:45 (Amatori), 12:00-12:15 (Elite) și 15:30-15:45 (Open);
    Ora de începere: 9:00 (Amatori), 12:30 (Elite) și 16:00 (Open);
    Numărul maxim de jucători: 16 amatori, 16 open, 16 elite;
    SE ASIGURĂ:
    - cafea, ceai, ciocolată caldă, apă+ceva rontaituri (inauntru nu-i voie, o sa incercam sa le punem afara);
    Materiale de premiere:
    - cupe la locul 1, medalii și diplome la primele patru locuri;
    Facilități: vestiar, sală cu aer conditionat;

    Taxă de participare:
    25 ron (adulți);
    - persoanele cu dizabilități nu plătesc taxă de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron către AmaTur.

    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - momentan NU se acceptă la concursurile AmaTur copiii cu vârsta mai mică de 14 ani;
    - ultima retragere, fara penalizare R2 (2 puncte), Joi, 02.04.2020, ora 21,00;
    - ultima retragere, fara penalizare N (3 puncte), Vineri, 03.04.2020, ora 21,00;
    Organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției!

    AMATORI
    - poate participa orice jucător cu media între 0 și 19,99;
    Număr maxim de jucători: 15+1 wildcard;
    Validare înscrieri: 08:30 - 08:45
    Ora de începere: 09:00
    SISTEM DE DESFĂȘURARE:
    - grupe de câte 3-4 jucători (grupe de 4 dacă nu lipsește nimeni) în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceeași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 2;
    - fără grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu de 8; ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor; plasarea pe tablou a locurilor 2 din grupe se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din grupe să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală;
    - nu se joacă finală mică.
    PROGRAM:
    08:30 - 09:00 confirmare înscrieri și încălzire;
    09:00 - 11:00 grupe;

    11:00 - 12:00 eliminatorii;

    OPEN
    - poate participa orice jucător cu media între 20,00 și 32,99;
    Număr maxim de jucători: 15+1 wildcard;
    Validare înscrieri: 15:30 - 15:45
    Ora de începere: 16:00
    SISTEM DE DESFĂȘURARE:
    - grupe de câte 3-4 jucători (grupe de 4 dacă nu lipsește nimeni) în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceeași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 2;
    - fără grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu de 8; ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor; plasarea pe tablou a locurilor 2 din grupe se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din grupe să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală;
    - nu se joacă finală mică.
    PROGRAM:
    15:30 - 16:00 aerisire sala, confirmare înscrieri și încălzire;
    16:00 - 18:00 grupe;

    18:00 - 19:00 eliminatorii;

    ELITE
    - poate participa orice jucător cu media peste 33,00;
    Număr maxim de jucători: 15+1 wildcard;
    Validare înscrieri: 12:00 - 12:15
    Ora de începere: 12:30
    SISTEM DE DESFĂȘURARE:
    - grupe de câte 3-4 jucători (grupe de 4 dacă nu lipsește nimeni) în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceeași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 2;
    - fără grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu de 8; ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor; plasarea pe tablou a locurilor 2 din grupe se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din grupe să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală;
    - nu se joacă finală mică.
    PROGRAM:
    12:00 - 12:30 aerisire sala, confirmare înscrieri și încălzire;
    12:30 - 14:30 grupe;

    14:30 - 15:30 eliminatorii;

    ORGANIZATORI:
    Vela Claudiu: 0726.487.357
    Grubacichi Marius: 0766.379.076


    Sala de sport!



    mariomoro, andreyutzu și 5 alții apreciază asta.

  • #2

    MĂSURI privind prevenirea și controlul infecției SARS-COV-2 (COVID-19), conform Ordin nr. 619/1077 din 12.06.2020 emis de Ministerul Tineretului și Sportului și Ministerul Sănătății:
    Acces în sală:
    1. Triaj observațional la intrarea în sală: se va realiza termoscanarea participanților și nu se va permite intrarea persoanelor cu temperatura mai mare de 37,3 °C sau cu simptome de infecție respiratorie;
    2. Dezinfectarea la intrarea în sală prin intermediul produselor biocide puse la dispoziție de Organizator (dozator la intrarea în sală);
    3. Evidența nominală a persoanelor participante, astfel încât să se poată face cu ușurință identificarea contacților, în eventualitatea depistării unui caz de infectare cu COVID-19 printre jucători (semnătură și număr de telefon pe formularul de înscriere);
    4. Dezinfectarea și ventilarea sălii o dată la fiecare 4 ore (după grupele inferioare).
    Spațiul de joc:
    1. Pe perioada desfășurării meciurilor la masă și în jurul acesteia se vor afla doar cei doi jucători programați să dispute meciul și un eventual arbitru. Celorlalți jucători din grupă li se recomandă să aștepte următorul meci în exteriorul sălii respectând regulile de distanțare socială;
    2. Cu excepția perioadei de efort fizic intens (desfășurarea meciurilor), este obligatorie purtarea măștii (medicale/non-medicale) în spațiile comune, care pentru o protecție eficientă trebuie să acopere atât gura, cât și nasul;
    3. Este interzisă ștergerea palmelor de masa de joc;
    4. Mesele și mingile de tenis de masă se vor dezinfecta după fiecare meci;
    5. Dotarea sălii cu coșuri de gunoi acționate cu pedală;
    Recomandări AmaTur:
    1. Nu este indicată prezența în sală a altor persoane în afară de jucători (spectatori, rude, etc.);
    2. Nu este indicată servirea mesei în incinta sălii de sport;
    3. Recomandăm spălarea mâinilor după fiecare meci;
    4. Recomandăm renunțarea la strângerea mâinilor înainte și după fiecare meci;
    5. Recomandăm persoanelor cu vârsta peste 65 de ani (cei mai afectați la o eventuală infectare cu COVID-19) să se gândească de două ori înainte de a se înscrie la turnee;
    6. Momentan NU se acceptă la concursurile AmaTur copiii cu vârsta mai mică de 14 ani, iar copiii cu vârsta cuprinsă între 14 și 18 ani vor trebui să fie însoțiți la înscriere de către unul dintre părinți pentru a semna formularele legate de sănătate;

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri Elite - 7/3/2020 / 10:47:22 AM - v4.1 / cls_2020-apr

      1. Cristanus Cristian, Timisoara, 1217 - 46.9 - EL
      2. Mutrescu Eugen, Timisoara, 3 - 45.88 - E
      3. Iana Remus, Timisoara, 4 - 45.88 - E
      4. Glisa Valentin, Timisoara, 492 - 45.03 - E
      5. Avram Victor, Arad, 24 - 44.31 - E
      6. Mitrache Simion, Timisoara, 120 - 43.33 - E
      7. Verdet Adrian, Timisoara, 18 - 42.42 - E
      8. Boru Lucian, Timisoara, 62 - 41.64 - E
      9. Put Gabriel, Oravita, 27 - 40.47 - E
      10. Mihalescu Dinu, Timisoara, 44 - 37.28 - EW
      11. Costache Rosioru Cristian, Timisoara, 34 - 36.89 - E
      12. Ciucioiu Dorin, Timisoara, 372 - 34.04 - E
      13. Popet Doru, Timisoara, 440 - 33.35 - EW
      14. Spatariu Daniel, Arad, 832 - 33 - E
      15. Ardelean Raul, Arad, 588 - 30 - O
      16. Daroti Florin, Lipova, 245 - 24.78 - O
      -----------------------------------------
      Lista de asteptare:
      1. Balas Liviu, Timisoara, 6006 - 0
      2. Curut Gabriel, Timisoara, 168 - 33.84 - E


      Inscrieri Open - 7/3/2020 / 10:47:32 AM - v4.1 / cls_2020-apr

      1. Kaposta Victor, Arad, 46 - 32.81 - O
      2. Jichici Svetozar, Timisoara, 136 - 31.83 - OW
      3. Grubacichi Marius, Timisoara, 172 - 31.62 - O
      4. Cioveie Bogdan, Oravita, 217 - 31.47 - O
      5. Lacatis Ghita, Arad, 129 - 30.69 - O
      6. Drinceanu Lilian, Oravita, 188 - 30.34 - O
      7. Negrea Olimpiu, Otelu Rosu, 324 - 29.19 - O
      8. Rosu Adrian, Timisoara, 1802 - 28.3 - O
      9. Ispas Dan, Timisoara, 202 - 28.22 - O
      10. Mirza Karim, Timisoara, 1634 - 27.2 - O
      11. Marta Marcel, Timisoara, 1673 - 27.2 - O
      12. Hancig Mircea, Timisoara, 153 - 26.49 - O
      13. Veres Adrian, Timisoara, 255 - 24 - O
      14. Dehelean Octavian, Timisoara, 609 - 22.58 - O
      15. Ankar Wasim, Timisoara, 747 - 22.13 - O
      16. Shehabi Amer, Timisoara, 1969 - 17 - A
      -----------------------------------------
      Lista de asteptare:
      1. Neag Ioan, Timisoara, 590 - 26.73 - O
      2. Istrate Cristian, Bucuresti, 61 - 31.43 - OW
      3. Ticu Sorin, Lugoj, 253 - 25.5 - O


      Inscrieri Amatori - 7/3/2020 / 10:47:40 AM - v4.1 / cls_2020-apr

      1. Iliuta Adrian, Sannicolau Mare, 410 - 19.45 - A
      2. Fekete Istvan, Arad, 329 - 19.26 - AW
      3. Herteg Dorinel, Arad, 532 - 19.25 - A
      4. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 269 - 19.17 - A
      5. Borcsi Jozsef, Timisoara, 545 - 18.31 - A
      6. Dani Leo, Arad, 879 - 17.98 - AD
      7. Almajanu Sergiu, Dumbravita, 567 - 13.58 - A
      8. Dobinda Alexandru, Arad, 509 - 13.15 - AW
      9. Lascu Marius, Timisoara, 738 - 12.24 - A
      10. Glavan Radu, Timisoara, 1244 - 11.13 - A
      11. Badea Catalin, Dumbravita, 2878 - 10 - A
      12. Dobinda Dinu, Arad, 767 - 9.83 - H
      13. Chivaran Alin, Caransebes, 857 - 9.33 - H
      14. Vrinceanu Vladut, Caransebes, 1182 - 7.77 - H
      15. Herteg Doru, Arad, 1824 - 6 - HW
      16. Neamt Doru, Arad, 2790 - 0 - AW
      -----------------------------------------
      Lista de asteptare:
      1. Orban Alexandru, Lugoj, 389 - 18.77 - A
      2. Faur Lucian, Jimbolia, 1355 - 8.67 - HW
      3. Leric David, Lipova, 864 - 9.35 - H
      4. Micoara Andrei, Lipova, 3344 - 4.7 - H
      lulciuc.dumitru apreciază asta.

      Comentariu


      • #4
        Ispas Dan, Timisoara, open
        Grubacichi Marius, Timisoara, open
        Simo Robert, Timisoara, open
        Balog Mihai, Timisoara, amatori
        Dehelean Octavian, Timisoara, open
        pedrosyto apreciază asta.

        Comentariu


        • #5
          Ciucioiu Dorin, Timisoara, elite
          Butnariu Daniel, Timisoara, elite
          Ankar Wasim, Timisoara, open
          lulciuc.dumitru și pedrosyto apreciază asta.

          Comentariu


          • #6
            Marta Marcel, Timisoara, open
            Szekeres Zoltan, Timisoara, open
            Dani Leo, Arad, amatori
            Lacatis Ghita, Arad, open
            Neamt Doru, Arad, amatori
            pedrosyto apreciază asta.

            Comentariu


            • #7
              Badea Catalin, Dumbravita, amatori
              Svetozar Jichici, Timisoara, open
              Toza apreciază asta.

              Comentariu


              • #8
                Mirza Karim, Timisoara, open

                Comentariu


                • #9
                  Chivaran Alin și Vrinceanu Vlăduț - CARANSEBEȘ, AMATORI

                  Comentariu


                  • #10
                    Mitar Marius Tiberiu avansati! Iliuta Adrian avansati! Ambii din Sannicolau Mare! Multumim!

                    Comentariu


                    • #11
                      Matei Alin - Hobby

                      Comentariu


                      • #12
                        Herteg Dorinel - Arad
                        Herteg Doru - Arad
                        Popescu Radu - Arad
                        toți la H+A

                        Comentariu


                        • #13
                          Din Timisoara la elite:
                          Iana Remus
                          Mutrescu Eugen
                          Costache-Rosioru Cristian.

                          Comentariu


                          • #14
                            Veres Adrian open multumesc

                            Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk

                            Blade: Der Materialspezialist Cubixx 100
                            FH: Yasaka Rakza 7 Soft
                            BH: SpinLord Dornenglanz

                            Comentariu


                            • #15
                              Borcsi Jozsef amatori mersi

                              Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk

                              Blade: Der Materialspezialist Cubixx 100
                              FH: Yasaka Rakza 7 Soft
                              BH: SpinLord Dornenglanz

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X