Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Covid 19+, București - 1/2/3/4.07.2020

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Ioan Luca - București - Hobby (incepatori)
    Secu Valeriu - București - Elite

    Comentariu


    • #52
      Alexe Dan, București - avansati

      Comentariu


      • #53
        Popa Alexandru Iulian Buzău Elite

        Comentariu


        • #54
          Corbu Darius Elit

          Trimis de pe al meu SM-A515F folosind Tapatalk

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de Brulea Petre Vezi post
            Parca suspendarea era pana pe 09-05-2020
            Doresc conducerea Amatur sa clarifice situatia jucatorului Cornel Dena, multumesc.

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de Cristian Istrate Vezi post

              Doresc conducerea Amatur sa clarifice situatia jucatorului Cornel Dena, multumesc.
              Postat în original de Comitetul Director
              În conformitate cu art. 6.6.4 Orice mesaje defăimătoare, amenințări, injurii, jigniri, instigări la ură, etc. postate pe forum sau pe orice rețea de socializare vor fi analizate de către Comitetul Director, care poate să avertizeze sau să suspende jucătorul pentru o perioadă care poate să varieze între 3 luni și suspendare definitivă, în funcție de gravitatea faptei, se suspendă jucătorul - Dena Corneliu, Giurgiu pentru o perioadă de trei luni: 10.02.2020 - 09.05.2020, pentru jigniri, calomnii și limbaj suburban la adresa Coordonatorilor AmaTur.
              Revenirea alături de colegii din AmaTur este condiționată de ștergerea tuturor postărilor denigratoare de pe rețelele de socializare și adresarea de scuze celor implicați.
              Expirarea suspendării la data de 09.05.2020 era condiționată de adresarea de scuze celor jigniți și calomniați și de ștergerea mesajelor incriminate de pe rețelele de socializare. Lucru ce nu s-a întâmplat. Dimpotrivă!
              Prin urmare suspendarea de 3 luni s-a transformat în suspendare definitivă.

              Comentariu


              • #57
                Salutare, Vlad Iordache Hobby București jucător nou.

                Comentariu


                • #58
                  Postat în original de Comitetul Director Vezi post



                  Expirarea suspendării la data de 09.05.2020 era condiționată de adresarea de scuze celor jigniți și calomniați și de ștergerea mesajelor incriminate de pe rețelele de socializare. Lucru ce nu s-a întâmplat. Dimpotrivă!
                  Prin urmare suspendarea de 3 luni s-a transformat în suspendare definitivă.
                  Eu zic ca pentru ce a facut bun in Amatur ar mai merita o sansa

                  Comentariu


                  • #59
                    Situatia inscrierilor pana in acest moment..,
                    Hobby :10 locuri libere
                    Avansati : 3 locuri libere
                    Open : lista de asteptare 1 jucator
                    Elite : 12 locuri libere

                    Comentariu


                    • #60
                      Postat în original de Comitetul Director Vezi post



                      Expirarea suspendării la data de 09.05.2020 era condiționată de adresarea de scuze celor jigniți și calomniați și de ștergerea mesajelor incriminate de pe rețelele de socializare. Lucru ce nu s-a întâmplat. Dimpotrivă!
                      Prin urmare suspendarea de 3 luni s-a transformat în suspendare definitivă.
                      Destul de ciudat… Lumea se confruntă cu probleme majore (cu adevărat majore) și nu cred că ar fi prea ?nțelept să fie identificată și la nivel AMATUR o astfel de problemă majoră – în persoana d-lui Dena Corneliu. Prin urmare, mă adresez Comitetului Director al AMATUR cu rugămintea de a reanaliza decizia radicală pe care a luat-o.

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de Vicecampionu Vezi post

                        Destul de ciudat… Lumea se confruntă cu probleme majore (cu adevărat majore) și nu cred că ar fi prea ?nțelept să fie identificată și la nivel AMATUR o astfel de problemă majoră – în persoana d-lui Dena Corneliu. Prin urmare, mă adresez Comitetului Director al AMATUR cu rugămintea de a reanaliza decizia radicală pe care a luat-o.
                        A deranjat domnul Dena pe careva prin vreun gest nesportiv la vreun concurs la care a participat, cat sa i se interzica accesul? A avut abateri disciplinare in sala de concurs sau absente/retrageri care sa justifice o asemenea masura drastica?

                        Conducerea Amatur, sau mai bine zis "Comitetul", daca chiar considera ca domnul Dena a gresit cu criticile de pe grupurile de facebook si de aici de pe site, i-ar da o "palma" daca l-ar ierta, demonstrand ca ei sunt cei cu adevarat eleganti si demni in toata tarasenia asta.

                        Marturisesc ca sunt un pic strain de treburile lor si ca omul poate a cam exagerat cu galceava pe forum, poate o fi adresat si ceva jigniri in privat, dar nu am vazut sa fi sarit la gatul nimanui, nici macar la figurat, a facut ceva afirmatii cu un pic de tenta de ironie, afirmatii care au o oarecare logica pana la un anumit punct - vezi scosul grupelor superioare si introducerea de grupe mici, astfel incat unii pleaca acasa dupa 3-4 jocuri.

                        Cat despre suspendari din circuit pentru afirmatii ce par sa aiba oarecare tenta de jingire, sunt facute dupa criterii cel putin subiective si chiar si daca ar fi precise, ar trebui sa apara o steluta acolo pe site cand esti suspendat pentru asa ceva si sa scrie in josul paginii cum ca revenirea e conditionata de scuze, stergeri de postari. Apropo, asa ceva e ilegal, nu poti obliga un om sa stearga o opinie personala, fie ea si un pic calomnioasa sau poate chiar de-a dreptul rauvoitoare, decat daca ai o decizie de la o instanta. Il poti ruga, dar nu ii poti conditiona prezenta la un eveniment de stergerea unor afirmatii.

                        Cred ca in perioada asta de izolare si restrictii si interdictii, foarte multi nervi sunt intinsi la maximum pentru toti jucatorii, nu cred ca are rost sa exageram si noi aici in circuit cu alte interdictii. Daca omul e dispus la impacare, de ce sa nu-l primeasca?


                        Comentariu


                        • #62
                          Pentru că...

                          Comentariu


                          • #63
                            Vali Boaca ,Teodor Ursu ,elite

                            Trimis de pe al meu SM-G975F folosind Tapatalk

                            Comentariu


                            • #64
                              Marius Arabagiu,elite

                              Trimis de pe al meu SM-G975F folosind Tapatalk

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de Dantim Vezi post

                                Eu zic ca pentru ce a facut bun in Amatur ar mai merita o sansa
                                Aceeasi parere o impartasesc si eu!
                                Cornel a contribuit la cresterea comunitatii Amatur si ar sa ramana in aceasta comunitate. Haideti sa mai si iertam cateodata!

                                Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

                                Blade: Andro Treiber H
                                Fh: Nittaku Fastarc G-1
                                Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

                                Comentariu


                                • #66
                                  Se poate afisa o lista cu cei inscrisi?
                                  Multumesc anticipat

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Sunt mahnit de decizia luata in cazul lui Corneliu.
                                    Este un om care a pus suflet pentru AmaTur.
                                    Un foarte bun jucator si organizator de turnee.
                                    Ne-am intalnit la mai multe turnee,.. un om linistit, cald, echilibrat. ..
                                    Imi pare tare rau..
                                    Nu ar trebui sa deranjeze parerile contrare sau criticile.

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Alin Radoi ,hobby

                                      Trimis de pe al meu SM-G975F folosind Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Ion Cristian, București, 15 ani, hobby
                                        Stefan Popa, București, 15 ani, hobby

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Alin Radoi,hobby

                                          Trimis de pe al meu SM-G975F folosind Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Florin Popa, București, hobby

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de Catalin Constantin Vezi post
                                              Gisca Catalin, avansati București.

                                              Multumesc
                                              Gisca Catalin nu este. In schimb avem un Gisca Constantin. Iar nick-ul de pe forum vad ca e "Catalin Constantin". Fac inscrierea cu "Gisca Catalin". In caz ca e alt jucator, va rog sa semnalati.

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Bună seara. Am fost rugat de Cornel Dena sa postez următorul text adresat Comitetului Director Amatur întrucât nu are posibilitatea sa se exprime pe forum fiind Banat!
                                                ****************

                                                ​​​Vasilica posteaza tu pentru mine te rog urmatoarele, spunele ca din partea mea. Pentru ca nu vreau ca aceasta telenovela sa mearga prea departe vreau sa o si inchei aici. Le multumesc colegilor pentru ca mi-au luat apararea si vreau sa raman alaturi de ei in Amatur. Pentru ca se pare ca fara scuze nu se poate imi cer scuze acum celor din conducerea Amatur care s-au simtit jigniti si o sa sterg si postarile mele denigratoare, nu sunt foarte multe asa cum s-a lasat sa se inteleaga. Si cu ocazia asta oate si conducerea Amatur repara anumite nedreptati in ceea ce ma priveste. Lasati dusmania si sa ne vedem de tenis si de Amatur. Si pe viitor un pic mai multa intelegere nu ar strica.
                                                ********************
                                                PS.:
                                                Am și eu la sf?rșit de postare o mare rugăminte la Conducerea Amatur si in special lui Marcel Giosan și Gelu Vladoiu care din cât știu au fost sau sau simțit cei mai jigniți de postarile lui Cornel Dena:

                                                - Oameni buni hai sa nu-i tăiem capul lui Cornel. A greșit..... poate am greșit și noi sau poate a fost sfătuit greșit și de alti oameni din Amatur sau de pe lângă El(Amatur!) care au anumite frustrări și l-au "atins la coarda sensibilă" când era vulnerabil!
                                                Omul și-a cerut scuze public!!!! prin postarea de mai sus...... mai avem un precedent cu puțin timp în urma care s-a rezolvat prea amiabil cu care eu nu am fost de acord! Spre deosebire de alții Omul asta chiar a făcut Ceva pt Amatur..... Dacă dam în urma și răsfoiam turneele din ultimii 10 ani îl găsim ca organizator și nu în ultimul rand.... jucător! Deci e acolo, e încă viu și nu ași vrea sa ne prefacem ca nu exista.

                                                Eu Vasile Buzatu îmi cer scuze public alături de Cornel Dena tuturor membrilor Conducerii Amatur și tuturor celor din Marea familie Amatur pe care i-a jignit verbal sau prin postari Cornel Dena și vreau sa cred ca odată cu suspendarea executata și scuzele public adresate tuturor celor jigniți s-a stins" focul care mocnea

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Dinca Daniel ,Dumitru Gheorghe,elite

                                                  Trimis de pe al meu SM-G975F folosind Tapatalk

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de stoicasrl Vezi post
                                                    Gelu Macelaru,avansati

                                                    Trimis de pe al meu SM-G975F folosind Tapatalk
                                                    Gelu fiind Eugen?!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X