Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Eden, Constanta - 18/19.07.2020

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu B Cupa Eden, Constanta - 18/19.07.2020


    Turneu B "Cupa Eden", Club Eden Constanța, Ed. a IX-a - 18/19.07.2020
    ORGANIZATORI: Club Sportiv EDEN
    LOCALITATEA: Constanta, b-dul Aurel Vlaicu, nr.70
    DATA:
    Sâmbăta 18.07.2020 - Avansați/Hobby
    Duminica 19
    .07.2020 - Elite/Open;

    CATEGORII: Elite/Open + Avansați/Hobby;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    Amatori / Hobby
    Sambata 09.15- 09.45 - validare înscrieri, la ora 10.00 incep meciurile;
    Open / Elite
    Duminica 09.15 - 09.45 - validare înscrieri, la 10.00 incep meciurile;
    SALA: Club Sportiv Eden;
    INDICAȚII DE ACCES:
    LOGISTICĂ: 6 mese Donic Waldner Clasic 25 - ITTF, mingi plastic ***;
    SPAȚIU DE JOC: 600 mp
    SUPRAFAȚA DE JOC: tartan cauciucat;
    FACILITĂȚI:Aer condiționat, vestiare, dusuri (momentan sunt interzise), bar (spatiu separat de servit sandwich, cafea, etc);
    TAXA: Adulți - 30 Lei, persoanele cu dizabilități - fara taxa de participare, 1 leu de participant se va dona către AmaTur;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Amatori / Hobby:
    Locurile 1 - 4 - cupe + diplome;
    Elite/ Open:
    Locurile 1 - 4 - cupe + diplome;
    Se asigura apa plată participanților, cafea.
    INSCRIEREA / RETRAGEREA PARTICIPANTILOR :
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritate la inscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere: Joi 16.07.2020, ora 21:00, respectiv Vineri, 17.06.2020, ora 21:00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absențele nemotivate vor fi penalizate cu 3 puncte: N;
    - momentan NU se acceptă in concursurile AmaTur copii cu vârsta mai mică de 14 ani;
    SISTEMUL DE JOC:
    - Amatori / Hobby - maxim 30 de participanti;
    - Se joaca cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de 4/5 jucători - se califică primii 4;
    - Grupe superioare de 3/4 jucători ;
    - Tablou eliminatoriu de 8/16
    - Elite/Open - maxim 30 de participanti;
    - Se joaca cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de 4/5 jucători - se califică primii 4;
    - Grupe superioare de 3/4 jucători ;
    - Tablou eliminatoriu de 8/16
    ORGANIZATORI:
    - Fratea Aurel -tel. 0726 686 175;
    - Leolea Andrei -tel 0727 789 970
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Velula Aihan - tel. 0773 703 495.
    LIVE:
    - Facebook - AmaTur Romania
    Începe
    18.iul.2020 08:30
    Final
    19.iul.2020 05:30
    Ultima editare de VELULA AIHAN; 12.iul.2020, 17:05.
    dainy, darksideofthemoon și 10 alții apreciază asta.

  • #2
    MĂSURI privind prevenirea și controlul infecției SARS-COV-2 (COVID-19), conform Ordin nr. 619/1077 din 12.06.2020 emis de Ministerul Tineretului și Sportului și Ministerul Sănătății:
    Acces în sală:
    1. Triaj observațional la intrarea în sală: se va realiza termoscanarea participanților și nu se va permite intrarea persoanelor cu temperatura mai mare de 37,3 °C sau cu simptome de infecție respiratorie;
    2. Dezinfectarea la intrarea în sală prin intermediul produselor biocide puse la dispoziție de Organizator (dozator la intrarea în sală);
    3. Evidența nominală a persoanelor participante, astfel încât să se poată face cu ușurință identificarea contacților, în eventualitatea depistării unui caz de infectare cu COVID-19 printre jucători (semnătură și număr de telefon pe formularul de înscriere);
    4. Dezinfectarea și ventilarea sălii o dată la fiecare 4 ore (după grupele inferioare).
    Spațiul de joc:
    1. Pe perioada desfășurării meciurilor la masă și în jurul acesteia se vor afla doar cei doi jucători programați să dispute meciul și un eventual arbitru. Celorlalți jucători din grupă li se recomandă să aștepte următorul meci în exteriorul sălii respectând regulile de distanțare socială;
    2. Cu excepția perioadei de efort fizic intens (desfășurarea meciurilor), este obligatorie purtarea măștii (medicale/non-medicale) în spațiile comune, care pentru o protecție eficientă trebuie să acopere atât gura, cât și nasul;
    3. Este interzisă ștergerea palmelor de masa de joc;
    4. Mesele și mingile de tenis de masă se vor dezinfecta după fiecare meci;
    5. Dotarea sălii cu coșuri de gunoi acționate cu pedală;
    Recomandări AmaTur:
    1. Nu este indicată prezența în sală a altor persoane în afară de jucători (spectatori, rude, etc.);
    2. Nu este indicată servirea mesei în incinta sălii de sport;
    3. Recomandăm spălarea mâinilor după fiecare meci;
    4. Recomandăm renunțarea la strângerea mâinilor înainte și după fiecare meci;
    5. Recomandăm persoanelor cu vârsta peste 65 de ani (cei mai afectați la o eventuală infectare cu COVID-19) să se gândească de două ori înainte de a se înscrie la turnee;
    6. Momentan NU se acceptă la concursurile AmaTur copiii cu vârsta mai mică de 14 ani, iar copiii cu vârsta cuprinsă între 14 și 18 ani vor trebui să fie însoțiți la înscriere de către unul dintre părinți pentru a semna formularele legate de sănătate;
    florin2412 și lica george apreciază asta.

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri H/A - 18.07.2020 / 07:14:29 - v4.2 / cls_2020-iul

      1. Visan Victor, Slobozia, 297 - 19,79 - A
      2. Baluta Silviu, Bucuresti, 458 - 16,95 - AW
      3. Aihan Velula, Constanta, 1117 - 14,05 - A
      4. Avramescu Bogdan, Bucuresti, 447 - 13,8 - A
      5. Bran Florin, Tulcea, 736 - 12,99 - A
      6. Petrea George, Navodari, 1967 - 12,7 - A
      7. Dina Alexandru, Bucuresti, 1003 - 12,23 - A
      8. Comsa George Alexandru, Tulcea, 997 - 11,47 - A
      9. Rosoga Ana, Constanta, 863 - 9,26 - HF
      10. Plesoianu Stefan, Constanta, 916 - 8,74 - HW
      11. Gheorghe Dan, Constanta, 1528 - 8,3 - H
      12. Stancu Marian, Constanta, 1557 - 8,3 - H
      13. Zane Ionel, Constanta, 1515 - 6,27 - H
      14. Daineanu Paul, Constanta, 1482 - 6,2 - H
      15. Stratulat Gheorghe, Constanta, 2196 - 4 - H
      16. Lupu Gheorghe, Navodari, 3013 - 0
      17. Vatui Carmela, Bucuresti, 4766 - 0 - AF
      18. Musteata Andrei, Constanta, 6001 - 0
      19. Burcea Daniel, Bucuresti, 6002 - 0
      20. Ranciu Dobrica, Navodari, 6003 - 0
      21. Roman Ioan, Lumina, 6004 - 0
      22. Jianu Florin, Constanta, 6005 - 0
      23. Gheorghe Marian, Bucuresti, 6006 - 0
      24. Stoian Florin, Bucuresti, 6007 - 0
      25. Apetrei Costel, Constanta, 6009 - 0





      Inscrieri E/O - 18.07.2020 / 07:11:34 - v4.2 / cls_2020-iul

      1. Neculai Alexandru, Tulcea, 20 - 43,42 - EL
      2. Neagoe Costin, Bucuresti, 12 - 40,48 - E
      3. Rasid Aihan, Constanta, 423 - 39,37 - E
      4. Pantelimon Andi, Bucuresti, 251 - 35,18 - E
      5. Mitrea Silviu, Navodari, 31 - 34,63 - EW
      6. Tiganisteanu Adrian, Constanta, 559 - 33,97 - E
      7. Fratea Aurel, Constanta, 58 - 31,94 - OW
      8. Istrate Cristian, Bucuresti, 59 - 31,43 - OW
      9. Luca Octavian, Tulcea, 327 - 31,1 - O
      10. Gherasim Iulian, Tulcea, 92 - 29,28 - O
      11. Silivestru Nicu, Tulcea, 544 - 28,5 - O
      12. Leolea Andrei, Constanta, 115 - 28,07 - OW
      13. Peiu Cosmin, Babadag, 301 - 28,05 - O
      14. Lica George, Eforie, 781 - 27,95 - OW
      15. Samoila Ion, Babadag, 166 - 27,76 - O
      16. Ghizdavescu Adrian, Navodari, 407 - 27,15 - O
      17. Toader Nicolae, Tulcea, 735 - 23,33 - O
      18. Dumitrescu Dan, Piatra Neamt, 635 - 23 - O
      19. Popescu Andrei, Constanta, 710 - 22,67 - O
      20. Nicola Marian, Constanta, 349 - 20,82 - O
      21. Carata Catalin, Tulcea, 626 - 20,1 - OW
      22. Durac Viorel, Constanta, 506 - 18,7 - AW
      23. Nechifor Constantin, Navodari, 691 - 17,44 - A
      24. Bivolaru Marius, Ploiesti, 1038 - 16,57 - A
      25. Giosan Marcel, Galati, 697 - 13,21 - A
      26. Anton Cristian, Tulcea, 1148 - 12,9 - A
      Ultima editare de VELULA AIHAN; 18.iul.2020, 07:15.
      florin2412, și 3 alții apreciază asta.

      Comentariu


      • #4
        Rezervat rezultate:
        Gr.inferioara nr. 1 - H/A
        Nume si prenume Localitate
        1
        2
        3
        4
        5
        V
        LOC
        1 VISAN VICTOR Slobozia
        0-3
        3-2
        3-1
        2
        2
        2 STANCU MARIAN Constanta
        3-0
        3-0
        3-2
        3
        1
        3 ZANE IONEL Constanta
        2-3
        0-3
        0-3
        0
        4
        4 GHEORGHE MARIAN Bucuresti
        1-3
        2-3
        3-0
        1
        3
        5
        -
        Gr.inferioara nr. 2 - H/A
        Nume si prenume Localitate
        1
        2
        3
        4
        5
        V
        LOC
        1 BALUTA SILVIU Bucuresti
        3-2
        3-0
        3-0
        3
        1
        2 GHEORGHE DAN Constanta
        2-3
        0-3
        3-0
        1
        3
        3 DAINEANU PAUL Constanta
        0-3
        3-0
        3-0
        2
        2
        4 ROMAN IOAN Lumina
        0-3
        0-3
        0-3
        0
        4
        5
        -
        Gr.inferioara nr. 3 - H/A
        Nume si prenume Localitate
        1
        2
        3
        4
        5
        V
        LOC
        1 AIHAN VELULA Constanta
        3-1
        3-0
        3-0
        3
        1
        2 PLESOIANU STEFAN Constanta
        1-3
        2-3
        2-3
        0
        4
        3 LUPU GHEORGHE Navodari
        0-3
        3-2
        3-0
        2
        2
        4 BURCEA DANIEL Bucuresti
        0-3
        3-2
        0-3
        1
        3
        5
        -
        Gr.inferioara nr. 4 - H/A
        Nume si prenume Localitate
        1
        2
        3
        4
        5
        V
        LOC
        1 AVRAMESCU BOGDAN Bucuresti
        2-3
        3-0
        3-2
        2
        2
        2 COMSA GEORGE ALEXANDRU Tulcea
        3-2
        3-2
        3-0
        3
        1
        3 STRATULAT GHEORGHE Constanta
        0-3
        2-3
        0-3
        0
        4
        4 RANCIU DOBRICA Navodari
        2-3
        0-3
        3-0
        1
        3
        5
        -
        Gr.inferioara nr. 5 - H/A
        Nume si prenume Localitate
        1
        2
        3
        4
        5
        V
        LOC
        1 BRAN FLORIN Tulcea
        1-3
        2-3
        3-0
        1
        3
        2 ROSOGA ANA Constanta
        3-1
        1-3
        3-0
        2
        2
        3 MUSU ANDREI Bucuresti
        3-2
        3-1
        3-0
        3
        1
        4 JIANU FLORIN Constanta
        0-3
        0-3
        0-3
        0
        4
        5
        -
        Gr.inferioara nr. 6 - H/A
        Nume si prenume Localitate
        1
        2
        3
        4
        5
        V
        LOC
        1 PETREA GEORGE Navodari
        0-3
        2-3
        3-0
        0-3
        1
        4
        2 DINA ALEXANDRU Bucuresti
        3-0
        0-3
        1-3
        0-3
        1
        3
        3 VATUI CARMELA Bucuresti
        3-2
        3-0
        3-0
        0-3
        3
        2
        4 MUSTEATA ANDREI Constanta
        0-3
        3-1
        0-3
        0-3
        1
        5 APETREI COSTEL Constanta
        3-0
        3-0
        3-0
        3-0
        4
        1
        Gr.superioara nr. 1 - H/A
        Nume si prenume Localitate
        1
        2
        3
        V
        LOC
        1 STANCU MARIAN Constanta
        3-0
        3-0
        2
        1
        2 RANCIU DOBRICA Navodari
        0-3
        0-3
        0
        3 BRAN FLORIN Tulcea
        0-3
        3-0
        1
        2
        -
        Gr.superioara nr. 2 - H/A
        Nume si prenume Localitate
        1
        2
        3
        V
        LOC
        1 BALUTA SILVIU Bucuresti
        3-0
        3-1
        2
        1
        2 BURCEA DANIEL Bucuresti
        0-3
        1-3
        0
        3 DINA ALEXANDRU Bucuresti
        1-3
        3-1
        1
        2
        -
        Gr.superioara nr. 3 - H/A
        Nume si prenume Localitate
        1
        2
        3
        V
        LOC
        1 AIHAN VELULA Constanta
        3-1
        3-0
        2
        1
        2 GHEORGHE DAN Constanta
        1-3
        3-1
        1
        2
        3 PETREA GEORGE Navodari
        0-3
        1-3
        0
        -
        Gr.superioara nr. 4 - H/A
        Nume si prenume Localitate
        1
        2
        3
        V
        LOC
        1 COMSA GEORGE ALEXANDRU Tulcea
        0-3
        1-3
        0
        2 GHEORGHE MARIAN Bucuresti
        3-0
        3-1
        2
        1
        3 JIANU FLORIN Constanta
        3-1
        1-3
        1
        2
        -
        Gr.superioara nr. 5 - H/A
        Nume si prenume Localitate
        1
        2
        3
        V
        LOC
        1 MUSU ANDREI Bucuresti
        0-3
        3-0
        1
        2
        2 VISAN VICTOR Slobozia
        3-0
        3-0
        2
        1
        3 STRATULAT GHEORGHE Constanta
        0-3
        0-3
        0
        -
        Gr.superioara nr. 6 - H/A
        Nume si prenume Localitate
        1
        2
        3
        V
        LOC
        1 APETREI COSTEL Constanta
        1-3
        3-2
        1
        2 DAINEANU PAUL Constanta
        3-1
        1-3
        1
        2
        3 PLESOIANU STEFAN Constanta
        2-3
        3-1
        1
        1
        -
        Gr.superioara nr. 7 - H/A
        Nume si prenume Localitate
        1
        2
        3
        V
        LOC
        1 VATUI CARMELA Bucuresti
        3-0
        3-0
        2
        1
        2 LUPU GHEORGHE Navodari
        0-3
        3-0
        1
        2
        3 ROMAN IOAN Lumina
        0-3
        0-3
        0
        -
        Gr.superioara nr. 8 - H/A
        Nume si prenume Localitate
        1
        2
        3
        V
        LOC
        1 ROSOGA ANA Constanta
        2-3
        3-0
        1
        2
        2 AVRAMESCU BOGDAN Bucuresti
        3-2
        3-0
        2
        1
        3 ZANE IONEL Constanta
        0-3
        0-3
        0
        Eliminatorii H/A

        1. Stancu Marian
        -------------------- Stancu Marian 3-1
        16. Gheorghe Dan
        ----------------------------------- Stancu Marian 3-2
        9. Daineanu Paul
        -------------------- Avramescu Bogdan 1-3
        8. Avramescu Bogdan
        -------------------------------------------------- Visan Victor 0-3
        5. Visan Victor
        -------------------- Visan Victor 3-1
        12. Lupu Gheorghe
        ----------------------------------- Visan Victor 3-1
        13. Dina Alexandru
        -------------------- Gheorghe Marian 1-3
        4. Gheorghe Marian
        ----------------------------------------------------------------- Visan Victor 3-2
        3. Aihan Velula
        -------------------- Aihan Velula 3-1
        14. Bran Florin
        ----------------------------------- Aihan Velula 3-2
        11. Rosoga Ana
        -------------------- Rosoga Ana 3-1
        6. Plesoianu Stefan
        -------------------------------------------------- Aihan Velula 3-2
        7. Vatui Carmela
        -------------------- Vatui Carmela 3-2
        10. Musu Andrei
        ----------------------------------- Baluta Silviu 1-3
        15. Jianu Florin
        -------------------- Baluta Silviu 1-3
        2. Baluta Silviu

        Clasament H/A

        1. Visan Victor - Slobozia
        2. Aihan Velula - Constanta
        3 -- 4
        Stancu Marian - Constanta
        Baluta Silviu - Bucuresti
        5 -- 8
        Gheorghe Marian - Bucuresti
        Rosoga Ana - Constanta
        Avramescu Bogdan - Bucuresti
        Vatui Carmela - Bucuresti
        9 -- 16
        Lupu Gheorghe - Navodari
        Bran Florin - Tulcea
        Gheorghe Dan - Constanta
        Jianu Florin - Constanta
        Dina Alexandru - Bucuresti
        Plesoianu Stefan - Constanta
        Daineanu Paul - Constanta
        Musu Andrei - Bucuresti
        17 -- 1v gr.sup.
        Apetrei Costel - Constanta
        18 -- 24 0v gr.sup.
        Petrea George - Navodari
        Comsa George Alexandru - Tulcea
        Zane Ionel - Constanta
        Stratulat Gheorghe - Constanta
        Burcea Daniel - Bucuresti
        Ranciu Dobrica - Navodari
        Roman Ioan - Lumina
        25 -- 1v gr.inf.
        Musteata Andrei - Constanta
        Ultima editare de VELULA AIHAN; 18.iul.2020, 16:44.

        Comentariu


        • #5
          Mitrea Silviu / Elite / Navodari.

          Comentariu


          • #6
            Musteata Andrei / hobby

            Comentariu


            • #7
              Trocaru Remus, Tulcea - Open / Elite.

              Comentariu


              • #8
                Salutare tuturor, Cristian Istrate open/elite Bucuresti.

                Comentariu


                • #9
                  Pantelimon Andi Bucuresti Elite

                  Comentariu


                  • #10
                    Ana Rosoga, Cta. Multumesc.

                    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                    Comentariu


                    • #11
                      Sursilov Constantin - Bucuresti - O/E
                      Blade: Butterfly Primo Power Feeling
                      Fh: Nittaku Fastarc G-1
                      Bh: DHS Hurricane 3 Neo Provincial

                      Comentariu


                      • #12
                        GHIZDAVESCU ADRIAN din Năvodari la OPEN.

                        Comentariu


                        • #13
                          Fratea Aurel, Leolea Andrei, Nicola Marian O/E - Constanța

                          Comentariu


                          • #14
                            Tiganisteanu Adrian, Popescu Andrei si Lica George - O/E
                            Velula Aihan - H/A
                            Xiom -Mitzutani - Xiom

                            Comentariu


                            • #15
                              Burcea Daniel - Bucuresti - Amatori/Hobby

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X