Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Ditroit, Ditrău - 18.07.2020

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu B Cupa Ditroit, Ditrău - 18.07.2020

    Turneu B "Cupa Ditroit", Ditrău - 18.07.2020
    LOCALITATEA: Ditrău, str. Libertăți, nr. 5;
    DATA: Sâmbătă 18 Iulie 2020;
    CATEGORII: E/O+A/H;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    Avansați/Hobby 08.15 - 08.45 – validare înscrieri, la 9.00 încep meciurile;
    Elite/Open 13.15 - 13.45 – validare înscrieri, la 14.00 încep meciurile;
    SALA: Gal Ferenc Ditrău;
    INDICAȚII DE ACCES:

    LOGISTICĂ: 8 mese Joola, mingi TSP***;
    SPAȚIU DE JOC: 400 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: pardoseală multistrat;
    FACILITĂȚI: Vestiare, etc.;
    TAXA: Adulți - 30 Lei, Persoanele cu dizabilități - 0 lei, 1 leu/participant se va dona catre AmaTur;
    Se asigură apă plată – 2 litri, masa de prânz;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷4 – cupe + medalii + diplome;
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 16.07.2020, ora 21,00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absențele nemotivate vor fi penalizate cu 3 puncte: N;
    - momentan NU se acceptă la concursurile AmaTur copiii cu vârsta mai mică de 14 ani;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Elite/Open – maxim 20 participanți;
    - Avansați/Hobby – maxim 40 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4/5 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Tablou eliminatoriu de 8, 16, 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    - Tabloul eliminatoriu se generează automat;
    ORGANIZATOR:
    - Héja Zoltán, tel. 0755868386;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Héja Zsolt, tel. 0744457583.
    Începe
    18.iul.2020 08:15
    Final
    18.iul.2020 18:00
    Locație
    Ditrău
    sterczer sandor, maximillian și Tamas Vivien apreciază asta.

  • #2
    Inscrieri A/H - 7/17/2020 / 10:22:55 PM - v4.2 / C:\Users\zsolt\Downloads\xcls_2020-iul

    1. Heja Zoltan, Ditrau, 289 - 19.32 - AW
    2. Orban Alexandru, Lugoj, 385 - 18.77 - A
    3. Vaszi Denes, Miercurea Ciuc, 325 - 18.67 - A
    4. Lorincz Zoltan, Miercurea Ciuc, 300 - 17.92 - A
    5. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 541 - 17.9 - A
    6. Kis Istvan, Brasov, 421 - 17.19 - AW
    7. Makszem Szabolcs, Gheorgheni, 758 - 16.87 - A
    8. Veress Arpad, Miercurea Ciuc, 1018 - 16.43 - A
    9. Boariu Timofte Danut, Borsec, 587 - 15.63 - AW
    10. Todor Csaba, Gheorgheni, 468 - 15.24 - AD
    11. Mandru Aurel, Sarmas, 1030 - 14.5 - A
    12. Ballo Szabolcs, Miercurea Ciuc, 1056 - 14.47 - A
    13. Birtalan Levente, Sovata, 665 - 14.46 - A
    14. Birtalan Bence, Sovata, 832 - 14.01 - A
    15. Mezei Mihai, Sarmas, 1350 - 12.4 - A
    16. Nagy Attila, Suseni, 708 - 12.35 - A
    17. Adorjan Zoltan, Miercurea Ciuc, 945 - 12.31 - A
    18. Bardocz Ferenc, Ditrau, 1166 - 12.2 - A
    19. Olah Ignac, Lazarea, 1752 - 11.8 - A
    20. Ambrus Zoltan, Miercurea Ciuc, 644 - 10.35 - A
    21. Csiki Istvan, Suseni, 1584 - 10.35 - A
    22. Kelemen Miklos, Miercurea Ciuc, 760 - 10.13 - A
    23. Miklos Botond, Miercurea Ciuc, 836 - 10.07 - A
    24. Suciu Andrei, Borsec, 789 - 10.06 - AW
    25. Megyes Andras, Sovata, 923 - 9.66 - H
    26. Angi Zoltan, Gheorgheni, 752 - 9.63 - H
    27. Mindru Marin, Sarmas, 1541 - 8.53 - H
    28. Bartos Csongor, Miercurea Ciuc, 917 - 8.42 - H
    29. Benedek Alex, Gheorgheni, 1191 - 7.4 - H
    30. Cserei Gabor, Sovata, 1147 - 6.9 - H
    31. Orban Marius, Lugoj, 1021 - 6.87 - H
    32. Szabo Zoltan, Suseni, 1809 - 6.3 - H
    33. Benedek Zoltan, Gheorgheni, 3626 - 6 - H
    34. Birtalan Hunor, Sovata, 1714 - 5.85 - H
    35. Ferenczi Robert, Suseni, 1233 - 5.79 - H
    36. Kanabe Tibor, Miercurea Ciuc, 1721 - 5.6 - H
    37. Czimbalmos Gyula, Lazarea, 2320 - 5.57 - H
    38. Nagy Arpad, Suseni, 1545 - 4.8 - H
    39. Heja Zsolt, Ditrau, 1897 - 4.6 - H
    40. Illyes Elemer, Ditrau, 1693 - 4.57 - H
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Pap Gyula, Gheorgheni, 1000 - 9.11 - H
    2. Barta Dezso, Sovata, 2637 - 5.9 - H

    Inscrieri E/O - 7/17/2020 / 10:23:36 PM - v4.2 / C:\Users\zsolt\Downloads\xcls_2020-iul

    1. Farkas Gabor, Targu Mures, 362 - 43.67 - EW
    2. Molnar Tihamer, Tarnaveni, 150 - 39.69 - E
    3. Apian Florin, Bistrita, 95 - 35.89 - E
    4. Denes Ferenc, Praid, 124 - 35.58 - EW
    5. Zidar Victor, Reghin, 159 - 35.54 - E
    6. Dabacan Dorin, Tarnaveni, 277 - 34.04 - E
    7. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 53 - 33.22 - EW
    8. Babics Tamas, Gheorgheni, 152 - 30.26 - O
    9. Kincses Jozsef, Praid, 368 - 29.95 - O
    10. Majai Lehel, Sovata, 390 - 29.24 - O
    11. Lovin Eusebiu, Comanesti, 104 - 28.85 - OW
    12. Gecse Alpar, Chibed, 100 - 28.48 - O
    13. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 193 - 26.3 - OW
    14. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc, 189 - 26.29 - O
    15. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 220 - 24.56 - OW
    16. Sterczer Sandor, Sanzieni, 199 - 23.11 - O
    17. Nistor Iosif, Miercurea Ciuc, 698 - 20.47 - OW
    18. Strugar Ioan, Deda, 417 - 18.67 - A
    19. Fulop Laszlo, Targu Mures, 475 - 15.58 - A
    20. Darie Gabriel, Comanesti, 661 - 11.75 - A
    Ultima editare de hjz70; 17.iul.2020, 21:24.
    Kis Istvan apreciază asta.

    Comentariu


    • #3
      MĂSURI privind prevenirea și controlul infecției SARS-COV-2 (COVID-19), conform Ordin nr. 619/1077 din 12.06.2020 emis de Ministerul Tineretului și Sportului și Ministerul Sănătății:
      Acces în sală
      1. Triaj observațional la intrarea în sală: se va realiza termoscanarea participanților și nu se va permite intrarea persoanelor cu temperatura mai mare de 37,3 °C sau cu simptome de infecție respiratorie;
      2. Dezinfectarea la intrarea în sală prin intermediul produselor biocide puse la dispoziție de Organizator (dozator la intrarea în sală);
      3. Evidența nominală a persoanelor participante, astfel încât să se poată face cu ușurință identificarea contacților, în eventualitatea depistării unui caz de infectare cu COVID-19 printre jucători (semnătură și număr de telefon pe formularul de înscriere);
      4. Dezinfectarea și ventilarea sălii o dată la fiecare 4 ore (după grupele inferioare).
      Spațiul de joc:
      1. Pe perioada desfășurării meciurilor la masă și în jurul acesteia se vor afla doar cei doi jucători programați să dispute meciul și un eventual arbitru. Celorlalți jucători din grupă li se recomandă să aștepte următorul meci în exteriorul sălii respectând regulile de distanțare socială;
      2. Cu excepția perioadei de efort fizic intens (desfășurarea meciurilor), este obligatorie purtarea măștii (medicale/non-medicale) în spațiile comune, care pentru o protecție eficientă trebuie să acopere atât gura, cât și nasul;
      3. Este interzisă ștergerea palmelor de masa de joc;
      4. Mesele și mingile de tenis de masă se vor dezinfecta după fiecare meci;
      5. Dotarea sălii cu coșuri de gunoi acționate cu pedală;
      Recomandări AmaTur:
      1. Nu este indicată prezența în sală a altor persoane în afară de jucători (spectatori, rude, etc.);
      2. Nu este indicată servirea mesei în incinta sălii de sport;
      3. Recomandăm spălarea mâinilor după fiecare meci;
      4. Recomandăm renunțarea la strângerea mâinilor înainte și după fiecare meci;
      5. Recomandăm persoanelor cu vârsta peste 65 de ani (cei mai afectați la o eventuală infectare cu COVID-19) să se gândească de două ori înainte de a se înscrie la turnee;
      6. Momentan NU se acceptă la concursurile AmaTur copiii cu vârsta mai mică de 14 ani, iar copiii cu vârsta cuprinsă între 14 și 18 ani vor trebui să fie însoțiți la înscriere de către unul dintre părinți pentru a semna formularele legate de sănătate;

      Comentariu


      • #4
        Birtalan Levente
        Birtalan Hunor
        Birtalan Bence
        Megyes András
        Cserei Gábor
        Héja Zoltán
        Héja Zsolt
        Tamas Vivien apreciază asta.

        Comentariu


        • #5
          Bardocz Ferenc
          Illyes Elemer
          Angi Zoltán
          Mákszem Szabolcs
          Todor Csaba

          Comentariu


          • #6
            Mezei Mihai
            Mandru Aurel
            Mindru Marin
            Olah Ignac
            Ambrus Arnold
            Czimbalmas Gyula

            Comentariu


            • #7
              Suciu Andrei
              Lovasz Vilmos open
              Ferencz Robert
              Boariu Timofte Danut
              Majai Lehel
              BOARIU TIMOFTE DANUT apreciază asta.

              Comentariu


              • #8
                Nagy Arpad
                Nagy Attila
                Szabo Zoltán
                Csiki Istvan
                Csiki Szabolcs

                Comentariu


                • #9
                  Gered Ferenc A/I Ballo Szabolcs A/I Pál Zsolt A/I

                  Comentariu


                  • #10
                    Se inscriu din miercurea ciuc Bartos Csongor, Kelemen Miklós, Simó József la A/I
                    Tamas Vivien apreciază asta.

                    Comentariu


                    • #11
                      Din M-Ciuc: Lorincz Zoltan, Ambrus Zoltan, Vaszi Denes si Veress Arpad la avansati, Kanabe Tibor - hobby

                      Comentariu


                      • #12
                        Se inscrie Laszlo Levente,Fancsali Kalman,Lakatos Zsolt,Nyisztor Jozsef,toti din Miercurea-Ciuc,la Open.Kincses Jozsef
                        Tamas Vivien apreciază asta.

                        Comentariu


                        • #13
                          Sterczer Sandor open
                          Benedek Zoltan
                          Benedek Alex
                          Beke Hunor

                          Comentariu


                          • #14
                            Din Tg Mures
                            Farkas Bence - Avansati si Farkas Gabor - Elite

                            Comentariu


                            • #15
                              Fulop Laszlo open

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X