Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ 2 iunie București, Top Tenis Arena, Cupa ”MUNTENIA”

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • aloha dragilor.......asadar am ajuns pe baza de foarte repede si la SUPER ..TOP ARENA...a fost frumos ,elegant,si plin de prieteni si oameni faini.Cu toate ca am fost tot timpul cu ochi pe ceas {trenul bata-l vina} ma bucur ca am reusit sa pot juca in cea mai gigea sala de tenis,...Acum o saptamina participam la un turneu la cluj unde nu erau 30 de jucatori,,,spun asta deoarece organizatori isi cam faceau griji.legate de desfasurarea concursului....iar acum la București m-am crucit ce inseamna sa t-i in sala atita amar de lume ....asadar organizarea,, primiti din partea Ardealului o bulina ROSIE... in frunte cu prietenul Dan Bodeanu ...Voi incerca sa ajung oricind cu drag in minunata dvs sala,,.Felicitari tuturor participantilor dar mai ales celor care nu au avut mila de barba mea carunta...De la Alba Iulia acelas salut voios ,si sa ne vedem cit mai des.....LONG LIVE ROCK AND ROLL

    Comentariu


    • Postat în original de gipsy king Vezi post
      aloha dragilor.......asadar am ajuns pe baza de foarte repede si la SUPER ..TOP ARENA...a fost frumos ,elegant,si plin de prieteni si oameni faini.Cu toate ca am fost tot timpul cu ochi pe ceas {trenul bata-l vina} ma bucur ca am reusit sa pot juca in cea mai gigea sala de tenis,...Acum o saptamina participam la un turneu la cluj unde nu erau 30 de jucatori,,,spun asta deoarece organizatori isi cam faceau griji.legate de desfasurarea concursului....iar acum la București m-am crucit ce inseamna sa t-i in sala atita amar de lume ....asadar organizarea,, primiti din partea Ardealului o bulina ROSIE... in frunte cu prietenul Dan Bodeanu ...Voi incerca sa ajung oricind cu drag in minunata dvs sala,,.Felicitari tuturor participantilor dar mai ales celor care nu au avut mila de barba mea carunta...De la Alba Iulia acelas salut voios ,si sa ne vedem cit mai des.....LONG LIVE ROCK AND ROLL
      Te salut cu respect prietene!
      Sigur n-ai incurcat ...bulina?
      Sincer, va invidiez ca n-am ajuns si eu acolo..., desi locul meu este ...pe la 900.
      In rest, felicitarile mele pentru organizatori, concurenti, sponsori si ....chibiti (insotitori sau sustinatori, printre care... si eu).
      A+,cu felicitari, deci!
      Mda, cred ca este timpul sa ma apuc de ...antrenamente serioase....

      Comentariu


      • Te asteptam cu drag la cat mai multe participari,iar colegul nostru a intentionat sa dea nota maxima,cred.

        Comentariu


        • Am incarcat un album cu poze la https://www.facebook.com/media/set/?...3282749&type=3 , finala de la amatori poate fi vazuta la

          Comentariu


          • aloha inca o data dragilor.....daca nu m-a lasat memoria ca de ,batrinetile...cind fiul meu facea gradinita prin ani 80 acolo tovarasea educatoare dadea niste buline pentru prestatie.negru albastru si rosu cred ca asta era ordinea 1-10... asa ca ,gindul meu era spre cea mai mare multumire adusa organizatorilor,iar bulina rosie era mai mult decit un 10+..daca e gresita culoarea asta e v-am zis bartinetiile batulear vina.Dar inchei tot cu ginduri cit mai bune pentru toti, si cu aceiasi urare... LONG LIVE ROCK AND ROLL

            Comentariu


            • Am o nelamurire :
              Ce litera din regulament s-a aplicat, in cazul acceptarii participarii la AMATORI, a D-lui CRISTACHE GEORGE ? Eu vad ca, in clasament are MA = 20

              Comentariu


              • Ii dau deplina dreptate colegului de la Deva ,sa speram ca este numai o scapare a organizatorilor si pe viitor nu o sa se mai intimple .Nu cred ca era corect nici din partea lui George daca considera ca are valoare sa participe la amatori .Organizarea a fost fft. buna si le doresc organizatorilor cit mai multe turnee reusite ca acesta ,felicitari

                Comentariu


                • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                  Am o nelamurire :
                  Ce litera din regulament s-a aplicat, in cazul acceptarii participarii la AMATORI, a D-lui CRISTACHE GEORGE ? Eu vad ca, in clasament are MA = 20
                  In regulament nici o litera si nici un alineat nu permite organizatorilor sa greseasca si nici nu stabileste sanctiuni pentru organizatorii care gresesc,
                  Din pacate, greseala este mare si imi cer scuze tuturor participantilor pentru aceasta scapare.

                  Comentariu


                  • Sa fie sanctionati jucatorii

                    Comentariu


                    • Postat în original de Dan2 Vezi post
                      In regulament nici o litera si nici un alineat nu permite organizatorilor sa greseasca si nici nu stabileste sanctiuni pentru organizatorii care gresesc,
                      Din pacate, greseala este mare si imi cer scuze tuturor participantilor pentru aceasta scapare.
                      In primul rind, este greseala lui George. El stia ca are media 20 si nu trebuia sa mizeze pe faptul ca organizatorii, datorita volumului mare de munca, nu mai au timp sa verifice identitatea si performantele in circuit ale fiecarui participant.
                      Este dureros pentru cel care ar fi putut sa ocupe locul 2 , daca George ar fi fost fair play si se inscria acolo unde ii este locul, cistigat prin munca sa.

                      Comentariu


                      • O sa intervin si eu daca se poate ...cu toate ca nu mai sunt implicat in mod direct in aceasta miscare...
                        Fiind sambata in sala la concurs am observat cativa jucatori cu pretentii de OPEN care jucau la amatori. Nu vreau sa dau nume ca se stiu ei foarte bine. E un lucru urat, lipsit de fairplay fața de ei inshisi, ba chiar putin penibil asa. Din moment ce joci la Open la mai multe concursuri si reusesti sa te califici din grupe e clar ca locul tau e la Open. Pt ce sa vrei sa joci la amatori ? Sau poate au fost premii(nu am fost atent la aspectul asta)...atunci inteleg...
                        Bafta !
                        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                        Comentariu


                        • Multumiri speciale sponsorilor competitieii:

                          AMATORI:
                          Premiile la categoria AMATORI au fost acordate de catre Firma Androgir București ,prin amabilitatea domnului GELU POPESCU –importator direct XIOM si DONIC;

                          OPEN
                          Premiile la categoria OPEN au fost acordate de firma TTMGV Sport, prin amabilitatea lui Valentin Mircea, care a fost si organizatorul acestei competitii.

                          De asemenea, Top Tenis Arena, gazda turneului, prin amabilitatea lui Catalin Dutu a oferit castigatorilor la ambele categorii vouchere transmisibile cu abonamente lunare la un club de fitness din capitala.

                          Comentariu


                          • Ca in fiecare din ultimii doi ani, Amatur a fost aproape de familia tanarului campion Andrei Cioran, decedat acum cativa ani in urma unui accident.
                            Din taxele de participare, a fost donata suma de 300 lei, care s-a alaturat sumei stranse de catre participantii la turneul memorial de duminica.
                            Multumesc totodata participantilor amaturisti care duminica au dorit sa fie aproape de rudele si fostii prieteni, colegi de echipa, de antrenorul care l-a descoperit si crescut - d-l antrenor Vasile Fodoran.

                            Comentariu


                            • Chiar daca s-a mers pe "reteta",("sacrificand"din spatiul de joc la randul dinspre intrare),locatia excelenta,conditiile de masa si meniul pe masura,si desfasurarea fluida a turneului au contribuit la reusita acestui mega-turneu!.Felicitari Dan Bodeanu si echipei de colaboratori.Felicitari invingatorilor,dar si celorlalti participanti care si-au aparat cu cinste sansele!Am ramas totusi cu un gust amar, in urma jocurilor de culise din gr.superioara(Padurariu,Anita,Zedler si Presura Marin) am fost "lasat" pe dinafara de catre rezultatul "nescontat" dintre cei doi brasoveni!O clarificare:Zedler are:1-3 la Padurariu,3-2 la Anita si 3-0 la Presura(deci 2 vict si loc 3(la setav) in sup)dar probabil ca de "bucurie"cineva a incurcat rezultatele!
                              I love table tennis !

                              Comentariu


                              • Au fost acordate 3 premii speciale:
                                - Premiul tineretii- pentru cea mai tanara speranta: Andrei Tomica - București
                                - Premiul Fair play - pentru vointa cu care a trecut peste momente dificile, revenind la masa de tenis: Ionel Panaite - Mangalia
                                - Diploma de excelenta pentru daruirea cu care timp de 7 ani a stat la "butoanele" circuitului Amatur: Florin Apian

                                Comentariu


                                • AU platit taxa anuala 26 de jucatori- 260 lei, iar din taxa de participare suma de 580 lei a fost directionata catre Fondul Amatur.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de csabazedler Vezi post
                                    Chiar daca s-a mers pe "reteta",("sacrificand"din spatiul de joc la randul dinspre intrare),locatia excelenta,conditiile de masa si meniul pe masura,si desfasurarea fluida a turneului au contribuit la reusita acestui mega-turneu!.Felicitari Dan Bodeanu si echipei de colaboratori.Felicitari invingatorilor,dar si celorlalti participanti care si-au aparat cu cinste sansele!Am ramas totusi cu un gust amar, in urma jocurilor de culise din gr.superioara(Padurariu,Anita,Zedler si Presura Marin) am fost "lasat" pe dinafara de catre rezultatul "nescontat" dintre cei doi brasoveni!O clarificare:Zedler are:1-3 la Padurariu,3-2 la Anita si 3-0 la Presura(deci 2 vict si loc 3(la setav) in sup)dar probabil ca de "bucurie"cineva a incurcat rezultatele!
                                    O sa corectez clasamentul; pe foaie scrie 2-3 cu Presura Marin, probabil fiind ultimul meci din grupa cineva s-a grabit cu rezultatul.
                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • Turneu A+ 2 Iunie - TOP Arena B

                                      Totusi ce s-a intamplat si care au fost motivele "banarii" participarii lui Horia TANASE la turneul in cauza...sunt totusi curios sa cunosc motivele...NU am fost prezent dar ca un observator al fenomenului Amatur de cativa ani...as dori sa cunosc motivele si mai ales poate ca si altii sunt la fel de curiosi.

                                      O seara buna in continuare

                                      Comentariu


                                      • Comentariu


                                        • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                          O sa corectez clasamentul; pe foaie scrie 2-3 cu Presura Marin, probabil fiind ultimul meci din grupa cineva s-a grabit cu rezultatul.
                                          Rezultatul oficial a fost 3-0 pentru mine,o poate confirma si colegul Presura Marin!As fi curios sa stiu rezultatul (scris pe foaie) dintre Padurariu-Anita,deoarece am auzit ca a fost 3-0 pentru Anita!In acest caz configuratia clasamentului ar fi:Anita-2v(5-3),Padurariu-2v(3-4) si Zedler-2v(4-5),si atunci??????!!!!!!Eu oricum am parasit sala dupa primul set,cand am sesizat ............"non-combat" din partea lui Costel.
                                          I love table tennis !

                                          Comentariu


                                          • cred ca aceste 2 subiecte( "banarea" lui Horia si aranjamentul-ele din superioare) merita mai multe discutii, explicatii si poate solutii.

                                            Comentariu


                                            • In afara de cei 2 au mai fost si alti cu MA 19 care au participat la amatori ?

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de sevraj Vezi post
                                                cred ca aceste 2 subiecte( "banarea" lui Horia si aranjamentul-ele din superioare) merita mai multe discutii, explicatii si poate solutii.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                                  In afara de cei 2 au mai fost si alti cu MA 19 care au participat la amatori ?
                                                  Ca sa fie eliminate aceste erori regretabile, cred ca se impune scrierea valorii pt MA, pentru fiecare participant, in lista finala cu participantii inscrisi la Open, respectiv la Amatori, in seara anterioara desfasurarii concursului respectiv.
                                                  In acest fel, se poate urmarii acest aspect, inaintea inceperii concursului, de catre oricine, si poate fi mai usor monitorizat de catre organizator.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de sevraj Vezi post
                                                    cred ca aceste 2 subiecte( "banarea" lui Horia si aranjamentul-ele din superioare) merita mai multe discutii, explicatii si poate solutii.
                                                    Despre cele 3 evenimente:
                                                    1 Participarea unui singur jucator cu MA=20 la categ Amatori - Sunt singurul raspunzator de aceasta eroare; Le cer scuze participantilor care au suferit direct sau indirect din cauza acestei erori.
                                                    2 Neparticiparea lui Horia la Turneu: O situatie delicata care poate fi discutata public numai daca cei direct implicati doresc aceasta.
                                                    Altfel...
                                                    Postat în original de sevraj Vezi post
                                                    3 Despre aranjamentele din superioare sa discute cei care au cunostinta, pe baza de probe si nu de pareri. Contestatiile sunt luate in considerare in timpul turneului si nu dupa o saptamana. In timpul turneului nu am fost instiintat. Nu uitati: Rezultatele trebuie trecute intotdeauna de invingator. Orice rezultat trecut de alta persoana nu il absolva pe castigatorul meciului de verificarea inregistrarii.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X