Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa de sub Tâmpa" Brașov, 26-27 iunie 2021

Adună
X
Adună
Utilizatori activi care vizualizează acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu B "Cupa de sub Tâmpa" Brașov, 26-27 iunie 2021



    Turneu B "Cupa de sub Tâmpa", 26-27 iunie 2021

    LOCALITATEA:Brasov, Locația: Colegiul Tehnic Energetic Remus Răduleț




    DATA:

    Sâmbătă 26.06.2021:
    -ora 9,00 categoria Open, 20 locuri; (Sala de sus)
    -ora 11,00 categoria Elite, 20 locuri; (Sala de jos)

    Duminică 27.06.2021:
    -ora 9,00 categoria Hobby - 20 locuri (Sala de sus)
    -ora 9,00 categoria Avansați - 20 locuri (Sala de jos)

    Prezența se face cu 10-20 minute înainte de orele stabilite mai sus.


    LOGISTICĂ: 4 + 4 mese aprobate ITTF, mingi plastic*** ;
    SPAȚIU DE JOC: 250 mp sala de sus si 300 mp Sala de jos;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Parchet, Covor PVC Sport;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă;
    TAXA: adulți 30 Lei; 20 lei pentru copii, zero pentru persoanele cu dizabilități.

    Se asigură apă plată 2 litri;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Hobby, Amatori, Open, Elite: Locurile 1 cupe,medalii si diplome, 2-4 medalii si diplome;

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic (exclus SMS);
    -persoanele care își creează un cont nou sunt rugate să sune la nr de telefon 0722315757 -Gelu Vlădoiu
    - prioritatea la inscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Vineri 25.06.2021, ora 21,00 pentru categoriile din 26.06.2021, iar Sâmbătă 26.06.2021, ora 21.00.pentru categoriile de duminică-27.06.2021.
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte R2;
    - absențele nemotivate vor fi penalizate cu 3 puncte N;
    - organizatorii iși rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a impiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    - organizatorii iși rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a impiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    SISTEMUL DE JOC (pentru toate categoriile):


    - Se joacă in sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de cate 5 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Tablou eliminatoriu de 16;



    IMPORTANT:
    Anexa VI - Regulament AmaTur 2021
    Art. 2. Organizatorii turneelor din „perioada de tranziție” se vor asigura că toți participanții respectă reglementările Comitetului Național pentru Situații de Urgență, mai exact că accesul tuturor (personal administrativ, jucători, spectatori etc) in sala de sport se face cu una dintre următoarele variante:
    - dovada vaccinării impotriva virusului SARS-CoV-2, pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare;
    - dovada unui test PCR negativ efectuat cu cel mult 72h inaintea competiției;
    - dovada unui test antigen (test rapid) negativ efectuat cu cel mult 48h inaintea competiției - se fac teste rapide la sala contracost 25 lei,iar cu condiția ca la inscriere să specificați acest lucru pentr achiziția exactă a numărului de teste rapide din farmacie ;
    - dovada că a trecut prin boală in ultimele 6 luni, dar nu mai devreme de 14 zile de la vindecare.
    Art. 3. Turneele se vor desfășura cu grupe de maximum 5 jucători.

    Organizatori:
    Alex Bondoc 0743 086313
    Gelu Vlădoiu 0722 315757


    Turnee (amatur.ro)
    Ultima editare de GeluBv; 16.iun.2021, 22:58.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y


  • #2
    Inscrieri Elite - 20.06.2021 / 09:00:18 - v4.3 / cls_2021-iun

    1. Roman Iulian, Brasov, 74 - 47,46 - EW
    2. Macovei Liviu, Brasov, 267 - 39,67 - E
    3. Stefan Patrick, Brasov, 22 - 37,43 - E
    4. Galiu Mihai, Brasov, 95 - 35,3 - E
    5. Hutanu Alin, Brasov, 197 - 35,23 - E
    6. Bondoc Alexandru, Brasov, 600 - 34,23 - E
    7. Mitzea Alexandru, Sibiu, 79 - 33,45 - E
    8. Stanciulescu Bogdan, Brasov, 414 - 33,33 - E

    Inscrieri Open - 20.06.2021 / 09:00:28 - v4.3 / cls_2021-iun

    1. Padurariu Costel, Brasov, 71 - 30,23 - O
    2. Vladoiu Gelu, Brasov, 107 - 29,12 - OW
    3. Ilie Octavian Marius, Brasov, 235 - 26,26 - O
    4. Radu Constantin, Sibiu, 230 - 21,25 - OW
    5. Dragos Florin, Brasov, 6001 - 20 - O
    6. Bratu Andrei, Brasov, 6002 - 20 - O
    7. Covataru Loredan, Brasov, 1354 - 14,85 - A

    Inscrieri Amatori - 20.06.2021 / 09:00:40 - v4.3 / cls_2021-iun

    1. Toma Dan, Sfantu Gheorghe, 923 - 19,43 - A
    2. Loghin Florin, Brasov, 263 - 19,34 - A
    3. Tobosaru Gheorghe, Brasov, 304 - 17,99 - AW
    4. Kis Istvan, Brasov, 417 - 17,19 - AW
    5. Pitac Ovidiu, Brasov, 1282 - 15,85 - AW
    6. Popescu Radu, Arad, 468 - 15,53 - A
    7. Bacanu Paulian, Brasov, 1320 - 15,4 - AW
    8. Tirlea Gheorghe, Brasov, 492 - 15,17 - A
    9. Mitrofan Petrica, Brasov, 877 - 14,4 - AW
    10. Moca Vasile, Bucuresti, 574 - 14,2 - A
    11. Pomirleanu Radu, Iasi, 2001 - 14 - A
    12. Marica Dan, Brasov, 1462 - 12,6 - A
    13. Baciu Stefan, Mioveni, 547 - 11,54 - AW
    14. Babes Razvan, Brasov, 1448 - 11,2 - A
    15. Movileanu Neculae, Brasov, 618 - 11,08 - A
    16. Butunoiu Dorin, Brasov, 1104 - 10,42 - A
    17. Cirstea Toni, Targu Jiu, 863 - 10,22 - A
    18. Dumitrescu Sorin, Brasov, 1646 - 8,17 - H
    19. Serban Mircea, Brasov, 4773 - 0 - AW
    20. Valvaroiu Marius, Brasov, 6001 - 0

    Inscrieri Hobby - 20.06.2021 / 09:01:03 - v4.3 / cls_2021-iun

    1. Mija Gheorghe, Fagaras, 1632 - 9,77 - H
    2. Malene Petru, Fagaras, 936 - 9,6 - H
    3. Radu Ciprian, Brasov, 1415 - 9,58 - H
    4. Creta Petru, Luna CJ, 758 - 8,88 - H
    5. Apopei Rares Gabriel, Brasov, 1083 - 8,59 - H
    6. Stanciu Constantin, Brasov, 1478 - 8,3 - H
    7. Ianovici Florin, Brasov, 1653 - 8,1 - H
    8. Drapac Gheorghe, Brasov, 1341 - 6,95 - H
    9. Matei Alin, Arad, 1483 - 6,7 - H
    10. Cojocaru Nicusor, Brasov, 1622 - 6,47 - H
    11. Buksa Ioan Sorin, Brasov, 2367 - 5 - HW
    12. Matsumoto Paul, Brasov, 3968 - 5 - H
    13. Neagu Vlad, Brasov, 2679 - 4,5 - H
    14. Ciorasteanu Ionut, Brasov, 3364 - 0
    15. Bucurenciu Mihai, Fagaras, 4877 - 0 - H
    16. Dragos Matei, Brasov, 6001 - 0
    17. Dumitrascu Cristi, Brasov, 6002 - 0
    18. Piper Mirel, Luna CJ, 6003 - 0
    19. Gagiu Remus, Pitesti, 6004 - 0
    20. Vasilica Silviu, Brasov, 6005 - 0
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Maftei Robert, Brasov, 2380 - 6,25 - H
    2. Alexuta Mihai, Brasov, 6006 - 0
    3. Veris Amalia, Brasov, 3114 - 4 - HF
    4. Percec Diana, Brasov, 3024 - 4,5 - HF
    5. Birta Andrei, Brasov, 3395 - 4,9 - H
    6. Cuzub Rares, Brasov, 6007 - 0
    7. Soficaru George, Brasov, 6008 - 0


    Gr.inferioara nr. 1 - Open
    Nr Nume si prenume - LocalitateXXXXXXXXXX
    X1X
    X2X
    X3X
    X4X
    X5X
    X6X
    X7X
    X8X
    X9X
    XVX
    LOC
    1 PADURARIU COSTEL - Brasov
    3-0
    1-3
    3-1
    3-1
    3-2
    3-2
    3-1
    3-1
    7
    1
    2 VLADOIU GELU - Brasov
    0-3
    3-1
    3-2
    3-1
    3-0
    3-0
    2-3
    3-0
    6
    2
    3 ILIE OCTAVIAN MARIUS - Brasov
    3-1
    1-3
    3-0
    3-2
    2-3
    3-1
    3-0
    1-3
    5
    3
    4 POPA MIRCEA - Brasov
    1-3
    2-3
    0-3
    3-1
    3-2
    3-0
    2-3
    0-3
    3
    7
    5 RADU CONSTANTIN - Sibiu
    1-3
    1-3
    2-3
    1-3
    1-3
    3-1
    2-3
    1-3
    1
    8
    6 BRATU ANDREI - Brasov
    2-3
    0-3
    3-2
    2-3
    3-1
    3-1
    3-2
    2-3
    4
    6
    7 IANCU MARIUS - Brasov
    2-3
    0-3
    1-3
    0-3
    1-3
    1-3
    1-3
    1-3
    0
    9
    8 COVATARU LOREDAN - Brasov
    1-3
    3-2
    0-3
    3-2
    3-2
    2-3
    3-1
    3-1
    5
    4
    9 LAZAR CATALIN - Brasov
    1-3
    0-3
    3-1
    3-0
    3-1
    3-2
    3-1
    1-3
    5
    5
    X
    Clasament Open

    1. Padurariu Costel - Brasov
    2. Vladoiu Gelu - Brasov (vaccinat)
    3 -- 4
    Ilie Octavian Marius - Brasov (vaccinat)
    Covataru Loredan - Brasov
    5 -- 8
    Lazar Catalin - Brasov
    Bratu Andrei - Brasov
    Popa Mircea - Brasov (vaccinat)
    Radu Constantin - Sibiu (vaccinat)
    9 -- 9
    Iancu Marius - Brasov (vaccinat)


    Gr.inferioara nr. 1 - Elite
    Nr Nume si prenume - LocalitateXXXXXXXXXX
    X1X
    X2X
    X3X
    X4X
    X5X
    X6X
    X7X
    X8X
    XVX
    LOC
    1 STEFAN PATRICK - Brasov
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    0
    8
    2 GALIU MIHAI - Brasov
    3-0
    1-3
    1-3
    2-3
    3-0
    3-1
    2-3
    3
    5
    3 HUTANU ALIN - Brasov
    3-0
    3-1
    0-3
    3-2
    3-2
    3-0
    1-3
    5
    3
    4 BONDOC ALEXANDRU - Brasov
    3-0
    3-1
    3-0
    1-3
    3-1
    3-1
    0-3
    5
    4
    5 GRIGORE ALEXANDRU - Campina
    3-0
    3-2
    2-3
    3-1
    2-3
    3-0
    3-2
    5
    2
    6 MITZEA ALEXANDRU - Sibiu
    3-0
    0-3
    2-3
    1-3
    3-2
    1-3
    0-3
    2
    7
    7 STANCIULESCU BOGDAN - Brasov
    3-0
    1-3
    0-3
    1-3
    0-3
    3-1
    1-3
    2
    6
    8 BOKOR ZOLTAN JR - Brasov
    3-0
    3-2
    3-1
    3-0
    2-3
    3-0
    3-1
    6
    1
    X
    Clasament Elite

    1. Bokor Zoltan Jr - Brasov
    2. Grigore Alexandru - Campina (vaccinat)
    3 -- 4
    Hutanu Alin - Brasov (vaccinat)
    Bondoc Alexandru - Brasov(vaccinat)
    5 -- 8
    Galiu Mihai - Brasov
    Stanciulescu Bogdan - Brasov
    Mitzea Alexandru - Sibiu (vaccinat)
    Stefan Patrick - Brasov





    Eliminatorii Amatori

    1. Pomirleanu Radu
    -------------------- Nitu Serban 1-3
    8. Nitu Serban
    ----------------------------------- Nitu Serban 3-1
    5. Tirlea Gheorghe
    -------------------- Toma Dan 0-3
    4. Toma Dan
    -------------------------------------------------- Nitu Serban 3-0
    3. Kis Istvan
    -------------------- Popescu Radu 0-3
    6. Popescu Radu
    ----------------------------------- Loghin Florin 3-1
    7. Loghin Florin
    -------------------- Popescu Radu 3-1
    2. Ene Florin


    Clasament Amatori

    1. Nitu Serban - Paulesti
    2. Loghin Florin - Brasov(vaccin)
    3 -- 4
    Toma Dan - Sfantu Gheorghe
    Popescu Radu - Arad (vaccin)
    5 -- 8
    Pomirleanu Radu - Iasi
    Ene Florin - Ploiesti
    Tirlea Gheorghe - Brasov (vaccin)
    Kis Istvan - Brasov
    9 -- 2v gr.sup.
    Baciu Stefan - Mioveni
    10 -- 12 1v gr.sup.
    Bacanu Paulian - Brasov (vaccin)
    Cirstea Toni - Targu Jiu
    Serban Mircea - Brasov
    13 -- 16 0v gr.sup.
    Acriva Marian - Mizil
    Lazar Dumitru - Mizil
    Babes Razvan - Brasov
    Movileanu Neculae - Brasov (vaccin)
    17 -- 20 0v gr.inf.
    Marica Dan - Brasov (vaccin)
    Butunoiu Dorin - Brasov
    Popovici Mircea - Caracal
    Dumitrescu Sorin - Brasov



    Eliminatorii Hobby

    1. Ianovici Florin
    -------------------- Ianovici Florin 3-1
    8. Bucurenciu Mihai
    ----------------------------------- Croitoru Nicusor 1-3
    5. Ciorasteanu Ionut
    -------------------- Croitoru Nicusor 0-3
    4. Croitoru Nicusor
    -------------------------------------------------- Croitoru Nicusor 3-2
    3. Croitoru Alin
    -------------------- Croitoru Alin 3-1
    6. Radu Ciprian
    ----------------------------------- Croitoru Alin 3-0
    7. Matsumoto Paul
    -------------------- Matsumoto Paul 3-1
    2. Gagiu Remus

    Clasament Hobby

    1. Croitoru Nicusor - Brasov(vaccin)
    2. Croitoru Alin - Brasov
    3 -- 4
    Ianovici Florin - Brasov
    Matsumoto Paul - Brasov
    5 -- 8
    Ciorasteanu Ionut - Brasov
    Radu Ciprian - Brasov
    Bucurenciu Mihai - Fagaras
    Gagiu Remus - Pitesti
    9 -- 12 1v gr.sup.
    Malene Petru - Fagaras
    Stanciu Constantin - Brasov (vaccin)
    Vasilica Silviu - Brasov (vaccin)
    Cuzub Rares - Brasov
    13 -- 16 0v gr.sup.
    Cojocaru Nicusor - Brasov
    Neagu Vlad - Brasov
    Veris Amalia - Brasov
    Dumitrascu Cristi - Brasov
    17 -- 20 0v gr.inf.
    Drapac Gheorghe - Brasov (vaccin)
    Stoicescu Gheorghe - Iedera
    Percec Diana - Brasov
    Valvaroiu Marius - Brasov


    Ultima editare de GeluBv; 27.iun.2021, 14:44.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • #3
      Elite -Brasov

      -Huțanu Alin
      -Macovei Liviu
      -Bondoc Alexandru
      -Roman Iulian
      -Stefan Patrik

      Open- Brasov

      -Dragos Florin
      -Pădurariu Costel
      -Covataru Loredan
      -Vlădoiu Gelu

      Avansați- Brașov

      -Marica Dan
      -Dumitrescu Sorin
      -Pitac Ovidiu
      -Toboșaru Gheorghe

      Hobby- Brașov

      -Ianovici Florin
      -Dragoș Matei
      -Apopei Rares Gabriel
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • #4
        serban mircea - avansati

        Comentariu


        • #5
          Loghin Florin...open...cu test la sala

          Comentariu


          • #6
            Bogdan Stănciulescu...elite...Brasov

            Comentariu


            • #7
              Kis isvan si movileanu nicolae - avansti - brasov

              Comentariu


              • #8
                Butunoiu Borin - Avansati - Brasov

                Comentariu


                • #9
                  Dorin

                  Comentariu


                  • #10
                    Babes Razvan - Avansati

                    Comentariu


                    • #11
                      Ilie Octavian Marius, Open

                      https://www.youtube.com/channel/UCUo...RVMbKfWxb7sp6w

                      https://www.facebook.com/309680636343003

                      Comentariu


                      • #12
                        Se înscrie Toma Dan la Avansați.

                        Comentariu


                        • #13
                          Pralea Marius Dan , Botoșani , Open
                          Chiriac Marius , Botoșani , Open

                          Comentariu


                          • #14
                            Gelu, vezi c-ai greșit datele de retragere.

                            Comentariu


                            • #15
                              Se inscrie: Popescu Radu - Arad - Avansati

                              Comentariu


                              • #16
                                Rog inscriere Baciu Stefan Avansati Mioveni .Multumesc

                                Trimis de pe al meu SM-A025G folosind Tapatalk

                                Comentariu


                                • #17
                                  Radu Ciprian - Hobby - Brasov

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Cine doreste test rapit la sală, să spună din timp lui Alex.
                                    Ultima editare de GeluBv; 16.iun.2021, 18:43.
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Nu te-am făcut de râs. Orice om poate să greșească. N-ai omorât pe nimeni..

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Gheorghe Drapac...începători...Brasov

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Mitzea Alexandru -Sibiu - elite
                                          Radu Constantin -Sibiu - open

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Tirlea Gheorghe avansati, Dumitrascu Cristi, Neagu Vlad ambii hobby, toti din Brasov!

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Se înscrie Creta Petru din Luna Cluj la Hobby. Multumesc

                                              Trimis de pe al meu Digi C2 folosind Tapatalk

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Se înscrie Piper Mirel din Luna Cluj la Hobby. Multumesc

                                                Trimis de pe al meu Digi C2 folosind Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de petrecreta71 Vezi post
                                                  Se �nscrie Piper Mirel din Luna Cluj la Hobby. Multumesc

                                                  Trimis de pe al meu Digi C2 folosind Tapatalk
                                                  Se inscrie Malene Petru, din Fagaras, Hobby

                                                  Trimis de pe al meu SM-A515F folosind Tapatalk

                                                  Comentariu

                                                  Cine a citit topicul
                                                  Procesare...
                                                  X