Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Blitzkrieg 5", Timișoara - 15-17.07.2021

Adună
X
Adună
Utilizatori activi care vizualizează acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu B "Cupa Blitzkrieg 5", Timișoara - 15-17.07.2021


    AMATUR: Turneu B "Cupa Blitzkrieg 5", Timișoara - 15-17.07.2021

    Data: 15-17 iulie 2021
    Localitatea: Timișoara
    Locul de desfășurare: Sala de Sport a Colegiului Tehnic de Vest, Timișoara, b-dul Regele Carol I nr. 11, Timișoara;
    Categorii: Amatori, Open și Elite;
    Logistică: 4 mese Butterfly Octet 25+ ITTF, mingi Andro 3*, 40+;
    Numărul maxim de jucători: 16 amatori, 20 open, 16 elite;
    SE ASIGURĂ:
    - cafea, ceai;
    Materiale de premiere:
    - cupe la locul 1, medalii și diplome la primele patru locuri;
    Facilități: vestiar, sală cu aer conditionat;

    Taxă de participare:
    25 ron (adulți);
    15 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilități nu plătesc taxă de participare.

    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;;
    - ultima retragere, fara penalizare R2 (2 puncte), Marti/Miercuri/Joi, 13/14/15.07.2021, ora 21,00;
    - ultima retragere, fara penalizare N (3 puncte), Miercuri/Joi/Vineri, 14/15/16.07.2021, ora 21,00;
    Organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției!

    AMATORI - Joi, 15 iulie 2021
    - poate participa orice jucător cu media între 0 și 19,99;
    Număr maxim de jucători: 15+1 wildcard;
    Validare înscrieri: 18:45 - 19:00
    Ora de începere: 19:00
    SISTEM DE DESFĂȘURARE:
    - grupe de câte 3-4 jucători (grupe de 4 dacă nu lipsește nimeni) în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceeași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 2;
    - fără grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu de 8; ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor; plasarea pe tablou a locurilor 2 din grupe se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din grupe să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală;
    - nu se joacă finală mică.

    OPEN - Vineri, 16 iulie 2021
    - poate participa orice jucător cu media între 20,00 și 32,99;
    Număr maxim de jucători: 19+1 wildcard;
    Validare înscrieri: 16:45 - 17:00
    Ora de începere: 17:00
    SISTEM DE DESFĂȘURARE:
    - grupe de câte 4-5 jucători (grupe de 5 dacă nu lipsește nimeni) în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceeași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 3;
    - fără grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu de 16; ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor; plasarea pe tablou a locurilor 2 din grupe se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din grupe să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală;
    - nu se joacă finală mică.

    ELITE - Sâmbătă, 17 iulie 2021
    - poate participa orice jucător cu media peste 33,00;
    Număr maxim de jucători: 15+1 wildcard;
    Validare înscrieri: 09:15 - 09:30
    Ora de începere: 09:30
    SISTEM DE DESFĂȘURARE:
    - grupe de câte 3-5 jucători în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceeași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 2-3;
    - fără grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu de 8; ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor; plasarea pe tablou a locurilor 2 din grupe se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din grupe să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală;
    - nu se joacă finală mică.

    ORGANIZATORI:
    Vela Claudiu: 0726.487.357
    Grubacichi Marius: 0766.379.076


    Sala de sport!



    I M P O R T A N T !
    Conform Anexei VI din Regulamentul Amatur, accesul la turneu se face doar cu una din următoarele variante:
    - dovada vaccinării împotriva virusului SARS-CoV-2, pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare;
    - dovada unui test PCR negativ efectuat cu cel mult 72h înaintea competiției;
    - dovada unui test antigen (test rapid) negativ efectuat cu cel mult 48h înaintea competiției;
    - la cerere, vom asigura test rapid care se poate face la intrarea în sală (costă 25 de lei);
    - dovada că a trecut prin boală în ultimele 6 luni dar nu mai devreme de 14 zile de la vindecare.

    Începe
    15.iul.2021
    Final
    17.iul.2021
    Locație
    Timișoara

  • #2
    Inscrieri Elite (17.07.2021 - 09:00) - 23:17:53 - v5.1 / cls_2021-iul

    1. Iana Remus, Timisoara, 6 - 47,54 - EL
    2. Cristanus Cristian, Timisoara, 1085 - 46,9 - EL
    3. Mutrescu Eugen, Timisoara, 2 - 46,33 - E
    4. Mitrache Simion, Timisoara, 110 - 45,27 - E
    5. Craciun Calin, Oradea, 66 - 41,3 - E
    6. Boru Lucian, Timisoara, 63 - 39,97 - E
    7. Costache Rosioru Cristian, Timisoara, 31 - 37,6 - E
    8. Frunza Alexandru, Timisoara, 85 - 35,56 - E
    9. Mihalescu Dinu, Timisoara, 32 - 33,76 - EW
    10. Spatariu Daniel, Arad, 761 - 33 - E
    11. Ciucioiu Dorin, Timisoara, 325 - 31,02 - O
    12. Orban Alexandru, Lugoj, 290 - 20,13 - O


    Inscrieri Open (16.07.2021 - 16:30) - 23:18:06 - v5.1 / cls_2021-iul

    1. Schiopulescu Ion, Lugoj, 742 - 32,97 - O
    2. Grubacichi Marius, Timisoara, 143 - 31,36 - O
    3. Neag Ioan, Timisoara, 523 - 30,77 - O
    4. Jurescu Sorin, Timisoara, 73 - 30,03 - OW
    5. Ardelean Raul, Arad, 567 - 30 - O
    6. Lacatis Ghita, Arad, 111 - 29,33 - O
    7. Kramarsic Milos, Belgrad, 442 - 29,07 - O
    8. Demian Daniel, Arad, 511 - 26,47 - O
    9. Mirza Karim, Timisoara, 1257 - 25,75 - O
    10. Shehabi Amer, Timisoara, 1337 - 24,05 - O
    11. Negrea Olimpiu, Otelu Rosu, 260 - 23,57 - O
    12. Cecan Vasile, Timisoara, 203 - 23,21 - O
    13. Daroti Florin, Lipova, 237 - 22,29 - O
    14. Muresan Florin, Deva, 1017 - 19,25 - A
    15. Stancu Tiberiu, Deva, 1198 - 15,23 - AW
    16. Balog Mihai, Timisoara, 2244 - 7,4 - H


    Inscrieri Amatori (15.07.2021 - 18:45) - 23:18:23 - v5.1 / cls_2021-iul

    1. Neamt Doru, Arad, 1353 - 19,95 - AW
    2. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 240 - 19,16 - A
    3. Fekete Istvan, Arad, 295 - 18,99 - AW
    4. Ankar Wasim, Timisoara, 677 - 18,57 - A
    5. Dobinda Alexandru, Arad, 457 - 18,12 - AW
    6. Balaj Roland, Arad, 307 - 17,84 - A
    7. Jicarean David, Lipova, 1046 - 15,17 - A
    8. Ilie Gheorghe Eugen, Timisoara, 1640 - 14,95 - A
    9. Orban Marius, Lugoj, 751 - 12,87 - A
    10. Dobinda Dinu, Arad, 666 - 12,04 - A
    11. Glavan Radu, Timisoara, 1186 - 11,13 - A
    12. Joumah Abdul Rahim, Timisoara, 1063 - 10,97 - A
    13. Leric David, Lipova, 845 - 7,98 - H
    14. Chivaran Alin, Caransebes, 862 - 6,98 - H
    15. Stoicescu Gheorghe, Iedera, 1003 - 4,73 - H
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Moca Vasile, Bucuresti, 596 - 14,2 - A
    2. Rusti Radu Vasile, Arad, 3016 - 0

    Comentariu


    • #3
      Dobinda Dinu, Dobinda Alexandru, Fekete Istvan si Neamt Doru toti din Arad, la amatori
      Lacatis Ghita, Arad, open

      Comentariu


      • #4
        Balog Mihai, Almajanu Sergiu, Joumah Abdul, Ilie Gheorghe Eugen, Glavan Radu si Ankar Wasim din Timisoara, la amatori

        Comentariu


        • #5
          Jurescu Sorin, Grubacichi Marius, Cecan Vasile si Jichici Svetozar, Timisoara, open

          Comentariu


          • #6
            Szekeres Zoltan, Mirza Karim, Marta Marcel, Shehabi Amer, Timisoara, open

            Comentariu


            • #7
              Mutrescu Eugen, Frunza Alexandru, Boru Lucian, Costache-Rosioru Cristian, Mihalescu Dinu, Timisoara, elite

              Comentariu


              • #8
                Cristanus Cristian, Timisoara, elite

                Comentariu


                • #9
                  Chivaran Alin,amatori

                  Comentariu


                  • #10
                    Mitar Marius Tiberiu/ avansati / sannicolau mare!

                    Comentariu


                    • #11
                      Dumitru Florin-Arad-Open

                      Comentariu


                      • #12
                        Orban Alexandru lugoj open
                        Orban Marius lugoj si doru neamt Arad la amatori

                        Comentariu


                        • #13
                          Iana Remus, Timisoara, elite.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Comentariu


                          • #14
                            Kramaršič Miloš, Belgrad/Serbia, open

                            Comentariu


                            • #15
                              Stoicescu Gheorghe , Iedera-DB , amatori . Mulțumesc !

                              Comentariu


                              • #16
                                Leric David, Lipova, amatori

                                Comentariu


                                • #17
                                  Jicarean David, Lipova, amatori

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Popet Doru..elite

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Muresan Florin, Deva, open

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Balaj Roland, Arad, amatori

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Moca Vasile, Bucuresti, Amatori

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Demian Daniel din Arad -Open.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Mitrache Simion, Timisoara, elite

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Balog Mihai se transfera de la amatori la open.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Inscrieri Amatori (15.07.2021 - 18:45) - 00:04:53 - v5.1 / cls_2021-iul

                                                  1. Neamt Doru, Arad, 1353 - 19,95 - AW
                                                  2. Almajanu Sergiu, Timisoara, 408 - 19,94 - A
                                                  3. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 240 - 19,16 - A
                                                  4. Fekete Istvan, Arad, 295 - 18,99 - AW
                                                  5. Ankar Wasim, Timisoara, 677 - 18,57 - A
                                                  6. Dobinda Alexandru, Arad, 457 - 18,12 - AW
                                                  7. Jicarean David, Lipova, 1046 - 15,17 - A
                                                  8. Ilie Gheorghe Eugen, Timisoara, 1640 - 14,95 - A
                                                  9. Orban Marius, Lugoj, 751 - 12,87 - A
                                                  10. Dobinda Dinu, Arad, 666 - 12,04 - A
                                                  11. Glavan Radu, Timisoara, 1186 - 11,13 - A
                                                  12. Joumah Abdul Rahim, Timisoara, 1063 - 10,97 - A
                                                  13. Leric David, Lipova, 845 - 7,98 - H
                                                  14. Chivaran Alin, Caransebes, 862 - 6,98 - H
                                                  15. Stoicescu Gheorghe, Iedera, 1003 - 4,73 - H
                                                  -----------------------------------------
                                                  Lista de asteptare:
                                                  1. Balaj Roland, Arad, 307 - 17,84 - A
                                                  2. Moca Vasile, Bucuresti, 596 - 14,2 - A


                                                  Inscrieri Open (16.07.2021 - 16:30) - 00:05:07 - v5.1 / cls_2021-iul

                                                  1. Marta Marcel, Timisoara, 1179 - 32 - O
                                                  2. Grubacichi Marius, Timisoara, 143 - 31,36 - O
                                                  3. Jurescu Sorin, Timisoara, 73 - 30,03 - OW
                                                  4. Lacatis Ghita, Arad, 111 - 29,33 - O
                                                  5. Kramarsic Milos, Belgrad, 442 - 29,07 - O
                                                  6. Dumitru Florin, Arad, 108 - 28,81 - O
                                                  7. Szekeres Zoltan, Timisoara, 851 - 28,25 - O
                                                  8. Demian Daniel, Arad, 511 - 26,47 - O
                                                  9. Jichici Svetozar, Timisoara, 135 - 25,92 - OW
                                                  10. Mirza Karim, Timisoara, 1257 - 25,75 - O
                                                  11. Shehabi Amer, Timisoara, 1337 - 24,05 - O
                                                  12. Cecan Vasile, Timisoara, 203 - 23,21 - O
                                                  13. Orban Alexandru, Lugoj, 290 - 20,13 - O
                                                  14. Muresan Florin, Deva, 1017 - 19,25 - A
                                                  15. Balog Mihai, Timisoara, 2244 - 7,4 - H


                                                  Inscrieri Elite (17.07.2021 - 09:00) - 00:05:25 - v5.1 / cls_2021-iul

                                                  1. Iana Remus, Timisoara, 6 - 47,54 - EL
                                                  2. Cristanus Cristian, Timisoara, 1085 - 46,9 - EL
                                                  3. Mutrescu Eugen, Timisoara, 2 - 46,33 - E
                                                  4. Mitrache Simion, Timisoara, 110 - 45,27 - E
                                                  5. Boru Lucian, Timisoara, 63 - 39,97 - E
                                                  6. Costache Rosioru Cristian, Timisoara, 31 - 37,6 - E
                                                  7. Frunza Alexandru, Timisoara, 85 - 35,56 - E
                                                  8. Mihalescu Dinu, Timisoara, 32 - 33,76 - EW
                                                  9. Popet Doru, Timisoara, 456 - 33,35 - EW

                                                  Comentariu

                                                  Cine a citit topicul
                                                  Procesare...
                                                  X