Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Nationala AMATUR" Zona 4 (PH, DB, BZ, CL, IL) - Ploiești, 11.09.2021

Adună
X
Adună
Utilizatori activi care vizualizează acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu A+ Regional "Ziua Nationala AMATUR" Zona 4 (PH, DB, BZ, CL, IL) - Ploiești, 11.09.2021

    Turneu A+ Regional - "Ziua Nationala AMATUR" - zona 4

    Participa jucatori din judetele: Prahova, Dambovita, Buzau, Calarasi si Ialomita


    LOCALITATEA: Ploiesti

    DATA: 11 septembrie 2021

    LOGISTICĂ: 22 mese aprobate ITTF

    CATEGORII: Hobby + Avansati + Open + Elite

    SALA: COMPLEX SPORTIV "TEL GEORGE JUNIOR", Str. Gheorghe Grigore Cantacuzino nr.332 (langa Kaufland Vest), Ploiesti, Prahova


    INDICAȚII DE ACCES:
    SPAȚIU DE JOC: 1200 mp;

    SUPRAFAȚA DE JOC: gerflor si parchet;

    FACILITĂȚI: parcare, vestiare, dusuri, terasa fastfood - cafea - sucuri etc.;

    TAXA:
    - 50 Lei per participant
    - 25 lei pentru copii sub 14 ani
    - 0 lei pentru persoanele cu dizabilitati

    Se asigura apa plata 2 litri pentru fiecare jucator.

    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Locurile 1 - 2 cupe + diplome;
    - Locurile 3 - 4 medalii + diplome

    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: conform clasamentului;
    - ultima retragere Joi 9 septembrie 2021, ora 21,00;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    Prioritatea la înscriere după clasament, se va putea face până sâmbătă 4 septembrie ora 21:00. După această dată înscrierile se fac după modelul "primul venit, primul servit".

    SISTEMUL DE JOC:

    AVANSATI: 08:00 - 08:45 validare inscrieri; ora 09:00 incep meciurile
    - Participă orice jucător amator cu MP intre 10 SI 19.99
    - Număr maxim de participanţi: 58+2 Wild Carduri
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5(6) jucători, Grupe superioare, Tablou eliminatoriu

    OPEN: 08:00 - 08:45 validare inscrieri; ora 09:00 incep meciurile
    - Participă jucătorii cu MP intre 20 si 32.99
    - Număr maxim de participanţi: 58+2 Wild Carduri
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5(6) jucători, Grupe superioare, Tablou eliminatoriu


    HOBBY: 13:00 - 13:45 validare inscrieri; ora 14:00 incep meciurile
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 9.99;
    - Număr maxim de participanţi: 22+2 Wild Carduri
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5(6) jucători , Grupe superioare, Tablou eliminatoriu


    ELITE: 13:00 - 13:45 validare inscrieri; ora 14:00 incep meciurile
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mare de 33;
    - Număr maxim de participanţi: 22+2 Wild Carduri
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5(6) jucători , Grupe superioare, Tablou eliminatoriu


    IMPORTANT:

    ANEXA V Regulamentul Amatur 2021

    Art. 1. Se introduce termenul „perioadă de tranziție” care face legătura dintre pauza competițională, din cauza pandemiei SARS-CoV-2, și reluarea activității, 100%, fără nicio restricție.
    Art. 2. Organizatorii turneelor din „perioada de tranziție” se vor asigura că toți participanții respectă reglementările Comitetului Național pentru Situații de Urgență, mai exact că accesul, tuturor (personal administrativ, jucători, spectatori, etc) în sala de sport se face cu una dintre următoarele variante:
    - dovada vaccinării împotriva virusului SARS-CoV-2, pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare;
    - dovada unui test PCR negativ efectuat cu cel mult 72h înaintea competiției;
    - dovada unui test antigen (test rapid) negativ efectuat cu cel mult 48h înaintea competiției (în cazul în care organizatorul are personal calificat, testele rapide se pot face la intrarea în sală);
    - dovada că a trecut prin boală în ultimele 6 luni dar nu mai devreme de 14 zile de la vindecare.
    Art. 3. Se recomandă desfășurarea turneelor cu grupe de 5, si se interzice grupa de 7. In cazuri speciale, cum ar fi imposibilitatea formării a minim două grupe, organizatorul poate face si o grupă de 7, 8 sau 9 jucători, (fiecare cu fiecare), pe minim 2, 3 sau 4 mese.


    VivaSportShop va fi prezent cu un stand bogat de materiale de tenis de masa, cat si cu sfaturi in alegerea unui produs, crearea/schimbarea unei palete in functie de nivelul si stilul de joc practicat.



    www.vivasportshop.ro | Distribuitor oficial al Stiga, Yasaka si Donic in Romania

    SPONSORIZARE:
    Mingi de joc: Yasaka AB40+ ***



    ORGANIZATORI:
    Iulian VRASTI - tel. 0723 658 505
    Marian BOGDAN - tel. 0740 955 416

    ORGANIZATOR TEHNIC:
    Bogdan Visan - 0729 983 041



    Va asteptam cu drag!
    Ultima editare de Bogdan V; 30.aug.2021, 18:44.
    Cucu Cristin, iulian.vrasti and 8 others like this.

  • #2
    Inscrieri Hobby (11/09/2021) - 20:41:42 - v5.0 / cls_2021-sep

    1. Nedelcu Marian, Sinaia, 913 - 8.26 - H
    2. Adam Teodor, Buzau, 2595 - 8 - H
    3. Carnu Mirel, Buzau, 2575 - 7.35 - H
    4. Negulescu Cristi, Sinaia, 832 - 6.58 - H
    5. Nedelcu Mihai, Azuga, 986 - 6.47 - HL
    6. Irimia Marian, Ploiesti, 1423 - 6.28 - H
    7. Dumitru Florin, Slobozia, 1428 - 6.17 - H
    8. Vlase Nicolae, Slobozia, 1781 - 5.9 - H
    9. Voicu Mihai, Ploiesti, 3637 - 5.35 - H
    10. Petre Corina, Ploiesti, 2278 - 5.24 - HF
    11. Constantin Valentin, Ploiesti, 3716 - 5.2 - H
    12. Manu Matei, Boldesti Scaeni, 4480 - 5.2 - H
    13. Ungureanu Stefan Radu, Ploiesti, 4485 - 5.2 - H
    14. Marias Robert, Ploiesti, 2054 - 5.07 - H
    15. Damian Sebastian, Paulesti, 2841 - 5.05 - H
    16. Gheorghe Catalin, Ploiesti, 2675 - 4.68 - H
    17. Grigore Madalin, Cocorastii Mislii, 1911 - 4.5 - H
    18. Modrisan Miruna, Filipestii de Targ, 2368 - 4.5 - HJF
    19. Maracineanu Andrei, Filipestii de Targ, 4407 - 0 - H
    20. Cuciureanu Daniel, Ploiesti, 6002 - 0
    21. Constantin Daniel, Filipestii de Targ, 6003 - 0
    22. Petculescu Giani Cristian, Ploiesti, 6004 - 0


    Inscrieri Avansati (11/09/2021) - 20:42:19 - v5.0 / cls_2021-sep

    1. Ene Florin, Ploiesti, 153 - 19.46 - A
    2. Dragu Fanel, Slobozia, 878 - 18.92 - A
    3. Barbatel Eduard, Ploiesti, 1481 - 17.55 - A
    4. Balanescu Boby, Ploiesti, 1355 - 17.35 - A
    5. Matei Mircea, Targoviste, 297 - 17.27 - AW
    6. Bratescu Adrian, Targoviste, 532 - 17.11 - AW
    7. Acriva Marian, Mizil, 287 - 16.45 - A
    8. Tigau Aurelia, Ploiesti, 1580 - 16.28 - AF
    9. Dumitru George, Targoviste, 284 - 15.88 - A
    10. Vajeu Ionut, Busteni, 484 - 14.84 - A
    11. Marinescu Nelu, Targoviste, 369 - 14.76 - A
    12. Mihaila Robert, Breaza, 1747 - 14.55 - A
    13. Enache Puiu Adrian, Ploiesti, 671 - 14.4 - A
    14. Dinu Adrian, Darmanesti, 327 - 14.18 - A
    15. Boboc Viorel, Slobozia, 613 - 12.79 - A
    16. Serban Nicolae, Slobozia, 1104 - 12.34 - A
    17. Lazar Dumitru, Mizil, 304 - 12.28 - A
    18. Lungu Mihai, Targoviste, 559 - 11.95 - A
    19. Badea Mihai, Targoviste, 1410 - 11.13 - A
    20. Serban Adi Iulian, Ramnicu Sarat, 742 - 10.76 - A
    21. Arimia Constantin, Azuga, 3405 - 10.4 - A
    22. Constantin Filip, Sinaia, 696 - 10.39 - A
    23. Enache Ciprian, Ploiesti, 1727 - 10.25 - A
    24. Banuta Dumitru, Ploiesti, 548 - 10 - A
    25. Vrasti Iulian, Ploiesti, 895 - 9.97 - H
    26. Ionescu Cristi, Ploiesti, 2182 - 9.83 - H
    27. Banu Dan, Ploiesti, 2071 - 9.03 - H
    28. Chirtoaca Sergiu, Ploiesti, 2588 - 8.9 - H
    29. Chirtoaca Ion, Ploiesti, 2312 - 6.06 - H
    30. Stoicescu Gheorghe, Iedera, 894 - 5.16 - H
    31. Holban Dumitru, Buzau, 6002 - 0

    Inscrieri Open (11/09/2021) - 20:42:58 - v5.0 / cls_2021-sep

    1. Marian Bogdan, Ploiesti, 86 - 30.38 - OW
    2. Panaitescu Stefan, Izvoarele, 46 - 29.83 - OW
    3. Noragiu Paul, Targoviste, 676 - 29.58 - O
    4. Darmaz Ion, Targoviste, 37 - 29.25 - OW
    5. Sorescu Mircea, Paulesti, 108 - 28.42 - OW
    6. Ivan Valentin, Campina, 247 - 28.09 - OW
    7. Baceanu Constantin, Buzau, 1110 - 28.07 - O
    8. Codreanu Laurentiu, Buzau, 231 - 28.04 - O
    9. Bivolaru Marius, Ploiesti, 386 - 27.95 - O
    10. Costache Laurentiu, Buzau, 465 - 25.87 - O
    11. Plaiasu Ion, Plopeni, 260 - 24.28 - O
    12. Laur Boro, Sinaia, 371 - 24.2 - O
    13. Sarbu Dan, Ploiesti, 262 - 23.79 - OW
    14. Cucu Cristin, Targoviste, 325 - 23.07 - OW
    15. Botoc Ovidiu, Paulesti, 285 - 22.04 - O
    16. Cobeanu Marius, Breaza, 991 - 21.5 - O
    17. Trif Florin, Cocorastii Mislii, 579 - 20.64 - O
    18. Gheorghita Vasile, Buzau, 238 - 20.56 - O
    19. Moise Bianca, Ploiesti, 988 - 20.1 - OF
    20. Babus Liviu, Ploiesti, 400 - 19.33 - AW
    21. Bivolaru Stelian, Targoviste, 155 - 19.13 - AW
    22. Cuna Gheorghe, Buzau, 563 - 18.42 - A
    23. Simion Silviu, Cocorastii Mislii, 659 - 18.24 - A
    24. Rusea Gheorghe, Breaza, 645 - 16.48 - A
    25. Micu Cosmin, Targoviste, 3150 - 0 - A
    26. Dima Victor, Azuga, 4680 - 0 - O
    27. Micu Iulian, Targoviste, 6001 - 0


    Inscrieri Elite (11/09/2021) - 20:43:08 - v5.0 / cls_2021-sep

    1. Fratila Robert, Baicoi, 6 - 49.4 - EM
    2. Enciu Alexandru, Slobozia, 10 - 46.43 - ELW
    3. Retegan Cosmin, Plopeni, 81 - 37.44 - E
    4. Potarniche Bianca, Buzau, 210 - 37 - EMF
    5. Grigore Alexandru, Campina, 11 - 36.8 - E
    6. Iancu George, Ploiesti, 375 - 35.6 - EW
    7. Vlase Gheorghe, Slobozia, 98 - 34.54 - EW
    8. Balan Mihai, Ploiesti, 541 - 34.51 - E
    9. Lazaroiu Adrian, Targoviste, 96 - 34.07 - EW
    10. Dracea Gabriel, Sinaia, 71 - 33.92 - E
    11. Corbu Darius, Valenii de Munte, 181 - 33.73 - E
    12. Popa Alexandru Iulian, Buzau, 575 - 33.57 - E
    13. Sava Gabriel, Buzau, 2408 - 33 - E
    Ultima editare de Bogdan V; 10.sep.2021, 19:42.
    Cucu Cristin and Brulea Petre like this.

    Comentariu


    • #3
      Clasament Hobby

      1. Adam Teodor - Buzau
      2. Negulescu Cristi - Sinaia
      3 -- 4
      Dumitru Florin - Slobozia
      Vlase Nicolae - Slobozia
      5 -- 8
      Voicu Mihai - Ploiesti
      Nedelcu Marian - Sinaia
      Nedelcu Mihai - Azuga
      Carnu Mirel - Buzau
      9 -- 12 1v gr.sup.
      Constantin Valentin - Ploiesti
      Grigore Madalin - Cocorastii Mislii
      Modrisan Miruna - Filipestii de Targ
      Maracineanu Andrei - Filipestii de Targ
      13 -- 16 0v gr.sup.
      Irimia Marian - Ploiesti
      Petre Corina - Ploiesti
      Manu Matei - Boldesti Scaeni
      Cuciureanu Daniel - Ploiesti
      17 -- 19 1v gr.inf.
      Ungureanu Stefan Radu - Ploiesti
      Marias Robert - Ploiesti
      Damian Sebastian - Paulesti
      20 -- 22 0v gr.inf.
      Gheorghe Catalin - Ploiesti
      Constantin Daniel - Filipestii de Targ
      Petculescu Giani Cristian - Ploiesti


      Clasament Avansati

      1. Dragu Fanel - Slobozia
      2. Acriva Marian - Mizil
      3 -- 4
      Dinu Adrian - Darmanesti
      Ene Florin - Ploiesti
      5 -- 8
      Holban Dumitru - Buzau
      Serban Nicolae - Slobozia
      Serban Adi Iulian - Ramnicu Sarat
      Boboc Viorel - Slobozia
      9 -- 13
      Badea Mihai - Targoviste
      Tigau Aurelia - Ploiesti
      Enache Puiu Adrian - Ploiesti
      Vrasti Iulian - Ploiesti
      Enache Ciprian - Ploiesti
      14 -- 16 1v gr.sup.
      Barbatel Eduard - Ploiesti
      Bratescu Adrian - Targoviste
      Banuta Dumitru - Ploiesti
      17 -- 21 0v gr.sup.
      Matei Mircea - Targoviste
      Dumitru George - Targoviste
      Marinescu Nelu - Targoviste
      Lazar Dumitru - Mizil
      Constantin Filip - Sinaia
      22 -- 24 1v gr.inf.
      Lungu Mihai - Targoviste
      Arimia Constantin - Azuga
      Banu Dan - Ploiesti
      25 -- 29 0v gr.inf.
      Mihaila Robert - Breaza
      Ionescu Cristi - Ploiesti
      Chirtoaca Sergiu - Ploiesti
      Chirtoaca Ion - Ploiesti
      Stoicescu Gheorghe - Iedera


      Clasament Open

      1. Costache Laurentiu - Buzau
      2. Marian Bogdan - Ploiesti
      3 -- 4
      Moise Bianca - Ploiesti
      Gheorghita Vasile - Buzau
      5 -- 8
      Dima Victor - Azuga
      Puiu Dragos - Urlati
      Bivolaru Marius - Ploiesti
      Darmaz Ion - Targoviste
      9 -- 14
      Ivan Valentin - Campina
      Sorescu Mircea - Paulesti
      Bivolaru Stelian - Targoviste
      Cuna Gheorghe - Buzau
      Baceanu Constantin - Buzau
      Codreanu Laurentiu - Buzau
      15 -- 16 1v gr.sup.
      Noragiu Paul - Targoviste
      Laur Boro - Sinaia
      17 -- 21 0v gr.sup.
      Plaiasu Ion - Plopeni
      Cucu Cristin - Targoviste
      Cobeanu Marius - Breaza
      Trif Florin - Cocorastii Mislii
      Babus Liviu - Ploiesti
      22 -- 23 1v gr.inf.
      Botoc Ovidiu - Paulesti
      Simion Silviu - Cocorastii Mislii
      24 -- 26 0v gr.inf.
      Panaitescu Stefan - Izvoarele
      Sarbu Dan - Ploiesti
      Rusea Gheorghe - Breaza


      Clasament Elite

      1. Fratila Robert - Baicoi
      2. Enciu Alexandru - Slobozia
      3 -- 4
      Potarniche Bianca - Buzau
      Sava Gabriel - Buzau
      5 -- 8
      Popa Alexandru Iulian - Buzau
      Balan Mihai - Ploiesti
      Visan Bogdan - Targoviste
      Ivan Sorin Ioan - Targoviste
      9 -- 12 0v gr.sup.
      Grigore Alexandru - Campina
      Iancu George - Ploiesti
      Lazaroiu Adrian - Targoviste
      Dracea Gabriel - Sinaia
      13 -- 14 1v gr.inf.
      Totpal Marius - Busteni
      Corbu Darius - Valenii de Munte
      15 -- 16 0v gr.inf.
      Vlase Gheorghe - Slobozia
      Stancescu Sebastian - Ploiesti
      Ultima editare de Bogdan V; 11.sep.2021, 18:57.
      FlorinBN likes this.

      Comentariu


      • #4
        ...Ce-mi dai ca sunt primul !
        George Iancu - Elite
        Stoicescu Gheorghe, iulian.vrasti and 7 others like this.

        Comentariu


        • #5
          Fratila Robert-Elite

          Trimis de pe al meu SM-A515F folosind Tapatalk

          AndreiiBaa, iulian.vrasti and 5 others like this.

          Comentariu


          • #6
            Dracea Gabriel, Elite, Laur Boro, Open, Constantin Filip, Avansati, Popescu Horia, Negulescu Cristi, Nedelcu Marian, Hobby, toti din Sinaia.

            Comentariu


            • #7
              Tigau Aurelia-Avansati

              Trimis de pe al meu SM-A515F folosind Tapatalk

              Comentariu


              • #8
                Moise Bianca- Avansati

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de george60 Vezi post
                  ...Ce-mi dai ca sunt primul !
                  George Iancu - Elite
                  O gura de aer proaspat de la Vest...

                  Comentariu


                  • #10
                    Damian Sebastian - Hobby.

                    Comentariu


                    • #11
                      Stir Andrei hobby

                      Comentariu


                      • #12
                        - Sorescu Mircea, Paulesti
                        "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                        George Bernard Shaw
                        https://www.youtube.com/user/megan1RO

                        Comentariu


                        • #13
                          - Bivolaru Marius, Ploiesti
                          "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                          George Bernard Shaw
                          https://www.youtube.com/user/megan1RO

                          Comentariu


                          • #14
                            Din Campina la elite GRIGORE ALEXANDRU

                            Comentariu


                            • #15
                              Potârniche Bianca -Elite -Buzau

                              Trimis de pe al meu Mi 10 folosind Tapatalk

                              Comentariu


                              • #16
                                - Panaitescu Stefan, Izvoarele
                                "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                George Bernard Shaw
                                https://www.youtube.com/user/megan1RO

                                Comentariu


                                • #17
                                  Vrasti Iulian - ploiesti - Avansati
                                  Enache Puiu Adrian - Ploiesti - Open
                                  Petre Corina - Ploiesti - Hobby
                                  Balan Mihai - Ploiesti - Elite

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Botoc Ovidiu-Open-Paulesti.
                                    FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                                    BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                                    BH:Stiga Energy Absorber

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de george60 Vezi post
                                      ...Ce-mi dai ca sunt primul !
                                      George Iancu - Elite
                                      Daca il aduci si pe Luckas dau eu o sampanie ...

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Trif Florin si Simion Silviu din Cocorastii Mislii la open.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de george60 Vezi post
                                          ...Ce-mi dai ca sunt primul !
                                          George Iancu - Elite
                                          Cu siguranta primul primeste cupa !

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Ivan Valentin-Campina-Open.
                                            FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                                            BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                                            BH:Stiga Energy Absorber

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Primul avansat dâmbovițean înscris (de fapt, constănțean), Matei Mircea, Târgoviște, mulțumesc!
                                              Bobocii, haideți pe lângă nume și categorie și cu localitățile, să știm și noi de unde sunteți, nu vi se strică tastatura doar din atâta lucru! Dacă nu sunteți din zona 4?
                                              Blade - Grubba Classic All+, Forehand - TSP Ventus Speed, Backhand - TSP Ventus Speed

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                - Plaiasu Ion, Plopeni, open
                                                FH: TENERGY o5 2.1 mm
                                                Blade: KAZAK
                                                BH: SPINLORD KEILER 1.5 mm

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Irimia Marian - Ploiești - Avansați
                                                  MX-P / R&B / MX-S
                                                  "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

                                                  Comentariu

                                                  Cine a citit topicul
                                                  Procesare...
                                                  X