Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CUPA C.S.M. DORNA editia I 25.08.2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    se tretrage si pop danut din dej cu scuzele de rigoare nu pot sa ajung oricat as-i dorii succes dlui marcu !!
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • #27
      Din pacate nu am gasit o solutie sa pot fi inlocuit la munca.Se retrage Cornel Balauca.

      Comentariu


      • #28
        Vaculisteanu Ionut Sv
        Volostiuc Marius Sv

        Comentariu


        • #29
          Din Botoșani Mehmet SENGOZ

          Comentariu


          • #30
            Poate vom avea ocazia sa jucam un meci Domnule Mehmet , ca`n vremurile bune
            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
            BH : Tenergy 05Fx
            FH : Tenergy 05Fx

            Comentariu


            • #31
              Cu placere Ben dar nu stiu ca`n vremurile bune sau nu
              Important ne vedem bine si sanatosi

              Comentariu


              • #32
                Din respect pentru d-nul Marcu cat si pentru sportivii dorneni care la randul lor fac eforturi pentru a onora cu prezenta concursuri organizate in alte locatii, incercam sa fim prezenti si noi la acest prim turneu B organizat in frumosul d-vs oras, urandu-va succes (in organizare ), totodata anuntandu-va ca pe podiumul dornean dorim sa avem si noi cel putin un reprezentant botosanean.

                Corneanu Gabriel si Corneanu Sorin din Botoasani vor incerca si ei sa-si faca prezenta pe ultima suta de metri !

                Nu va ramane decat sa "pregatiti muntele" ca iarba o aducem noi.
                Blade: lemn off...ce lemn !
                Bh: cu tepi
                Fh: fara tepi

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de sorin_client Vezi post
                  Din respect pentru d-nul Marcu cat si pentru sportivii dorneni care la randul lor fac eforturi pentru a onora cu prezenta concursuri organizate in alte locatii, incercam sa fim prezenti si noi la acest prim turneu B organizat in frumosul d-vs oras, urandu-va succes (in organizare ), totodata anuntandu-va ca pe podiumul dornean dorim sa avem si noi cel putin un reprezentant botosanean.

                  Corneanu Gabriel si Corneanu Sorin din Botoasani vor incerca si ei sa-si faca prezenta pe ultima suta de metri !
                  Nu va ramane decat sa "pregatiti muntele" ca iarba o aducem noi.

                  Sper ca cineva sa coase iarba ta : ) Pt ca Gabi este ok adc un jucator curat nu murdar ca tine ; )
                  Ma iua si pe mine nu ???????????????.........!!!!!!!!!!.......

                  Comentariu


                  • #34
                    Da Mehmet, mergem impreuna. Vreau sa te vad la final pe podium.
                    Blade: lemn off...ce lemn !
                    Bh: cu tepi
                    Fh: fara tepi

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de sorin_client Vezi post
                      Da Mehmet, mergem impreuna. Vreau sa te vad la final pe podium.
                      Mersi prieten si eu la fel pe tine ne auzim si succes la Turneu

                      Comentariu


                      • #36
                        de la dej se inscrie dezso atila amatori!!
                        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                        Comentariu


                        • #37
                          Nemaciuc Mihai la amatori si duminica la copii. Multumim. Succes tuturor participantilor!!!!

                          Comentariu


                          • #38
                            ceva rezultate ?? cine a castigat??
                            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                            Comentariu


                            • #39
                              Domnule Marcu, organizare ireprosabila, atmosfera nemaipomenita sincere felicitari si sa o tineti tot asa. Oricand cu placere botosanenii va vor onora cu prezenta!!!!!!!!!

                              Comentariu


                              • #40
                                Multumim si revenim cu placere cu alta ocazie poate la un turneu A
                                Ultima editare de catalin M duceac; 26.aug.2012, 14:37.

                                Comentariu


                                • #41
                                  Rezultate turneu:
                                  AmaTur:
                                  Loc Nume si prenume Localitate
                                  1 Duceac Catalin Botoșani
                                  2 Vaculisteanu Ionut Suceava
                                  3 Sengoz Mehmet Botoșani
                                  4 Chirap Dan Gura Humorului
                                  5- 8 Marcu Vasile Vatra Dornei
                                  Hagatis Andrei Vatra Dornei
                                  Georgiu Dragos Vatra Dornei
                                  Colesniuc Romeo Botoșani
                                  9-12 Corneanu Sorin Botoșani
                                  Volostiuc Marius Suceava
                                  Corneanu Gabriel Botoșani
                                  Nemaciuc Mihai Suceava
                                  13-16 Muntean Mircea Baia Mare
                                  Capra Arthur Vatra Dornei
                                  Lacatus Samuel Poiana Stampei
                                  Lacatus Nicusor Poiana Stampei
                                  17-20 Dezso Attila Dej
                                  Popescu Doru Viorel Botoșani
                                  Acrismaritei Vasile Poiana Stampei
                                  Rusu Haralambie Poiana Stampei
                                  21-24 Robu Valentin Botoșani
                                  Florea Ionut Vatra Dornei
                                  Danila Anton Brăila
                                  Ivisiuc Teofil Poiana Stampei
                                  25-27 Volosciuc Tiberiu Vatra Dornei
                                  Cepoi Leonard Vatra Dornei
                                  Boicu Gabriel Vatra Dornei
                                  Juniori:
                                  1 Nemaciuc Mihai Suceava
                                  2 Sinculet Radu Suceava
                                  3 Foca Stefan Rădăuți
                                  4 Dascalu Denis Vatra Dornei
                                  5 Cepoi Leonard Vatra Dornei
                                  6 Foca Ciprian Rădăuți
                                  7 Susciuc Ioana Vatra Dornei
                                  8 Susciuc Anastasia Vatra Dornei
                                  9 Foca Melania Rădăuți
                                  10 Moldovan Eduard Vatra Dornei
                                  11 Donisa Cosmina Vatra Dornei
                                  12 Butnaru Madalina Vatra Dornei
                                  13 Donisa David Vatra Dornei
                                  Dan Chirap
                                  www.sportdakiro.com
                                  email: contact@sportdakiro.com

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Super turneu, super organizare, super oameni. Bravo Dornenilor, Bravo Vasile pentru tot ce ai realizat intr-un timp asa scurt!!! La mai mare !!!
                                    Dan Chirap
                                    www.sportdakiro.com
                                    email: contact@sportdakiro.com

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Domnul VASILE MARCU este de apreciat pentru efortul mare si realizarile organizatorice remarcabile pe care le-a facut intr-un timp asa de scurt.Daca vointa si dorinta este,atunci si realizarile tenisistice apar.De subliniat recordul;negativ; al dornenilor de a nu accede intre primii 4,desi sunt jucatori valorosi,dar mai ales ;INVAZIA ;botosanenilor care ne-au ;batut;la noi acasa.Pentru mine este un lucru inacceptabil ca un aparator ,destul de valoros ,totusi sa castige un turneu,chiar si un B.Va rog aparatorii din tara sa nu ma criticati citind aceste lucruri,dar de regula jocul la masa de joc este condus in mare parte de un atacant.De aceea dornenii trebuie pe viitor sa se antreneze cu aparatori cat mai mult ,sa nu se mai repete acest lucru.Chiar si locul 3 MEHMET ,joaca cu material pe rever,ce sa mai spun ,ne-au dat o lectie amara si bineinteles ca vor mai reveni la VATRA-DORNEI,doar aici este o bucata de;PAINE; de mancat si inca una alba.
                                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Organizare excelenta, oameni de bine si cu bun simt, sala ce ofera conditii foarte bune pentru desfasurarea tenisului de masa.
                                        Vis-a-vis de spusele d-nului doctor as adauga ca nu cred ca e numai vina dornenilor pentru rezultatele mai putin bune ci as crede mai degraba ca principalul motiv ar fi mesele de joc care sunt mult sub media calitatii meselor de competitie.
                                        Sunt sigur ca daca v-ati mobiliza un pic ati putea achizitiona 4 mese performante pentru ca, acea sala chiar are nevoie de asa ceva ! Ar fi pacat ca un om ca d-nul Marcu sa nu fie ajutat sa achizitioneze materialul necesar care pana la urma urmei tot pentru binele dornenilor e !
                                        Rezultatele foarte bune ale dornenilor la celelalte competitii sunt o confirmare ca ceva le-a lipsit aici. Si alt motiv decat materialul de concurs nu cred ca au avut pentru ca vorbim de toti jucatorii din Vatra Dornei si nu de un anumit sportiv.
                                        E doar o observatie de-a mea.
                                        Chestia cu jucatori aparatori, cu folosirea de material, cu fețe taiate pe jumatate, cu tricouri albe, cu tra,la,la si alte minuni pot fi probleme personale daca doriti d-nule doctor. Dar cand n-ai pe ce juca e deja o problema ce cred ca va priveste pe toti.
                                        Na, sa nu va suparati pe mine, e doar un spirit de observatie care poate ca deja a fost discutat de d-vs dar...
                                        Una peste alta, repet, organizare foarte buna, felicitari.
                                        Respect.
                                        Blade: lemn off...ce lemn !
                                        Bh: cu tepi
                                        Fh: fara tepi

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                          Domnul VASILE MARCU este de apreciat pentru efortul mare si realizarile organizatorice remarcabile pe care le-a facut intr-un timp asa de scurt.Daca vointa si dorinta este,atunci si realizarile tenisistice apar.De subliniat recordul;negativ; al dornenilor de a nu accede intre primii 4,desi sunt jucatori valorosi,dar mai ales ;INVAZIA ;botosanenilor care ne-au ;batut;la noi acasa.Pentru mine este un lucru inacceptabil ca un aparator ,destul de valoros ,totusi sa castige un turneu,chiar si un B.Va rog aparatorii din tara sa nu ma criticati citind aceste lucruri,dar de regula jocul la masa de joc este condus in mare parte de un atacant.De aceea dornenii trebuie pe viitor sa se antreneze cu aparatori cat mai mult ,sa nu se mai repete acest lucru.Chiar si locul 3 MEHMET ,joaca cu material pe rever,ce sa mai spun ,ne-au dat o lectie amara si bineinteles ca vor mai reveni la VATRA-DORNEI,doar aici este o bucata de;PAINE; de mancat si inca una alba.
                                          Mersi Dl doctor. Era mai bun daca participai si dvs. la aceaste turneu. Oricum Dl Marcu , prietenul noastru Dan , Andrei si Georgiu a facut totul pt organizare ca sa iese bine. Si chiar a iesit bine toate lumea a fost multumit vad ca mai putin dvs. Si acuma noi participanti suntem vinovat cu participare. Vrem jucam doar tenis de masă cat putem. Eu cred ca pt asta spunem Amatur. Va rog urmatoare data anuntati ca sa nu mai participam. Multumim inca o data pt dvs.

                                          - - - Actualizat - - -

                                          Scuze Marcu felicitar pt organizare. Multumim Dan ai fost mare ajutor bineinteles multumim si cealalte organizatorilor care a ajutat la organizare aceasta turneu. Totul a fost ok.
                                          Mesele era prea lucos , sper ca primit spirijinul necesar pt. a duces nivelul copiilor mai departe. Marcu bravo pt. efortul puse pt tenis de masă. Nu este deloc usor ca sa ai 23 elev. Felicitare inca o data si tine tot asa.

                                          Bravo Catalin pt locul 1 si felicitar Ionut pt locul 2 tineti tot asa.
                                          Ultima editare de mehmet; 27.aug.2012, 17:02.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Nu stiu cine l-a informat asa de bine ca nu l-am vazut in sala pe d-nul cu critica.Stiu ca dupa revolutie au disparut acestesti oameni care dau cu ciocu.m-am inselat ,imi cam dau seama cine este .Nu vreau sa comentez spusele d-nului doctor,voi care stiti despre cine este vorba va rog sa trageti singuri concluziile necesare.Este usor sa critici dar este mai greu sa faci ceva (mai ales ca,critica a venit de la cineva care nu se implica cu nimic in realizarile unui concurs in v.dorneiEl nu stie ca de doua saptamani m-am trezit la 5 si ma culcam la 22-23 .Ar trebui sa critice alte concursuri la care participa .Drept sa va spun nu ma asteptam la el.Dragii mei va rog sa nu fiti suparati.A DA CU NOROI IN CEVA CE NU LA REALIZAT ESTE CUMPLIT DE USOR.Ma mir ca nu l-a durut mana sa scrie asemenea ......sa nu fiti suparati , eu personal imi cer scuze ptr. aceste nemultumiri si suparari care vi sa atribuit.Va multumesc din inima ca ati participat la concursul ORGANIZAT DE MINE PERSONAL.Am subliniat acest lucru sa inteleaga cine are de inteles.Ati strabatut atatia km ca la urma sa fiti suparati din alte cauze,nu se cuvine.Dar sa inchei acest subiect.Am sa postez cat de curand si poze si filme pe site.Am calculatorul meu defect .Cum l-am reparat o sa postez Criticile de la voi sunt pe deplin adevarate ,am sa fac tot posibilul sa fac rostul de mese dar stiti ce este mai important imi cam lipsesc BANII.Cineva a scris de implicare a altor persoane o sa mai vad .In afara de doi trei prieteni nimeni nu se implica vin se uita trag concluzii(PROASTE SAU MAI PROASTE)si pleaca.Va salut cu drag si va mai astept in frumosul oras V.Dornei.NU FITI SUPARATI PE CINE STIE CE PERSOANE , DACA VA GRESIT EU VA CER IERTARE.Inca o data acest concurs a fost organizat de mine ,cu ajutorul primariei,a trei patru sponsori,si a doi trei prieteni dragi,si sa nu uit pe dragii mei copilasi de la sala care cu manutile lor mici m-au ajutat,au fost alaturi de mine impreuna cu parintii lor.
                                            Blade . PHOTINO
                                            Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              felicitari ptr organizare super oameni ,super atmosfera.stima si respect invingatorilor ,cinste participantilor.ptr vasile, danchirap,ben si toti dornenii ....va salut cu deosebit respect.

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Postat în original de marcu vasile Vezi post
                                                ,am sa fac tot posibilul sa fac rostul de mese dar stiti ce este mai important imi cam lipsesc BANII.Cineva a scris de implicare a altor persoane o sa mai vad .In afara de doi trei prieteni nimeni nu se implica vin se uita trag concluzii(PROASTE SAU MAI PROASTE)si pleaca.Va salut cu drag si va mai astept in frumosul oras V.Dornei.NU FITI SUPARATI PE CINE STIE CE PERSOANE , DACA VA GRESIT EU VA CER IERTARE.Inca o data acest concurs a fost organizat de mine ,cu ajutorul primariei,a trei patru sponsori,si a doi trei prieteni dragi,si sa nu uit pe dragii mei copilasi de la sala care cu manutile lor mici m-au ajutat,au fost alaturi de mine impreuna cu parintii lor.
                                                D-nule Marcu, noi chiar am apreciat efortul d-vs si stim ca e foarte greu sa organizezi un concurs de tenis, fie el si de clasa B. Dar daca se vrea performanta trebuiesc si materiale pe masura de aceea trebuie sa fiti ajutat de autoritatile locale si nu numai pentru finalizarea acestui proiect. Pentru copiii pe care d-vs ii antrenati si ii ajutati sa inteleaga arta tenisului de masa trebuie de facut efortul de a achizitiona si mese performante altfel, toata munca d-vs este in zadar.

                                                Chiar vreau sa stiti ca prima data am jucat tenis de masă in frumosul d-vs oras, acum vreo 38 de ani, undeva in baza de tratament. Existau acolo vreo 2 mese unde se putea juca. Imi amintesc ca prima mea paleta a fost un un soft chinezesc cumparat de la un magazin cu articole sportive situat undeva la etaj in spatele pietonalului. Costase undeva pe la 130 de lei, bani foarte mari la ora aia. Mingile erau goldcup parca.

                                                Deci pentru mine faptul ca dupa aproape 38 de ani am revenit la Vatra Dornei sa joc tenis este o placere deosebita si vrea sa cred ca nu va fi ultima data.
                                                Observ ca sunt un pic de tensiuni intre anumite persoane dar cred ca la o cafea puteti rezolva aceste mici neintelegeri si se poate trece cu usurinta peste ele. Pana la urma urmei va reprezentati orasul intr-un sport care este foarte indragit de lume si de aceea trebuie sa fiti sustinut.

                                                Respect.
                                                Blade: lemn off...ce lemn !
                                                Bh: cu tepi
                                                Fh: fara tepi

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Buna tuturor,
                                                  Copiii mei au participat doar duminica si am fost foarte placut impresionat de atmosfera care a fost creata in jurul tenisului, in randul copiilor, parintilor si tuturor invitatilor, in primul rand datorita implicarii domnului Marcu.
                                                  ASA DA! Multumim si felicitari pentru reusita acestui concurs. Organizare perfecta, sala superba, jocuri multe, copii emotionati si fericiti! Cu totii au avut de castigat, indiferent de locul din clasament.
                                                  Cu nerabdare astept un nou turneu la Vatra Dornei si voi incuraja pe toti sa participe.
                                                  Va urez multa rabdare in formarea tenismenilor noii generatii!
                                                  Succes si la mai mare!

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    E a doua oara cand se intampla sa aud dupa un concurs critici si nu mi se pare normal, eu inca nu realizez ca avem pentru prima data conditii foarte bune de tenis de masă in Vatra Dornei si asta s-a intamplat doar datorita domnului Marcu sunt convins ca daca el nu se reapuca de acest frumos sport, bateam mingea tot intr`un bar pe gresie si sa nu uitam ca alaturi de domnul Marcu am progresat ,el si-a adus aminte iar noi am invatat. Eu doresc sa vad doar partea buna , felicitari pentru acest concurs, a iesit foarte frumos lucru care mi l-au zis chiar prieteni de ai mei care nu au legatura cu acest sport, felicitari castigatorilor si multumesc domnului Mehmet alaturi de care am avut un meci cum nu am mai facut demult
                                                    Respect!
                                                    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                                    BH : Tenergy 05Fx
                                                    FH : Tenergy 05Fx

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X