Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU la IASI-,,ASII PALETEI"-Memorialul CORNEL MACOVEI-24 noiembrie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TURNEU la IASI-,,ASII PALETEI"-Memorialul CORNEL MACOVEI-24 noiembrie

    Pe 24 nov.se implineste exact un an de cand asul paletei ,cel mai bun jucator dintotdeauna al Iasului a intrat in nefiinta...Vom organiza in memoria sa un turneu (editie inaugurala)structurat la nivel de copii ,amatori si open!Voi reveni cu detalii amanuntite in timp util.In principiu ,se va juca pe mese profesionale ,intr-o sala dotata corespunzator ,mizand pe o prezenta numeroasa!!!Ne vom stradui ca aceasta competitie ,in memoria lui ,,MACOVEI-Trei-din-trei!"sa fie o reusita ,asa cum au fost toate concursurile de la Iasi.Pt.conf.- Antr.Gigi Ciobotaru-0743192192 ,0735210815,prof.Adrian Valcu -0741641845.
    Va asteptam cu drag!
    - - - Updated - by adrian_vilcu - -

    Pe una dintre mesele pe care veti juca, sunt prezentate cupele, medaliile si figurinele pentru cei mai buni. Sunt sigur ca toti cei prezenti la acest eveniment vom avea de castigat!
    Clasament Open - data afisarii 27.11.2012 ora 12.15
    1 LITOVCENCO GHEORGHE Iasi
    2 STELIAN NICOLAE Bucuresti
    3 BAIU COSTEL Baia Mare
    4 BURCA ANDREI Iasi
    5-8 ALBU VLAD Iasi
    5-8 BAGEAG CRISTIAN Iasi
    5-8 CRETU FLORIN Iasi
    5-8 CIOLAN VLAD Iasi
    9 VILCU ADRIAN Iasi (gr sup 2 v)
    10-12 SUMULEA MIHAI Iasi (gr sup 1 v)
    10-12 SURDU MARCEL Iasi (gr sup 1 v)
    10-12 CIOBOTARU GHERORGHE Iasi (gr sup 1 v)
    13-16 DUCEAC CATALIN Botosani (gr sup 0v)
    13-16 TIGANISTEANU ADRIAN Bacau (gr sup 0v)
    13-16 CAPUSA BOGDAN Bacau (gr sup 0v)
    13-16 BALAUCA CORNEL Botosani (gr sup 0v)
    17 COZMA CATALIN Falticeni (gr inf. 4 v)
    18-21 SENGOS MEHMET Botosani (gr inf. 2 v)
    18-21 PIZLARU IONEL Focsani (gr inf. 2 v)
    18-21 CIUBOTARU ANDREI Comanesti (gr inf. 2 v)
    18-21 SANDU ILIE Iasi (gr inf. 2 v)
    22-25 BABONEA CLAUDIU Iasi (gr inf. 1 v)
    22-25 CIOBANU GABRIEL Vatra Dornei (gr inf. 1 v)
    22-25 CARPOVICI BORIS Falticeni (gr inf. 1 v)
    22-25 MORARU EUGEN Iasi (gr inf. 1 v)
    26-28 MARCU RARES Iasi (gr inf. 0 v)
    26-28 FARAON ROBERT Iasi (gr inf. 0 v)
    26-28 TIGANAS MIHAI Radauti (gr inf. 0 v)
    Clasament final Amatori - data afisarii 28.11.2012 ora 18
    1 Jalba Vlad - Iasi
    2 Nistor Florin - Comanesti
    3 Rosca Niculai - Galanesti
    4 Preda Ionut - Moinesti
    5-8 Nastasa Sergiu - Iasi
    5-8 Ciubotaru Ovidiu - Iasi
    5-8 Munteanu Octavian - Tecuci
    5-8 Coroiu Andrei - Roman
    9-16 Marcu Vasile - Vatra Dornei
    9-16 Gherasim florin - Iasi
    9-16 Axinte Bogdan - Iasi
    9-16 Lucas Laurentiu - Bicaz
    9-16 Onufrei Ciprian - Botosani
    9-16 Volostiuc Marius - Suceava
    9-16 Aga Alexandru - Botosani
    9-16 Mironescu Adrian - Botosani
    17-32 Popescu Carmen - Iasi
    17-32 Corneanu Sorin - Botosani
    17-32 Cramba Cristian - Iasi
    17-32 Moraru Eugen - Iasi
    17-32 Bulubasa Nicusor - Comanesti
    17-32 Chetronie Liviu - Tecuci
    17-32 Munteanu Ion - Comanesti
    17-32 Robu Valentin - Botosani
    17-32 Dragoman Vasile - Iasi
    17-32 Colesniuc Romeo - Botosani
    17-32 Jalba Stelian - Iasi
    17-32 Alupoaie Dumitru - Iasi
    17-32 Palaga Florin - Iasi
    17-32 Dumbrava Daniel - Focsani
    17-32 Ciubotaru Carmen - Iasi
    17-32 Romila Emanuel - Iasi
    33-34 Avram Mircea - Iasi - sup 2v
    33-34 Parfene Rares - Iasi
    35-49 Sava Sinel - Focsani - sup 1v
    35-49 Iacob Gabriel - Iasi
    35-49 Parfene Iulian - Iasi
    35-49 Sava Sorin - Iasi
    35-49 Avram Gabriel - Radauti
    35-49 Fetcu Cristian - Iasi
    35-49 Mart Sebastian - Comanesti
    35-49 Martinas Marius - Iasi
    35-49 Negrea Petrut - Comanesti
    35-49 Bodnarescu Bogdan - Straja
    35-49 Horhota Viorel - Iasi
    35-49 Stefan Dan - Iasi
    35-49 Faraon Robert - Iasi
    35-49 Niculita Sorin - Iasi
    35-49 Sofian Corneliu - Suceava
    50-64 Morosan Marian - Suceava - sup 0v
    50-64 Vlase Adrian - Iasi
    50-64 Cretu Laurentiu - Iasi
    50-64 Preda Sile - Iasi
    50-64 Negara Sandu - Iasi
    50-64 Negrus Sebi - Iasi
    50-64 Rosca Adela - Galanesti
    50-64 Nunteanu Ana Maria - Bucuresti
    50-64 Crivei Claudiu - Iasi
    50-64 Litcanu Claudiu - Iasi
    50-64 Ciubotaru Leo - Iasi
    50-64 Remus - Iasi
    50-64 Serban Liviu - Onesti
    50-64 Ureche Ioan - Botosani
    50-64 Rosu Gabriel - Comanesti
    65-66 Cotilici Ana Maria - Iasi - inf 3v
    65-66 Bobirnac Gheorghe - Piatra Neamt
    67-71 Gasner Paul - Iasi - inf 2v
    67-71 Pelin Mitica - Iasi
    67-71 Chitic Paul - Iasi
    67-71 Foca Dorin - Radauti
    67-71 Gheorghiu Sorin - Bucuresti
    72-78 Graur Robert - Focsani - inf 1v
    72-78 Moraru Razvan - Iasi
    72-78 Patrascu Cristian - Iasi
    72-78 Poturu Ioan - Pascani
    72-78 Jipa Constantin - Iasi
    72-78 Mindru Zanfir - Iasi
    72-78 Batranu Vlad - Iasi
    79-85 Ciobica Cristian - Bogdan - inf 0v
    79-85 Adam Florin - Bacau
    79-85 Foca Ciprian - Radauti
    79-85 Ciobica Bogdan - Bacau
    79-85 Mahu Bogdan - Pascani
    79-85 Crusos Cristian - Iasi
    79-85 Miki Iasi - Iasi
    ************************************************** ***************************
    Grupe inferioare Open (data afisarii: 23.11.2012, ora 23.40):
    Grupe inferioare Open
    1. Cozma Catalin, Nemtoi Gabriel, Surdu Marcel, Ciobotaru Gigi, Sumulea Mihai, Bageag Cristian
    2. Pizlaru Ionel, Ciobanu Gabriel, Carpovici Boris, Duceac Catalin, Albu Vlad, Ciobanu Marius
    3. Baiu Costel, Balauca Cornel, Capusa Bogdan, Valcu Adrian, Faraon Robert, Apostol Lucian, Stelian Nicolae
    4. Sengoz Mehmet, Tiganisteanu Adrian, Cretu Florin, Litovcenco Gheorghe, Moraru Eugen, Babonea Claudiu, Ciolan Vlad
    Grupe inferioare Amatori
    1. Corneanu Sorin, Preda Ionut, Faraon Robert, Danila Calin, Ciobica Bogdan, Stefan Dan
    2. Marcu Vasile, Gherasim Florin, Gasner Paul, Ureche Ioan, Alupoaie Dumitru, Remus
    3. Mironescu Adrian, Calenciuc Dumitru, Anton Cristian, Niculita Sorin , Iacob Gabriel, Preda Liviu
    4. Rosu Gabriel, Morosan Marian, Cramba Cristian, Mahu Bogdan, Moraru Razvan, Popescu Carmen
    5. Onufrei Ciprian, Sava Sinel, Cretu Laurentiu, Jucan Bogdan, Ababei Razva, Poturu Ioan
    6. Grecu Gheorghe, Foca Ciprian, Sava Sorin, Iniceru, Bogdan Axinte, Pelin Mitica
    7. Nistor Florin, Dumbrava Daniel, Moraru Eugen, Ciubotaru Ovidiu, Ciobanu Sabin, Paul Chitic
    8. Bulubasa Nicusor, Robu Valentin, Preda Sile, Cotelea Ionel, Ciobica Cristian, Parfene Iulian
    9. Martz Sebastian, Rosca Adela, Fetcu Cristian, Batranu Vlad, Ciubotaru Carmen, Negara Sandu
    10. Avram Gabriel, Nemaciuc Mihai, Cotilici Ana-maria, Bondor George, Costachescu Costel, Miki
    11. Rosca Neculai, Zanescu Cristian, Graur Robert, Aga Alexandru, Crivei Claudiu, Mihai Cristian
    12. Colesniuc Romeo, Foca Stefan, Palaga Florin, Avram Mircea, Dragoman Vasile, Melinte Gabriel
    13. Munteanu Octavian, Volostiuc Marius, Parfene Rares, Popescu Daniel, Emanuel Romila, Martinas Marius
    14. Capusa Bogdan, Munteanu Ion, Ciurea Andrei, Horhota Viorel, Filimon Valerica, Marcu Rares, Bodnarescu Bogdan
    15. Barsa Ioan, Chetronie Liviu, Axinte Tiberiu, Acatrinei Daniel, Gambuta Catalin, Lunteanu Ana Maria, Tugui Dan
    16. Coroiu Andrei, Sofian Corneliu, Zvoristeanu Cristi, Ciubotaru Leo, Gheorghiu Sorin, Liptcanu Claudiu, Stefanache Emil
    Inscrieri: 23.11.2012 ora 24.00 (sortati dupa locul in clasamentul Amatur)
    Open
    Nr Nume Localitate Pozitie amatur
    1 Cozma Catalin Falticeni 19
    2 Pizlaru Ionel Focsani 40
    3 Baiu Constantin Iasi 46
    4 Sengoz Mehmet Botosani 60
    5 Balauca Cornel Botosani 81
    6 Tiganisteanu Adrian Bacau 92
    7 Ciobanu Gabriel Vatra Dornei 103
    8 Nemtoi Gabriel Suceava 145
    9 Surdu Marcel Iasi 253
    10 Carpovici Boris Falticeni 258
    11 Capusa Bogdan Bacau 285
    12 Cretu Florin Iasi 348
    13 Duceac Ctalin Botosani 358
    14 Vilcu Adrian Iasi 404
    15 Litovcenco Gheorghe Iasi 415
    16 Ciobotaru Gheorghe Iasi 448
    17 Sumulea Mihai Iasi 540
    18 Albu Vlad Iasi 780
    19 Faraon Robert Iasi 782
    20 Moraru Eugen Iasi 903
    21 Babonea Claudiu Iasi 919
    22 Apostol Lucian Iasi 1168
    23 Ciobanu Marius Iasi 1477
    24 Bageag Cristian Iasi nou
    25 Ciolan Vlad Iasi nou
    26 Stelian Nicolae Bucuresti nou
    Amatori
    Nr Nume Localitate Pozitie amatur
    1 Corneanu Sorin Botosani 86
    2 Marcu Vasile Vatra Dornei 100
    3 Mironescu Adi Botosani 209
    4 Rosu Gabriel Comanesti 216
    5 Onufrei Ciprian Botosani 221
    6 Grecu Gheorghe Bistrita 223
    7 Nistor Florin Comanesti 229
    8 Bulubasa Nicusor Comanesti 236
    9 Martz Sebastian Comanesti 238
    10 Avram Gabriel Radauti 264
    11 Rosca Niculai Galanesti 265
    12 Colesniuc Romeo Botosani 280
    13 Munteanu Octavian Tecuci 281
    14 Capusa Bogdan Bacau 285
    15 Barsa Ion Bacau 287
    16 Coroiu Andrei Roman 288
    17 Sofian Corneliu Suceava 320
    18 Chetronie Liviu Tecuci 341
    19 Munteanu Ion Comanesti 346
    20 Volostiuc Marius Suceava 373
    21 Foca Stefan Radauti 388
    22 Zanescu Cristian Roman 407
    23 Nemaciuc Mihai Suceava 436
    24 Rosca Adela Galanesti 444
    25 Robu Valentin Botosani 472
    26 Dumbrava Daniel Focsani 485
    27 Foca Ciprian Radauti 487
    28 Sinel Sava Focsani 507
    29 Morosan Marian Suceava 551
    30 Calenciuc Dumitru Iasi 565
    31 Gherasim Florin Iasi 657
    32 Preda Ionut Moinesti 759
    33 Faraon Robert Iasi 782
    34 Gasner Paul Iasi 803
    35 Anton Cristian Iasi 844
    36 Cramba Cristian Iasi 845
    37 Cretu Laurentiu Iasi 865
    38 Sava Sorin Iasi 868
    39 Preda Sile Focsani 896
    40 Moraru Eugen Iasi 903
    41 Fetcu Cristian Iasi 920
    42 Graur Robert Focsani 955
    43 Cotilici Ana-Maria Iasi 992
    44 Palaga Florin Iasi 1022
    45 Parfene Rares Iasi 1023
    46 Ciurea Andrei Iasi 1075
    47 Axinte Tiberiu Iasi 1083
    48 Zvoristeanu Cristi Iasi 1087
    49 Ciubotaru Leo Iasi 1155
    50 Acatrinei Daniel Iasi 1167
    51 Horhota Victor Iasi 1218
    52 Popescu Daniel Iasi 1224
    53 Avram Mircea Iasi 1377
    54 Aga Alexandru Botosani 1386
    55 Bondor George Iasi 1431
    56 Batranu Vlad Iasi 1471
    57 Cotelea Ionel Iasi 1478
    58 Ciubotaru Ovidiu Iasi 1790
    59 Iniceru George Iasi 1807
    60 Jipa Constantin Iasi 1810
    61 Mahu Bogdan Pascani 1815
    62 Niculita Sorin Iasi 1842
    63 Danila Catalin Tg. Frumos 1889
    64 Ureche Ioan Botosani 2032
    65 Ciobîca Bogdan Bacau 2043
    66 Alupoaie Dumitru Iasi 2051
    67 Iacob Gabriel Iasi 2127
    68 Moraru Razvan Iasi 2154
    69 Bodnarescu Bogdan Straja nou
    70 Ababei Razva Iasi nou
    71 Bogdan Axinte Iasi nou
    72 Ciobanu Sabin Pascani nou
    73 Ciobica Cristian Bacau nou
    74 Ciubotaru Carmen Iasi nou
    75 Costachescu Costel Iasi nou
    76 Crivei Claudiu Iasi nou
    77 Dragoman Vasile Iasi nou
    78 Emanuel Romila Iasi nou
    79 Filimon Valerica Iasi nou
    80 Gambuta Catalin Tg. Frumos nou
    81 Gheorghiu Sorin Bucuresti nou
    82 Liptcanu Claudiu Iasi nou
    83 Lunteanu Ana Maria Bucuresti nou
    84 Marcu Rares Iasi nou
    85 Martinas Marius Iasi nou
    86 Melinte Gabriel Iasi nou
    87 Mihai Cristian Iasi nou
    88 Miki Iasi nou
    89 Negara Sandu Iasi nou
    90 Parfene Iulian Iasi nou
    91 Paul Chitic Iasi nou
    92 Pelin Mitica Iasi nou
    93 Popescu Carmen Iasi nou
    94 Poturu Ioan Pascani nou
    95 Preda Liviu Iasi nou
    96 Remus Iasi nou
    97 Stefan Dan Iasi nou
    98 Stefanache Emil Iasi nou
    99 Tugui Dan Iasi nou
    Juniori
    Nr Nume Localitate Pozitie amatur Sectiune
    1 Ciubotaru Robert Iasi 1429 cl 1-4
    2 Cucos Ioana Iasi 1479 cl 1-4
    3 Foca Melania Radauti 1409 cl 1-4
    4 Gambuta Agnes Iasi nou cl 1-4
    5 Liahu Cosmin Botosani nou cl 1-4
    6 Popa Ioana Iasi nou cl 1-4
    7 Rosca Mihai Galanesti 531 cl 1-4
    8 Tanase Daria Iasi 1617 cl 1-4
    9 Ureche Iustina Botosani 2032 cl 1-4
    10 Andriesi Bianca Botosani nou cl 5-8
    11 Bostan Bianca Botosani 1354 cl 5-8
    12 Bostan Luiza Botosani 1476 cl 5-8
    13 Ciobîca Teodora Bacau nou cl 5-8
    14 Gavriuliuc Eduard Botosani 1601 cl 5-8
    15 Grigoras Andrei Iasi nou cl 5-8
    16 Nedelcu Vlad Iasi nou cl 5-8
    17 Popa Andrea Iasi 922 cl 5-8
    18 Rosca Nicolae-jr Galanesti 516 cl 5-8
    19 Sinculet Radu Radauti 436 cl 5-8
    20 Sumanaru Catalin Iasi 1195 cl 5-8
    21 Aga Alexandru Botosani 1386 cl 9-12
    22 Avram Gabriel Radauti 264 cl 9-12
    23 Cotilici Ana-Maria Iasi 992 cl 9-12
    24 Moraru Razvan Iasi 2154 cl 9-12
    25 Foca Ciprian Radauti 487
    26 Foca Stefan Radauti 388
    27 Nemaciuc Mihai Suceava 492
    Ultima editare de adrian_vilcu; 28.nov.2012, 18:25.
    Blade: Timo Boll Spirit
    Fh:Tibhar Genius 2.0
    Bh:Tibhar Genius 2.0
    materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

  • #2
    Nemaciuc Mihai - Juniori (pozitia 492) din Suceava.
    Blade: Butterfly Timo Boll ALC
    Bh: Tenergy 64
    Fh: Tenergy 05

    Comentariu


    • #3
      In jurul datei de 24 octombrie va voi comunica toate detaliile privind competitia ,care sper sa fie cat mai izbutita din toate punctele de vedere-locatia ,nivelul jucatorilor ,nivelul meciurilor etc .Tinem aproape!!! Gigi Ciobotaru-0743192192

      Comentariu


      • #4
        astazi suntem in 24
        Blade . PHOTINO
        Fh. Tibhar ev. Mx-p
        Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de marcu vasile Vezi post
          astazi suntem in 24
          in jurul datei de 24 poate fi si 26. depinde de cat de mare e considerat "jurul" asta !
          Blade: lemn off...ce lemn !
          Bh: cu tepi
          Fh: fara tepi

          Comentariu


          • #6
            Deci ,dragii mei ,iata detaliile turneului de la IASI -24 noiembrie!-ASII PALETEI
            -Locatie -Sala de sport ,,G.CALINESCU "-Cartier Dacia ,fosta scoala 39,pe partea dreapta a axului principal Alexandru -Dacia-sala tip Nastase 2,cu tribune ,vestiare si lumina corespunzatoare .
            -Mese de joc-Yasaka ,Donic Butterfly -16-20 ,in functie de nr.de participanti
            -Sistemul de joc -cel deja clasic ,cu grupe inferioare ,superioare ,tablou eliminatoriu cu 32 jucatori.Se joaca 3 din 5 seturi ,din grupele inferioare se califica primii 4 sportivi ,dintr-un total de 8.Daca este cazul ,vom adapta desfasurarea in cea mai buna solutie organizatorica .
            -Se va juca pe nivelele:-copii ,clasele 1-4 ,gimnaziu si liceu ,baieti si fete .Amatori si Open ,in functie de optiuni si nivel.
            -Se asigura -cafea ,apa minerala ,sandwich-uri.
            -Taxe de participare -10 lei ,copii,25 lei adultii.
            -Se vor acorda - diplome ,cupe ,medalii ,plachete ,figurine -achizitionate de la firma ,,SMART-TROPHY"din Miercurea -Ciuc ,firma pe care o recomand si altor organizatori de turnee,datorita calitatii ,preturilor ,seriozitatii..etc.
            -Turneul va fi asociat ca de nivel A.
            -Firma ,,VIVASPORT "va fi prezenta cu un stand de materiale specifice tenisului de masa si cu cativa jucatori care cred ca daca vin in Moldova ,mai si castiga!!!!
            -Aceeasi firma va organiza ,asa cum ne-a obisnuit ,o tombola !
            -Se va pastra un moment de reculegere in memoria lui CORNEL MACOVEI ,care ne-a parasit in urma cu un an!
            -Inscrieri-pe forum ,dar si ,,la locul faptei '',intre orele 8.30-9.45.Concursul incepe la ora 10.00 ,pana se termina.Intrecerile incep simultan la toate categoriile .
            -Informatii suplimentare -la Gigi Ciobotaru si Adrian Valcu ,telefoanele sunt afisate mai sus
            -Daca aveti propuneri ,nu ezitati sa le exprimati!
            Va asteptam sa va batem!Placerea va fi de partea noastra ....

            Comentariu


            • #7
              asta e ,venim sa ne bateti
              Blade . PHOTINO
              Fh. Tibhar ev. Mx-p
              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

              Comentariu


              • #8
                chiar daca nu suntem ,,,asii paletei,,,,ne dorim sa ajungem cindva macar pe aproape.o participare la asemenea nivel inseamna o experienta mai mult decit benefica.din botosani la amatori ,,,popescu doru viorel 753,alexandru liviu 990 clasament amatur.

                Comentariu


                • #9
                  Din Suceava: Nemaciuc Mihai,
                  vrea sa joace la copii si la amatori daca se poate
                  Blade: Butterfly Timo Boll ALC
                  Bh: Tenergy 64
                  Fh: Tenergy 05

                  Comentariu


                  • #10
                    Este un turneu A sau B?
                    - - - Actualizat - - -
                    Este un turneu A sau B?
                    BL: Der Materialspezialist Revolution All+
                    FH: Andro Rasant Grip 1,9
                    BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

                    Comentariu


                    • #11
                      Turneul de la IASI ,,Asii paletei'' este de nivel A.

                      Comentariu


                      • #12
                        Ar fi util sa postati un link la google maps cu locatia exacta a acestei sali.
                        Vor fi si jucatori din afara orasului si ar fi foarte util pentru orientare.

                        http://goo.gl/maps/rSu7r

                        Am pus un link, cred ca aceasta este locatia puteti sa-mi confirmati?
                        Ultima editare de bbogdanmircea; 30.oct.2012, 15:35.
                        Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                        FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                        BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                        Comentariu


                        • #13
                          Da!Iti multumesc!

                          Comentariu


                          • #14
                            Capusa Bogdan din Bacau
                            Lemn: Timo Boll Spirit
                            FH: Hurricane 3
                            BH: Tenergy 64

                            Comentariu


                            • #15
                              Pentru a cinsti memoria colegului ,antrenorului si domnului MACOVEI CORNEL am sa vin la IASI .Amatori - MARCU VASILE - Vatra Dornei.Va urez succes in organizare si sa aveti putere de munca ca toate sa iasa foarte bine asa cum numai iasul meu cel drag stie sa o faca.TE SALUT nea GIGI si sa ne vedem sanatosi.
                              Blade . PHOTINO
                              Fh. Tibhar ev. Mx-p
                              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X