Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU "A" Arad 20.10.2012 open + amatori

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Inteleg ca este greu sa organizezi un astfel de concurs, dar totusi trebuie scoase in evidenta si partile negative(pana acum am vazut numai cuvinte de lauda). Nu vrea sa supar organizatorii sau pe altcineva, vreau doar sa ajut ca pe viitor turneele sa se desfasoare mult mai bine. De exemplu:
    - cred ca la fiecare meci ar trebui sa arbitreze unul din ceilalti jucatori; stiu ca pare incredibil dar un concurent "gresea" scorul cu 3-4 puncte in favoarea lui (incredibil, se mai uita poate un punct dar nu atat de frecvent si nu atata diferenta), nu recunostea tusa...
    - fileurile erau slab legate
    - disparitia acelei palete si a adidasilor (nu stiu cum s-a terminat acest incident)

    Comentariu


    • Postat în original de Ionutzxy Vezi post
      Inteleg ca este greu sa organizezi un astfel de concurs, dar totusi trebuie scoase in evidenta si partile negative(pana acum am vazut numai cuvinte de lauda). Nu vrea sa supar organizatorii sau pe altcineva, vreau doar sa ajut ca pe viitor turneele sa se desfasoare mult mai bine. De exemplu:
      - cred ca la fiecare meci ar trebui sa arbitreze unul din ceilalti jucatori; stiu ca pare incredibil dar un concurent "gresea" scorul cu 3-4 puncte in favoarea lui (incredibil, se mai uita poate un punct dar nu atat de frecvent si nu atata diferenta), nu recunostea tusa...
      - fileurile erau slab legate
      - disparitia acelei palete si a adidasilor (nu stiu cum s-a terminat acest incident)
      Intradevar Ionut este destul de greu sa organizezi un asemenea turneu, dar organizatorul nu poate fi raspunzator de lipsa de fair-play a unor jucatori.
      "Turneele AmaTuR au ca principiu de baza respectarea si incurajarea fair-play-ului participantilor." Asta spune regulamentul Amatur.

      Am sa-ti raspund punctual la cele trei probleme ridicate de tine:

      1. La punctul 6.1 din Regulamentul Amatur 2012, se specifica foarte clar:
      "Jocurile se pot disputa fara arbitru, scorul poate fi tinut de catre jucatori. La cererea unuia din jucatori, organizatorul va numi un arbitru dintre participantii care asista la joc."
      Concurentul care spui tu ca a fost nedreptatit trebuia sa semnaleze unuia dintre organizatori acest aspect si atunci era numit un arbitru dintre jucatori. Eu personal am numit un arbitru la un concurs, dupa ce unul dintre concurenti mi-a cerut acest lucru.

      2. La masa la care am jucat fileul a fost foarte bine intins. Daca la alta masa fileul a fost mai slab, oricare dintre jucatori putea sa-l intinda, sau sa-i spuna organizatorului. Nu dureaza mai mult de 10 secunde sa intinzi un fileu.

      3. In privinta adidasilor a fost o mica confuzie, care s-a rezolvat pina la final.
      Iar cit despre paleta, nu stiu daca a fost sau nu gasita, dar nu cred ca poate fi acuzat altcineva in afara de hot (daca a fost furata).

      Asadar, pentru ca un turneu sa fie unul de succes, trebuie ca si participantii sa puna putin umarul, si atunci cu siguranta, toata lumea pleaca acasa fericita.
      BLADE: Stiga Allround Classic
      FH: Stiga Almana Sound
      BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

      Comentariu


      • IATA CLASAMENTUL LA AMATORI:
        1. Popa Radu (Deva)
        2. Curpas Ioan (Oradea)
        3. Tic ioan (Oradea)
        4. Sfirlea Marius (Oradea)
        5. Tincu Catalin (Hunedoara)
        6. Crainic Adrian (Orastie)
        7. Popa Octavian (Oradea)
        8. Albulescu Adrian (Arad)
        9. Popescu Carol (Timis)
        10. Oneasa Silviu (Hateg)
        11. Puscas Gabriel (Hateg)
        12. On Ho (București)
        13. Bekesi Zsolt (Arad)
        14. Boata Edgar (Arad)
        15. Mihu Eugen (Arad)
        16. Matei Dumitru (Deva)
        17. Neiconi Sabin (Hateg) 2v
        18. Boru Lucian Timis) 1vs
        19. Szabo Levi (Arad) 1vs
        20. Birtalan Laszlo (Oradea) 1vs
        21. Mihalescu Dinu (Timis) 1vs
        22. Mixich Alexandru (Timis) 1vs
        23. Spatariu Daniel (Arad) 1vs
        24. Neamț Doru (Arad) 1vs
        25. Horvath Mircea (Orastie) 0vs
        26. Demian Daniel (Arad) 0vs
        27. Caia Sebastian (Arad) 0vs
        28. Kaposta Victor (Arad) 0vs
        29. Birtalan Robert (Oradea) 0vs
        30. Zaroni Vlad (Hunedoara) 0vs
        31. Olah Remus (Arad) 0vs
        32. Pralea Constantin (Alba Iulia) 0vs
        33. Dabica Gheorghe (Arad) 1inf
        34. Hornea Valentin (Arad) 1inf
        35. Gipsy King (Alba Iulia) 1inf
        36. Tiruta Ioan (Hateg) 1inf
        37. Ciucu Marius (Arad) 0inf
        38. Surugiu Sorin (Arad) 0inf
        39. Bartha Attila (Arad) 0inf
        40. Kovacs Ciprian (Arad) 0inf
        41. Nicola Gabriela (Timis) 0inf
        42. Mitroi Stefan (Timis) 0inf
        43. Belgun Ionut (Timis) 0inf
        Ultima editare de roman bogdan; 25.oct.2012, 22:11.
        Blade: VECHITURA CU 70 LEI
        FH: FATA DE ROATA DE MASINA
        BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

        Comentariu


        • Multumesc pt aprecieri, sper ca la urmatorul turneu sa nu mai fie incidente de felul acesta. Imi cer scuze pt intarzaierea clasamentului, sper ca nu am suparat pe nimeni. Si totodata sper ca toata lumea s-a simtit bine.
          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X