Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A la Paleu (Bihor)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Va rog sa va anuntati care doriti sa participati ca nu au mai ramas multe portii!!!!!!!!!!!!!!!!

Comentariu

Postat în original de filo
      Va rog sa va anuntati care doriti sa participati ca nu au mai ramas multe portii!!!!!!!!!!!!!!!!
      (pentru mine daca ar fi cu carne de peste m-ar atrage , pt. ca altfel de carne nu mananc .............)
      dar venim cu bucurie , mai putem prelungi minivacanta in apa termala la Felix................

de la Straja-SUCEAVA :

Ursulean Vasile (senior) si
      Ursulean Florin (junior 11 ani).
      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
      FH: Tenergy 05 FX
      BH: Tenergy 05 FX

Comentariu

Din Bistrita:
        Nistor Dorel
        Apian Florin
        Ivan Alexandru
        Dumitru Ioan

Se poate scrie pe forum citi s-au inscris pina acum, sa stim la ce sa ne asteptam?
        TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
        When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

Rule no.1 - The ball must reach the table
        Rule no.2 - The ball will return on the table

Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

Comentariu

salut

din cluj vin 2 masini cite persoane nu stiu,dar un lucru e sigur eu personal nu vin.imi pare rau poate altadata.bafta amatoriilor

Comentariu

Ca remarci pot spune ca a fost o prezenta muuuuuuuuuult peste asteptari (54 de persoane) desi noi ne asteptam la vreo 35 cu juniori cu tot, o bila neagra delegatiei de la Satu Mare care m-au mintit in legatura cu Moldovan Sergiu (el mi-a zis ca nu e legitimat de aproape 2 ani dar a participat anul acesta la divizia B), si toti cei din Satu Mare l-au sustinut in ideea ca nu e legitimat.
            Sistemul de joc a fost 4 grupe de 11 (juniorii au jucat separat)
            la sfarsitul grupelor inferioare (pe la 17.45-18.00) s-a intrat pe tablou eliminatoriu astfel, pozitiile 3 si 4 din grupele inferioare au tras la sorti ocupantii de pe locurile 1 si 2 (cei de pe locul 4 au jucat cu cei de pe locul 1 iar cei de pe locul 3 cu cei de pe locul 2).
            Felicitari finalistului care a demonstrat ce poate face un Superblock, pana in finala i-a invins pe Apian si Horvath care sunt familiarizati cu `materialele` (sa vedem dupa septembrie ce va fi ca iarba asta va fi scoasa!)

Clasamentul final este urmatorul:

1.Nistor Dorel Bistrita 30p
            2.Toth Imi Salonta 25p
            3.Horvath Tibi Oradea 20p
            4.Rusu Stefan Cluj 20+3p
            5-8.
            Apian Florin Bistrita 15+3p
            Ivan Alexandru Bistrita 15+3p
            Ursulean Vasile Suceava 15+3p
            Gergely Anton Oradea 15p
            9-16.
            Turcu Dorin Satu Mare 12+3p
            Varadi Tibor Oradea 12+3p (org)
            Ciordas Bujor Satu Mare 12+3p
            Tic Ioan Oradea 12p
            Iacob Claudiu Alesd 12p
            Camarasiu Tibi Cluj 12+3p
            Moldovan Ioan Cluj 12+3p
            Moldovan Sergiu Satu Mare -acest jucator este descalificat el fiind participant in divizia B.
            17-20
            Ciobota Gheorghe Oradea 10p
            Balaj Stelian Oradea 10p
            Griciuc Eugen
            Borodan Cristian Oradea 10p
            21-24
            Miron Mihai Cluj 9+3p
            Kerestesi Ianos Satu Mare 9+3p
            Sucs Iosif Satu Mare 9+3p
            Dumitru Ioan Bistrita 9+3p
            25-28
            Tascianu Cristian Oradea 8p
            Merai Ianos Oradea 8p
            Ianc Dorel Oradea 8p
            Popescu Cornel Oradea 8p
            29-32
            Sava Petru Cluj 7+3p
            Fabian Villi Oradea 7p
            Radu Serban Cluj 7+3p
            Banaru Lavinia
            33-36
            Iusan Mircea Cluj 6+3p
            Nadaban Mihai Alesd 6p
            Cocervei Oleg Chisinau (Rep. Moldova) 6+3p
            Siviu Niculae Bucuresti 6+3p
            37-44
            Popa Octavian Oradea 5p
            Blajan Cristian
            Sava Bogdan Cluj 5+3p
            Codreanu Claudiu
            Lele Mihai Alesd 5p
            Egyed Iulia Oradea 5p
            Nadaban Remus Alesd 5p
            Edyed Iosif Oradea 5p
            Pe langa turneu a participat Wang Xiao Zong (China)

Juniori:
            1. Svab Denis Alesd 7p
            2. Nadaban Horatiu Alesd 6p
            3. Cotranta Marcel Oradea 5p
            restul participantilor:
            Fetco Mark Oradea 5p
            Cozac Zsolt Oradea 5p
            Nyca Gergo Oradea 5p
            Ursulean Florin Suceava 5+3p
            Takacs Suzana Alesd 5p
            Zifceac Paula Alesd 5p

Comentariu

Oops

Mai sa fie ! Surprize, surprize de "amatori"

http://www.frtenismasa.ro/divb.html

LPS Vointa Satu-Mare : locul 1 !!!

Filo, cum ai reusit sa-l depistezi la fatza locului ?

Comentariu

Il cunosteam ca am jucat cu el la Tamaseu dar nu stiam ca joaca in divizie ci doar ca e junior fara activitate de performanta. Eu i-am zis ca nu are drept de participare in eliminatoriu locul lui trebuia sa-l ia Borodan Cristian, dar a insistat ca nu mai e legitimat si toti cei din Satu Mare au insistat sa-l las si au confirmat spusele lui. Am verificat pe site-ul federatiei si am descoperit ca joaca in divizie. Oricum a luat bataie de la Ivan cu 3-2 dupa ce l-a condus cu 2-0. Cred ca se impune un advertisment delegatiei de la Satu Mare pentru acest incident.

Comentariu

Evident ca asa ceva nu trebuie tolerat !

Totusi, pare incredibil... vorba lui Pristanda : "curat violare de domitziliu!"

Si asta se intimpla tocmai dupa ce noi dadeam asigurari ca nu exista legitimati activi care ar putea fi asa lacomi incit sa atenteze la turneele noastre ...

Mai, dar chiar asa prosti ne cred unii incit o minciuna stravezie, chiar mini-colectiva, sa poata ramane fara urmari ?

Chiar asa risca unii sa-si piarda obrazul ???

Inimaginabil !!!!

Coincidenta de nume nu cred sa fie, totusi ...

Comentariu

Puteti verifica daca-i coincidenta de nume sau nu pe 1 si 2 martie cand este etapa chiar la Satu Mare.
                    BUTTERFLY Romania
                    Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                    E-mail: office@prosoftbn.ro
                    BUTTERFLY Store Bucuresti
                    Tel. Mihai: 0736-887467
                    E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                    Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                    Instagram: @butterflyromania
                    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

http://www.tt-shop.ro
                    http://www.butterfly.tt
                    http://www.tenisdemasa.ro

Comentariu

Ideea de baza ar fi fost fair-playul, pana la urma.
                      Participarea hors-concours.

Chiar daca il prindem cu ocaua mica, ce sa-i demonstram ?
                      Doar asa, pentru linistea noastra, ca n-am judecat gresit un om ...

Oricum, se dovedeste importanta muncii lui Rasvan pe site-ul federatiei.
                      Stim si noi cine joaca, unde joaca, cand joaca

Comentariu

Postat în original de rasvan
                        Puteti verifica daca-i coincidenta de nume sau nu pe 1 si 2 martie cand este etapa chiar la Satu Mare.
                        Cu siguranta nu e coincidenta de nume. El e din aceeasi echipa cu cei care i-am vazut pe site-ul federatiei si cu cativa dintre ei am si jucat deci ii cunosc dar nu stiam ca joaca in divizie.

Comentariu

Lasati bietul baiat in pace ca nu e sfarsitul lumii. In primul rand Filo stia cine e de la bun inceput, mai jucase cu el, si daca l-a lasat sa participe asta e. In al doilea rand, dupa cum s-a mai spus, Ivan l-a batut, asa ca nu a fost chiar pericol prezenta lui. In al treilea rand, cand Moldovan a spus ca nu e legitimat nu a mintit, inca nu are legitimatia vizata, in prezent el nu poate juca nicio etapa in nicio divizie.

Sunt de acord cu descalificarea lui, legitimatii activi nu au ce cauta in clasamentul Amatour insa participarea e alta mancare de peste (sau bograci... a fost delicios). Atat timp cat meciurile cu el nu conteaza sa joace pana face bataturi. Nu cred ca acest mic incident ar trebui sa aiba repercursiuni asupra "delegatiei" de amatori din Satu Mare, sunt baieti extraordinari.
                          TBS/T05

Comentariu

Faptul ca nu are legitimatia vizata nu inseamna ca nu e legitimat deci minciuna lui ca nu e legitimat de 2 ani nu tine mai ales ca in toamna a participat la divizia B. Cu restul celor de la Satu Mare m-am cam lamurit...

Comentariu

Nu e sfirsitul lumii, evident

Doar ca, in postura de organizator, se intimpla sa te bazezi pe buna credinta a celor care participa ... Nu poti face pe detectivul in fiecare caz in parte.
                              Daca ceva iese prost, organizatorul e de vina ca nu a fost vigilent !
                              Si eu am avut 1-2 incidente in 2006 ... am relatat aici pe forum la vremea respectiva.

Ca norocul ca Ivan l-a batut (bravo lui !), dar daca situatia ar fi stat altfel ???

Precis s-ar fi revoltat multi jucatori -victime nevinovate. Descalificarea e o treaba simpla ulterior, dar implicatiile se rasfrang in toate meciurile sustinute de respectivul.

Si repet, culmea ironiei, asta se intimpla tocmai dupa ce aici s-a dezbatut puternic problema legitimatilor

Comentariu

Are dreptate Ciprian, a mai fost un caz cu o jucatoare legitimata din Timisoara (cred) care a fost si premiata. De atunci doar la ea ma gandesc Din fericire nu sunt dese aceste probleme si putem verifica si la federatie daca ni se pare suspect un jucator. Moldovan a venit cu prietenii lui amatori din Satu Mare si sunt sigur ca odata vizata acea legitimatie nu il vom revedea in amatour, din pacate.
                                TBS/T05

Comentariu

Cine a citit topicul
                                Procesare...
                                X