Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LIGA AMATUR 2013 SERIA VIII Transilvania

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • LIGA AMATUR 2013 SERIA VIII Transilvania

    Cuprinde judetele: SIBIU, BRASOV, MURES, HARGHITA, COVASNA.
    Prima etapa se va desfasura in data de 13.aprilie 2013, la ODORHEIU-SECUIESC. Se doreste aceasta locatie deoarece este cea mai centrala locatie. Am solicitat 8 mese. Pentru fiecare echipa taxa pentru sala va fi de 30 lei, iar fiecare echipa participanta va achita 30 lei care se vor trimite la Bucuresti pentru a se achizitiona materialele de premiere. In total fiecare echipa plateste 60 lei.
    Respectuos rog echipele participante sa se inscrie. Multumesc.
    Ultima editare de Kantor Imre-Zoltan; 18.mar.2013, 15:34.

  • #2
    TRANSILVANIA CENTRU VIII-2013
    gry club brasov
    1.- Nica ionut....0725559728
    2.- Hutanu alin
    3.- Vladoiu gelu
    4.- Macovei liviu
    gliga tv reghin:
    1.-Toncean mircea
    2.-Zidar victor
    3.-Kantor imre-zoltan....0741908006
    4.-Sipos Ferenc
    secuii praid
    1.-Denes ferenc.....0740055530
    2.-Tamas nagy jeno
    3.-Simon ferenc
    4.-Fancsali kalman
    5.-Szakali csaba
    clubul sportiv siculeni
    1.- Predescu levente .....0751310627
    2.- Nistor iosif
    3.- Kezdi janos
    4.- Nistor szilard
    5.- Kolozsi laszlo jr.
    6.-Tokos Pal
    ping pong style-odorheiu secuiesc
    1.-Bartha levente-attila-.........-0740-048843
    2.-Bartha fruzsina
    3.-Fulop balazs
    lacto miercurea-ciuc
    1.-Incze levente
    2.-Pui daniel
    3.-Biro attila
    4.-Karda ervin .......0743516785
    5. -Pal Zoltan
    "semper fidelis" brasov
    1.- Olteanu mihai -
    2.- Voicu cornel-0727863272
    3.- Matei mirel
    4.- Mihai sebastian
    5.-Ciocan adrian
    6.-Stoia constantin
    arena 1 reghin
    1.-Nagy endre
    2.-Marian calin.... 0745318922
    3.-Medve mihai
    4.-Ordog zoltan
    5.-Nagy mihaly
    6.-Farcas Bence
    arena 2 reghin
    1.-Parcalab mihai
    2.-Biro istvan
    3.-Vita istvan
    4.-Pop petru anghel
    5.-Marian florin.............0745869928
    6.-Chetan laurean
    "TUR"
    Gry Club Bv-Secuii Praid 5-1
    Gry Club Bv-Gliga TV Reghin 5-3
    Gry Club Bv - PPS Odorheiu 5-0
    Gry Club Bv -Lacto M.Ciuc 4-5
    Gry Club Bv-Semper Fidelis 5-1
    Gry Club Bv - Arena 1 Reghin 5-1
    Gry Club Bv- Arena 2 Reghin 5-0
    Gry club Bv- CS Siculeni 5-1
    Secuii Praid - CS Siculeni 5-1
    Secuii Praid - Gliga TV Reghin 2-5
    Secuii Praid - PPS Odorheiu 5-0
    Secuii Praid - Lacto M Ciuc 1-5
    Secuii Praid - Seper Fidelis Bv. 1-5
    Secuii Praid -Arena 1 Reghin....5-2
    Secuii Praid -Arena 2 Reghin..5-0
    CS Siculeni - Gliga TV Reghin 0-5
    CS Siculeni - PPS Odorheiu 0-5
    CS Siculeni - Lacto M.Ciuc 0-5
    CS Siculeni - Semper Fidelis 2-5
    CS Siculeni -Arena 1 Reghin 3-5
    CS Siculeni - Arena 2 Reghin 1-5
    Gliga Tv Reghin - PPS Odorheiu 5-0
    Gliga TV Reghin - Lacto M.Ciuc. 5-3
    Gliga Tv - Semper Fidelis Bv 4-5
    Gliga TV-Reghin- Arena 1 Reghin 5-4
    Gliga Tv Reghin - Arena 2 Reghi 5-3
    PPS Odorheiu -Lacto M. Ciuc 0-5
    PPS Odorheiu - Semper Fidelis Bv 0-5
    PPS Odorheiu - Arena 1 Reghin 1-5
    PPS Odorheiu - Arena 2 Reghin 0-5
    Lacto M.Ciuc - Semper Fidelis Bv. 5-4
    Lacto M. Ciuc - Arena 1 Reghin 5-3
    Lacto M.Ciuc - Arena 2 Reghin 4-5
    Semper Fidelis - Arena 1 Reghin 5-4
    Semper Fidelis Bv - Arena 2 Reghin 5-4
    Arena 1 Reghin - Arena 2 Reghin 4-5
    "RETUR"
    Gry Club- Gliga...3-5
    Gry-Siculeni...5-1
    Gry- Semper.......5-1
    Gry -Lacto - M.Ciuc.......5-0
    Gry - Secuii - 4-5
    Gry - Arena 2....5-1
    Gry - Arena 1....5-0
    Gry -PPS ...- 5-0
    Gliga - Semper 5-2
    Gliga - Lacto... 2-5
    Gliga - Secuii.... 1-5
    Gliga - Arena 2....5-3
    Gliga - Arena 1....5-2
    Gliga - PPS....5-0
    Gliga- Siculeni....5-0
    Semper - Lacto....5-4
    Semper Secuii....2-5
    Semper - Arena 2......5-0
    Semper - Arena 1....5-1
    Semper-PPS....5-0
    Semper -Siculeni....5-1
    Lacto-Secuii.....4-5
    Lacto -Arena2....5-1
    Lacto-Arena1...5-1
    Lacto -PPS....5-0
    Lacto-Siculeni....5-1
    Secuii-Arena1....5-1
    Secuii-Arena2....5-3
    Secuii-Siculeni.....5-0
    Secuii-PPS.......5-0
    Arena2-Arena1....5-2
    Arena2-PPS.....5-0
    Arena 2- Siculeni......2-5
    Arena1-PPS......5-0
    Arena1-Siculeni....3-5
    PPS-Siculeni....0-5
    Clasament "TUR"
    Loc....echipa.........................victorii.... ......infangeri
    1. Gry Club Bv...........................7.................... 1
    2. Gliga Tv Reghin.......................6.................... 2
    3. Semper Fidelis Bv.....................6...................2
    4. Lacto M.Ciuc............................6............... ....2
    5. Secuii Praid.............................4............... .....4
    6. Arena 2 Reghin.........................4.................. .4
    7. Arena 1 Reghin.........................2.................. ...6
    8. PPS Odorheiu...........................1.............. .......7
    9. C.S.Siculeni..............................0....... .............8
    Clasament "RETUR"
    1.Secuii Praid........................8..................0
    2.Gliga TV Reghin...................6.................2
    3.Gry Club Bv........................6..................2
    4.Semper Fidelis Bv................5...................3
    5.Locto M.Ciuc......................5..................3
    6.Siculeni.............................3.......... ........5
    7.Arena 2 Reghin...................2..................6
    8.Arena 1.............................1..................7
    9.PPS Odorheiu.....................0...................8

    Clasament general
    (tur+retur)
    1.Gry Club Bv..................13 v
    2.Secuii Praid..................12 v
    3.Gliga TV Reghin.............12 v
    4.Lacto m.Ciuc................11 v
    5.Semper Fidelis Bv...........11 v
    6.Arena 2 Reghin...............6 v
    7.Arena 1 Reghin...............3 v
    8.Siculeni.........................3 v
    9PPS Odorheiu S................1 v
    Ultima editare de GeluBv; 09.iun.2013, 21:15. Motiv: adaugat rezultate
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Dan2 Vezi post
      REGULAMENTUL


      CAMPIONATULUI DE TENIS DE MASA PE ECHIPE
      AmaTuR
      1. Denumirea

      Denumirea oficiala a competitiei este LIGA AmaTuR. Competitia este organizata de Asociatia AmaTuR ROMANIA si se adreseaza in principal cluburilor si asociatiilor de jucatori amatori, care nu sunt jucatori legitimati la FRTM (divizia B, A sau Superliga, baieti sau fete).
      2. Scopul
      Concursul urmareste desemnarea celei mai bune echipe de jucatori amatori, atragerea intr-o competitie de masa a centrelor de jucatori amatori din intreaga tara, precum si facilitarea aparitiei acestor centre prin asocierea doritorilor de competitie in centre noi.
      3 Organizatorii:
      Campionatul pe echipe Amatur este organizat de Amatur Romania prin coordonatorii centrali si coordonatorii celor 8 regiuni (anexa I) ca organizatori ai turneelor in fiecare regiune desemnata.
      4. Participantii la circuit
      Competitia se adreseaza in exclusivitate jucatorilor nelegitimati avansati si experti din Romania, asa cum au fost definiti mai jos. Pentru a fi inscris intr-una din echipe, jucatorul trebuie sa fie inregistrat in clasamentul Amatur la zi cu minim doua turnee individuale tip A.
      4.1. .Au dreptul sa participe:
      - amatori - nu au avut niciodata legitimatii emise de FRTM
      - fosti legitimati -au avut legitimatii emise de FRTM, dar ultima participare in Divizia B a avut loc inainte de 1 ianuarie 2013.
      - legitimati inactivi au legitimatie valabila, nu au participat in ultimii doi ani la competitii de tenis de masa organizate de FRTM; sau sunt inregistrati ca participanti cu 0 victorii; sunt considerate inactive si persoanele legitimate de catre Asociatiile Judetene de Tenis de Masa, sau Asociatia Municipala de Tenis de Masa Bucuresti, care participa la campionate judetene sau Municipale (Onoare, Calificari), precum si copiii nascuti dupa 1 ianuarie 1998, daca nu au participat in Divizia B, A , Superliga si nu au facut parte din loturile nationale.
      4.2. Categorii de participanti
      Avansati (A)
      (jucatori cu media MP intre 13 si 18 p),.
      - Copii legitmati FRTM la categoria "minicadeti 10-12 ani" daca nu au facut parte din loturile nationale de tenis de masa.
      4.3. Experti(O) (jucatori cu media punctajelor turneelor A minim 19)
      - copii legitimati la categoria "cadeti’(13-15 ani), cu conditia sa nu fi facut parte din lotul national in ultimii 2 ani.
      Obs. Participantii care se legitimeaza in timpul anului competitional la o echipa de divizia B, A sau superliga, nu mai pot participa in Campionat dupa data primului joc in divizie.
      5 Inscrierea echipelor
      Fiecare echipa care se inscrie va anunta in topicul rezervat inscrierilor urmatoarele date:
      1. Nume echipa;
      2. Localitatea de resedinta;
      3. Numele si prenumele capitanului de echipa; nr telefon
      4. Componenta echipei – Nume, prenume (minim 3 si maxim 6 coechipieri)

      Data limita de inscriere a echipelor in competitie:5 aprilie 2013.
      Data limita de finalizare a componentei echipelor: 12 aprilie 2013
      • Taxa de inscriere: 30 lei/echipa

      Cheltuielile pentru fiecare turneu vor fi anuntate si achitate separat pentru fiecare turneu zonal.
      • Coordonatorii campionatului au dreptul de a verifica exactitatea datelor inscrise si de a exclude din campionat participantii care declara date neconforme cu realitatea.

      6 Desfasurarea competitiei
      Competitia se desfasoara in doua faze distincte: faza regionala si faza nationala.
      Faza regionala se desfasoara primavara, avand rezervate doua date in Calendarul AmaTuR.
      Se organizeaza campionate regionale in 8 centre Amatur repartizate in 8 regiuni (anexa I).
      Mod de desfasurare:
      In functie de numarul de echipe, in fiecare centru se vor forma una sau doua grupe de cate 6-8 echipe, care vor juca fiecare cu fiecare, tur-retur. Modul si datele de disputare se vor finaliza de comun acord in fiecare centru; se va urmari ca dupa incheierea fazei regionale, primele 4 locuri sa fie stabilite distinct.
      Faza nationala se desfasoara toamna, avand rezervate doua zile consecutive (sambata+duminca) in calendarul Amatur.
      Turneele nationale se vor desfasura pe doua categorii:
      1 Experti -La aceasta categorie sunt inscrise echipele clasate pe primele doua locuri in fiecare regiune (2x8 echipe). Componenta echipelor poate fi completata pana la numarul maxim de coechipieri (6), fara a fi permise transferuri intre echipe.
      2 Avansati – La aceasta categorie participa echipele clasate pe locurile 3 si 4 in fiecare regiune.
      In componenta echipelor la aceasta categorie, in faza finala este permisa participarea unui singur jucator incadrat la categoria experti ( MP minim 19 p) pe baza clasamentului valabil la data de 1 mai 2013.
      Pentru incadrarea in aceasta categorie, este permisa completarea componentei echipei pana la 6 coechipieri si efectuarea unui singur transfer pana la data de 1 octombrie.
      Daca una sau mai multe echipe calificate renunta la turneul final, va fi inlocuita astfel:
      La categoria Experti va promova echipa cu cea mai ridicata medie MP (calculata pentru primii 3 echipieri) dintre cele calificate la categoria Avansati,
      La categoria Avansati va promova echipa cu cea mai buna medie MP ( a primilor 3 echipieri) dintre toate echipele clasate pe locul 5. Data limita de inscriere in faza nationala: 1 octombrie 2013.
      6.1 Sistemul de desfasurare
      Meciurile intre echipe se vor disputa in formula de 3 jucatori in fiecare echipa, fiecare cu fiecare (3x3), pana cand o echipa inregistreaza 5 victorii. Fiecare joc se disputa in formula 3 din 5 seturi.
      Formularul de joc (anexa 3) se completeaza inaintea inceperii .meciului ; Numarul de jucatori inscrisi in foaie este de 4. Pe parcursul jocului, rezerva poate inlocui pe oricare din coechipieri, o singura data. Jucatorul inlocuit nu mai poate reintra in meci.
      6.2. Retragerea din campionat
      In situatia in care una dintre echipe este punctata de doua ori cu 0p, echipa va fi exclusa din campionat, toate rezultatele echipei vor fi anulate, prin reactualizarea clasamentului..
      Nu sunt acceptate echipe formate din 2 sportivi.
      6.3 Clasamentul
      a. - Se acorda: 2 p la victorie, 1 p la infrangere si 0 puncte pentru neprezentareasau retragere.
      b. - In cazul in care doua echipe se afla la egalitate se va lua in calcul victoria directa.
      c. - In cazul in care trei sau mai multe echipe se afla la egalitate se vor lua in calcul numarul de victorii in clasamentul partial; iar daca egalitatea se mentine se vor lua in calcul in ordine diferenta intre numarul de meciuri castigate si pierdute, apoi diferenta intre numarul de seturi castigate si pierdute.
      6.4 Regulamentul de joc
      Se pastreaza Regulamentul de joc din Campionatul individual Amatur.
      6.5 Organizarea turneelor
      Organizatorii turneelor raspund in toate privintele de buna organizare a turneelor si pot dispune de sumele de bani incasate. La cerere vor fi asistati de un coordonator Amatur.
      Organizatorul local va asigura amenajarea corespunzatoare a salii (mese, despartitoare, mingi, caldura, lumina corespunzatoare) si va anunta facilitatile pe care le poate oferi: gustare, masa de pranz, apa, cafea, etc.Organizatorul local va asigura asistenta medicala, fie in colaborare cu un cadru medical participant la turneu, fie prin colaborare cu un cadru medical local. Acesta trebuie sa aiba pregatita trusa minima pentru primul ajutor.
      7. Distinctii si premii
      A. Distinctiile regionale
      Echipa clasata pe primul loc in fiecare regiune devine campioana regiunii.
      In functie de posibilitatile organizatorului zonal se pot acorda cupe, medalii si premii in obiecte.
      B. Distinctiile Campionatului national pe echipe Amatur
      categoria Experti
      Echipa clasata pe primul loc devine echipa campioana nationala Amatur , primeste cupa, medalia de aur.
      Echipa clasata pe locul II devine vicecampioana nationala si primeste medalia de argint;
      Echipa clasata pe locul III primeste medalia de bronz.
      Categoria Avansati:
      Echipa clasata pe locu I primeste titlul de … , medalia de aur
      Echipa clasata pe locul II devine vicecampioana nationala si primeste medalia de argint;
      Echipa clasata pe locul III primeste medalia de bronz.
      8. Sponsorizari
      Organizatorii regionali ai turneelor de primavara pot face intelegeri de sponsorizare cu firme din zona, care in schimbul unui serviciu acordat primesc dreptul de a face reclama pe perioada competitiei si pe site in topicul rezervat respectivei reuniuni.
      Pentru turneele de toamna, intelegerile de sponsorizare se pot face de catre organizatorul AmaTuR.
      In cazul in care un sponsor doreste sa sponsorizeze intregul campionat, pe baza acceptului organizatorilor si a conditiilor impuse de legislatia romana, sponsorul va deveni Sponsor principal al Campionatului.
      9. Dispozitii finale
      Prezentul Regulament este valabil pentru anul competitional 2013. In vederea imbunatatirii conditiilor de concurs, organizatorii isi rezerva dreptul de a efectua modificari in prezentul Regulament, fara a afecta spritul competitiei. Aceste modificari vor fi efectuate numai dupa o dupa analiza pe site si vor fi aduse la cunostinta participantilor prin internet, la adresele: www.tenisdemasa.ro si www.amatur.ro inaintea intrarii in vigoare. Modificarile permise nu vor avea caracter retroactiv, deci nu vor putea modifica punctaje, clasamente, situatii deja incheiate.
      Coordonatori: Florin Apian, Sorin Botirca, Dan Bodeanu, Catalin Cozma; Lucian Bozga; Aurel Fratea; Imre Kantor; Bogdan Roman
      Repartizarea judetelor in 8 serii:
      Seria I Organizator: Catalin Cozma Centrul: Falticeni
      Judete: Suceava, Botosani, Iasi, Neamt, Bacau, Vaslui
      Seria a II-a Organizator Aurel Fratea Centrul: Constanta
      Judete: Galati, Braila, Tulcea, Constanta, Ialomita, Calarasi
      Seria a III-a Organizator Dan Bodeanu Centrul: Bucuresti
      Bucuresti, Ilfov, Giurgiu, Teleorman
      Seria a IV-a Organizator: Lucian Bozga Centrul: Baicoi
      Judete: Dambovita, Prahova, Buzau, Vrancea
      Seria a V-a Organizator Sorin Botirca Centrul: Topoloveni
      Arges, Valcea, Olt, Gorj, Dolj, Mehedinti
      Seria a VI-aOrganizator Bogdan Roman Centrul: Arad
      Caras Severin, Timis, Arad, Bihor, Hunedoara
      Seria a VII-a Organizator Florin Apian Centrul Bistrita
      Alba, Cluj, Bistrita Nasaud, Maramures, Satu Mare, Salaj
      Seria a VIII-a Organizator Kantor Imre Centrul: Reghin
      Judetele: Mures, Sibiu, Brasov, Covasna, Harghita
      Am adus regulamentul pe pagina noastra pentru a se studia la subiect.
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • #4
        Se inscrie echipa GLIGA TV REGHIN:
        Toncean Mircea
        Zidar Victor
        Kantor Imre-Zoltan
        Al patrulea component va fi trecut ulterior pana la data limita. Multumesc

        Comentariu


        • #5
          Secuii
          Praid
          Denes Ferenc
          Tamas Nagy Jeno
          Simon Ferenc
          Fancsali Kalman
          Szakali Csaba

          Comentariu


          • #6
            Clubul Sportiv Siculeni
            Siculeni
            - Predescu Levente (0751310627)
            - Nistor Iosif
            - Kezdi Janos
            - Nistor Szilard
            BL: Der Materialspezialist Revolution All+
            FH: Andro Rasant Grip 1,9
            BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

            Comentariu


            • #7
              Nume echipa PING PONG STYLE
              Capitan echipa BARTHA LEVENTE-ATTILA
              Nr Telefon 0740-048843
              Componentii echipei BARTHA LEVENTE-ATTILA
              BARTHA FRUZSINA
              FULOP BALAZS

              Comentariu


              • #8
                Lacto Miercurea-Ciuc
                1.Incze Levente
                2.Pui Daniel
                3.Biro Attila
                4.Karda Ervin 0743516785

                Comentariu


                • #9
                  Din Reghin se inscriu 2 echipe:
                  Arena 1 Reghin
                  Arena 2 Reghin, componenta va fi comunicata in timp util.

                  Comentariu


                  • #10
                    Din Brasov se inscrie echipa "Semper Fidelis" cu urmatoarea componenta:
                    - Olteanu Mihai -capitan
                    - Voicu Cornel
                    - Matei Mirel
                    - Mihai Sebastian

                    Comentariu


                    • #11
                      Super! Suntem deja 9 echipe. Brasovul are doua echipe si va juca miercuri. Vom transmite rezultatele.
                      Reghinul are vreo trei echipe. Cand joaca?
                      Daca mai sunt echipe din aceiasi localitate sau din apropiere ce pot juca pana sambata...sa incerce sa joace, sa ia legatura, capitan cu capitan si sa trasmita rezultatele. Nu are rost sa stam sambata la Odorhei pt jocuri "din aceiasi localitate"
                      Ultima editare de GeluBv; 09.apr.2013, 15:13.
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                      Comentariu


                      • #12
                        Gry Club Brasov
                        1. Nica Ionut....0725559728
                        2. Hutanu Alin
                        3. Vladoiu Gelu
                        4. Macovei Liviu
                        Ultima editare de GeluBv; 12.apr.2013, 20:07.
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • #13
                          REGHINUL joaca meciurile joi de la 18. La Arena 2 mai sunt 2 jucatori Medve Mihai si Chetan Laurean.

                          Comentariu


                          • #14
                            Echipa Semper Fidelis Brasov se completeaza cu urmatorii:
                            - Ciocan Adrian
                            - Stoia Constantin

                            Comentariu


                            • #15
                              O ultima modificare la echipele Arena 1 si 2:
                              Marian Florin trece la Arena 2
                              Medve Mihai trece la Arena 1
                              - - - Actualizat - - -
                              O ultima modificare la echipele Arena 1 si 2:
                              Marian Florin trece la Arena 2
                              Medve Mihai trece la Arena 1.
                              - - - Actualizat - - -
                              O ultima modificare la echipele Arena 1 si 2:
                              Marian Florin trece la Arena 2
                              Medve Mihai trece la Arena 1.Va multumim.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X