Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LIGA AMATUR, CAmpionat pe echipe si dublu, Brasov, 7 septembrie 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • LIGA AMATUR, CAmpionat pe echipe si dublu, Brasov, 7 septembrie 2013

    LIGA AMATUR Brasov, 7 septembrie 2013
    LOCALITATEA: Brasov
    DATA: 7 septembrie 2013
    ORA: 09.00 (prezenta la sala la ora 8,45!);
    SALA DE SPORT : Scoala nr 11 Str Busuiocului nr 1 (sau intrare prin str. Crinului ~40)
    INDICATII ACCES: http://www.ruteauto.ro/Brasov--cale-...omania/ro.html

    NR. MESE: 20-24
    TAXA DE PARTICIPARE: 20 lei / jucator ( PT O ECHIPA DE 4 PARTICIPANTI =80 LEI)
    MASA: Masa de pranz, apa minerala incluse in taxa; suplimentar catering la comanda
    Cazare: gratuita pentru echipele calificate in semifinalele de duminica; se pot face rezervari la cerere pentru vineri seara sau sambata seara.
    MATERIALUL DE PREMIERE: cupe, medalii, diplome
    Rugam echipele participante sa confirme prezenta si componenta echipelor cat mai repede!
    Echipele care renunta la participare sunt rugate sa anunte ca renunta!
    La categoria Amatori, in fiecare echipa are drept de joc un singur jucator de categ. OPEN

    CAMPIONATUL DE DUBLU:
    TURNEUL DE DUBLU –ORA 14,30-21,00
    Se vor disputa doua turnee: turneul de Amatori si turneul OPEN.
    La turneul de amatori pot participa numai jucatori care se incadreaza in categoria amatori.
    Pentru participarea la Amatori, cei doi jucatori trebuie sa aiba coeficient MP mai mic de 19.
    O echipa alcatuita din 1 Amator + 1 Openist va PARTICIPA la Turneul Open de Dublu.
    La turneul de dublu Open au drept de joc si jucatorii care activeaza in divizia B.
    Mod de disputare: 8 grupe de 4 sau 5 + eliminatoriu de 16;
    Se vor acorda titlurile de Campion national Amatur 2013 la dublu amatori si dublu OPEN.
    CAPI DE SERIE:
    La dublu, capii de serie vor fi stabiliti prin insumarea punctajului Amatur al componentilor.
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: pe forum, telefonic sau la sala pana la ora 12,00
    Organizatori: Gelu Vladoiu, Sorin Botirca, Florin Apian, Dan Bodeanu

    DESFASURAREA TURNEULUI:
    Participa echipele calificate in urma fazelor zonale si echipe invitate, pentru acoperirea grilei de joc.
    Sambata:
    Ora 8,45- confirmarea participarii, sedinta tehnica; stabilirea grupelor
    Ora 9,00- 15,00 Jocuri pe echipe in faza I
    Ora 14,30-17,30 campionatul de dublu, faza pe grupe;
    Ora 17,00 Eliminatorii sferturi
    18,30-21,00 Campionatul de Dublu, eliminatorii SI FINALE
    Duminica:
    Ora 9,00 semifinale echipe
    Ora 11,00 Finale echipe

    Vom reveni cu completari
    ECHIPE CALIFICATE LA OPEN:

    Seria I
    1 CLEOPATRA Barlad
    Bularda Iulian
    David Dorin
    Litovcenco Gicu
    Calin Mihai
    Anghel Alexandru
    Cretu Florin
    Seria I
    2 STRAJA
    Ursulean Florin
    Ursulean Vasile
    Rosca Neculai
    Seria II
    CS LIPAN BRAILA
    Radu Costica
    Ion Marius
    Giol Mihai
    Seria II
    AMATOUR CONSTANTA
    Fratea Aurel
    Leolea Andrei
    Sterea Viorel
    Medeleanu Stefan
    Seria III
    5 FORS OAN BUCURESTI
    Tanase Horia
    Filimon Bogdan
    Boaca Valentin
    Fodoran Cosmin
    Seria III
    6 KOMBAT VIVA BUCURESTI
    Bocaniala Norocel
    Aftenii Daniel
    Zamfir Ionel
    Popescu Valentin
    Petrov Dan
    Seria IV
    7 PRAHOVA BAICOI
    Bozga Lucian
    Iancu George
    Olaru Costin
    Bozga Razvan
    Seria IV
    8 TELEAJENUL VALENII DE MUNTE
    Soare Valentin
    Bodeanu Mihai
    Bodeanu Dan
    Panaitescu Stefan
    Seria V
    9 TTT ARGES PITESTI
    Toma Florin
    Ciuca Dan
    Vasiliu Remus
    Parvan Valentin
    Barbulescu Bogdan
    Botirca Sorin

    Seria V
    10 TM TARGU JIU
    Gatman Laurentiu
    Bradusca Cornel
    Teica Radu
    Dondera Vasile
    Seria VI
    11 VICTORIA ARAD
    Roman Bogdan
    Garduli Silviu
    Roman Iulian
    Farkas Gabor
    Marza Sorin
    Meszar Razvan
    Seria VI
    12 CLUB 11 TIMISOARA
    Marta Gheorghe
    Crisanov Aurel
    Mandru Bogdan
    Danescu Bogdan
    Seria VII
    13 . OLIMPIA CLUJ
    1. Nascu Serban
    2. Bauer Lajos
    3. Barabas Zoltan
    4. Sipos Nandor
    5. Gogu Gabriel

    Seria VII
    14 SPEED BISTRITA
    1. Nistor Dorel
    2. Pop Sorin
    3. Apian Florin
    4. Kis Robert
    Seria VIII
    15 GRY CLUB BRASOV
    Nica Ionut
    Hutanu Alin
    Vladoiu Gelu
    Macovei Liviu
    Seria VIII
    16 SECUII PRAID
    Denes Ferenc
    Tamas Nagy Jeno
    Simon Ferenc
    Fancsali Kalman
    Szakali Csaba

    ECHIPE REZERVA:
    TT MEMORY RESITA

    ECHIPE CALIFICATE AMATORI:
    Seria I
    1 FALTICENI 2
    Bujoreanu N
    Alexiu A
    Aldea I
    Rusu Radu

    Seria I

    2 RADAUTI
    Avram G
    Hurjui Dorel jr
    Popescu Mihai Sorin
    Vlaisan Vasile
    Seria II
    3 CALLATIS MANGALIA
    Panaite Ionel
    Motisan Dragos
    Popa Mircea

    4 LIBER (poate fi ocupata de Semper Fidelis Brasov)

    Seria III
    5 INGINERII BUCURESTI
    Constantin Teodor
    Micuda Mihai
    Vranceanu Mihai
    Procopie Andrei
    Seria III
    6 TT FRIENDS BUCURESTI
    Luta Petre
    Nedelcu Marin
    Vasile Gelu Iulian
    Poenaru Adrian
    Matei Razvan

    Seria IV
    7 TRICOLORUL BREAZA
    Mihaila NIcolae
    Mostovoi Andrei
    Totpal Marius
    Coman Emil
    Rusea Gheorghe
    Seria IV
    8 SENIORII IHR TARGOVISTE
    Lazaroiu Adrian
    Micu Cosmin
    Ilie Marian
    Darmaz Ion
    Seria V
    9 LEOPARZII PITESTI
    Gorum Adrian
    Preda Nicolae
    Dinicescu Ion
    Doba Vasile


    Seria V
    10 BLUE TEAM PITESTI
    Niculescu Daniel
    Ionescu Tudor
    Sorescu Gabriel
    Seria VI
    11 TT MEMORY RESITA
    Parfenie C-tin
    Frant Nicusor
    Corbu Sorin
    Sorescu Deian
    Seria VI
    12 Victoria II Arad
    Boata Edgar
    Bekesi Zsolt
    Kaposta Victor
    Avram Victor
    Popa Radu

    Seria VII
    13 SOMESUL CLUJ-NAPOCA
    1. CIOBANU GABRIEL - capitanul echipei - 0744867530.
    2. RUSU CALIN
    3. CAMARASIU TIBERIU
    4. ANITEI MARCEL

    14. MOBISTIL BISTRITA
    1. Capota Gugu - capitan echipa
    2. Dumitru Ioan
    3. Purcaru Nasta
    4. Rus Mihai
    5. Tira Viorel
    Seria VIII
    15 GLIGA TV REGHIN
    1. Toncean Mircea
    2. Zidar Victor
    3. Kantor Imre-Zoltan
    4. Sipos Ferenc
    5.
    16 LACTO MIERCUREA CIUC
    1. Incze Levente
    2. Pui Daniel
    3. Biro Attila
    4. Karda Erwin
    5. Pal Zoltan
    ECHIPE REZERVA:
    1 Semper Fidelis Brasov
    2 Club 101 Timisoara
    3 Panterele Mioveni


    CAPI DE SERIE:
    Echipe: in functie de pozitia ocupata in grupele zonale si pe baza mediilor primilor 3 componenti.
    Ultima editare de Dan2; 23.aug.2013, 17:24.

  • #2
    Inscrieri Dublu Open - on 05-Sep-13 at 12:38:01
    Poz. Nume prenume, (Localitati), Pct1+Pct2
    1. Roman Iulian - Garduli Silviu, (Brasov - Cluj Napoca), 752
    2. Dumitra David - Bodeanu Mihai, (Targoviste - Bucuresti), 549
    3. Roman Bogdan - Meszar Razvan, (Arad - Arad), 539
    4. Nistor Dorel - Apian Florin, (Bistrita - Bistrita), 515
    5. Bodeanu Dan - Soare Valentin, (Bucuresti - Valenii De Munte), 459
    6. Fodoran Cosmin - Dumbrava Nicolae, (Bucuresti - Bucuresti), 382
    7. Iancu George - Bozga Lucian, (Ploiesti - Baicoi), 329
    8. Tecuschi Dan - Oprea Nicolae, (Brasov - Brasov), 300
    9. Ion Marius - Giol Mihai, (Braila - Braila), 253
    10. Voicu Corneliu - Stoia Constantin, (Brasov - Brasov), 204
    Inscrieri Dublu Amatori - on 05-Sep-13 at 13:23:25
    1. Denes Ferenc - Tamas Nagy Jeno, (Praid - Miercurea Ciuc), 377
    2. Petrov Dan - Vladoiu Gelu, (Timisoara - Brasov), 356
    3. Zamfir Ionel - Popescu Valentin, (Bucuresti - Bucuresti), 353
    4. Nica Ionut - Anita Dorel, (Brasov - Brasov), 334
    5. Sipos Ferenc - Kantor Imre Zoltan, (Targu Mures - Reghin), 322
    6. Rosu Dan - Hutanu Alin, (Brasov - Brasov), 317
    7. Pal Zoltan - Biro Attila, (Miercurea Ciuc - Miercurea Ciuc), 312
    8. Bekesi Zsolt - Popa Radu, (Arad - Deva), 291
    9. Rus Andrei - Tutoveanu Razvan, (Brasov - Brasov), 236
    10. Olteanu Mihai - Matei Mirel, (Brasov - Brasov), 151
    11. Karda Ervin - Incze Levente, (Miercurea Ciuc - Miercurea Ciuc), 82
    Ultima editare de FlorinBN; 05.sep.2013, 13:24.
    TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
    When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

    Rule no.1 - The ball must reach the table
    Rule no.2 - The ball will return on the table


    Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

    Comentariu


    • #3
      Confirmare inscriere echipa din Seria VII - Open, OLIMPIA CLUJ, in componenta :
      1. Nascu Serban
      2. Sipos Nandor
      3. Gogu Gabriel

      Inscriere Dublu - Open: Nascu Serban - Gogu Gabriel

      Comentariu


      • #4
        Confirm participarea echipei Victoria Arad-Seria a VI-a-OPEN, formata din:
        1.Roman Iulian
        2.Garduli Silviu
        3.Roman Bogdan.
        4.Farkas Gabor.
        5.Meszar Razvan.(capitan echipa)

        Comentariu


        • #5
          Confirm participarea pt GRY CLUB Brasov
          Nica Ionut
          Hutanu Alin
          Vladoiu Gelu
          Macovei Liviu
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • #6
            Confirm participarea pt Semper Fidelis Brasov (seria a VIII-a, amatori)
            1.- Olteanu mihai -
            2.- Voicu cornel-0727863272
            3.- Matei mirel
            4.-Stoia constantin
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • #7
              Confirm participarea ptr. LACTO Miercurea-Ciuc (seria VIII-a, amatori)
              1. Pal Zoltan
              2. Incze Levente
              3. Biro Attila
              4. Karda Ervin (0743516785)
              5. Pui Daniel

              Comentariu


              • #8
                Ruta auto dinspre Bucuresti spre sala de sport

                http://www.ruteauto.ro/Brasov--cale-...omania/ro.html


                Ruta auto dinspre Sf Gh, Tg.Secuiesc, sau Onesti

                http://www.ruteauto.ro/Chichis-Covas...omania/ro.html Intrati pana la sensul giratoriu unde daca ati lua-o la dreapta imediat ar fi Gara Brasov,...va intoarceti in sensul giratoriu si mergeti 200 m,...imediat dupa Peco faceti dreapta, dupa 30 m stg (intersectie in coada de randunica), mergeti inainte si se vede sala tip Nastase pe dreapta.


                Din orice alta directie va puteti orienta mai simplu dupa Gara Bv spre Bucuresti , sens giratoriu la 300 m, 90 grade stg, mergeti 200 m ...imediat dupa peco faceti dreapta, dupa 30 m stg, mergeti inainte si se vede sala tip Nastase pe dreapta
                Ultima editare de GeluBv; 23.aug.2013, 17:45.
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de GeluBv Vezi post
                  Ruta auto dinspre Bucuresti spre sala de sport
                  http://www.ruteauto.ro/Brasov--cale-...omania/ro.html
                  Ruta auto dinspre Sf Gh, Tg.Secuiesc, sau Onesti
                  http://www.ruteauto.ro/Chichis-Covas...omania/ro.html Intrati pana la sensul giratoriu unde daca ati lua-o la dreapta imediat ar fi Gara Brasov,...va intoarceti in sensul giratoriu si mergeti 200 m,...imediat dupa Peco faceti dreapta, dupa 30 m stg (intersectie in coada de randunica), mergeti inainte si se vede sala tip Nastase pe dreapta.
                  Din orice alta directie va puteti orienta mai simplu dupa Gara Bv spre Bucuresti , sens giratoriu la 300 m, 90 grade stg, mergeti 200 m ...imediat dupa peco faceti dreapta, dupa 30 m stg, mergeti inainte si se vede sala tip Nastase pe dreapta
                  BULINELE ROSII sigur incurcau traseu,FELICITARI pt. modul cum te implici in organizari de competitii.

                  Comentariu


                  • #10
                    inscrieri dublu- open
                    Roman Iulian-Garduli Silviu
                    Roman Bogdan- Meszar Razvan
                    Ultima editare de roman bogdan; 25.aug.2013, 22:18.
                    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                    Comentariu


                    • #11
                      Gliga TV Reghin confirma participarea
                      Toncean Mircea
                      Sipos Ferenc
                      Kantor Imre-Zoltan
                      Zidar Victor
                      Voi reveni si cu perechile de la dublu.

                      Comentariu


                      • #12
                        Fodoran Cosmin "JR" - Dumbrava Nicolae - OPEN

                        Comentariu


                        • #13
                          Amatori Dublu:
                          Pal Zoltan-Biro Attila
                          Karda Ervin-Incze Levente
                          Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                          Backhand> Yasaka Raksa 9
                          Forehand> Yasaka Raksa 7

                          Comentariu


                          • #14
                            Confirma participarea si echipa Speed Bistrita:
                            1. Nistor Dorel
                            2. Apian Florin
                            3. Pop Sorin
                            4. Kis Robert
                            cu rezerva ca poate vor veni doar 3 jucatori.
                            La dublu deocamdata: Nistor Dorel - Apian Florin
                            TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
                            When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

                            Rule no.1 - The ball must reach the table
                            Rule no.2 - The ball will return on the table


                            Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

                            Comentariu


                            • #15
                              Din RESITA va confirmam participarea numai la categoria OPEN ,in componenta echipei avem numai jucatori cu MP-ul de OPEN.Echipa este urmatoarea:
                              FRANT NICUSOR
                              CORBU SORIN
                              SORESCU DEIAN
                              DANILA CLAUDIU
                              Va rugam sa ne confirmati in timp util daca in calitate de echipa de rezerva vom avea posibilitatea de a participa la turneu.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X