Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Campionatul pe echipe "AmaTuR 2014" ZONA 6 TRANSILVANIA CENTRU

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Campionatul pe echipe "AmaTuR 2014" ZONA 6 TRANSILVANIA CENTRU

    Campionatul pe echipe de anul acesta se va desfasura pe data de 21.06.2014.
    LOCATIE: Odorheiul Secuiesc;
    INSCRIERI: Echipele se inscriu conform regulament;(a se vedea postul nr 3)
    ZONA 6 TRANSILVANIA CENTRU: JUD.Mures, JUD.Brasov, JUD.Harghita, JUD.Covasna si JUD.Sibiu
    Componenta echipei: 3-6 jucatori;
    Pentru faza finala se califica primele doua echipe, denumite in continuare ECHIPE OPEN si urmatoarele doua echipe(loc 3,4) se califica la amatori;
    Faza finala/nationala este posibil sa se desfasoare in preziua turneului final, adica in decembrie la Sfantu Gheorghe;(sau chiar a doua zi dupa TF)
    Taxa de inscriere 30 lei/echipa;plus 10 lei de participant pentru sala.


    Altele:
    -este posibil sa desfasuram numai o etapa care tine loc si de retur;
    -inscrierile se fac aici (pe site) cu urmatoarele specificatii ;
    o Denumirea echipei;
    o Nume prenume jucatori;
    o Capitan de echipa, plus nr de telefon,... pentru eventualele modificari;


    Organizatori:
    Kantor Imre (0741908006) si Vladoiu Gelu (0722315757)
    Ultima editare de GeluBv; 03.mar.2014, 08:56.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y


  • #2
    Inscrieri
    Postat în original de tokosp Vezi post
    o Denumirea echipei: Internet Corund
    o Nume prenume jucatori:
    - Kezdi Janos,
    - Farkas Bence,
    - Nistor Iosif,
    - Tokos Pal (0742257995)
    Postat în original de GeluBv Vezi post
    Gry Club Brasov
    Nica Ionut...capitan...0725559728
    Hutanu Alin
    Macovei Liviu
    Vladoiu Gelu
    Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
    OLD BOYS REGHIN cu urmatoarea componenta:
    Zidar Victor
    Sipos Ferenc
    Janosi Attila
    Kantor Imre- Zoltan
    Capitan nejucator : Toncean Mircea
    Postat în original de denesferi Vezi post
    Secuii Praid
    1.Tamas Nagy Jeno
    2.Olah Oliver
    3.Fancsali Kalman
    4.Denes Ferenc.....0740055530
    5.Szasz Erno.
    Ultima editare de GeluBv; 16.iun.2014, 10:17.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de cata_60 Vezi post
      Campionatul de echipe Amatur a devenit o traditie amaturistica,ajungand deja la a v-a editie.De la an la an s-a incercat o imbunatatire a formatului de desfasurare tragand concluzii de la turneele precedente.
      La editia de anul trecut,absenteismul la faza finala a competitiei a fost de-a dreptul ingrijorator(au lipsit jumatate din echipele calificate),in consecinta am incercat ca pentru 2014 sa alcatuim un regulament mai simplu,mai eficient si care (problema esentiala,zic eu)sa reduca la minim costurile participantilor.
      Modificarile principale pe care incercam sa le implementm pentru 2014 sunt:
      - in fiecare din cele 8 zone ,coordonatorul impreuna cu capitanii echipelor inscrise vor stabili de comun acord care va fi modalitatea de desfasurare a fazei zonal.In calendarul Amatur avem o data rezervata acestei competitii dar aceasta are o valoare orientativa.
      -Faza finala se va desfasura in preziua unui turneu A sau A+,poate chiar a turneului final.Stiu ca suna putin ciudat,dar in acest fel jucatorii nu vor cheltui aproape nimic in plus,pentru ca oricum participa la acest turneu. Acest aspect il vor stabili de comun acord capitanii echipelor care se vor califica in faza a 2-a a competitiei,nu are rost sa ne lansam in dezbateri pro si contra de pe acum
      Proiectul de regulament a fost supus dezbaterii coordonatorilor doua saptamani,(timp in care au fost discutate si aduse unele mici modificari) si a intrunit acceptul majoritatii

      REGULAMENTUL CAMPIONATULUI DE TENIS DE MASA PE ECHIPE AMATUR 2014

      Generalitati
      Denumirea oficiala a competitiei este “Campionatul pe echipe Amatur Romania 2014”.
      Competitia este organizata de Amatur Romania si se adreseaza jucatorilor participanti la concursurile Amatur care nu sunt legitimati activi FRTM la data inscrierii in aceasta competitie si au la activ minim doua participari la turnee individuale tip A in ultimile 12 luni
      Campionatul pe echipe Amatur este organizat de cei 8 coordonatori zonali in colaborare cu cei 8 organzatori principali(acolo unde e necesar acest lucru).
      La aceasta competitie au dreptul sa participe si fosti legitimati in divizia B care nu au sustinut meciuri oficiale sub egida FRTM in campionatul in desfasurare (2013/2014).
      Participantii care devin legitimati activ div B pe parcursul anului au drept de joc in editia la care s-au inscris deja ca amatori.
      Jucatorii participanti vor fi incadrati in doua categorii in concordanta cu criteriile Amatur si anume:-avansati (MP<18 si experti (MP>18

      Inscrierea echipelor
      Pentru inscrierea unei echipe in topicul dedicat sunt necesare urmatoarele date:
      -Nume -Localitate de resedinta (a majoritatii jucatorilor sau a capitanilor de echipa)
      -Numele si prenumele capitanului de echipa si nr de telefon
      -Componenta echipei (numele sau nick-ul,intre 3 si 6 jucatori)
      - Taxa de inscriere:30 lei/echipa (Cheltuielile pt fiecare turneu in parte se achita separat de catre participanti)

      Desfasurarea competitiei
      Competitia se va desfasura in doua faze distincte,faza zonala si faza nationala

      FAZA ZONALA se va desfasura in fiecare din cele 8 zone Amatur pana in luna iulie inclusiv.
      Data pana la care se fac inscrierile ,data(datele) de desfasurare si modalitatea in care se desfasoara aceasta faza vor fi stabilite pentru fiecare zona de comun acord de coordonatorul zonal si capitanii echipelor participante la competitie.Se va putea face un singur turneu sau o competitie tip tur-retur la doua date diferite,in functie de posibilitatile tehnice ale organizatorului si nr de echipe participante. Durata unui meci de echipe(3 din5 meciuri individuale sau 5 din 9, ) , inlocuirea unui jucator pe parcursul unui meci, impartirea initiala a echipelor in avansati si experti cu concursuri separate ,s.a.m.d se discuta si se stabileste in sedinta tehnica a fiecarei zone in parte
      -In cazul organizarii a doau turnee separate Avansati-Experti,echipele de avansati trebuie sa aiba in componenta maxim 1 jucator cu MP >18 la data desfasurarii concursului
      - Se califica pentru faza nationala primele doua echipe din fiecare categorie sau primele 4 in caz ca turneul s-a desfasurat in comun
      - Organizatorul are obligatia sa vireze cei 30lei/echipa in contul Amatur si sa publice clasamentul in cel mai scurt timp posibil

      FAZA NATIONALA se desfasoara la o data ce va fi precizata pe parcusul anului,de comun acord cu capitanii echipelor calificate din faza zonala.
      Competitia se va desfasura pe doua categorii:
      -1.Experti. La aceasta categorie sunt inscrise echipele clasate pe primele doua locuri in fiecare regiune (2x8 echipe). Componenta echipelor poate fi completata pana la numarul maxim de coechipieri (6), fara a fi permise transferuri intre echipe.
      - 2. Avansati. La aceasta categorie participa echipele clasate pe locurile 3 si 4 in fiecare regiune sau primele doua clasate la categoria “Avansati” in cazul concursurilor zonale desfasurate separat. Echipele de avansati au voie sa aiba in componenta doar un singur jucator care avea MP>18 la data desfasurarii fazei zonale.Se permite completarea echipelor de avansati pana la 6 jucatori precum si transferarea unui singur jucator -Daca una sau mai multe echipe calificate renunta la participarea la turneul final ele pot fi inlocuite de echipele cu cel mai mare MP necalificate la categoria respectiva,in ordinea MP

      Distinctii si premii - Echipele clasate pe primele locuri la faza finala vor primi cupe,diplome,medalii

      Coordonatorii zonali ai acestei competitii;
      -Cozma C.-Zona 1: jud Botosani,Suceava,Iasi,Neamt,Vaslui,Iasi1.
      -.Fratea A-Zona 2:jud Constanta,Tulcea,Galati,Braila,Vrancea
      -.Bodeanu D-Zona 3:jud Ilfov,Teleorman,Giurgiu si Bucurestiul
      -Lazaroiu A,Bozga L-Zona 4:jud DambovitA,Prahova,Buzau,Ialomita,Calarasi
      -Botarca S-Zona 5:Arges,Valcea,Olt,Gorj,Dolj,Mehedinti
      -Kantor I,Vladoiu G-Zona 6:jud Mures,Harghita,Covasna,Sibiu,Brasov
      -Roman B-Zona 7:jud Caras-Severin,Timis,Arad,Hunedoara,Bihor
      -Apian F,Toth l-Zona 8:Bistrita,Cluj,Maramures,Alba,Satu Mare,Salaj
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • #4
        Ca sa spargem gheata, ne inscriem:

        o Denumirea echipei: Internet Corund
        o Nume prenume jucatori: Kezdi Janos, Predescu Levente, Nistor Iosif, Tokos Pal (pozitia 5 se va completa pana la data fazei regionale)
        o Capitan de echipa: Tokos Pal (0742257995)
        o Antrenor secund / capitan de rezerva: Kezdi Janos (0749497014)
        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
        Tel : 0742 257 995

        Comentariu


        • #5
          Gry Club Brasov

          Nica Ionut...capitan...0725559728
          Hutanu Alin
          Macovei Liviu
          Vladoiu Gelu
          Ultima editare de GeluBv; 10.iun.2014, 13:49.
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • #6
            OLD BOYS REGHIN cu urmatoarea componenta:
            Zidar Victor
            Sipos Ferenc
            Janosi Attila
            Kantor Imre- Zoltan
            Capitan nejucator : Toncean Mircea

            Comentariu


            • #7
              Se inscrie si reprezentativa regiunii Baraolt (numele echipei va fi specificat ulterior):

              o Nume si prenume jucatori: Cocean Valer, Petho Mihaly, Petho Mihaly Jr, Bartha Istvan Zsolt, Bartha Zsolt Attila, Bardocz Szilard
              o Capitan de echipa: Cocean Valer (0745046180)
              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
              Tel : 0742 257 995

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                OLD BOYS REGHIN cu urmatoarea componenta:
                Zidar Victor
                Sipos Ferenc
                Janosi Attila
                Kantor Imre- Zoltan
                Capitan nejucator : Toncean Mircea
                D-l Toncean Mircea revine la activi, astfel este capitan jucator.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de GeluBv Vezi post
                  Gry Club Brasov

                  Nica Ionut...capitan...0725559728
                  Hutanu Alin
                  Anita Dorel
                  Vladoiu Gelu
                  E musai sa fim gazde bune si sa va lasam sa castigati una dintre primele doua locuri, trei patrimi din Gry Club fiind openisti de cateva minute bune
                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                  Tel : 0742 257 995

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de tokosp Vezi post
                    E musai sa fim gazde bune si sa va lasam sa castigati una dintre primele doua locuri, trei patrimi din Gry Club fiind openisti de cateva minute bune
                    Si daca ne gandim bine constatam ca 100% ,asta numai asa ca Anitei Dorel este in repaus medical (cei patru evanghelisti au fost trei, Luca si Matei)
                    Daca tot esti cu ochii pe noi sa ne anunti daca la data turneului final mai suntem asa de openisti. Nu cred ca acum la Sibiu ma lasa cineva sa fac vreo "v"....asa ca nu-mi vei duce dorul...si sincer nici nu vreau sa te parasesc.
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • #11
                      In alta ordine de idei sper sa putem gazdui si echipe din alte orase/judete, in afara de cele 4 inscrise deja.

                      Deci: Sibiu, Cisnadie, Agnita, Sfantu Gheorghe, Fagaras, Victoria, Miercurea Ciuc, Gheorgheni, Toplita, Targu-Mures nu ne vizitati in 21 la Odorhei?
                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                      Tel : 0742 257 995

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de GeluBv Vezi post
                        Si daca ne gandim bine constatam ca 100% ,asta numai asa ca Anitei Dorel este in repaus medical (cei patru evanghelisti au fost trei, Luca si Matei)
                        Daca tot esti cu ochii pe noi sa ne anunti daca la data turneului final mai suntem asa de openisti. Nu cred ca acum la Sibiu ma lasa cineva sa fac vreo "v"....asa ca nu-mi vei duce dorul...si sincer nici nu vreau sa te parasesc.
                        Subscriu si eu la cele spuse de Gelu ... altfel cum ai putea sa-ti iei revansa Pali ? ... Sau poate faci si tu media de ... majorat


                        Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
                        FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
                        BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

                        Comentariu


                        • #13
                          Incepem pregatirile, rugam pe cei ce doresc sa participe sa se inscrie aici...AMINTESC ECHIPELE DE ANUL TRECUT:

                          Gry Club Brasov
                          1. Nica Ionut....0725559728
                          2. Hutanu Alin
                          3. Vladoiu Gelu
                          4. Macovei Liviu

                          GLIGA TV REGHIN:
                          1.Toncean Mircea
                          2.Zidar Victor
                          3.Kantor Imre-Zoltan....0741908006

                          Secuii Praid
                          1.Denes Ferenc.....0740055530
                          2.Tamas Nagy Jeno
                          3.Simon Ferenc
                          4.Fancsali Kalman
                          5.Szakali Csaba

                          Clubul Sportiv Siculeni
                          1.- Predescu Levente .....0751310627
                          2.- Nistor Iosif
                          3.- Kezdi Janos
                          4.- Nistor Szilard

                          PING PONG STYLE-Odorheiu Secuiesc
                          1.BARTHA LEVENTE-ATTILA-.........-0740-048843
                          2.BARTHA FRUZSINA
                          3.FULOP BALAZS

                          Lacto Miercurea-Ciuc
                          1.Incze Levente
                          2.Pui Daniel
                          3.Biro Attila
                          4.Karda Ervin .......0743516785

                          "Semper Fidelis" Brasov
                          1.- Olteanu Mihai -
                          2.- Voicu Cornel-0727863272
                          3.- Matei Mirel
                          4.- Mihai Sebastian
                          5.Ciocan Adrian
                          6.Stoica Constantin

                          Arena 1 Reghin
                          1.Nagy Endre
                          2.Marian Calin.... 0745318922
                          3.Medve Mihai
                          4.Ordog Zoltan
                          5.Nagy Mihaly

                          Arena 2 Reghin
                          1.Parcalab Mihai
                          2.Biro Istvan
                          3.Vita Istvan
                          4.Pop Petru Anghel
                          5.Marian Florin.............0745869928
                          6.Chetan Laurean
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • #14
                            Secuii Praid

                            1.Tamas Nagy Jeno (v-a lipsi la calificari)
                            2.Olah Oliver
                            3.Fancsali Kalman
                            4.Denes Ferenc.....0740055530
                            Speram sa-l avem alaturi si pe Szasz Erno.

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de denesferi Vezi post
                              Secuii Praid

                              1.Tamas Nagy Jeno (v-a lipsi la calificari)
                              2.Olah Oliver
                              3.Fancsali Kalman
                              4.Denes Ferenc.....0740055530
                              Speram sa-l avem alaturi si pe Szasz Erno.
                              In celelate zone din lipsa echipelor s-a renuntatla intalnirea pe regiuni !
                              Azi a aparut anuntul.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X