Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LIGA AMATUR 2012 -campionat pe echipe

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Care v-a fi ordinea jocurilor echipa I cu jucatori ;A ;B si C contra echipa II cu jucatori ;X ;Y si Z avand in vedere ca s-a schibat nr.de jocuri din 3/5 cu 5/9?

    Comentariu


    • A-x
      b-y
      c-z
      b-x
      a-z
      c-y
      b-z
      c-x
      a-y
      Copy-Paste din fisierul de foaie de arbitraj.
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • Postat în original de Antal Denes Vezi post
        Care v-a fi ordinea jocurilor echipa I cu jucatori ;A ;B si C contra echipa II cu jucatori ;X ;Y si Z avand in vedere ca s-a schibat nr.de jocuri din 3/5 cu 5/9?
        Ordinea jocurilor o gasiti chiar in foaia de arbitraj de mai jos:

        Comentariu


        • In urma participarii unei singure echipe din seria a II-a, locurile ramase libere vor fi realocate.
          Pentru ca realocarea sa se faca sub o forma logica si echilbrata, am luat ca referinta clasamentul (neoficial) prezentat intr-unul din posturile anterioare.
          Astfel, am calculat in fiecare serie numarul de echipe clasate intre primele 16 (OPEN) si intre primele 32 (AMATORI), rezultand urmatorul tabel:



          Seriile IV si VII au cate 4 echipe plasate intre primele 16: seria a VII-a are 4 echipe intre primele 12, iar seria a IV-a 4 echipe intre primele 14.
          Asadar, locul de OPEN liber va fi repartizat seriei a VII-a, care va avea 5 echipe calificate.
          Cele doua locuri la Amatori vor fi repartizate pe acelasi criteriu cate unul seriei a IV-a si seriei a III-a.
          Numarul de echipe calificate din fiecare serie se regaseste in tabel in coloanele D si E.
          Ultima editare de Dan2; 19.apr.2012, 15:33.

          Comentariu


          • Astfel din seria a-III-a,se vor califica primele doua la Open,urmatoarele trei la Amatori.

            Comentariu


            • La echipa Cleopatra Barlad calificata din seria II al 4 lea jucator e Surdu Marcel celelalte doua pozitii urmand a fi stabilite ulterior de Iulian Bularda
              of all the things i lost i miss my mind the most

              Comentariu


              • Numele echipei:Speranta
                Localitate:Argeș
                Componenta Echipei:
                1)CIOPACA MALINA
                2)APOSTOL CERASELA
                3)BURCA VALENTIN
                Capitan de echipa:
                CIOPACA MALINA
                TELEFON:0723528138

                Comentariu


                • Cum se respecta Regulamentul de organizare a acestui campionat pe echipe "Liga Amatur 2012" in cazul dlui. Takacs Csaba de la echipa Hobby (grupa 7, Transilvania Nord), daca nu are nici o participare la vre-un turneu A in anul 2012.
                  Oare acest regulament nu este aplicabil tuturor participantilor?
                  Mai jos gasiti paragraful aferent, mentionat in Regulament:
                  REGULAMENTUL
                  CAMPIONATULUI DE TENIS DE MASA
                  PE ECHIPE
                  AmaTuR
                  4. Participantii la circuit
                  Competitia se adreseaza in exclusivitate jucatorilor nelegitimati avansati si experti din Romania, asa cum au fost definiti mai jos. Pentru a fi inscris intr-una din echipe, jucatorul trebuie sa fie inregistrat in clasamentul Amatur 2012 cu minim doua turnee individuale tip A.
                  Rog clarificare din partea organizatorilor acestui concurs.
                  Multumesc.

                  Comentariu


                  • Postat în original de gabi.gogu Vezi post
                    Cum se respecta Regulamentul de organizare a acestui campionat pe echipe "Liga Amatur 2012" in cazul dlui. Takacs Csaba de la echipa Hobby (grupa 7, Transilvania Nord), daca nu are nici o participare la vre-un turneu A in anul 2012.
                    Oare acest regulament nu este aplicabil tuturor participantilor?
                    Mai jos gasiti paragraful aferent, mentionat in Regulament:
                    REGULAMENTUL
                    CAMPIONATULUI DE TENIS DE MASA
                    PE ECHIPE
                    AmaTuR
                    4. Participantii la circuit
                    Competitia se adreseaza in exclusivitate jucatorilor nelegitimati avansati si experti din Romania, asa cum au fost definiti mai jos. Pentru a fi inscris intr-una din echipe, jucatorul trebuie sa fie inregistrat in clasamentul Amatur 2012 cu minim doua turnee individuale tip A.
                    Rog clarificare din partea organizatorilor acestui concurs.
                    Multumesc.
                    Sunt de aceasi parere.
                    Daca avem un regulament, trebuie sa tinem cont de ea. Si noi am renuntat la un jucator foarte bun, fiindca nu a participat in amatur.

                    Comentariu


                    • Participarea D-lui Takacs Csaba in competitia pe echipe va fi posibila dupa ce va participa la cel putin un turneu A pana la cea de a doua etapa (daca se va disputa ulterior) sau doua turnee A pana pe 01 septembrie (in eventualitatea participarii in faza finala).
                      Pentru etapa din 21 aprilie, D-l Takacs nu are drept de joc.

                      Comentariu


                      • Cazuri de participari neregulamentare se gasesc si la alte echipe. Trebuie doar sa se verifice.

                        Comentariu


                        • Postat în original de Dan2 Vezi post
                          Participarea D-lui Takacs Csaba in competitia pe echipe va fi posibila dupa ce va participa la cel putin un turneu A pana la cea de a doua etapa (daca se va disputa ulterior) sau doua turnee A pana pe 01 septembrie (in eventualitatea participarii in faza finala).
                          Pentru etapa din 21 aprilie, D-l Takacs nu are drept de joc.
                          Competitia se adreseaza in exclusivitate jucatorilor nelegitimati avansati si experti din Romania, asa cum au fost definiti mai jos. Pentru a fi inscris intr-una din echipe, jucatorul trebuie sa fie inregistrat in clasamentul Amatur 2012 cu minim doua turnee individuale tip A.
                          La inscriere este nevoie de 2 turnee, dar poti participa doar cu un singur turneu? Nu prea inteleg.

                          Comentariu


                          • In faza zonala, au fost cateva situatii pe care am cautat sa le tratez cu intelegere, in spiritul competitiei, chiar daca nu si in litera ei.
                            Aceasta exceptie se refera la numarul minim de jocuri necesar participarii, numai in faza zonala.
                            In principal, am acceptat copiii, care nu aveau numarul minim de doua jocuri A si care altfel nu puteau participa. De asemenea, am acceptat cativa participanti la echipe care altfel nu ar fi putut participa cu macar 3 sau 4 jucatori. Majoritatea acestora aveau insa turnee B, pe baza carora le-am putut cunoaste valoarea. Repet, numai in spiritul unei competitii de masa, in care multe echipe de valoare medie sau mai mica au avut suficient timp sau experienta pentru pregatirea competitiei.
                            Pe de alta parte insa, nu am acceptat exceptii la echipele care au dorit sa aduca jucatorii buni, fost legitimati, urmarind rezultatul; Atat d-l Takakcs, cat si Cosmin Sava nu aveau drept de participare, primul deoarece nu avea doua turnee in Amatur, cel de-al doilea nu respecta termenul de 2 ani de la ultimul joc in divizie.
                            Numarul minim de turnee A este intr-adevar de doua si nu unul, iar in faza finala nu vom mai accepta derogare.
                            Daca pentru conceperea regulamentului a fost suficienta o singura persoana, aplicarea lui riguros poate fi facuta doar cu ajutorul intregii comunitati, prin cunoastere, respectare si propuneri de imbunatatire.

                            Comentariu


                            • In mare ceea ce spune Dan Bodeanu este logic si corespunde realitatii. Ceea ce mi se pare uimitor este chestia aia cu 2 ani de la ultimul joc in divizie a unui domn (habar n am cine este Sava Cosmin) in timp ce Amaturul e plin de divizionari B iar cei caRE joaca in A si eventual retrogradeaza au portile deschise aici.Aaa,ca nu avea turnee Amatur jucate ,asta da, e un motiv corect,dar dl Sava are timp sa joace 2-3 turnee A pana in toamna si atunci poate sa participe
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu


                              • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                In mare ceea ce spune Dan Bodeanu este logic si corespunde realitatii. Ceea ce mi se pare uimitor este chestia aia cu 2 ani de la ultimul joc in divizie a unui domn (habar n am cine este Sava Cosmin) in timp ce Amaturul e plin de divizionari B iar cei caRE joaca in A si eventual retrogradeaza au portile deschise aici.Aaa,ca nu avea turnee Amatur jucate ,asta da, e un motiv corect,dar dl Sava are timp sa joace 2-3 turnee A pana in toamna si atunci poate sa participe
                                Domnul Sava a jucat si a castigat meciuri in superliga in aprilie 2011.
                                Nu poate sa joace turnee A, conform regulamentului, decat dupa 18 luni+ incheierea anului, adica din 1 ianuarie 2013. Nu mi se pare uimitor, ci regulamentar.

                                Comentariu


                                • Domnul Takacs a participat la turnee Amatur inainte de a se inscrie la echipa din Satu Mare in A, asa ca beneficiaza de 6 luni+ incheierea anului, deci are dreptul sa participe in Amatur incepand cu 1 ianuarie 2012.

                                  Comentariu


                                  • Daca ne uitam la tabelul care cuprinde echipele inscrise, precum si numele componentilor echipelor, se vede clar cine nu are participari la turneele A ( aceia care au MA = 0 ). Deci, cine are MA = 0 , nu are drept de participare.

                                    Comentariu


                                    • Cum este posibil ca in zona noastra nu am avut disponibil nici o masa de tenis din cele cumparate de AmaTuR ?
                                      Ar fi bine de stiut cum sunt repartizate pe zone si numarul acestora !
                                      Eu cel putin in afara de Sorin B care se zbate sa ajunga acele mese la diferite turnee in tara, nu se stie s-au nu se vrea sa se stie ?

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                        Cum este posibil ca in zona noastra nu am avut disponibil nici o masa de tenis din cele cumparate de AmaTuR ?
                                        Ar fi bine de stiut cum sunt repartizate pe zone si numarul acestora !
                                        Eu cel putin in afara de Sorin B care se zbate sa ajunga acele mese la diferite turnee in tara, nu se stie s-au nu se vrea sa se stie ?
                                        Raspunsul este simplu legat de mesele Amatur: 3 mese sunt la Gura Humorului - achizitionate in 2010; 4 mese sunt la Arad - achizitionate in 2011.
                                        In schimb, mesele pe care dvs. le-ati vazut pe la diverse concursuri la care am dus eu mese sunt mesele mele personale, platite de mine! E bine ca mi-ati dat ocazia sa spun asta pentru a nu se crea vreo confuzie! La Topoloveni sau Pitești nu se afla nicio masa Amatur! Toate sunt ale mele sau ale d-lui Florin Toma in cazul Piteștiului. Am tot carat vreo 2 ani mesele mele de la Adjud la Deva fara sa cer nimic in schimb, decat plata transportului! Si fiindca de cele mai multe ori lumea a interpretat gresit gestul meu de bunavointa, lasandu-ma de cele mai multe ori sa incarc si sa descarc numai cu argesenii mei sau cu copiii mei de la club, consider ca nu mai merita sa fac efortul asta gratis! Asa ca mesele se inchiriaza incepand cu anul trecut! Din pacate nu stiu cat mai rezista, pentru ca fiecare turneu lasa urme vizibile pe mese, filee si mantinele (unele de la transport, altele de la jucatori - am avut filee rupte de jucatori, mantinele si chiar suturi date in masa). Orice comentariu e de prisos...
                                        www.clubarena08.ro

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                          Din pacate nu stiu cat mai rezista, pentru ca fiecare turneu lasa urme vizibile pe mese, filee si mantinele (unele de la transport, altele de la jucatori - am avut filee rupte de jucatori, mantinele si chiar suturi date in masa). Orice comentariu e de prisos...
                                          Am asistat de la o masa de joc invecinata la asa un gest,cand un openist cu pretentii a dat cu sutul in masa dupa ce adversarul ii luase un set printr-un tus norocos. 7 ani de-acasa. Este absolut normal ca mesele proprietate personala sa fie duse pe la turnee dar numai contra unei chirii modice.
                                          of all the things i lost i miss my mind the most

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                            Raspunsul este simplu legat de mesele Amatur: 3 mese sunt la Gura Humorului - achizitionate in 2010; 4 mese sunt la Arad - achizitionate in 2011.
                                            ...poate ca totusi ar putea fi mai rasfirate putin
                                            Butterfly Michael Maze Arylate
                                            BH Tibhar Speedy Soft / FH Joola Maxxx

                                            Comentariu


                                            • Sorin daca ai citit bine ms. ai vazut ca tocmai acest lucru am mentionat si m-am referit la mesele care au fost achizitionate de catre amatur,pe care uni au pus monopol,ma intreb de ce nu s-au repertizat pe regiuni?
                                              Pe aceasta cale mai vreau sa-ti multumesc inca odata pentru munca,timpul si bugetul pus in slujba amaturului.
                                              Cu respect Deni.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                                La echipa Cleopatra Barlad calificata din seria II al 4 lea jucator e Surdu Marcel celelalte doua pozitii urmand a fi stabilite ulterior de Iulian Bularda
                                                Cu scuzele de rigoare,eu nu sunt lamurit; la Fălticeni echipa formata din D-nii: Surdu Marcel, Bularda Iulian ,Onisei Florin si Anghel Alex, cui apartinea totusi? Barlad? sau Iași?
                                                TB SPIRIT
                                                TGY 05
                                                TGY 05 FX

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                                  Sorin daca ai citit bine ms. ai vazut ca tocmai acest lucru am mentionat si m-am referit la mesele care au fost achizitionate de catre amatur,pe care uni au pus monopol,ma intreb de ce nu s-au repertizat pe regiuni?
                                                  Pe aceasta cale mai vreau sa-ti multumesc inca odata pentru munca,timpul si bugetul pus in slujba amaturului.
                                                  Cu respect Deni.

                                                  Pai tocmai ca au fost repartizate pe regiuni. Acum 2 ani au fost date cele 3 mese in Moldova la Gura Humorului pentru ca acolo s-a gasit cineva dornic (Dan Chirap) sa le ia in custodie si sa se asigure ca mesele sunt ingrijite si pastrate asa cum trebuie si sunt puse de fiecare data si la dispozitia altor organizatori din zona, iar anul trecut s-a tot intrebat cine din zona Ardealului se incumeta, eu mi-aduc aminte ca s-a propus initial sa mearga mesele la Sibiu, dar nimeni nu si-a asumat responsabilitatea pastrarii lor. Pe la turnee au tot umblat mesele: au fost si la Dej si la Reghin si la Călărași.

                                                  De altfel, mesele din regiune pot fi folosite la turneele oricui din zona cu coditia suportarii contravalorii transportului.
                                                  www.clubarena08.ro

                                                  Comentariu


                                                  • Sibiu le pune la dispozitie prin gardieni?

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X