Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LIGA AMATUR 2012 -campionat pe echipe

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de gabi.gogu Vezi post
    In urma negocierilor purtate intre "impreari", am obtinut completarea echipei SGSL Cluj cu un "stranier": Farkas Gabor.
    Voi aveti pile la Dan2 , cand am vrut sa-l atragem pe Gabi la noi, Dan mi-a zis ca are nevoie de el in div. B.
    Ma bucur ca poate juca intr-o echipa de nivelul lui, si mai ales ca joaca la voi.
    Eu va tin pumnii, sa castigati campionatul.

    Comentariu


    • Feri cred ca asta este ultima gluma pentru ca Gabi a jucat in divizia B nu ca mar deranja ,dar regulamentul ala este de toata ............
      de Ando
      - - - Actualizat - - -
      Postat în original de dantim Vezi post
      Feri cred ca asta este ultima gluma pentru ca Gabi a jucat in divizia B nu ca mar deranja ,dar regulamentul ala este de toata ............
      de Ando
      La alta echipa vad ca se fac doua transferuri ,cred ca echipa TT Win București se va retrage ,pentru ca am vazut ca regulamentul asta este facut
      ca si in politica.Na ovar

      Comentariu


      • Callatis Mangalia:
        Sterea Viorel
        Medeleanu Stefan
        Motisan Dragos
        Barbu Mircea.
        Toti jucatori in Divizia... Tudor Vladimirescu!...
        Ultima editare de amedeo; 15.sep.2012, 21:54.

        Comentariu


        • Daca pinguinii zburatori spun ca fac achizitii/transfer pe Macovei Liviu pe motiv ca nu a jucat...atunci dorim si noi, cei de la Gry Club sa achizitionam pe Roman Iulian...si va informez ca ultimul meci in divizia B la avut impreuna cu Macovei Liviu. Asa ca daca este permis la unii se permite si la altii.
          Mie personal nu mi se pare normal, pt ca asa cum spun ante-vorbitorii mei se cam duce naibii regulamentul. Oricum la anul aducem jucatori sa joace pentru noi.
          Apropo
          Roman Iulian in locul lui Oprea Nicolae (blatistul)
          Astept validare!
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • Postat în original de amedeo Vezi post
            callatis mangalia:
            Sterea viorel
            medeleanu stefan
            motisan dragos
            barbu mircea.
            Toti jucatori in divizia... Tudor vladimirescu!...
            Ultima ora!
            Trupele noastre raman in cazarmi... Nu vor lupta in aceasta batalie!
            Ranile ne dor...
            Dar nu capitulam! Vor mai fi razboaie...

            Comentariu


            • Jucatorii care au participat in Divizia B in anul 2012 nu au dreptul sa participe la competitia pe echipe, chiar daca echipele la care au participat s-au desfiintat intre timp.
              Reamintesc celor interesati ca ultima zi in care s-au putut face completari si transferuri a fost 15 septembrie.
              Ultima editare de Dan2; 16.sep.2012, 06:12.

              Comentariu


              • Postat în original de Dan2 Vezi post
                Jucatorii care au participat in Divizia B in anul 2012 nu au dreptul sa participe la competitia pe echipe, chiar daca echipele la care au participat s-au desfiintat intre timp.
                Reamintesc celor interesati ca ultima zi in care s-au putut face completari si transferuri a fost 15 septembrie.
                Super!
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • In ultima zi TC Energy Călărași a completat lotul cu Ion Marius-Brăila,asta pentru a avea o echipa cat mai puternica . Speram sa batem cateva echipe bune la Reghin.
                  Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                  Comentariu


                  • Daca se aplica regulamentul si fostii jucatori in divizia B plecati din AMATUR intr-o echipa de divizia B (desfintata cu sau fara intentie),atunci sa se aplice la toti. Exista jucator care inainte de masa a jucat meciurile din campionatul pe echipe iar dupa masa etapa de divizia B. ce parere aveti?
                    blade:timo boll tamca 5000
                    fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                    bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                    Comentariu


                    • Gabi spune cine este ca sintem curiosi.

                      Comentariu


                      • Este vorba de un jucator foarte periculos care are la activ o calificare in grupele superioare la AMATORI. Acela sunt eu : Kantor Imre-Zoltan.

                        Comentariu


                        • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                          Este vorba de un jucator foarte periculos care are la activ o calificare in grupele superioare la AMATORI. Acela sunt eu : Kantor Imre-Zoltan.
                          Pentru autodenunt, pedeapsa se reduce la jumatate. Mana cu care ati jucat dupa-amiaza vi se taie doar de la cot!...

                          Comentariu


                          • Bravo Zoli pentru sinceritate dar eu ma gindeam la altcineva care a jucat in div B ,dar ma abtin,asa ca poti partcipa linistit.
                            - - - Actualizat - - -
                            participa[mias .... in ia de tastatura]

                            Comentariu


                            • Postat în original de dantim Vezi post
                              Bravo Zoli pentru sinceritate dar eu ma gindeam la altcineva care a jucat in div B ,dar ma abtin,asa ca poti partcipa linistit.
                              - - - Actualizat - - -
                              participa[mias .... in ia de tastatura]
                              Usurel, ca se sparge

                              Comentariu


                              • Toti participantii in Amatur ar trebui sa aiba aceiasi drepturi si aceleas obligatii. Parerea mea este, ca nu-i corect sa-i excludem pe jucatorii din div. B. Maine, poimaine ii excludem pe Sterea, Garduli, Gogu,.........pe motiv ca nu au adversar pe masura?
                                Dan2 a spus ca este primul an, si suntem nevoiti sa deviem putin de la regulament, ca sa ne adunam 32 de echipe.
                                Ne-am inscris in competitia pe echipe, sa fim alaturi de prieteni si sa jucam tenis de masă. Nu ne-am dorit sa castigam campionatul.
                                Pot spune cu mana pe inima, ca la nici un alt turneu nu am avut meciuri asa bune, cu adversari pe masura.
                                Haideti sa ne revedem sambata la Reghin si sa avem o zi superba cu tenis de masă.

                                Comentariu


                                • Ai dreptate Fery, dar campionatul asta este impartit in doua...open si amatur.
                                  Dupa cum bine sti la amatur se permite un jucator clasat in primele 60 pozitii din clasamentul amatur sau cu media peste 18...si nimeni care este legitimat in 2012.
                                  Trec si la partea a doua si spun ca tine, sa joace toata lumea, numai sa nu se simta jignit un jucator adevarat cand joaca cu unul ca mine, pe de o parte ma simt onorat, dar pe de alta parte ii stric mana adversarului.
                                  Pana la urma eu tot joc, tot nu castig decat experienta, numai ca echipa mea nu prea este disponibila, iar actualizari inteleg ca nu se permit.
                                  INTREBAREA ESTE: SE PERMIT SAU NU SE PERMIT DEVIERI DE LA REGULAMENT?
                                  Hobby: Motoare si ski !
                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                  Comentariu


                                  • Participarea unui jucator legitimat la o echipa de amatori este exclusa din start. Fiecare echipa de amatori a primit dreptul sa aiba un jucator de cat OPEN.

                                    Participarea jucatorilor legitimati care au jucat in campionatul 2011-2012 (in primavara) si care vor juca in 2012-2013 in div B este de asemenea exclusa, acestia nu sunt liberi de contract, deci nu pot fi transferati !

                                    A amas incerta participarea jucatorilor care au participat in primavara in div B si care nu vor mai participa in 2012-2013 Motive:
                                    1 La momentul conceperii regulamentului nu mi-a trecut prin minte;
                                    2 Nu avem informatii certe (din datele FRTM) privind statutul lor actual in div B.
                                    Pentru a nu apare confuzii, am preferat sa excludem si aceasta categorie. Din cate am vazut, cei care au intrat in aceasta situatie sunt SK3 (Florin Apian, Gabi Farkas) si Corona Brașov (Liviu Macovei).

                                    Situatia D-lui Kantor am considerat-o de conjunctura, a plecat ca ultima rezerva a echipei SK3 numai din dorinta de a ajuta echipa, dar, o data cu retragerea -unul cate unul- a majoritatii coechipierilor valorosi a ajuns sa joace - fara victorie- meciuri in B pentru a evita descalificarea echipei.
                                    In jocurile din grupa nu a fost contestat, si sper ca nici in turneul final.

                                    E important sa respectam Regulamentul, eventuale modificari necesare facem numai daca suntem cu totii de acord, dar timpul e foarte scurt.
                                    Va rog sa tinenti cont si de faptul ca Regulamentul cu bune sau mai putin bune nu a putut cuprinde toate inspiratiile de moment ale participantilor si mai ales ca aplicarea lui poate fi facuta numai cu ajutorul D-vs, Dan2 de unul singur cu greu poate face fata la toate minunatiile de idei care apar in fiecare zi.

                                    Comentariu


                                    • Cu mare regret trebuie sa anunt retragerea din competitie a echipei TuRama II .Din lipsa de jucatori valizi.
                                      Echipa lui Adi LAZAROIU din targoviste daca are timpul necesar de pregatire am fi onorati sa ne inlocuiasca,mai ales ca ne-apromis ajutorul in aceasta etapa,noi neavand jucatori apti medicali.
                                      P.S.Multumesc pe aceasta cale celor care mi-au fost alaturi in clipele grele si cuvintele de incurajare.
                                      Va doresc un turneeu reusit.

                                      Comentariu


                                      • Se confirma participarea echipei din Tg jiu.
                                        Gitman Laurențiu, Teica Radu, Cruceru Sergiu
                                        Blade:Primorac carbon
                                        FH:Xiom Vega Def
                                        BH:Yinhe Pluto

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Taloi Vezi post
                                          Se confirma participarea echipei din Tg jiu.
                                          Gitman Laurențiu, Teica Radu, Cruceru Sergiu
                                          Dc deja ati intrat in cantonament sigur avei sansa de a castiga toate meciurile.
                                          ATENTIE aceasta echipa au sofer.

                                          Comentariu


                                          • Echipele care au confirmat pana acum participarea:

                                            Seria POZ Echipa Localitatea
                                            I 11O NU
                                            I 21O Hobby Cluj DA
                                            II 12O NU
                                            II 22O Tg Jiu Tg Jiu DA
                                            III 13O TC Energy Călărași DA
                                            III 23O Ciurli Burli București ??
                                            IV 14O Gladiatorii București DA
                                            IV 24O NU
                                            V 15O TT Argeș Topoloveni DA
                                            V 25O Piratii Valceni Rm Valcea ??
                                            VI 16O Club 11 Timișoara DA
                                            VI 26O Victoria Arad DA
                                            VII 17O SGSL Cluj DA
                                            VII 27O Speed Bistrița DA
                                            VIII 18O TM Csiki Sibiu ?
                                            VIII 28O Pinguinii Zburatori Sibiu DA


                                            AMATORI

                                            Seria POZ Echipa Localitatea
                                            I 11A NU
                                            I 21A Vatra Dornei Vatra Dornei DA
                                            II 12A Teleajenul Valenii de Munte ??
                                            II 22A Secuii Praid DA
                                            III 13A Fantastic Four DA
                                            III 23A Leoparzii Pitești DA
                                            IV 14A NU
                                            IV 24A Roninii București DA
                                            V 15A Pro TT Amarastii de Sus DA
                                            V 25A Fantastic Four Cluj DA
                                            VI 16A Iris I Bors DA
                                            VI 26A Team Deva DA
                                            VII 17A TDM Astra I Turda DA
                                            VII 27A Mobistil Bistrița DA
                                            VIII 18A Veteranii Reghin DA
                                            VIII 28A NU

                                            Daca sunt echipe care au participat la faza I si nu s-au calificat, dar doresc sa participe, pot completa locurile ramase libere. Pentru aceasta puteti lua legatura cu unul din organizatorii turneului: D-l Kantor, Sorin Botirca, Dan Bodeanu

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                              Echipele care au confirmat pana acum participarea:

                                              Seria POZ Echipa Localitatea
                                              I 11O NU
                                              I 21O Hobby Cluj DA
                                              II 12O NU
                                              II 22O Tg Jiu Tg Jiu DA
                                              III 13O TC Energy Călărași DA
                                              III 23O Ciurli Burli București ??
                                              IV 14O Gladiatorii București DA
                                              IV 24O NU
                                              V 15O TT Argeș Topoloveni DA
                                              V 25O Piratii Valceni Rm Valcea ??
                                              VI 16O Club 11 Timișoara DA
                                              VI 26O Victoria Arad DA
                                              VII 17O SGSL Cluj DA
                                              VII 27O Speed Bistrița DA
                                              VIII 18O TM Csiki Sibiu ?
                                              VIII 28O Pinguinii Zburatori Sibiu DA


                                              AMATORI

                                              Seria POZ Echipa Localitatea
                                              I 11A NU
                                              I 21A Vatra Dornei Vatra Dornei DA
                                              II 12A Teleajenul Valenii de Munte ??
                                              II 22A Secuii Praid DA
                                              III 13A Fantastic Four DA
                                              III 23A Leoparzii Pitești DA
                                              IV 14A NU
                                              IV 24A Roninii București DA
                                              V 15A Pro TT Amarastii de Sus DA
                                              V 25A Fantastic Four Cluj DA
                                              VI 16A Iris I Bors DA
                                              VI 26A Team Deva DA
                                              VII 17A TDM Astra I Turda DA
                                              VII 27A Mobistil Bistrița DA
                                              VIII 18A Veteranii Reghin DA
                                              VIII 28A NU

                                              Daca sunt echipe care au participat la faza I si nu s-au calificat, dar doresc sa participe, pot completa locurile ramase libere. Pentru aceasta puteti lua legatura cu unul din organizatorii turneului: D-l Kantor, Sorin Botirca, Dan Bodeanu
                                              Echipa SILVA REGHIN confirma participarea la Amatori pe un loc disponibil.

                                              Comentariu


                                              • Si echipa Gry Club Brașov a confirmat prezenta
                                                Hobby: Motoare si ski !
                                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                Comentariu


                                                • Imi cer scuze ca intreb acum, fiinda ca mi`e lene sa rasfoiesc toate paginile, dar am o curiozitate.Cat e inscrierea la acest concurs ? atat pe echipe cat si dublu?
                                                  Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                                  BH : Tenergy 05Fx
                                                  FH : Tenergy 05Fx

                                                  Comentariu


                                                  • Ne am inscris in aceasta competite cu placere si nerabdare,fiind convinsi ca vom avea parte de meciuri frumoase(cum au si fost in calificari) si banuind ca sistemul de joc in turneele finale va fi oarecum similar cu cel din div B,adica vom juca faza 1 si 2 in acelasi weekend,in aceeasi locatie.Daca in cadrul circuitului Amatur s-a mers anul acesta pe eficientizarea lui prin reducerea cheltuielilor nu vad de ce acest principiu nu s-a aplicat si in cazul acesei competitii de echipe.Era normal ca ambele faze sa se joace daca nu in aceeasi zi,macar in acelasi weekend.
                                                    Argumentul oferit de dl Bodeanu cum ca asa s-a hotarat mi se pare subtire,dar respectam decizia,in consecinta ne retragem.
                                                    Daca cumva ne calificam trebuie sa mai cheltuim niste bani si sa mai batem 1000 km pt alte 3 meciuri
                                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X